Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

1918-2018 - świętowanie, refleksje, mój patriotyzm itp.

1568101114

Komentarz

  • Nawet kwiatuszki we wianku wyprasowane :D
  • Gosia5 - wiara nie jest żadnym obowiazkowym elementem tożsamości narodowej. Mszy i tak jest za duzo na różnych uroczystościach państwowych, wiec jesli w końcu jest dla chętnych po uroczystościach dla wszystkich to bardzo dobrze. Gdzie w tym nienawiść?
  • My już po pięknej paradzie w Gdańsku. Zawsze jest uroczyście, z godnością i bezpiecznie. 
    Podziękowali 2Aga85 Monika73
  • Zastanawiam się, po co ONR zaprosił Forza Nuova, która jest otwarcie neofaszystowską organizacją.
  • mader powiedział(a):
    Widzę że w Warszawie marsz się jednak podzielił. No nic dziwnego. O tym właśnie pisałam. Nie do zaakceptowania jest hasło Marszu "Bóg Honor Ojczyzna"... 

    Raczej panowie z Forza Nuova i z racami rzucanymi w tłum. 
    Podziękowali 2Klarcia Coralgol
  • Jestem poruszona. Dzisiaj byliśmy na Mszy Świętej o 11.00 która zakończyła się odśpiewaniem Boże coś Polskę.
    Przed kościołem była wystawa o życiu Księdza Jerzego Popiełuszki. 
    Po wyjściu z Kościoła ktoś krzyknął śpiewamy hymn , harcerze ściągnęli kurtki , wszyscy stanęli na baczność i odśpiewaliśmy uroczyście hymn. 
  • A myśmy właśnie wrocili z Marszu w Warszawie - było ok, tylko na końcu chcieliśmy się odłączyć koło Nowego Światu i okazało się, sa barierki takie, ze się nie da. Dopiero po interwencji u ochraniajacej żandarmerii rozłączyło barierki. Tylko w tym momencie czułam się trochę zagrożona, ale to bezmyślnością ochrony. Chyba chodziło o to, ze po drugiej stronie był jakoś konkurencyjny marsz.
  • Odrobinka powiedział(a):
    Nie ma, bo Polska nie jest suwerenna.
    Idąc tym tokiem rozumowania, to spokojnie można przyjąć, że nie ma w UE państw suwerennych, może poza Francją.
  • Gregorius powiedział(a):
    Taaa, Mazurek Dąbrowskiego. pieśń masona wychwalająca dwóch innych masonów. i to śpiewają katolicy stojąc na baczność. Czy tylko ja widzę tu rozdwojenie jaźni?

    Zastanawiam się - po jaką cholerę wracałeś do zniewolonej Polski? Trzeba było siedzieć tam, gdzie byłeś.
  • Gregorius powiedział(a):
    @Katia wiesz znieść a śpiewać na baczność coś co zaprzecza ideałom katolicyzmu i nazywać się katolikiem to zakrawa na robienie z logiki kurtyzany i chorobę umysłową. Wystarczy nie śpiewać i nie czynić honorów, mamy w końcu piękny katolicki hymn, czyli "Bogurodzicę" 

    Nie rozśmieszaj ludzi, bo zajadów dostaną.
    Na "Bogurodzicę" zgodziło by się ok. 10 proc. społeczeństwa, a i to nie jest pewne.
  • mader powiedział(a):
    Widzę że w Warszawie marsz się jednak podzielił. No nic dziwnego. O tym właśnie pisałam. Nie do zaakceptowania jest hasło Marszu "Bóg Honor Ojczyzna"... 


    Nie. Do podziału doprowadzili narodowcy, mający w swoich szeregach brunatną hołotę.
    Po raz kolejny środowisko narodowe dostarczyło dowodów na obecność w Polsce faszystów. Oczywiście już o niczym innym nie będzie się mówiło, poza tym, że "na czele pochodu faszystów szli przedstawiciele rządu".
    Hanna Gronkiewicz-Waltz tryumfuje.
    Jak na to patrzyłam, to mnie krew zalewała. Bosak i Winnicki powinni dostać do zapłacenia co najmniej po 200 tys. zł grzywny.
    Podziękowali 3beatak Laf2011 Monika73
  • edytowano listopad 2018
    Klarcia powiedział(a):
    mader powiedział(a):
    Widzę że w Warszawie marsz się jednak podzielił. No nic dziwnego. O tym właśnie pisałam. Nie do zaakceptowania jest hasło Marszu "Bóg Honor Ojczyzna"... 


    Nie. Do podziału doprowadzili narodowcy, mający w swoich szeregach brunatną hołotę.
    Po raz kolejny środowisko narodowe dostarczyło dowodów na obecność w Polsce faszystów. Oczywiście już o niczym innym nie będzie się mówiło, poza tym, że "na czele pochodu faszystów szli przedstawiciele rządu".
    Hanna Gronkiewicz-Waltz tryumfuje.
    Jak na to patrzyłam, to mnie krew zalewała. Bosak i Winnicki powinni dostać do zapłacenia co najmniej po 200 tys. zł grzywny.
    Oczywiście, ale na co innego liczył rząd dogadując się z nimi? Przecież każdy wiedział, co to za ludzie, "brunatna hołota" jest na marszach od lat.

    Smutny obraz. Najbardziej żal mi kombatantów - część z nich głosowała na Pis właśnie dlatego, że uważano, że bardziej zdecydowanie niż PO "ciepła woda w kranie" będą zwalczać takie właśnie postawy. 
  • mader powiedział(a):
    Byłaś?
    Nie trzeba być, żeby to widzieć. Ludzie na żywo transmitują .
    Podziękowali 1Coralgol
  • Ja byłam jak śpiewali Bogurodzicę 
  • U nas przed mszą koncert, chór zaczął od Roty - pierworodny stwierdził, że to powinien być hymn Polski :-), mnie też ciarki przechodzą po plecach jak to śpiewamy.
    O 12.00 hymn i msza, potem uroczyste świętowanie z gęsiną w roli głównej na stole :-)

  • edytowano listopad 2018
    asiao powiedział(a):
    Ja byłam jak śpiewali Bogurodzicę 

    my też byliśmy :)
    Podziękowali 2Bridget asiao
  • A ile było Marszów ? 
    Podziękowali 1Joannna
  • mader powiedział(a):
    Bo ciekawi mnie, czy z Bogurodzicą na ustach rzucano racami w tlum, jak to się tego tutaj dowiedzialam. I chciałabym mieć informację z pierwszej ręki, od kogoś kto tam był.
    A kto napisał, że to ludzie z Bogurodzicą rzucali racami w tłum? Bo na pewno nie ja, jeśli to insynuujesz.
    Ja się dalej zastanawiam, jakie siano trzeba mieć w głowie, żeby na uroczystość odzyskania niepodległości zapraszać faszystów z Włoch, którzy mają takie same poglądy jak ludzie w czasie wojny mordujący Polaków, np. w Powstaniu.
    Podziękowali 1Coralgol
  • Po pierwsze - to czerwone to świece dymne, którymi nikt nie rzuca, tylko sam odpalajacy trzyma, dopóki się nie wypali. Śmierdzi i zadymia, ale krzywdy nikomu nie robi. Przypomnę, że ostatnio demonstracja feministek też odpalala świece. Było słychać kilka petard w ciagucalego marszu, ale nie w tlumie. A zresztą co ja tam wiem, przecież widziałam tylko fragment i żadnej nie narodowej flagi. ( były jeszcze węgierskie). Świetna lekcja dla dzieci pt. jak manipuluje się przekazem w mediach...
  • Też wróciliśmy dopiero co. Byliśmy z całą szóstką. Z dumą niosłam flagę  Ruchu Narodowego. Czarni nie zostali wpuszczeni na marsz. Zostali ominięci i zablokowani przez straż marszu. Marsze były  dwa. I nie z winy narodowców. 
    Podziękowali 1draconessa
  • Ula powiedział(a):
    Po pierwsze - to czerwone to świece dymne, którymi nikt nie rzuca, tylko sam odpalajacy trzyma, dopóki się nie wypali. Śmierdzi i zadymia, ale krzywdy nikomu nie robi. Przypomnę, że ostatnio demonstracja feministek też odpalala świece. Było słychać kilka petard w ciagucalego marszu, ale nie w tlumie. A zresztą co ja tam wiem, przecież widziałam tylko fragment i żadnej nie narodowej flagi. ( były jeszcze węgierskie). Świetna lekcja dla dzieci pt. jak manipuluje się przekazem w mediach...
    Dalej nikt mi nie odpowiedział na pytanie dotyczące faszystowskiej partii z Włoch. Pytam, bo wiem, że niektórzy tutaj z narodowcami sympatyzują, więc może wiedzą skąd ten wspaniały pomysł.
  • Nie rozumiem, ani rac, ani świec. Wojna? Bo wrażenie jest takie. Nie radosnego swieta, ale zagrożenia i konfrontacji. 
    No i Fuorza Nouva, niezależnie ile byłoby rodzin, odśpiewanych Bogurodzic, to w zbiorowej pamięci pozostanie ogniste niebo nad marszem i flagi ONR i Fuerza Nuova. 
    Ekstra....
    Podziękowali 1Karolinka
  • Nikt racami nie rzucał. Oburzylo mnie że hierarchia Kościelna nie wyraziła zgody na Mszę św pod Sejmem, która była zaplanowana na 11:00
  • Anka powiedział(a):
    Nie rozumiem, ani rac, ani świec. Wojna? Bo wrażenie jest takie. Nie radosnego swieta, ale zagrożenia i konfrontacji. 
    No i Fuorza Nouva, niezależnie ile byłoby rodzin, odśpiewanych Bogurodzic, to w zbiorowej pamięci pozostanie ogniste niebo nad marszem i flagi ONR i Fuerza Nuova. 
    Ekstra....
    Ok, czyli rozumiem, że wszystko w porządku z tą Fuerza Nouva, skoro pieśni religijne zostały odśpiewane... Nie mam więcej pytań.
  • Nie rozumiem czemu komukolwiek flagi ONRu przeszkadzają  a race są piękne. 
    Podziękowali 3apolonia draconessa awia
  • Co do Fuerza Nuova jutro się wypowiem. Po pracy i po zebraniu.
  • A czemu nie teraz? Trzeba poszukać info, które by tę organizację jakoś usprawiedliwiały i nobilitowały?
  • edytowano listopad 2018
    Nie. Po prostu nie mam wczesniej czasu, sił i chęci. I nie wiem nic o Fuerza Nuova.  Zapytam na zebraniu skąd się tam wzięli skoro to faszyści. 
  • Odrobinka powiedział(a):
    Nie. Po prostu nie mam wczesniej czasu, sił i chęci. I nie wiem nic o Fuerza Nuova.  Zapytam na zebraniu skąd się tam wzięli skoro to faszyści. 
    Ok.
  • Powiem tak - w tv race wyglądają dyskusyjnie. Na żywo całkiem fajne wrażenie. Po drugie- przez ten cały problem z organizacja, marsz który wg planu miał zacząć się o 14-stej w praktyce ruszyl grubo po 15-stej, było dość zimno itp. Dzieci zanim jeszcze się zaczęło już chciały jeść, siku itp. ;) a do kibelka koleja. Gdzieś widziałam, ze zasmiecanie racami itp. . Ja wszystkie nasze śmieci wzięłam do torebki - ale śmietników żadnych dodatkowych nigdzie nie było, z miejskich się wysypywalo, natomiast już jak wracaliśmy śmieci były zbierane przez ekipę sprzątająca. 
    Podziękowali 4Katia apolonia Joannna Gosia5
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.