Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

1918-2018 - świętowanie, refleksje, mój patriotyzm itp.

1810121314

Komentarz

  • Piękne fajerwerki z muzyką właśnie obejrzałam i mi żal, że nie mogłam być w Warszawie na marszu i na pokazie, widział ktoś fajerwerki na żywo? Polecam , na You tube można zobaczyć, zapiera dech nawet na ekranie

    A marsz to  wielki sukces, nie ma w Europie tak spokojnych wielkich zgromadzeń, mogę się założyć, że gdyby nie rządzący skończyłoby się jak we Wrocławiu, tylko szybciej, pod pierwszym pretekstem byłby rozwiązany.

  • @joanna_1991 ; Dokładnie to miałam na myśli pisząc o niewierzących.

    Faktycznie, udało się zadbać o większe niż w poprzednich latach bezpieczeństwo marszu - moim zdaniem związane jest to przede wszystkim z faktem, że Pis do jego ochrony zaangażował służby specjalne i wojsko.
  • Osobiście - jak często -  w dużej mierze zgadzam się z komentarzem Andrzeja Stankiewicza:

    https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/marsz-zielonych-ludzikow-komentarz/ds71k16
  • Onet - 100% Axel Springer;) już sam tytuł - to już nie jestem faszysta tylko zielonym ludzikiem?
    Podziękowali 2draconessa Gosia5
  • edytowano listopad 2018
    :D 

    Może przeczytaj zanim się odniesiesz?

    ONR maszerowało pod zielonymi flagami. Do tego nawiązuje tytuł. 
  • Przeczytałam. Tylko dlaczego mam wrażenie,ze przynajmniej polowa tekstu powstala przed marszem?
    Podziękowali 2Gosia5 Rogalikowa
  • edytowano listopad 2018
    Widzę, że w tym roku zabrakło wypastowanych na brązowo dziennikarzy, których ludzie "obrażają w myślach" . Poszedł taki na marsz i w d*** od złego Narodowca nie dostał.  Co więcej niepastowani też byli i spokojnie mogli maszerować a nawet zdjęcia wesołe robić
    https://www.facebook.com/366097316854649/posts/1400093700121667/
    Budki też nie płoneły bo Sienkiewicz nie ma nic do gadania. Koniec świata normalnie.


    A propos jeszcze nazistów. W Polsce conajwyżej są wafelkowi i to jak im jeszcze ktoś zapłaci. Prawdziwi co roku legalnie maszerują w Niemczech w rocznicę śmierci Hessa.
  • Nie no wg co poniektórych to RN świętował urodziny Hitlera i jak im mówiłam że RN odcina się od faszyzmu i chce penalizacji kultu Hitlera, Stalina i Bandery to czytałam że to tylko takie tłumaczenia. A teraz cisza bo się potwierdziło że to prowokacja.
    Ja tam się cieszę bo środowiska narodowe wreszcie musiały być potraktowane poważnie przez wtopę PADa. 
    Co do legalności marszu ja bym chciała widzieć jak HGW rozwiązuje wczorajszy marsz. 
  • A ONR nie jest organizacją faszystowską tylko radykalną. Nie sądzę że faszystowska organizacja mogłaby w Polsce legalnie i oficjalnie działać.
    Oczywiście radykalna lewica też istnieje legalnie w Polsce. 
    A faszyzm nigdy nie był prawicowy tylko to właśnie skrajna lewica była.
    Jak PiS wygrał to w Szwajcarii też był przekaz że skrajna rawica wygrała wybory w Polsce.
    No i tak jasne było morze zielonych flag ONR w liczbie kilku czy kilkunastu na caly marsz. 

  • Tyle razy to już było wyjaśniane...

    https://www.rp.pl/Plus-Minus/309289915-Adolf-Hitler-byl-lewakiem--twierdzi-Piotr-Zychowicz-Czyzby-stracil-kontakt-z-rzeczywistoscia.html


    Serio nie przemawiają do was apele powstańców, aby nie zestawiać polskiej flagi z falangą?
  • A co powstańcy wiedzą o patriotyźmie i symbolach...
    Podziękowali 2Coralgol kociara
  • Też mogę poszukać wielu uzasadnień dlaczego Hitler i NDSAP byli skrajną lewicą. Nie u Zychowicza. Czemu mam wierzyć jednemu źródełku z RP?
  • Powstańcy nie chcieli łączyć falangi z kotwicą z tego co pamiętam a nie z flagą Polski.
    Podziękowali 1draconessa
  • A po co się rozpisywać tu o złych przykladach.
    Piękne święto dane nam było przeżyć I piękny Marsz był.
    Mój dziadek byłby szczęśliwy jakby to widział.
    Podziękowali 2draconessa Katia
  • edytowano listopad 2018
    Nie byłem na marszu, ale, abstrahując od kwestii ideologicznych, jestem pod wrażeniem, że rządzący udźwignęli problem i skanalizowali negatywne emocje. 

    Wyobrażacie sobie co by było, gdyby było tak, jak chciała Pani Hanka? Zabronić marszu a potem siłowo próbować wymusić rozejście się 250 tys. ludzi (niedawny przypadek z Lublina, tylko w kilkunastokrotnie większej skali)?

    A tych, którzy się zżymają na Forza Nouva i różne symbole. Które z poniższych jest zabronione przez prawo?
    - Forza Nouva / ONR
    - symbol falangi, czarnego słońca, krzyża celtyckiego
    - skandowane hasła: "raz sierpem raz młotem", "Europa dla białych", "biała siła"

    Jeśli jest zabronione, to przecież można kogoś ścigać za to sądownie, prawda? Organizacje, znaki, teksty takie były na marszu niepodległości przez 5 lat od 2010 do 2014 roku. Ile osób zostało skazanych z tego tytułu? 

    Można się z tymi hasłami nie zgadzać, ale życie nie znosi próżni. To nie różowy orzełek przyciąga 100 tys. ludzi na marsz. W Polsce nie ma przyzwolenia na nazizm / faszyzm w dosłownej postaci. Jest za to tradycja narodowościowa, która jest osadzona w naszej kulturze i tylko skrajne środowiska uciekają się tutaj do jakiś niepraworządnych metod działania. Znamienne jest, że miarą polskiego faszyzmu są urodziny Hitlera w lesie.
  • edytowano listopad 2018
    Oglądałem marsz na TVN. Bardzo mnie bawiło, jak jeden z pan z drugim debatowali o atawizmach plemiennych leżących u podstaw nienawiści do "innych". Bił od nich niemożebny atawizm plemienny wobec tych 250 tys. - nie wiem, w stosunku do kogo większy - czy tych uważnaych przez nich za faszystów, czy tych uważanych przez nich za idiotów (typu rodziny z dziećmi), którzy ślepo swoim uczestnictwem firmują faszyzm. 

    Naprawdę było to groteskowe.
  • edytowano listopad 2018
    Z drugiej strony zastanawia mnie jak Fuerza Nuova może działać legalnie w kraju gdzie faszyzm jest zakazany. Może to po prostu podobni ONR radykałowie a nie faszyści?
    Podziękowali 2draconessa Katia
  • Narracja o Marszu na GW i TVN była koszmarna.
  • I jeszcze drugie primo.

    Przeciwnicy wszystkich ONRów i narodowców ulegają anachronizmowi - oceniają przeszłość przez pryzmat naszych współczesnych standardów. A tradycje narodowościowe okresu międzywojennego w Polsce trzeba oceniać najpierw w kontekście tamtych czasów, porównując choćby z tendencjami w innych krajach. 

    To, że ktoś się odwołuje do pewnej tradycji, nie znaczy, że ulega jej bezkrytycznie; dlatego trzeba badać konkrety, a nie ulegać stereotypom. Czy ktoś potępia Tuska za wspieranie ciągot autorytarnych, tradycji więzienia opozycjonistów, bo złożył wczoraj kwiaty pod pomnikiem Piłsudskiego? Wolno odwoływać się do takiej tradycji, czy powinniśmy zwalczać takie gesty w przestrzeni publicznej?
  • A dla hobbystów, deklaracja ideowa ONR - można się zorientować, co się konkretnie zwalcza i czego się nie akceptuje. ;)
    https://www.onr.com.pl/deklaracja-ideowa/

    Podziękowali 2Gosia5 draconessa
  • Malgorzata powiedział(a):
    A doczytaliście już oficjalne pismo policji w sprawie zmanipulowanych zdjec fn ???

    Oraz postawe policji wroclawskiej ???
    Też poprzedzone pismem do prezydenta .


    Toz pewnie policjanci też faszyści , wszak mundury mają ;) ;) a zaoewne oficjalne pisma polcji klamią .

    Na twitterze sam ONR chwali się, że wspólnie z FN przygotowuje ich wspólną kolumnę"

    https://twitter.com/1934ONR
  • No i? Ja tam w deklaracji ONR nie widzę faszyzmu. Widzę nacjonalizm i jest mi on bliski.
    Podziękowali 2Gosia5 draconessa
  • edytowano listopad 2018
    @Anawim , fajny ten program ONRu. Podpisuję się obiema rękami. Czytałam też na wikipedii program FN i tylko jeden punkt jest dyskusyjny. Pozostałe ok.
    @Coralgol nigdzie nie napisałam, ze Polak ma byc katolikiem, tylko że katolicyzm przenika nasza kulturę swoją moralnością, symboliką, zwyczajami. I nie widzę hipokryzji, gdy ateista śpiewa kolędy, łamie się opłatkiem, akceptuje krzyż w miejscu pracy czy recytuje Inwokację.
    Edit: @Odrobinka , nie wiem czy mi odpowiedziałaś w sprawie hasła Marszu. Jakie ono ostatecznie bylo?
    Podziękowali 3Rogalikowa draconessa Katia
  • Odrobinka powiedział(a):
    No i? Ja tam w deklaracji ONR nie widzę faszyzmu. Widzę nacjonalizm i jest mi on bliski.
    Każdy widzi, co chce.
  • Dobra @beatak , oswiec mnie, który fragment linkowanego programu jest faszystowski i co to jest właściwie faszyzm?
  • @Gosia5 np. pkt. 2 zalatuje faszyzmem. Pisze to bez oceniania, po prostu obiektywny fakt.
  • edytowano listopad 2018
    No i niektore zdania z pkt. 2 nijak sie maja do deklaracji z pkt. 1.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.