Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory

1111214161791

Komentarz

  • Większe rozseksualizowanie młodych, więcej niechcianych ciąż, więcej aborcji i biznes się kręci. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.
    Podziękowali 1kiwi
  • No to o co chodzi, za informację o ryzyku nic nikomu nie grozi, po co te protesty. 
  • Paprotka powiedział(a):
    Mało adekwatne porównanie, w przypadku papierosów przynajmniej przepisy są o tyle jasne, ze chodzi konkretnie o sprzedaż. Produktu. A Wg tej ustawy zagrożony więzieniem byłby m.in ginekolog który udziela porad na temat antykoncepcji 17-łatce która zamierza rozpocząć współżycie. M.in, bo ustawa jest tak niejasno napisana, ze można pod nią podciągnąć mnóstwo różnych sytuacji.
    Bzdura!

    Już raz Ci pisałem, że propagowanie czy pochwalanie to zupełnie inna czynność od informowania! Prawo to dobrze rozróżnia. Jeżeli ten ginekolog namawiałby na antykoncepcję i nie jest to uzasadnione jakimś schorzeniem, to tak, wyrządza szkodę dziecku. Powinien być karany. Przekaz powinien być jasny, dzieci powinny czekać z rozpoczęciem współżycia.

    A co do papierosów, to karane jest nie tylko sprzedawanie, ale np. reklamowanie ich w nieodpowiedni sposób, w tym również kierowanie reklam do nastolatków. Przypominam, że koncerny próbowały wejść na rynek z papierosami dla nieletnich i spotkało się to ze zdecydowanym sprzeciwem. Analogiczna sytuacja jest teraz z seksem.
    Podziękowali 2Rogalikowa Joannna
  • @Paprotka
    A wyobrażasz sobie zajęcia z odpowiedzialnego picia? Na których to zajęciach 10 latkowie uczą się o pozytywnych i negatywnych aspektach picia; uczą się jak sobie radzić z kacem, że trzeba pić dużo płynów, nie mieszać alkoholi itd; i że generalnie lepiej poczekać z piciem, aż się będzie czuło, że już się jest gotowym?

    Mi w materiałach Pontonowych brakuje jasnego pokazania, że wczesna inicjacja seksualna jest szkodliwa sama w sobie i wymaga się od dzieciaka/nastolatka by poczekało z seksem aż będzie w stanie przyjąć i zaopiekować się potencjalnym dzieckiem. 
    W miejsce tego dziecko się uczy, że może zminimalizować ryzyko ciąży i chorób wenerycznych. To jest wprost zachęcenie do szkodliwych czynów - szkodliwych dla własnego zdrowia i potencjalnych dzieci.
  • A jakiej to wiedzy ważnej dla dzieci nie można przekazać bez promowania seksu? 
  • Inny wskaźnik, być może ważniejszy w tym kontekście:
    Average Age at first sex by Country

  • Bea powiedział(a):
    Przeczytałam projekt
    To jaką trudność sprawia Ci odróżnienie słowa propagowanie od informowania?
    Powiedz mi ilu to nauczycieli historii którzy uczą o Mussolinim czy Hitlerze siedzi w więzieniu ze względu na zapis w ustawie o penalizacji propagowania faszyzmu?
  • Przepraszam, ale chociażby Sąd Najwyższy w swojej negatywnej opinii (choć widzę, że niedostępnej jeszcze na stronie Sejmu) powiela wąskie rozumienie słowa "propagować". Mogliby sędziowie pochylić się nad tożsamym pod względem znamion tzw. strony przedmiotowej przestępstwa, czyli tego, na czym czyn polega, w przypadku "publicznego propagowania" ustroju faszystowskiego (lub innego totalitarnego). Nie chodzi o upowszechnianie wiedzy o czymś, ale o zjednywanie do określonych zachowań, że warto, że można, że nic się nie stanie, jak się spróbuje, przekonywanie do nich. To bynajmniej nie jest to samo co pochwalanie konkretnych zachowań (również dewiacyjnych). Dzieci to niech lepiej się nauką zajmą.
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Anawim nie wiem kto te badania robił i jak, ciekawe jak uwzględnił wydawanie nastolatki za mąż które bywają w islamie, słowem mam wątpliwości do tych badań 
  • edytowano październik 2019
    Te jasne kraje to nie są 19 lat, tylko brak danych. Polska ma kolor wskazujący na 19 lat.
  • Dopiero co były pretensje ,że nikt nic nie robi , aby zapobiec działaniu mafii lekowych, teraz przepis, który je likwiduje spowodował zamknięcie akurat tej jednej hurtowni, jak dla mnie to było chore, że taki ważny lek przez tyle lat był dostępny tylko z jednej hurtowni. Takie rzeczy przy likwidowaniu przekrętów są nieuniknione w naszej dziwnej rzeczywistości. Może wreszcie ktoś pomyśli, że ważne leki nie mogą się opierać na jednym jedynym sprzedawcy. Zawsze coś się z nim może stać.
    Podziękowali 1Polly
  • To który punkt proponowanej ustawy zabrania edukacji seksualnej? Bo już czwarty raz czytam i nie mogę się doczytać.
  • PawelK powiedział(a):
    To który punkt proponowanej ustawy zabrania edukacji seksualnej? Bo już czwarty raz czytam i nie mogę się doczytać.
    To Wyborczą przeczytaj lepiej. Jak gazeta twierdzi, że ustawa zabrania, to bez dyskusji należy w to wierzyć.
    Podziękowali 3PawelK Polly Rogalikowa
  • edytowano październik 2019
    Zuzapola powiedział(a):
    Dopiero co były pretensje ,że nikt nic nie robi , aby zapobiec działaniu mafii lekowych, teraz przepis, który je likwiduje spowodował zamknięcie akurat tej jednej hurtowni, jak dla mnie to było chore, że taki ważny lek przez tyle lat był dostępny tylko z jednej hurtowni. Takie rzeczy przy likwidowaniu przekrętów są nieuniknione w naszej dziwnej rzeczywistości. Może wreszcie ktoś pomyśli, że ważne leki nie mogą się opierać na jednym jedynym sprzedawcy. Zawsze coś się z nim może stać.
    Problem w tym, ze nie zwalczono mafii lekowej ani się z nią nie walczy. Wszystko to dzialania pozorowane. A te ",wazne leki",o ktorych mowa w artykule ustawodawca pozwolił posiadać wlasnie tej konkretnej firmie.
    I masz rację.  Ktos powinien pomyśleć.  Rząd na ten przykład w pierwszej kolejności 

  • TO WYSTĄPIENIE PRZEJDZIE DO HISTORII! JAKI ROZJECHAŁ KASTĘ!
    https://www.facebook.com/watch/?v=2769811243112649

  • Gest gestem, ale w tle 2 mld na TVPIS  zamiast na chorych na raka. Ten gest to tak naprawdę w ich kierunku. 
    Podziękowali 2Klarcia joanna_1991
  • Pomijając już sam gest i poziom tego, to sama postawa obronno-atakująca poniżej wszelkiej godności. Opozycja winna, ona tylko oczko wycierała, akurat środkowym paluszkiem.
    Tchórz, tchórz prymitywny. Zero odwagi cywilnej. 
    No ale to już takie ugrupowanie, przyłapali na kłamstwie-kto by się tym przejmował.
    Jak dobrze, że jest opozycja, jest kogo winić. 

    Poziom zachowania, sam gest, to pozniejsze buziaczkowanie, to chichotanie, te usmieszki... Gimbaza
    I jaka teraz biedna. Hejt, przemysł pogardy i kłamstwa. Lelija niewinna
    Podziękowali 2obwarzanek beatak
  • Jeżeli to zrobiła, powinna przeprosić, nie powinna schodzić na poziom KODu.
    Póki co nie widziałem filmu, na którym by ten gest było widać w sposób pokazany na zdjęciu. Więc równie dobrze może być to fotomontaż.
  • edytowano luty 2020
    Dno a potem odwracanie kota ogonem level master
  • beatak powiedział(a):
    Gest gestem, ale w tle 2 mld na TVPIS  zamiast na chorych na raka. Ten gest to tak naprawdę w ich kierunku. 

    Sytuacja chorych na raka uległa dużej poprawie - rząd na ten odcinek skierował już dodatkowe fundusze. Jest u mnie teraz pan, który miał nowotwór - szybko i skutecznie i bez powikłań został wyleczony. Podobnych mu pacjentów było sporo. U niektórych nie dało się już nic zrobić, ale nie czekali na pomoc w długiej kolejce.
    Opozycji wcale nie chodzi o chorych na raka; gdy byli przy władzy nic nie robili pod tym względem. Tutaj toczy się walka o likwidację publicznych mediów; przypominam, że wcześniej Tusk zachęcał, żeby nie płacić abonamentu RTV.
  • PawelK powiedział(a):
    Jeżeli to zrobiła, powinna przeprosić, nie powinna schodzić na poziom KODu.
    Póki co nie widziałem filmu, na którym by ten gest było widać w sposób pokazany na zdjęciu. Więc równie dobrze może być to fotomontaż.

    Ja filmowe nagranie widziałam. Na zdjęciu mamy stop klatkę. Ona faktycznie przecierała sobie oko.
    https://twitter.com/Comisarex1/status/1228084244574081030
  • edytowano luty 2020
    No przecierała, o święta naiwności... Tacy "swoi" dziennikarze, "swoi" sędziowie z dyscyplinarkami... Niebezpieczne amoralne dno z ustami pełnymi Boga, Honoru i Ojczyzny. 
  • Ja też tak przecieram oko, mnie mogą tak przylapac....
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano luty 2020
    Oj @Zuzapola tym palcem akurat to dziwnie niewygodne ale czego się nie robi z nienawiści... Mam na myśli oczywiście p. Lichocką 
  • Klarcia powiedział(a):
    PawelK powiedział(a):
    Jeżeli to zrobiła, powinna przeprosić, nie powinna schodzić na poziom KODu.
    Póki co nie widziałem filmu, na którym by ten gest było widać w sposób pokazany na zdjęciu. Więc równie dobrze może być to fotomontaż.

    Ja filmowe nagranie widziałam. Na zdjęciu mamy stop klatkę. Ona faktycznie przecierała sobie oko.
    https://twitter.com/Comisarex1/status/1228084244574081030
    Oj, faktycznie.  Biedna, niewinna lelija. Ja tez filmowe nagranie widzialam. I to było jednak mało subtelne ,,fuck,,
  • kociara powiedział(a):
    Pomijając już sam gest i poziom tego, to sama postawa obronno-atakująca poniżej wszelkiej godności. Opozycja winna, ona tylko oczko wycierała, akurat środkowym paluszkiem.
    Tchórz, tchórz prymitywny. Zero odwagi cywilnej. 
    No ale to już takie ugrupowanie, przyłapali na kłamstwie-kto by się tym przejmował.
    Jak dobrze, że jest opozycja, jest kogo winić. 

    Poziom zachowania, sam gest, to pozniejsze buziaczkowanie, to chichotanie, te usmieszki... Gimbaza
    I jaka teraz biedna. Hejt, przemysł pogardy i kłamstwa. Lelija niewinna
    To żaden problem. Problemem jest ten cały teatr... To że one z Scheuring Wielgus kumplują się i chodzą na kawę. To jest tylko teatr dla wyborców obu stron. 
    Podziękowali 1Laf2011
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.