Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory

1457910118

Komentarz

• Acha. I dlaczego to jest ważne by Polacy powszechnie mieli broń? Bo leżymy na nizinie. Czy Ruscy, czy Amerykanie Afganistan opanowali tylko z grubsza. Miasta i główne drogi. Żaden żołnierz nie zapuścił się sam w Uliczkę. Dlaczego, bo ilość broni u ludzi jest tak duża, że ryzyko za wielkie.
    Nikt nie napisanie uzbrojonego narodu, nawet jeżeli to jest tylko broń krótka.
    Podziękowali 1Bea
  • PawelK powiedział(a):
    Dla mnie kolekcjoner czy sportowiec to jest obchodzenie prawa, jest to prawo idiotyczne.
    O tym napisałem że jest idiotyczne - ale nie jest to obchodzenie prawa, tylko wypełnianie jego idiotycznych zapisów.

PawelK powiedział(a):
    Jeżeli chciałbym mieć broń w domu na wszelki wypadek i żeby raz na miesiąc iść potrenować strzelanie, to się legalnie nie da.
    Da się - tylko musisz zostać "kolekcjonerem". Co w praktyce nie zobowiązuje do NICZEGO. Jest braterstwo.eu - zapisujesz się online, 10pln na rok. Dostajesz zaświadczenie. Tyle.

A po zdaniu egzaminu trzymasz broń w domu, którą MOŻESZ się bronić (sława i chwała Zbyszkowi Ziobro za to) - ale tylko w domu.
    I oczywiście legalnie możesz trenować strzelanie nawet codziennie.

PawelK powiedział(a):
    Broń czarnoprochowa to broń ofensywna, nie defensywna, a głównie taka jest oczekiwana.
    A dlaczego?
    To broń przede wszystkim uciążliwa w obsłudze (rozdzielne ładowanie), ale tak samo ofensywna jak defensywna. Kiedyś była tylko taka i używano jej do wszystkiego.
  • PawelK powiedział(a):
    Acha. I dlaczego to jest ważne by Polacy powszechnie mieli broń? Bo leżymy na nizinie. Czy Ruscy, czy Amerykanie Afganistan opanowali tylko z grubsza. Miasta i główne drogi. Żaden żołnierz nie zapuścił się sam w Uliczkę. Dlaczego, bo ilość broni u ludzi jest tak duża, że ryzyko za wielkie.
    Nikt nie napisanie uzbrojonego narodu, nawet jeżeli to jest tylko broń krótka.

No, nie do końca, co pokazuje przykład ostatniej wojny w byłej Jugosławii.

To jest problem środowisk pro-broniowych w Polsce - używają argumentów o wojnie. Ten argument łatwo zbić przytaczając wojny w krajach gdzie nasycenie bronią było i jest duże.

Nie chodzi o ochronę przed wojną - bardziej o PRAWO DO OBRONY siebie i swoich bliskich.

Nie ma przestępczości? Może, a kto zagwarantuje że za jakiś czas nie będzie? W USA był huragan który zrujnował Nowy Orlean, a potem były grabieże na masową skalę, bo prawa egzekwować się nie dało.

A jeśli nie prawo do obrony, to prawo do sportu i rekreacji. Jestem niekarany, zdrowy - dlaczego mam nie mieć prawa do własnej broni aby sobie postrzelać w weekendy?

Przecież jeśli cokolwiek się stanie - mają moje wszystkie dane tak, jakbym się pisemnie przyznał do winy! Kulka jest jak odcisk palca!

Rejestrowanej broni nawet przestępcy nie chcą kraść - były przypadki włamań do domów, gdzie rozpruwano sejfy i broń ZOSTAWIANO.
    Bo każdy złodziej wie, że włamanie do mieszkania, to jedno z wielu włamań. Zabór broni to ściągnięcie na siebie wszystkich służb i tu już nikt nie będzie odpuszczał ani pobłażał.
  • apolonia powiedział(a):
    Oszołomy bo są przeciw aborcji i propagowania dewiacji? Widać że ludzie są bardzo pogubieni teraz skoro prawo naturalne jest dla nich oszołomstwem...
    Kara śmierci też nie jest oszołomstwem , podobnie jak łatwiejszy dostęp do broni. Są kraje no USA gdzie to funkcjonuje i jest ok.
    Raczej chodzi o to ze maja w swoich szeregach takich Korwinow. Zakaz aborcji to nie jest jakis specjalnie szokujący i nowy pomysł. A kara śmierci to owszem porywanie się nie wiadomo na co skoro Polska jest krajem UE 
  • edytowano październik 2019
    Na fb ostro udostępniana jest post dziewczyny piszącej, że dyrektorka żłobka (prywatnego) poinformowała rodziców że przez PiS i jego program ulgi pitu dla osób poniżej 26roku życia Poznań straci 170mln więc zapewne nie będzie dofinansowania dla prywatnych złobków i wzrośnie czesne z 500zl do 800zl-dziewczyna wzywa oczywiście do głosowania przeciw PiS 
    Kampania trwa... Ciekawa że w Poznaniu takie teksty - przecież tu wiadomo że wygra PO bez względu na wszystko
    Podziękowali 1mysikrolica
  • @monia3 akurat strata wpływu w wymienionej kwocie jest prawdą.  No cóż PiS w Poznaniu przegra to wiadomo, dlatego się dziwie, że niektórzy solodni działacze na rzecz regionu startuja z listy PiS zamiast jako samodzielni.
  • Kwota prawdziwa - tak Mnie zadziwia że w antypisowskim Poznaniu stosują taką taktykę (po co przekonywać any PiSowcow takimi tekstami?) a nie walczą o głosy z Lewicą-to właśnie z Poznania dostała się do europarlamentu dr Spurek z Wiosny(ta co myśląc o prawach kobiet myśli o prawach krów) 

• Pis ma bardzo pod górkę. Niektórzy Posłowie Pis są prześladowani.

Na przykład tutaj: Grzegorz Raczek, poseł Pis z Gdańska, zawiadomił właśnie prokuraturę, że jest szantażowany przez prostytutkę, z której usług korzystał.

• Akurat ten przypadek nie jest najgorszy. Facet się chociaż przyznał.

https://www.google.pl/amp/s/natemat.pl/amp/286699,wybory-2019-mlodzi-wyborcy-jakie-maja-poglady-i-na-kogo-chca-glosowac

Zrodlo takie sobie, ale wywiad całkiem ciekawy 

• Tvn24  debata z udzialem przedstawiciel Pis, lewicy,konfederacji,ko, psl
  • Defensywna w tym sensie, że nie możesz załadować i niech leży na wszelki wypadek. Bo proch zawilgnie z tego co słyszałem.
    O tym braterstwie nie słyszałem.
    Ale hodowla działa. Mam jakiś opór przed posiadaniem broni w domu, mimo że na strzelnicy strzelałem nawet z automatów.
  • W Szwajcarii niejednokrotnie broń stoi oparta o ścianę. Nie trzeba tam mieć szaf pancernych. A pozwolenie na broń w Polsce z automatu działa W Szwajcarii. Jakoś scen mrozacych w żyłach tam nie widać. No niektóre nacje broni oficjalnej nie dostaną ro ręki. Nawet na strzelnicę nie wejdą. Taki tam szowinizm wstrętny;)
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • PawelK powiedział(a):
    Defensywna w tym sensie, że nie możesz załadować i niech leży na wszelki wypadek. Bo proch zawilgnie z tego co słyszałem.
    W szufladzie z pochłaniaczem wilgoci za parę złotych - nie zawilgnie na pewno.
    Aha! Przecież zapomniałem dodać - w przeciwieństwie do broni i amunicji na nabój scalony, czarnoprochowców nie obowiązują żadne regulacje, także i nie ma wymogu sejfu S1.

PawelK powiedział(a):
    O tym braterstwie nie słyszałem.
    Największe stowarzyszenie w Polsce - www.braterstwo.eu

PawelK powiedział(a):
    Ale hodowla działa. Mam jakiś opór przed posiadaniem broni w domu, mimo że na strzelnicy strzelałem nawet z automatów.
    Zapewniam że opór szybko przejdzie.
    Polecam sejf z zamkiem szyfrowym - nie obchodzi Cię gdzie akurat są klucze i czy ma do nich dostęp osoba nieuprawniona.
  • Odrobinka powiedział(a):
    W Szwajcarii niejednokrotnie broń stoi oparta o ścianę. Nie trzeba tam mieć szaf pancernych. A pozwolenie na broń w Polsce z automatu działa W Szwajcarii. Jakoś scen mrozacych w żyłach tam nie widać. No niektóre nacje broni oficjalnej nie dostaną ro ręki. Nawet na strzelnicę nie wejdą. Taki tam szowinizm wstrętny;)
    I za to właśnie lubimy Szwajcarów:)

A ja osobiście jeszcze za ten cudowny sprzęt - Schmidt Rubin K31:

• @TecumSeh aktualny obóz rządowy nigdy nie pozwoli obywatelom na posiadanie broni. Zastanów się z jakich powodów.
    Podziękowali 1Bea
  • Gregorius powiedział(a):
    @TecumSeh aktualny obóz rządowy nigdy nie pozwoli obywatelom na posiadanie broni. Zastanów się z jakich powodów.
    Sorry, ale pierdolisz jak potłuczony.
    Niby jakim cudem ja mam broń?
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Czyli z tego wynika, że głównym teraz blokerem jest cena. Rozumiem, że z bronią to i 5000 może być mało.
  • Zależy jaką.
    CZ P07 kosztuje 2 tysiące nowy. Używka taniej.
    Ale fakt - tyle trzeba mniej więcej.
  • edytowano październik 2019
    Izka powiedział(a):
    To juz nie będzie demokracja jak nie będzie wolnych mediów i niezależnych sądów

Hahahaha 
  • A tak w ogóle w temacie broni - jeśli kogoś interesuje zrobienie pozwolenia, to mam komplet materiałów do egzaminu z prawa - ustawę i rozporządzenia oraz ich wersje z usuniętymi nieistotnymi tematami i uwypuklonymi istotnymi.
    Mam też zestaw testów które były na egzaminie (niektóre WPA udostępniają przykładowe) oraz na ich podstawie dorobione kolejne.
    Słowem - kompendium

Gdyby ktoś był z południa Polski, doradzę też gdzie zrobić badania tak, aby było to szybkie i tanie.

Jeśliby ktoś chciał pomocy w wypełnianiu wniosku - też służę:)
    Podziękowali 1MikhaEl
  • Minister Szyszko nie zyje 
  • Jakiś pechowy ten koniec kampanii.
  • kociara powiedział(a):
    Tvn24  debata z udzialem przedstawiciel Pis, lewicy,konfederacji,ko, psl
    Co poniektórzy olali społeczeństwo...
  • @TecumSeh dzięki za ofertę pomocy, mnie niestety powstrzyma koszt :(
  • Bea powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    Tvn24  debata z udzialem przedstawiciel Pis, lewicy,konfederacji,ko, psl
    Co poniektórzy olali społeczeństwo...
    A kolejni co poniektorzy olali temat,ktory byl motywem przewodnim poprzednich wyborow-Smoleńsk mianowicie.
    Ktoś wie,czym zajmuje sie teraz ( za chyba calkiem niezle pieniadze) podkomisja smolenska?
    Bo cus cisza w temacie od dawna.
    A wieke rzuconych slow z wiatrem poooszlooo
  • Komisja wraz z panem Oszołomem na czele zapadła się na pewiem czas w oparach mgieł smoleńskich  B)
    Tak bezpieczniej. Społeczeństwo w dużej mierze już tematem zmęczone :D
  • PawelK powiedział(a):
    @TecumSeh dzięki za ofertę pomocy, mnie niestety powstrzyma koszt :(
    Rozumiem - dla mnie to też sporo kasy.

Ale namówił mnie pan Jacek Walkiewicz - tym oto filmem:

Bo broń dla mnie to pasja. Zaczęło się 9 lat temu, i nigdy na poważnie o tym nie myślałem - aż do obejrzenia tego filmu w 2015.
    Bo kasy zawsze za mało, zawsze ją można wydać lepiej, mądrzej itp.

Ale postanowiłem zrobić coś raz tylko dla siebie.

Efekt był tego taki, że dziś żona strzela, założyłem ok 40 osobową dziś grupę kupującą amunicję na zasadzie groupona (negocjujemy ceny bo zamówienia są duże) i poznałem w cholerę ludzi, "kolegów po lufie", i każdy czymś się zajmuje. Jeden pomoże założyć alarm w domu, drugi sprzedaje i serwisuje maszny do szycia, trzeci robi konserwację antykorozyjną maszyn przemysłowych i chętnie podzieli się nadwyżką substancji antykorozyjnej by sobie podwozie zabezpieczyć. Itp.

Do tego od cholery osób "chętnie się wybierze ze mną na strzelnicę".
    Także powiem krótko - nie żałuję.

• @TecumSeh Też bym sobie postrzelała. Mąż z pracy jeździ na strzelnicę i bardzo to lubi a ja w domu siedzę.
  • kociara powiedział(a):
    Minister Szyszko nie zyje 
    Już wiekowy był....
  • Szyszko podczas rządów platformy wygrał proces z EU w Strasburgu o limity CO2. O przywrócenie ilości, która gwarantowała, że nie musieliśmy kupować. Platforma wyrok olała, przez co w tym roku około 7 miliardów zł na dopłaty do prądu poszło z naszej kasy.
    I najbardziej wkurza, że nikt za to nie siedzi.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.