Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory

1246795

Komentarz

• edytowano październik 2019
    Myślę, że kodziarzom się otworzyły. Potraktowano ich okropnie.
  • mader powiedział(a):
    Wkleję i tu. O jakie stawki właściwie toczą się te wybory.

Spora manipulacja jest w tym artykule - bez względu jak oceniamy francuskie prawodawstwo.
    Czym innym jest argumentacja na gruncie Pisma Św. że "homoseksualizm to grzech" - to jest wolność wypowiedzi, wolność wyznania, podstawowa wartość, a czym innym "pseudoterapie", które nie mają nic wspólnego z medycyną czy psychiatrią a w wielu wypadkach były prowadzone w sposób nieetyczny i szkodliwy dla "pacjentów".
    Podziękowali 1Kobieta
  • Malgorzata powiedział(a):
    Przyznam, nie rozumiem pisania o socjalu.
    Skoro państwo zabiera podatnikowi więcej niz zarabia ,to 500+ nie może być żadnym socjalem, tylko raczej zwrotem części zabranych pieniędzy.
    Kropka.

Os 
    Tak wiem sztandarowo zaraz się tu napisze, że niektórzy dostają więcej niż zarabiają czy płacą podatków.
    Ale to gówno prawda. 

Tola powiedział(a):j
    Jeśli chodzi o pięćsetki, to przynajmniej Korwin od zawsze mówił, że takie rozdawanie jest be i jest w tym konsekwentny.  Z tego względu nie wiem, czego się spodziewać po Konfederacji, bo narodowcy mają zdaje się odmienne podejście, tak @Odrobinka?
    Nie zabiorą 500+. Przynajmniej nie w pierwszej kolejności. Mają inny plan wzbogacania społeczeństwa bez rozdawnictwa. Owszem są partią która mowi że ludzie powinni utrzymywać się z wlasnych zarobków. I chcą umożliwić poprzez rozmaite ulatwienia dg w Polsce, wrócić do ustawy Wiczka, natomiast co do traktowaniw 500+  jako zwrotu podatków to chyba taniej nie zabierać niż redystrybuować.
    Co do Konfederacji to ludzi razi praktycznie wylacznie Korwin. Włącznie z narodowcami. Uważam że sojusz z Korwinem jest dobry bo każda ze stron musi odpuścić żeby się dogadać.  
    Poza tym jego czas jak i Kaczyńskiego mija powoli. Moim zdaniem PiS posypie się kiedy Kaczyński umrze. Zostanie Konfederacja i lewactwo. 
    No jeszcze Koalicja europejska. Na pewno będą duże zmiany bo PiS jest partią jednego wodza. A żaden z jego ministrów czy posłów nie ma na tyle poparcia żeby ciągnąć dalej PiS w takiej formie jak obecnie. 

Atutem Konfederacji jest wiek członków, nawet tych u steru. Poza Korwinem to są sami stosunkowo mlodzi ludzie. Atutem Ruchu Narodowego jest duża ideowosc jego członków. Wolnosciowcy nie są aż tak zaangazowani i bardziej patrzą na gospodarcze kwestie niż społeczne. Nawet jeśli nie dostaną się do sejmu to dostaną subwencję która pozwoli im przetrwać i rozwinąć działalność, dotrzeć do ludzi. Jak Korwin zrezygnuje, umrze, zostanie zmarginalizowany to nikt nie będzie przeszkadzał w zdobyciu poparcia. Oby starczyło czasu żeby było jeszcze co odbudowywać.
  • Mam sporo znajomych, którzy prowadzą dg, sporo niezadowolonych z polityki pisu, ale KO też nie darzą sympatią, no i większość z nich nawet zagłosowałoby na Konfederację bo gospodarczo program dobry, ale światopoglądowo...gdyby Konfederacja ograniczyła się do gospodarki i ekonomii, myślę że mieliby spore szanse, a tak ludzie nie biorą ich pod uwagę, bo wychodzą z założenia, że nawet jeśli oszołomy mają parę dobrych pomysłów, to lepiej  jednak nie dawać im władzy do ręki. nie wiem też czy kolejna gównoburza, (bo pewnie na tym się skończy) o kwestie które prawdopodobnie i tak nie przejdą, np. łatwy dostęp do broni, nie wspominając o karze śmierci, to coś co jest w kraju teraz najbardziej potrzebne.
    Oszołomy bo są przeciw aborcji i propagowania dewiacji? Widać że ludzie są bardzo pogubieni teraz skoro prawo naturalne jest dla nich oszołomstwem...
    Kara śmierci też nie jest oszołomstwem , podobnie jak łatwiejszy dostęp do broni. Są kraje no USA gdzie to funkcjonuje i jest ok.
  • No w przyszłych wyborach mam zamiar wystartować. Teraz jeszcze dzieci mam za małe żeby się angażować w kampanie na 100%.
  • apolonia powiedział(a):
    Oszołomy bo są przeciw aborcji i propagowania dewiacji? Widać że ludzie są bardzo pogubieni teraz skoro prawo naturalne jest dla nich oszołomstwem...
    Kara śmierci też nie jest oszołomstwem , podobnie jak łatwiejszy dostęp do broni. Są kraje no USA gdzie to funkcjonuje i jest ok.
    apolonia powiedział(a):
    Bo ludzie myślą że łatwo dodtep do broni to idziesz i kupujesz i każdy świr może :) 
    Agmar powiedział(a):
    apolonia powiedział(a):
    apolonia powiedział(a):
    Bo ludzie myślą że łatwo dodtep do broni to idziesz i kupujesz i każdy świr może :) 
    z tym dostępem i skutkami to trzeba ostrożnie, bo jednak lepsze jest wrogiem dobrego

Po pierwsze mamy b. niską ilość zabójstw i niska przestępczość.
    Po drugie liczba zgonów z powodu użycia broni palnej w USA jest zastraszająca:

Z raportu Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC), federalnej organizacji podległej Departamentowi Zdrowia i Opieki Społecznej, wynika, że łącznie w 2017 roku rany postrzałowe spowodowały śmierć 39 773 osób. Daje to 12 takich zgonów na 100 tys. mieszkańców, podczas gdy w 2010 roku współczynnik ten wynosił 10,1.

Upowszechnienie broni palnej prawie na pewno spowoduje częstsze i łatwiejsze sięganie po broń przez policję i jej brutalizację.
    Podziękowali 1joanna_1991
  • 1. Jesteśmy najbardziej rozbrojonym narodem w Europie.
    2. Statystykę w USA nabija mniejszość, której  u nas  nie ma.
  • PawelK powiedział(a):
    1. Jesteśmy najbardziej rozbrojonym narodem w Europie.
    2. Statystykę w USA nabija mniejszość, której  u nas  nie ma.
    ad 1. lepszym na to lekarstwem wydają mi się jednostki obrony terytorialnej.
  • W Szwajcarii prawiek każdy ma broń a statystyki nie pokazują właściwie żadnych ataków z bronią. Mimo że tam hest misz masz kulturowy.
    Podziękowali 2Wandeal Katia
  • Dla mnie kolekcjoner czy sportowiec to jest obchodzenie prawa, jest to prawo idiotyczne.
    Jeżeli chciałbym mieć broń w domu na wszelki wypadek i żeby raz na miesiąc iść potrenować strzelanie, to się legalnie nie da.
    Broń czarnoprochowa to broń ofensywna, nie defensywna, a głównie taka jest oczekiwana.
  • Acha. I dlaczego to jest ważne by Polacy powszechnie mieli broń? Bo leżymy na nizinie. Czy Ruscy, czy Amerykanie Afganistan opanowali tylko z grubsza. Miasta i główne drogi. Żaden żołnierz nie zapuścił się sam w Uliczkę. Dlaczego, bo ilość broni u ludzi jest tak duża, że ryzyko za wielkie.
    Nikt nie napisanie uzbrojonego narodu, nawet jeżeli to jest tylko broń krótka.
    Podziękowali 1Bea
  • apolonia powiedział(a):
    Raczej chodzi o to ze maja w swoich szeregach takich Korwinow. Zakaz aborcji to nie jest jakis specjalnie szokujący i nowy pomysł. A kara śmierci to owszem porywanie się nie wiadomo na co skoro Polska jest krajem UE 
    Na fb ostro udostępniana jest post dziewczyny piszącej, że dyrektorka żłobka (prywatnego) poinformowała rodziców że przez PiS i jego program ulgi pitu dla osób poniżej 26roku życia Poznań straci 170mln więc zapewne nie będzie dofinansowania dla prywatnych złobków i wzrośnie czesne z 500zl do 800zl-dziewczyna wzywa oczywiście do głosowania przeciw PiS 
    Kampania trwa... Ciekawa że w Poznaniu takie teksty - przecież tu wiadomo że wygra PO bez względu na wszystko
    Podziękowali 1mysikrolica
  • @monia3 akurat strata wpływu w wymienionej kwocie jest prawdą.  No cóż PiS w Poznaniu przegra to wiadomo, dlatego się dziwie, że niektórzy solodni działacze na rzecz regionu startuja z listy PiS zamiast jako samodzielni.
  • Kwota prawdziwa - tak Mnie zadziwia że w antypisowskim Poznaniu stosują taką taktykę (po co przekonywać any PiSowcow takimi tekstami?) a nie walczą o głosy z Lewicą-to właśnie z Poznania dostała się do europarlamentu dr Spurek z Wiosny(ta co myśląc o prawach kobiet myśli o prawach krów) 

• Pis ma bardzo pod górkę. Niektórzy Posłowie Pis są prześladowani.

Na przykład tutaj: Grzegorz Raczek, poseł Pis z Gdańska, zawiadomił właśnie prokuraturę, że jest szantażowany przez prostytutkę, z której usług korzystał.

• Akurat ten przypadek nie jest najgorszy. Facet się chociaż przyznał.

https://www.google.pl/amp/s/natemat.pl/amp/286699,wybory-2019-mlodzi-wyborcy-jakie-maja-poglady-i-na-kogo-chca-glosowac

Zrodlo takie sobie, ale wywiad całkiem ciekawy 

• Tvn24  debata z udzialem przedstawiciel Pis, lewicy,konfederacji,ko, psl
  • Defensywna w tym sensie, że nie możesz załadować i niech leży na wszelki wypadek. Bo proch zawilgnie z tego co słyszałem.
    O tym braterstwie nie słyszałem.
    Ale hodowla działa. Mam jakiś opór przed posiadaniem broni w domu, mimo że na strzelnicy strzelałem nawet z automatów.
  • W Szwajcarii niejednokrotnie broń stoi oparta o ścianę. Nie trzeba tam mieć szaf pancernych. A pozwolenie na broń w Polsce z automatu działa W Szwajcarii. Jakoś scen mrozacych w żyłach tam nie widać. No niektóre nacje broni oficjalnej nie dostaną ro ręki. Nawet na strzelnicę nie wejdą. Taki tam szowinizm wstrętny;)
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • @TecumSeh aktualny obóz rządowy nigdy nie pozwoli obywatelom na posiadanie broni. Zastanów się z jakich powodów.
    Podziękowali 1Bea
  • Czyli z tego wynika, że głównym teraz blokerem jest cena. Rozumiem, że z bronią to i 5000 może być mało.
    Izka powiedział(a):
    To juz nie będzie demokracja jak nie będzie wolnych mediów i niezależnych sądów

Hahahaha 
  • Minister Szyszko nie zyje 
  • kociara powiedział(a):
    Tvn24  debata z udzialem przedstawiciel Pis, lewicy,konfederacji,ko, psl
    Co poniektórzy olali społeczeństwo...
  • @TecumSeh dzięki za ofertę pomocy, mnie niestety powstrzyma koszt :(
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.