Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory

1808183858691

Komentarz

  • edytowano lipiec 2020
    "PiS i PO to jest to samo. Wspierające się pseudo przeciwności i sami się wyniszczają nawzajem. "
    ------------------
    Giertych i Papież też tak mówią.
    e: Na tym polega ich myślenie, Giertych będąc po stronie PO chce przyczynić sie do zniszczenia PiSu.
  • IdaIda
    edytowano lipiec 2020


    A my z mężem nadal nie możemy zrozumieć, jak katoliccy zwolennicy Konfedercji i Hołowni mogli tak bardzo zaryzykować MORALNYM dobrem Polski, tylko po to by , w ich mniemaniu , gospodarka lepiej działała.


    I mamy też żal do Bosaka , że tak podkopywał Dudę przed I turą.
    W czasie debaty niemal każdy jeździł po Dudzie ( a on nie miał jak się bronić, bo czasu mało, żeby każdemu odpowiedzieć na zarzuty) i Bosak też wtedy Dudy nie oszczędzał. Wiedział, że sam nie wygra , a ryzykował moralnym dobrem Polski i szedł w kierunku ataków na Dudę, zamiast atakować Trzaskowskiego i jego partię.
    Mógł chociaż nic nie zarzucać Dudzie.
    Za duże ryzyko było.
    Jak pokazały wybory prawdopodobieństwo wygranej Trzaskowskiego było bardzo wysokie.
    Nie chcę nawet myśleć o tym co by się wtedy z Polską działo. Paraliż polityczny plus agresywna lewacka propaganda.
    Jak można było tak zaryzykować??


  • Nie mówiąc już o tym, że teraz są jeszcze szanse na zaostrzenie ustawy aborcyjnej, a w przypadku wygranej Trzaskowskiego tej szansy by nie było.


    Podziękowali 1Klarcia
  •  
    Katolicy...

  • @Ida mi sie wydaje to taka osobista teoria, że dla samych polityków sprawy moralne nie są aż tak istotne jak te gospodarcze. Moim zdaniem moralność zależy bardziej od obywateli, państwo oczywiście może jakoś lekko starać się promować wartości i tworzyć proludzkie prawo, ale jesteśmy osobami wolnymi. 
  • Ida powiedział(a):


    A my z mężem nadal nie możemy zrozumieć, jak katoliccy zwolennicy Konfedercji i Hołowni mogli tak bardzo zaryzykować MORALNYM dobrem Polski, tylko po to by , w ich mniemaniu , gospodarka lepiej działała.


    I mamy też żal do Bosaka , że tak podkopywał Dudę przed I turą.
    W czasie debaty niemal każdy jeździł po Dudzie ( a on nie miał jak się bronić, bo czasu mało, żeby każdemu odpowiedzieć na zarzuty) i Bosak też wtedy Dudy nie oszczędzał. Wiedział, że sam nie wygra , a ryzykował moralnym dobrem Polski i szedł w kierunku ataków na Dudę, zamiast atakować Trzaskowskiego i jego partię.
    Mógł chociaż nic nie zarzucać Dudzie.
    Za duże ryzyko było.
    Jak pokazały wybory prawdopodobieństwo wygranej Trzaskowskiego było bardzo wysokie.
    Nie chcę nawet myśleć o tym co by się wtedy z Polską działo. Paraliż polityczny plus agresywna lewacka propaganda.
    Jak można było tak zaryzykować??

    Narodowcy to specjaliści w podkopywaniu PiSu i Dudy. Taki z brzegu przykład:  jak pamiętam, gdy np. w pod koniec 2016 roku trwały prace nad ustawą budżetową wtedy totalna opozycja razem z narodowcami blokowali prace nad tą ustawą, a nie uchwalenie takiej ustawy to paraliż Parlamentu i nowe wybory. Narodowcy robili wszystko, aby zaszkodzić tej ustawie. Pamiętacie te przepychanki łącznie z fizyczną blokadą głównej sali sejmowej?
    Podziękowali 1Klarcia
  • Narodowcy obecnie w ogóle nie myślą o dobru Polaków czy jakimś interesie narodowym, ale o postawieniu na swoich jakiś tam koncepcjach, nawet kosztem narodu polskiego.
  • @Ida no biedny Duda nie miał się jak bronić. I Bosak był przeciwko niemu. Miał go wspierać w pierwszej turze w której sam startował?i nie punktować również obecnego prezydenta ponieważ z nim się w wielu sprawach nie zgadzał? I w dodatku z nim konkurował? Myślisz @Ida że wszyscy zwolennicy konfederacji głosowali na Bosaka? Że co poniektórzy członkowie konfederacji oddali na niego swój głos? Ludzie są tylko ludźmi a partie to tylko partie.
    Konfederacja to nie jest partią ludzi przeciwnych aborcji. Tacy ludzie są w Ruchu Narodowym i w Koronie Brauna. Ludzie od Korwina mają w czterech literach wspieranie ruchów prolife i zaostrzania prawa aborcyjnego.
    @Aniela w RN nie ma Giertycha od 2008 roku. Obecny RN zarejestrował się w 2014 roku. A poza tym to jest akurat prawda. Póki mamy taki system jaki mamy i dwie partie które wspierają się we wzajemnym wyniszczaniu to nic się nie zmieni.
    Narodowcom chodzi o to żeby zmienić system. To nie są demokraci. Stąd szeroki front jaki chcieli stworzyć na prawicy. Co w obecnym układzie sił może się udać. A jak nie będzie PiSu i platformy to uda się z pewnością. 
    To jest dalekie od wspierania PO. A zmiana systemu wymaga pracy, ale i widoczności w sejmie, w mediach, pewnej gry. System partyjnej demokracji jest nieefektywny sam w sobie, bo zawsze liczy się dobro partii. Ponad dobro narodu, kraju itd.
    Który kandydat prawicowy nie atakował Dudy albo PiSu? Piotrowski, Żółtek, Jakubiak? Gdyby prezydentura PAD im się podobała to nie startowaliby w wyborach tylko się zapisali do komitetu wyborczego Dudy albo do PiSu.
  • @Aniela
    Jaką doprawioną głową? On wskrzesił Młodziez Wszechpolską. Dobrze mu szło

    Ano niestety o pewnych rzeczach dowiadujemy się grubo po czasie. Tylko oczy trzeba szeroko otwierać. W nagrodę za co Giertych dostaje lukratywne zadania prawnicze od PO ? Własnie za to że był ta głową. Tylko w dzisiejszych czasach nie daje się już gratyfikacji pod stołem tylko daje tego rodzaju kontrakty i płaci otwarcie i zgodnie z prawem. Tak samo jak mśslisz w nagrodę za co Tusk został namaszczony przez Niemcy na szefa KE ? z dobrego serca ? 
    Podziękowali 1Odrobinka
  • paulaarose powiedział(a):
    @Ida mi sie wydaje to taka osobista teoria, że dla samych polityków sprawy moralne nie są aż tak istotne jak te gospodarcze. Moim zdaniem moralność zależy bardziej od obywateli, państwo oczywiście może jakoś lekko starać się promować wartości i tworzyć proludzkie prawo, ale jesteśmy osobami wolnymi. 


    Po pierwsze w wywiadzie Bosak mówił, że Konfederacja to ideowcy.
    To jacy to, przepraszam bardzo, ideowcy, skoro kalkulacje co by tu ugrać dla własnej partii przeważają nad faktycznym dobrem Polski?

    Po drugie, @paulaarose , gdyby moralność zależała od obywateli, to niepotrzebne by było w ogóle prawo i przepisy.
    Ludzie niestety ułomni są.
    Dlatego ważne jest, żeby to prawo w państwie było właściwe i np. szanowało życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci.
    Przynajmniej dla katolików to powinno być ważne ...

    Podziękowali 2Aniela Klarcia
  • Aha i jeszcze jedna postać która jest dzisiaj na pierwszym planie - Hołownia. Z nim taka sama sytuacja, praktycznie kierował stacją religia.tv , niby zagorzały katolik a tyle był w TVN co już to wystarczy by dać do myślenia, Do dzisiaj w umysłach wielu ludzi funkcjonuje jako super zagorzały katolik... No i ? Powoli wychodzi szydło z worka... on tez był kierowany na głowę dla katolików i jak widać efekty są.
  • A Hołownia to PO. Ustawiony pod ewentualną przegraną pani startującej przed Trzaskowskim. Wykorzystano go do bólu po tym jak partią rządząca zrobiła PO taki fajny prezent w postaci możliwości zmiany kandydata...
    No ale teraz prawdopodobnie mielibyśmy prezydenta Holownię, więc w sumie cudem na dobre wyszło PiSowi. Podobnie jego elektorat poza drobnymi wyjątkami. Źle że teraz Po złapie wiatr w żagle przy takim poparciu. Wolałabym żeby najpierw oni padli. A tak było blisko.
    Dlatego sądzę że to wszystko ustawka z tymi zmianami kandydatów, terminami wyborów itp. bo w sumie PiS bez PO a z merytoryczną opozycją konfederacji po prostu by się szybciej posypał.
    Podziękowali 1Klarcia
  • IdaIda
    edytowano lipiec 2020

    @Odrobinka , tak, Duda nie miał czasu, żeby się obronić przed wszystkimi atakami.

    I nadal uważam, że podkopywanie pozycji Dudy przez Bosaka, z punktu widzenia dobra Polski było bardzo, bardzo ryzykowne w sytuacji gdy dużą popularnością cieszył się Trzaskowski.
    Bosak jechał po bandzie, zaryzykował losem Polski. To nie była mądra strategia dla Polski.

     
  • Poza tym narodowcy akurat poparli Dudę albo do wyborów nie poszli albo skreślili obu kandydatów. Przynajmniej ci których ja znam. Nikt z mojego koła członków RN i sympatyków nie poparł Trzaskowskiego ani z drugiego koła mazowieckiego.
  • Hamal powiedział(a):
    @Aniela
    Jaką doprawioną głową? On wskrzesił Młodziez Wszechpolską. Dobrze mu szło

    Ano niestety o pewnych rzeczach dowiadujemy się grubo po czasie. Tylko oczy trzeba szeroko otwierać. W nagrodę za co Giertych dostaje lukratywne zadania prawnicze od PO ? Własnie za to że był ta głową. Tylko w dzisiejszych czasach nie daje się już gratyfikacji pod stołem tylko daje tego rodzaju kontrakty i płaci otwarcie i zgodnie z prawem. Tak samo jak mśslisz w nagrodę za co Tusk został namaszczony przez Niemcy na szefa KE ? z dobrego serca ? 
    Giertych działał w ruchu narodowym zanim powstała PO.
  • Odrobinka powiedział(a):
    Poza tym narodowcy akurat poparli Dudę albo do wyborów nie poszli albo skreślili obu kandydatów. Przynajmniej ci których ja znam. Nikt z mojego koła członków RN i sympatyków nie poparł Trzaskowskiego ani z drugiego koła mazowieckiego.

    Nie poszli do wyborów?
    Skreślili obu kandydatów?
    Dziecinada.
    Było tak blisko, żeby przegrać Polskę, a oni humorki robili i zabawę sobie urządzali.

    To dzieci jakieś są. Całkiem niepoważni ludzie.

    Rozczarowanie ...

  • edytowano lipiec 2020

    Odrobinka powiedział(a):
    Poza tym narodowcy akurat poparli Dudę albo do wyborów nie poszli albo skreślili obu kandydatów. Przynajmniej ci których ja znam. Nikt z mojego koła członków RN i sympatyków nie poparł Trzaskowskiego ani z drugiego koła mazowieckiego.
    Wg mnie nie pójście do wyborów czy oddanie nieważnego głosu to głosowanie za Trzaskowskim. Niech mnie ktoś oświeci, jeżeli jest inaczej
    Podziękowali 2Rogalikowa Katia
  • edytowano lipiec 2020
    @Aniela
    Giertych działał w ruchu narodowym zanim powstała PO.

    Tak wiem, to nie ma znaczenia, on był podejrzany dla mnie jak jeszcze był w LPR.

    A oddanie głosu nieważnego to nie jest glosowanie za Trzaskowskim, tylko zdanie się na głos innych, i tutaj zgadzam się z Odrobinką, tez nie lubię demokracji. Każdy kto ma rodzinę wielodzietną musi nie lubic demokracji, bo gdyby ją wprowadził w swojej rodzinie to dzieci przegłosowałyby rodziców i codziennie byłyby na śniadanie lody, na obiad ciastko z kremem a na kolacje bita śmietana.
  • "A oddanie głosu nieważnego to nie jest glosowanie za Trzaskowskim, tylko zdanie się na głos innych,"
    ----------------------
    czyli zwiększenie szansy na wygraną szkodnika
  • A dla mnie jest po prostu nie daniem głosu na obecny system. Są tacy dla których Duda jest prezydentem szkodliwym. Może nie tak krzykliwym i chamskim jak Trzaskowski, ale jego dzialanie też jest szkodliwe dla Polski według niektórych. Głosowanie na każdego z tych dwóch kandydatów jest konserwowaniem systemu. W RN mało kto jest demokratą i wspiera obecny ustrój Polski. Jeśli któraś z was myślała że Konfa kiedykolwiek poprze układ PiS/PO to jest naiwność. I niezrozumienie po co powstała Konfederacja.

  • edytowano lipiec 2020
    A ja mam takie pytanie na marginesie, czy ktoś wie do której klasy chodzi syn Trzaskowskiego ? rocznik 2009, bardzo mnie interesuje bo to był pierwszy obowiązkowy rocznik 6-ciolatków do szkół , czy posłał go jako 6-ciolatka , czy innych zmuszał a swojego uratował ?
  • @Ida ależ ja nie mówię o takich sprawach jak ochrona życia, tu przepisy muszą być jasne. 
  • Odrobinka powiedział(a):
    A dla mnie jest po prostu nie daniem głosu na obecny system. Są tacy dla których Duda jest prezydentem szkodliwym. Może nie tak krzykliwym i chamskim jak Trzaskowski, ale jego dzialanie też jest szkodliwe dla Polski według niektórych. Głosowanie na każdego z tych dwóch kandydatów jest konserwowaniem systemu. W RN mało kto jest demokratą i wspiera obecny ustrój Polski. Jeśli któraś z was myślała że Konfa kiedykolwiek poprze układ PiS/PO to jest naiwność. I niezrozumienie po co powstała Konfederacja.

    Konfederacja chyba powstała po to, żeby służyć prawdziwemu dobru Polaków, a nie po to, aby obalać jakieś systemy?
    Podziękowali 1Odrobinka
  • edytowano lipiec 2020
    Pytanie podstawowe : czy w obecnym systemie jest się w stanie zrobić cokolwiek dobrego dla Polaków? 
    Zwłaszcza na dłuższą metę. Przecież wiadomo że reformy wymagają działań odbieranych przez ludzi jako ograniczenie i w ponownych wyborach wygra partia bardziej populistyczna która zniweczy całą pracę poprzedników. Dlatego moim zdaniem trzeba zmienić system i do tego dążyć właśnie dla dobra Polaków, zamiast reanimować trupa.
  • Odrobinka powiedział(a):
    A dla mnie jest po prostu nie daniem głosu na obecny system. Są tacy dla których Duda jest prezydentem szkodliwym. Może nie tak krzykliwym i chamskim jak Trzaskowski, ale jego dzialanie też jest szkodliwe dla Polski według niektórych. Głosowanie na każdego z tych dwóch kandydatów jest konserwowaniem systemu. W RN mało kto jest demokratą i wspiera obecny ustrój Polski. Jeśli któraś z was myślała że Konfa kiedykolwiek poprze układ PiS/PO to jest naiwność. I niezrozumienie po co powstała Konfederacja.




    Ale nie chodzi o popieranie układu PiS/PO przez Konfederację.
    Wystarczyło tylko nie podkopywać prezydenta Dudy w sytuacji granicznej, kiedy ważyły się losy Polski i było realne zagrożenie zmiany kursu w kierunku bardzo niebezpiecznym.

    Podziękowali 2Rejczel Zuzapola
  • Ida powiedział(a):

    Było tak blisko, żeby przegrać Polskę, a oni humorki robili i zabawę sobie urządzali.
    Każdy ma inną definicję przegranej Polski. Dla wielu ludzi Polska przegrała właśnie poprzez wybór Dudy. I to jest zdanie do którego mają prawo. Ja rozumiem, że w systemie wodzowskim według PiS inne zdanie to zbrodnia, ale każdy powinien mieć jednak prawo do wolnego wyboru i własnego zdania.
    Podziękowali 4beatak Odrobinka Aga85 Laf2011
  • Ida powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    A dla mnie jest po prostu nie daniem głosu na obecny system. Są tacy dla których Duda jest prezydentem szkodliwym. Może nie tak krzykliwym i chamskim jak Trzaskowski, ale jego dzialanie też jest szkodliwe dla Polski według niektórych. Głosowanie na każdego z tych dwóch kandydatów jest konserwowaniem systemu. W RN mało kto jest demokratą i wspiera obecny ustrój Polski. Jeśli któraś z was myślała że Konfa kiedykolwiek poprze układ PiS/PO to jest naiwność. I niezrozumienie po co powstała Konfederacja.




    Ale nie chodzi o popieranie układu PiS/PO przez Konfederację.
    Wystarczyło tylko nie podkopywać prezydenta Dudy w sytuacji granicznej, kiedy ważyły się losy Polski i było realne zagrożenie zmiany kursu w kierunku bardzo niebezpiecznym.

    Bardziej niebezpiecznym niż polityką PiSu? Czy po prostu innym? Serio nie można widzieć w Dudzie zagrożenia podobnego do PO tylko z innej strony?
  • Turturek powiedział(a):
    Ida powiedział(a):

    Było tak blisko, żeby przegrać Polskę, a oni humorki robili i zabawę sobie urządzali.
    Każdy ma inną definicję przegranej Polski. Dla wielu ludzi Polska przegrała właśnie poprzez wybór Dudy. I to jest zdanie do którego mają prawo. Ja rozumiem, że w systemie wodzowskim według PiS inne zdanie to zbrodnia, ale każdy powinien mieć jednak prawo do wolnego wyboru i własnego zdania.


    Ja mówię z punktu widzenia katolika. I o katolikach rozmawiam.
    W głowie się nie mieści, że katolicy głosowali na kogoś, komu ze Słowem Bożym jest nie po drodze.

    Podziękowali 4Rejczel Aniela zoia Karolinka
  • Odrobinka powiedział(a):
    Pytanie podstawowe : czy w obecnym systemie jest się w stanie zrobić cokolwiek dobrego dla Polaków? 
    Zwłaszcza na dłuższą metę. Przecież wiadomo że reformy wymagają działań odbieranych przez ludzi jako ograniczenie i w ponownych wyborach wygra partia bardziej populistyczna która zniweczy całą pracę poprzedników. Dlatego moim zdaniem trzeba zmienić system i do tego dążyć właśnie dla dobra Polaków, zamiast reanimować trupa.
    Nie no, zniszczyc Polskę, doprowadzić do ruiny i wtedy będzie najlepiej zaczynać wszystko od początku?
    Politycy maja do czynienia z realnymi ludźmi, a nie z jakimiś budynkami cegłami i pustakami, które można sobie rozwalać, a potem budować wg własnych koncepcji.
    Podziękowali 2Pioszo54 Klarcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.