Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory

1787981838491

Komentarz

  • Chwała Panu!
    Podziękowali 2Aneczka08 Ida
  • @Małgorzata32 grafikę sobie ukradnę :) 
    Smutne to że wyborcy Konfy poparli Rafałka, ale frakcja wolnościowa często interesują tylko ich własne 4 litery a frakcja wyznawców Bosaka nie poszla w ogole albo oddała nieważny głos. 
    Podziękowali 1SylwiaG
  • @Hamal a czy z tymi zarobkami mimo wszystko nie chodziło o 6 tysięcy na jakimś konkretnym stajowisku? Są stanowiska i wykształcenia gdzie zarabiać 6 tysięcy to mało ;). Ale PO jako takiej nie trawię
  • @asiao mi się wydaje że podejmowanie tych wszystkich kwestii o LgBT jest chyba takim zagraniem aby zrobić dobre wrażenie na wyborcach
    @Rogalikowa to jest typowe aby tylko nie wygrał tamten drugi to głosuje się na kogokolwiek

  • Taki komentarz z Frondy:

    "Konfederacja to największa kompromitacja tych wyborów. Połowa Konfederatów poparła Trzaskowskiego a co najgorsze aktyw Konfederacji dał na to przyzwolenie. I tego nic nie zmieni. Bo to nie było tak, że jak nie zagłosuję na Dudę to nie wybieram Trzaskowskiego. To był wybór zero-jedynkowy, i to nie tyle w tym znaczeniu, że wybiorę sobie mniej lub bardziej sprawnego menedżera, gospodarza czy jak to tam nazwać, ale to było opowiedzenie się za całą cywilizacją. Nie za uśmiechami tylko za całościowym sposobem życia wg. klasyfikacji prof. Konecznego. Wg. Konfederatów seksedukatorzy, aborcja, LGBT+, in vitro, eutanazja jest OK. Przynajmniej wg. aktywu partii i połowy zwolenników."

    @Odrobinka , co Ty na to?


    Podziękowali 2Zuzapola Pioszo54
  • Mieli nadzieję, że wygra Trzaskowskibi zyskają przez to w wyborach parlamentarnych,  brudna wyborczą gra, a tacy niby patrioci. 
  • Taka jest polityka, to jest właśnie brudna gra, patrzy się w niej na siebie i swój interes.
    Ja liczę na to, że kiedyś w tym kraju będzie spokojnie, stabilnie. 
  • IdaIda
    edytowano lipiec 2020

    PKW podaje nieoficjalne wyniki z 99.97 proc. obwodów


    Na konferencji prasowej o godz. 8.00 rano w poniedziałek przewodniczący poinformował cząstkowe nieoficjalne wyniki wyborów 27 222 obwodów 27 231, a więc 99.97% obwodów.

    Na Andrzeja Dudę głosowało 10 413 094, co stanowi 51.21 proc głosów.

    Na Rafała Trzaskowskiego głosowało 9 921 219, czyli 48.79 proc. głosów.

    Frekwencja wyborcza w Polsce wyniosła 68.12 proc.

    Jak podał przewodniczący PKW dane, które jeszcze spłyną z brakujących obwodów nie wpłyną znacząco na zmianę wyniku wyborów.


    edit: poprawka dot. frekwencji

  • A skąd taka duża frekwencja?Ida powiedział(a):

    PKW podaje nieoficjalne wyniki z 99.97 proc. obwodów


    Na konferencji prasowej o godz. 8.00 rano w poniedziałek przewodniczący poinformował cząstkowe nieoficjalne wyniki wyborów 27 222 obwodów 27 231, a więc 99.97% obwodów.

    Na Andrzeja Dudę głosowało 10 413 094, co stanowi 51.21 proc głosów.

    Na Rafała Trzaskowskiego głosowało 9 921 219, czyli 48.79 proc. głosów.

    Frekwencja wyborcza w Polsce wyniosła 86.12 proc.

    Jak podał przewodniczący PKW dane, które jeszcze spłyną z brakujących obwodów nie wpłyną znacząco na zmianę wyniku wyborów.



  • Chyba literówka. Frekwencja wg PKW wynosiła 68,12%
    Podziękowali 1Ida
  • Głosowałam na Konfederację (RN) i na Bosaka. I zaczynam watpic. Nie wiem, czy są to ludzie, którym politycznie można zaufać, po tsk, moim zdaniem, naiwnym ruchu, jak głosowanie na RT, żeby niby osłabić PiS 
    Podziękowali 3Monira Klarcia Katia
  • Albo oddawanie nieważnych głosów... A ceną mógł być tak beznadziejny prezydent dla kraju....
    Podziękowali 3Rogalikowa Monira Klarcia
  • ewap powiedział(a):
    Chyba literówka. Frekwencja wg PKW wynosiła 68,12%


    Chyba tak. Fronda się "przejęzyczyła" z tą frekwencją, jak sądzę.


    Podziękowali 1ewap
  • A w jaki sposób PiS starał się przekonać wyborców Bosaka, że warto zagłosować na Dudę? Uznali, po prostu, że te głosy im się należą. Ja schowałam dumę do kieszeni i głosowałam na Dudę i to było głos przeciw Trzaskowskiemu nie za Dudą.
    Podziękowali 3NC500 Gosia5 September
  • edytowano lipiec 2020
    asiao powiedział(a):
    Bo niby jaki problem dla PiSu było zablokowanie/zdelegalizowanie ogólnie pojętego ruchu LGBT.zaden! Ale z jakiegoś powodu tego nie robią.
    Z takiego powodu, że PiS nie wszędzie ma większość. W niektórych samorządach wprowadzono strefy nie dla LGBT, i wielkie larum o mowie nienawiści na cały świat.

    To tak jak byś żądała od PiSu zawrócenia Wisły.
    Podziękowali 1Klarcia

  • Rogalikowa powiedział(a):
    Głosowałam na Konfederację (RN) i na Bosaka. I zaczynam watpic. Nie wiem, czy są to ludzie, którym politycznie można zaufać, po tsk, moim zdaniem, naiwnym ruchu, jak głosowanie na RT, żeby niby osłabić PiS 
    Oni myślą Romanem Giertychem.

    Podziękowali 1Klarcia
  • @Aniela w sumie to LGBT choć jest jakimś zagrożeniem to nie jest to najważniejsza kwestia co do funkcjonowania państwa i nie zdziwiłabym się gdyby do końca kadencji pisu nic by się nie zmieniło w tej kwestii. 
  • Przepraszam, że tak się czepiam, ale nie mogę z tego Holowni, już myśli o swojej partii i uderza w nowe tony:
    "Dzisiaj widzę histerię hunwejbinów Trzaskowskiego, że 240 tys. moich wyborców nie poszło. Mówią, że ja jeszcze mogłem coś zrobić dla Trzaskowskiego, że dlaczego ja nie wzywałem, że to będzie moja wina, że Duda wygra. (...) Ich pycha i ich buta nie ma granic" - mówił po ogłoszeniu sondażowych wyników drugiej tury wyborów prezydenckich Szymon Hołownia, "
  • edytowano lipiec 2020
    Przepływ głosów zwolenników Bosaka pokazuje że tak naprawdę głosowali na niego nie tyle sami narodowcy i przedsiębiorcy ale w większości ludzie młodzi bezobjawowi czyli bezideowi. To zły znak dla narodowców bo pokazuje że ruch ten jest bardzo słaby i nie są oni liczącą się siłą polityczną.
    Podziękowali 1Klarcia
  • @Prayboy ;
    Z konfederacji masa została w domu - ciekawe jak duża. Przynajmniej tak obserwuję to u siebie.
  • OlaN. powiedział(a):
    A w jaki sposób PiS starał się przekonać wyborców Bosaka, że warto zagłosować na Dudę? Uznali, po prostu, że te głosy im się należą. Ja schowałam dumę do kieszeni i głosowałam na Dudę i to było głos przeciw Trzaskowskiemu nie za Dudą.


    Jasne, też schowałam dumę, chociaż w sumie bardzo lubię Dudę. Ale zagłosować na RT, na złość PiSowi? Nie pojmuję. Polityczny strzał w kolano. Szkoda, że to też kolano Polski było.
  • PawelK powiedział(a):
    @Prayboy ;
    Z konfederacji masa została w domu - ciekawe jak duża. Przynajmniej tak obserwuję to u siebie.
    U mnie też. Np. młody żonkoś, który chce mieć dużo dzieci i ED. Ciekawe jak będzie te dzieci wychowywał w atmosferze tęczowej zarazy? Dla mnie to fantasta.
    Podziękowali 2Ida Klarcia
  • Żeby na złość, zahamowanie działań rządu, haos polityczny i przedterminowe wybory, w których zyskają ...
    Podziękowali 2Rogalikowa Klarcia
  • Rogalikowa powiedział(a):
    OlaN. powiedział(a):
    A w jaki sposób PiS starał się przekonać wyborców Bosaka, że warto zagłosować na Dudę? Uznali, po prostu, że te głosy im się należą. Ja schowałam dumę do kieszeni i głosowałam na Dudę i to było głos przeciw Trzaskowskiemu nie za Dudą.


    Jasne, też schowałam dumę, chociaż w sumie bardzo lubię Dudę. Ale zagłosować na RT, na złość PiSowi? Nie pojmuję. Polityczny strzał w kolano. Szkoda, że to też kolano Polski było.
    Dlatego poszłam na wybory
  • edytowano lipiec 2020
    A które z tych postulatów Trzaskowski może wprowadzić jako prezydent bez zgody sejmu? Bo według mnie żadnego. To takie straszenie. Dla mnie jedyny istotny powód głosowania na Dudę to że PO szybciej padnie jak nie będzie miało prezydenta. Jaka różnica czy RN zostanie zdelegalizowany przez PiS czy przez PO? Naprawdę wybór Dudy = patriotyzm? 
    W sumie wszystko jedno z punktu widzenia Konfederacji które ugrupowanie szybciej przestanie istnieć, PiS czy PO. Dlatego zarząd Konfy jak i poszczególnych partii wchodzących w ich skład postanowił nie mieszać się w wojenki PiS/ PO. Sami się wyniszczają najlepiej a w interesie konfederacji jest zniknięcie z politycznego spektrum tych dwu partii. 
    Podziękowali 2Turturek Klarcia
  • OlaN. powiedział(a):
    A w jaki sposób PiS starał się przekonać wyborców Bosaka, że warto zagłosować na Dudę? Uznali, po prostu, że te głosy im się należą. Ja schowałam dumę do kieszeni i głosowałam na Dudę i to było głos przeciw Trzaskowskiemu nie za Dudą.
    Ja tak samo
    Podziękowali 1Odrobinka
  • A zresztą teraz to aby coś się zmieniło na naprawdę lepsze musi upłynąć te 10-15 lat. Są tacy co pakują walizki, inni się cieszą, a mi w zasadzie robi to się obojętne, za tydzień/dwa nikt nie będzie się na tym skupiał tylko przejdzie do porządku dziennego aby za 5 lat/3 lata znów dzielić się na pół. 
  • @Odrobinka prezydent będzie dłużej na stanowisku od tego rządu,  zauważ. 
  • edytowano lipiec 2020
    No to należy głosować na takie ugrupowania które nie wspierają Trzaskowskiego. Zakładasz że przyszły sejm będzie z większością PO? Ja nie.
    Edit. Dlatego dla mnie jedyną i najważniejszą przesłanką do głosowania na Dudę jest upadek PO. Mnie wszystko jedno jaka będzie kolejność upadku. A w tej chwili większe szanse na to ma PO. Obawiam się jednak że PiS bez takiej opozycji jaką sobie wyhodował będzie niszczył Konfederację, bo elektorat prawicowy PiS często głosuje na tę partię właśnie ze względu na bycie przeciw PO wybierając tzw mniejsze zło. 
  • Jak tak dalej pójdzie na prawicy, to może się tak okazać.... Holowni partia zbierze niezadowolonych z PiS, tych co na prawo i jak kiedyś Petru będą razem rządzić, po to co wystawili do wyborów. Cud musi się stać, by po prawej stronie coś się zadzialo dobrego.  A ludzie, jak ludzie w końcu zawsze przeciw obecnie rządzącym głosują. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.