Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory

1818284868791

Komentarz

  • Jakiej zmiany kursu @Ida. Co ugralby realnie Trzaskowski na stanowisku prezydenta. Moim zdaniem mniej niż na stanowisku prezydenta Warszawy. My nie mamy systemu prezydenckiego. I śmieszy mnie to obwinianie Konfederacji za obecny stan rzeczy, bo nie oni  byli siłą napędową Trzaskowskiego i głosy na niego spośród wyborców Bosaka to nikły procent wsparcia dla Trzaskowskiego. Myślę że nie stanowiły nawet 1% poparcia. A co do katolików... Skąd wiesz kto głosował na Trzaskowskiego i czy to katolicy byli. Moim zdaniem nie bardzo to katolicy. Ja to się zastanawiam jak sam Trzaskowski godzi swój teoretyczny katolicyzm z poglądami które reprezentuje i ilu jest takich katolików jak on.
  • Ida powiedział(a):


    Ja mówię z punktu widzenia katolika. I o katolikach rozmawiam.
    W głowie się nie mieści, że katolicy głosowali na kogoś, komu ze Słowem Bożym jest nie po drodze.

    Naprawdę sądzisz że Konfederacja to sami katolicy?
    Skąd więc wnioski, że katolicy głosowali na Trzaskowskiego?
  • edytowano lipiec 2020
    @Aniela zmiana systemu jest konieczna i wcale nie wymaga rozwalania metodami rewolucyjnymi. Edit do ruiny to doprowadza właśnie PiS i PO swoją walką i wyniszczaniem się wzajemnym. Oraz rozbuchanym socjalem. I podwyższaniem podatków, kosztów pracy, zusu itd. Brakiem wsparcia dla rodzimych firm i pompowaniem wszystkiego w koncerny międzynarodowe, dla których jesteśmy po prostu tanim producentem części i podzespołów. Tanią siłą roboczą. Trzymanie się tego stanu rzeczy jest rozwalaniem. I nie obwiniam jedynie PiSu za obecną sytuację. Wszystkie okraglostolowe partie po kolei psuły Polskę. PiS nie jest tu żadnym wyjątkiem.
    Podziękowali 1Aga85
  • Aniela powiedział(a):
    Nie no, zniszczyc Polskę, doprowadzić do ruiny...

    Dla wielu ludzi to właśnie program PiS :D
    Nie dziw się zatem że głosowaliby nawet na konia.

  • Turturek powiedział(a):
    Ida powiedział(a):

    Było tak blisko, żeby przegrać Polskę, a oni humorki robili i zabawę sobie urządzali.
    Każdy ma inną definicję przegranej Polski. Dla wielu ludzi Polska przegrała właśnie poprzez wybór Dudy. I to jest zdanie do którego mają prawo. Ja rozumiem, że w systemie wodzowskim według PiS inne zdanie to zbrodnia, ale każdy powinien mieć jednak prawo do wolnego wyboru i własnego zdania.
    Oczywiście, są tacy np. którzy twierdzą, że wsioków nalezy pozbawić praw wyborczych, bo Duda dzięki nim wygrał. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano lipiec 2020
    Nie wszystko wokół Kongederacji sie kręci, Hołownia też katolik..

  • edytowano lipiec 2020
    Turturek powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    Nie no, zniszczyc Polskę, doprowadzić do ruiny...

    Dla wielu ludzi to właśnie program PiS :D
    Nie dziw się zatem że głosowaliby nawet na konia.
    Wiem, np. niszczeniem Polski jest dyskryminacja ludzi LGBT, bo nie mogą żyć w prawem usankcjonowanych związkach i nie mogą adoptować dzieci. 

    e: niszczeniem Polski jest też brak empatii dla ludzi LGBT

  • Turturek powiedział(a):
    Ida powiedział(a):


    Ja mówię z punktu widzenia katolika. I o katolikach rozmawiam.
    W głowie się nie mieści, że katolicy głosowali na kogoś, komu ze Słowem Bożym jest nie po drodze.

    Naprawdę sądzisz że Konfederacja to sami katolicy?
    Skąd więc wnioski, że katolicy głosowali na Trzaskowskiego?
    Mój znajomy lider grupy modlitewnej  SNE i znajomi moich dzieci animatorzy Ruchu Apostolstwa Młodzieży - tylko oni w I turze głosowali na Hołownię.
  • Wyborcy Hołowni w ponad 80%poparli Trzaskowskiego, ale atak leci w stronę narodowców mimo że ci co wyborów w jakiś sposób nie zbojkotowali zagłosowali na Dudę. 
    To jest właśnie dzielenie narodu. Twierdzenie że ktoś nie może mieć innej wizji Polski, może nie popierać ani Dudy ani Trzaskowskiego bo jest wtedy wrogiem Polski. A jak poprze tego drugiego to w ogóle chyba Polakiem nie jest. Dla mnie jest tylko ma inne poglądy z którymi niekoniecznie się zgadzam ale polskości mu nie odmawiam. Z obu stron. 
  • Aniela powiedział(a):
    Wiem, np. niszczeniem Polski jest dyskryminacja ludzi LGBT...
    no to nie wiesz za dużo :) ale cóż, tak działa propaganda.

  • Na pewnym lewackim portalu popełniłam coming out, przyznalam, że głosowałem na Dude, jako mniejsze zło. Zostałam kompletnie zmieszaną z błotem. Po prostu szok, jak Polak, Polakowi może dowalic :o 
    Podziękowali 2Hope Klarcia
  • Turturek powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    Wiem, np. niszczeniem Polski jest dyskryminacja ludzi LGBT...
    no to nie wiesz za dużo :) ale cóż, tak działa propaganda.

    To może mnie oświecisz jak jeszcze PiS niszczy Polskę?
  • Turturek powiedział(a):
    Ida powiedział(a):


    Ja mówię z punktu widzenia katolika. I o katolikach rozmawiam.
    W głowie się nie mieści, że katolicy głosowali na kogoś, komu ze Słowem Bożym jest nie po drodze.

    Naprawdę sądzisz że Konfederacja to sami katolicy?
    Skąd więc wnioski, że katolicy głosowali na Trzaskowskiego?

    Ja wcale tak nie sądzę.
    Pisałam też o elektoracie Hołowni.
    Osobiście znam katolików , którzy głosowali na Trzaskowskiego. 

  • Ida powiedział(a):

    Osobiście znam katolików , którzy głosowali na Trzaskowskiego. 


    Są katolicy koszyczkowi, są katolicy tylko z nazwy lub z przyzwyczajenia, są też katolicy którzy przestali wierzyć, albo dla których wiara ma drugo lub trzeciorzędne znaczenie. Jest cała masa ludzi dla których jakieś jedno czy dwa odstępstwa od doktryny nie stanowią najmniejszego problemu. Możemy się na nich obrazić, możemy ich gromić i wyzywać, albo po prostu cierpliwie tłumaczyć i wyjaśniać.
    Podziękowali 3Odrobinka Klarcia Laf2011
  • Aniela powiedział(a):
    To może mnie oświecisz jak jeszcze PiS niszczy Polskę?

    Nie jak jeszcze, bo to co napisałaś raczej nikt nie uznaje za niszczenie Polski.
    A jak niszczy? Tak jak każdy socjalizm i partiokracja. Propagandą, rozdawnictwem i postawieniem interesu partii ponad interes narodu.

    Oczywiście dla wielu jest to normalne sprawne rządzenie, a dla innych wręcz odwrotnie. I co najlepsze każdy ma rację :) Tutaj nie ma monopolu na prawdę, bo to wyjdzie dopiero po wielu, wielu latach. Skoro do dziś nie można jednoznacznie określić Piłsudskiego czy bardziej przysłużył się Polsce czy jej zaszkodził, to jak można oceniać obiektywnie współczesnych polityków?

    Ja osobiście Marszałka nie trawię i grupa rekonstrukcyjna też nie cieszy się moją sympatią. Ale eurokomunizmu nie trawię jeszcze bardziej i stąd takie, a nie inne moje wybory. Jeżeli jednak grupa rekonstrukcyjna sanacji posunie się o krok dalej w wymuszaniu poparcia i zapędach totalitarnych, proporcje niechęci mogą się zmienić. To nie PiSowi się mój głos należy jak psu kość, ale to PiS ma o niego zabiegać i ciężko pracować na to abym go zechciał na nich oddać. I argument "bo Ci inni są gorsi" jest najgorszym argumentem z możliwych, nawet jeśli jest prawdziwy.
  • Turturek powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    To może mnie oświecisz jak jeszcze PiS niszczy Polskę?

    Nie jak jeszcze, bo to co napisałaś raczej nikt nie uznaje za niszczenie Polski.
    A jak niszczy? Tak jak każdy socjalizm i partiokracja. Propagandą, rozdawnictwem i postawieniem interesu partii ponad interes narodu.

    Oczywiście dla wielu jest to normalne sprawne rządzenie, a dla innych wręcz odwrotnie. I co najlepsze każdy ma rację :) Tutaj nie ma monopolu na prawdę, bo to wyjdzie dopiero po wielu, wielu latach. Skoro do dziś nie można jednoznacznie określić Piłsudskiego czy bardziej przysłużył się Polsce czy jej zaszkodził, to jak można oceniać obiektywnie współczesnych polityków?

    Ja osobiście Marszałka nie trawię i grupa rekonstrukcyjna też nie cieszy się moją sympatią. Ale eurokomunizmu nie trawię jeszcze bardziej i stąd takie, a nie inne moje wybory. Jeżeli jednak grupa rekonstrukcyjna sanacji posunie się o krok dalej w wymuszaniu poparcia i zapędach totalitarnych, proporcje niechęci mogą się zmienić. To nie PiSowi się mój głos należy jak psu kość, ale to PiS ma o niego zabiegać i ciężko pracować na to abym go zechciał na nich oddać. I argument "bo Ci inni są gorsi" jest najgorszym argumentem z możliwych, nawet jeśli jest prawdziwy.
    Chwileczkę, sama sobie tego nie wymyśliłam. Rozmawiałam z wieloma ludźmi, szczególnie młodymi, niektórzy z nich nawet bardzo wierzący katolicy (animatorzy grup młodzieżowych) i twierdzili: "że niszczeniem Polski jest dyskryminacja ludzi LGBT, bo nie mogą żyć w prawem usankcjonowanych związkach i nie mogą adoptować dzieci. "  - no w takiej rzeczywistości żyjemy.

    Bardzo ogólnikowe te Twoje oskarżenia o niszczenie Polski przez PiS. No , ale jak sam piszesz, masz to tego prawo.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Aniela powiedział(a):


    Bardzo ogólnikowe te Twoje oskarżenia o niszczenie Polski przez PiS. No , ale jak sam piszesz, masz to tego prawo.

    Chciałbym zauważyć, że jest różnica między stwierdzeniem "wielu ludzi uważa", a "ja uważam". Szkoda że wielu dyskutantów zdaje się jej nie dostrzegać i potem wmawia coś czego się nie powiedziało.

  • Małgorzata32 powiedział(a):
    @Klarcia piękny wiersz modlitwa!
    Kto jest autorem?
    Nie wiem - dostałam na skrzynkę, modliliśmy się tym tekstem. I jak widać - Niebo modlitwy wysłuchało. :)
  • palusia powiedział(a):
    A może nie katolicy?

    Po prostu podobał się im program gospodarczy, czy co tam.

    Z resztą tu na forum też jest jedna taka, co deklarowała swój głos na Trzaskowskiego i jednocześnie wiarę w to, że on nie zrobi nic złego (lgbt itd).

    Ja nie mam złudzeń, nie program im się podobał, bo Trzaskowski nie miał żadnego programu. Dodatkowo skompromitował się już zarządzając Warszawą.
    Poparcie dostał ze strony:
    a) Układu, szczególnie byłych SB i ich rodzin (nie więcej niż 10 proc.)
    b) kombinatorów chcących powrotu tego co było,
    c) ludzi tak bardzo nienawidzących "gnoma", że wybrali by nawet żelazko,
    d) kobiet, którym podoba się jego aparycja,
    e) Ruchu LGBT i zwolenników - Ochojska zadeklarowała na TT, że dlatego na niego zagłosuje, bo on Kartę LGBT w całej Polsce wprowadzi.


    Podziękowali 1Aniela
  • paulaarose powiedział(a):
    @Ida dla niektórych najważniejsza jest ekonomia to z dwojga złego stwierdzili że może Trzaskowski. 

    Jego program gospodarczy wcale nie był rewelacyjny, spychał Polskę na poziom kraju mało rozwiniętego gospodarczo. Poza tym - on już pokazał, jak wywiązuje się ze złożonych obietnic.
    Należy też mieć na uwadze, iż nawet, gdyby miał program rewelacyjny, to prerogatywy prezydenta nie dają możliwości wdrożenia go w życie.
    Praktycznie, on nic nie mógł zrealizować z tego co zapowiadał. Natomiast mógł skutecznie paraliżować prace rządu, jak to widzimy na przykładzie Senatu.
    Podziękowali 2Aniela Rejczel
  • Leli powiedział(a):
    Ja rozumiem, ze Szymon Holownia na swoim profilu i ogolnie w mediach otwarcie mowil na kogo zaglosuje, ale przestalam obserwowac profil jak mi ostatnio wskoczyl filmik ze sztabu wyborczego Trzaskowskiego. Wydalo mi sie to jego (Szymona) zaangazowanie w kampanie rywala, sprzed jeszcze kilku tygodni, co najmniej dziwne. Tym bardziej, ze wiele osob uwierzylo/wierzy, ze jest on alternatywa dla kandydatow PO i PIS

    Osoby orientujące się w meandrach polityki, już dawno temu wiedziały, że obaj panowie grają do tej samej bramki.
    Było to też widoczne na profilu ks. Kazimierza Sowy (FB), który w II Turze już ostentacyjnie stanął po stronie Trzaskowskiego.
  • NC500 powiedział(a):
    OlaN. powiedział(a):
    A w jaki sposób PiS starał się przekonać wyborców Bosaka, że warto zagłosować na Dudę? Uznali, po prostu, że te głosy im się należą. Ja schowałam dumę do kieszeni i głosowałam na Dudę i to było głos przeciw Trzaskowskiemu nie za Dudą.


    A gdy się żona zestarzeje, to się ją po prostu wymienia na bardzo młody model i w wieku 70 lat, płodzi jeszcze dwoje dzieci.
    Ja tego, temu gnojowi nigdy nie daruję.
    Podziękowali 1obwarzanek
  • MamaRyba powiedział(a):
    Cart&Pud powiedział(a):
    A jeśli są rodziną to co? B)
    @MamaRyba, chyba się zagalopowałaś.Wspólnoty nie tworzymy jedynie w kluczu poglądów.



    Jak by to miało wyglądać? W poniedziałki w szkole religia, a po tym lekcja na temat prawa do wyboru płci przez dzieci?

    Polacy, dzięki Bogu, w większości wybrali normalność a nie tęczę.

    Nie było by w szkole religii, zamiast było by obowiązkowe Wychowanie seksualne.
    To już było ujawnione przed wieloma laty (pisałam o tym tutaj), w Krytyce Politycznej były publikacje, na ten temat. Oni, wprowadzający model "nowego człowieka", konsekwentnie podążają wybraną drogą.
    Podziękowali 1Rejczel
  • Zuzapola powiedział(a):
    Gdyby otwarcie Bosak poparł Dude, to moim zdaniem mieliby większe szanse na 
    przrplysx do siebie ludzi,  jak teraz zaufać, że będą chociaż współdziałać w ważnych kwestiach , jak myśleć o wspólnych rządach chociażby, jak się wprowadza tyle walki i nienawiści.

    Bosak nie mógł tego zrobić i ja to rozumiem. Kto mądry, ten zrozumiał, na kogo on zagłosuje.
  • Odrobinka powiedział(a):
    A Hołownia to PO. Ustawiony pod ewentualną przegraną pani startującej przed Trzaskowskim. Wykorzystano go do bólu po tym jak partią rządząca zrobiła PO taki fajny prezent w postaci możliwości zmiany kandydata...
    No ale teraz prawdopodobnie mielibyśmy prezydenta Holownię, więc w sumie cudem na dobre wyszło PiSowi. Podobnie jego elektorat poza drobnymi wyjątkami. Źle że teraz Po złapie wiatr w żagle przy takim poparciu. Wolałabym żeby najpierw oni padli. A tak było blisko.
    Dlatego sądzę że to wszystko ustawka z tymi zmianami kandydatów, terminami wyborów itp. bo w sumie PiS bez PO a z merytoryczną opozycją konfederacji po prostu by się szybciej posypał.

    Realia polityczne w całej UE są takie, że opcja typu "liberałowie gospodarczy" nie ma szans na zdobycie więcej niż 12 proc. w Parlamencie. Znacznie więcej będzie miała lewica, niestety obyczajowa również.
  • Turturek powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):


    Bardzo ogólnikowe te Twoje oskarżenia o niszczenie Polski przez PiS. No , ale jak sam piszesz, masz to tego prawo.

    Chciałbym zauważyć, że jest różnica między stwierdzeniem "wielu ludzi uważa", a "ja uważam". Szkoda że wielu dyskutantów zdaje się jej nie dostrzegać i potem wmawia coś czego się nie powiedziało.

    Czy zauważyłeś, że ten komentarz napisałeś nie na temat?
  • Mnie natomiast na FB pewna katoliczka chciała pouczać, że Trzaskowski wcale nie jest za aborcją. Chaos informacyjny, jak się słucha niekatolickich mediów.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Aniela powiedział(a):
    Turturek powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):


    Bardzo ogólnikowe te Twoje oskarżenia o niszczenie Polski przez PiS. No , ale jak sam piszesz, masz to tego prawo.

    Chciałbym zauważyć, że jest różnica między stwierdzeniem "wielu ludzi uważa", a "ja uważam". Szkoda że wielu dyskutantów zdaje się jej nie dostrzegać i potem wmawia coś czego się nie powiedziało.

    Czy zauważyłeś, że ten komentarz napisałeś nie na temat?

    A czy zauważyłaś, że przypomniałem istotną kwestię z postu z poprzedniej strony?
  • edytowano lipiec 2020
    Klarcia powiedział(a):
    palusia powiedział(a):
    A może nie katolicy?

    Po prostu podobał się im program gospodarczy, czy co tam.

    Z resztą tu na forum też jest jedna taka, co deklarowała swój głos na Trzaskowskiego i jednocześnie wiarę w to, że on nie zrobi nic złego (lgbt itd).

    Ja nie mam złudzeń, nie program im się podobał, bo Trzaskowski nie miał żadnego programu. Dodatkowo skompromitował się już zarządzając Warszawą.
    Poparcie dostał ze strony:
    a) Układu, szczególnie byłych SB i ich rodzin (nie więcej niż 10 proc.)
    b) kombinatorów chcących powrotu tego co było,
    c) ludzi tak bardzo nienawidzących "gnoma", że wybrali by nawet żelazko,
    d) kobiet, którym podoba się jego aparycja,
    e) Ruchu LGBT i zwolenników - Ochojska zadeklarowała na TT, że dlatego na niego zagłosuje, bo on Kartę LGBT w całej Polsce wprowadzi.


    Razem 10 018 263 osób.

  • Chyba dobrze nie żyć w kraju w którym jest 10 mln sbekow, kombinatorów, nienawistnikow, pustych kobiet i zwolenników lgbt? 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.