Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kwiatki edukacyjne :)

13468912

Komentarz

  • Świetny pomysł z kanałem na youtube @Dorotak !
    Podziękowali 1Dorotak
  • @Dorotak, udostepnilam dla innych nauczycieli.
    Podziękowali 1Dorotak
  • Dorota powiedział(a):
    @Dorotak, udostepnilam dla innych nauczycieli.
    Właśnie miałam zapytać czy mogę u siebie w szkole reklamować.
    Podziękowali 1Dorotak
  • Śmiało, reklamujcie. Wiem, że ma plany na inne serie, ale na razie lekcje online zajmują mu cały dzień. Pewnie dopiero w sobotę znów coś nagra ;)
  • I tak Janusz zostanie slynnym youtuberem!
  • Dorota powiedział(a):
    I tak Janusz zostanie slynnym youtuberem!
    Sprawne oko zauważy, że na pierwszych chyba 4 filmikach jest zarośnięty jak jaskiniowiec. Potem wydarzyła się u nas mała plaga i pogodził się z maszynka i trymerem. I trochę mniej jak mój Janusz wygalda :D 
  • Fajne, dobrze wytłumaczone. Zasubiłam i podesłałam dzieciom :)
    Podziękowali 1Dorotak
  • Obejrzałam z dziećmi. Bardzo logicznie tłumaczy. Bardzo. Tak jak lubie :D
    Podziękowali 1Dorotak
  • Super, ja też podaję dalej, @Dorotak , możesz pogratulować mężowi.
    Podziękowali 1Dorotak
  • edytowano kwiecień 2020
    Poszedł do polonistów z mojej szkoły. I sąsiedniej też. Pozdrowienia dla męża.
    Podziękowali 1Dorotak
  • @Dorotak
    i jak , mąż dalej bez nadgodzin?

    Bo my bez
  • Karolinka powiedział(a):
    @Dorotak
    i jak , mąż dalej bez nadgodzin?

    Bo my bez
    Za marzec nie możemy się połapać, coś mu zapłacili, jakieś 2/3 z tego co standardowo, więc jest lepiej niż myślałam. Na kwiecień to nie za bardzo rozumiemy, co pani dyrektor miała na myśli, więc na razie planuje budzet dość ostrożnie... Odcinka przecież nie dostanie teraz do ręki...
    Podziękowali 1Karolinka
  • Malgorzata powiedział(a):
    I akurat kanał  Piotra w tej całej edukacyjnej łące to prawdziwy  żywy kwiatek edukacyjny , bardzo pozytywny  . 
    Przekazałam :) dzięki! 
    Podziękowali 1Karolinka
  • edytowano kwiecień 2020
    @Dorotak
    Co to za memy?
     To ten kanał tvp czy co ?

    Ja się tam boję wchodzić, co usłyszę i zobaczę to już zostanie w głowie, niestety :D
  • Dziewczyny, te panie wykazały się niekompetencją i wzbudziły ogólny śmiech, ale zastanawiam się, czy musimy dokładać się do hejtu, który na nie spadł.
    Podziękowali 2Zuzapola Polly
  • Tez mi  przykro ,bardzo to słabe...
  • beatak powiedział(a):
    Dziewczyny, te panie wykazały się niekompetencją i wzbudziły ogólny śmiech, ale zastanawiam się, czy musimy dokładać się do hejtu, który na nie spadł.
    oj tam to nie hejt tylko dowcip, w sytuacji jakiej się zanjdujemy choć się pośmiejmy, nikogo urazić nie chciałam

  • Aneczka08 powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Dziewczyny, te panie wykazały się niekompetencją i wzbudziły ogólny śmiech, ale zastanawiam się, czy musimy dokładać się do hejtu, który na nie spadł.
    oj tam to nie hejt tylko dowcip, w sytuacji jakiej się zanjdujemy choć się pośmiejmy, nikogo urazić nie chciałam

    Dla mnie to już jednak hejt, choć wierzę, że Ty nie miałaś złych intencji. 
  • Ok usunęłam
    Podziękowali 1beatak
  • edytowano kwiecień 2020
    Ja generalnie hejtu na te panie nie rozumiem. Te memy powinny mieć logo TVP i duży napis shame on you.
    Widać, że te babeczki, każda jedna są sensownymi nauczycielkami. Tylko nikt ich nie przygotował do prowadzenia lekcji w telewizji. Prawdopodobnie ktoś im powiedział 'to ma być pokazowa lekcja tylko dzieci siedzą po drugiej stronie ekranu'.

    Lekcja o przydawce (babeczka z pudełkiem) doskonale to pokazuje. Ona zaczęła robić swoje, a ktoś jej do ucha: ale przypomnienie o tym i o tym. Potem coś robiła na tablicy, a ktoś do ucha: stoisz tyłem do kamery, nie do tej, do tamtej! I babka się kręciła w koło i gubiła wątek, trzy razy wracała do tego samego, coś co było ważne ominęła. 
    Lekcja o bajkach, która już tu przytaczałam - świetny koncept z cechami i zwierzętami. Kurna na kserowkach, których kamerzysta nie był w stanie w ogóle pokazać. I takim sposobem wyszła lekcja dla pani, bo sobie sama mogła połączyć zadanie. Gdzie z zapleczem tv można było to zrobić dużo sensownej...
    Dzisiejsza lekcja sztuki, czy tam historii sztuki - obrazy były rzucane w wywodzie na sekundy i to widać, że po prostu były rzuty na podręcznik, więc jakość wiadomo. A merytorycznie info bardzo sensowne. 
    Lekcja z bocianim gniazdem - babka wiedziała, co chce powiedzieć i była przygotowana. A ktoś jej do ucha - średnica, wyjaśnij co to średnica, jeszcze obwód, miałaś powiedzieć o obwodzie. Nie tyłem do kamery, spójrz na dwójkę. I tak dalej. 

    I normalnie nauczyciel, który odnajduje się w klasie i ogarnia x uczniów- widząc kamery, za nimi ludzi w słuchawkach i z ekranami, słuchając nagle podpowiedzi w słuchawce - głupieje. Każdy by zgłupiał.

    Shame on you TVP, że nie mieliście zrobić nawet cięć, dubli i wtajemniczyć tych biednych kobiecin w tajniki nagrywania takich programów. Prawdopodobnie pierwsza lepszą pogodynka dałaby lepiej radę.i wynika to tylko z lepszego ogarniania pracy w tv.

  • Dorotak, najgorsze jest to, że to nie było na żywo. Te programy najpierw nagrano, a potem ktoś to puścił. 
    Podziękowali 2Aneczka08 uJa
  • beatak powiedział(a):
    Dorotak, najgorsze jest to, że to nie było na żywo. Te programy najpierw nagrano, a potem ktoś to puścił. 
    Dlatego skłaniam się ku teorii, że chodziło o ośmieszenie nauczycieli. Nie chce mi się wierzyć, żeby w dobie takiego rozwoju mediów i technologii nie umieć zrobić cięcia i dubla.
    W lekcji o sztuce nauczycielka mówi,.że 30 marca to już niedługo.. więc były nagrywane wcześniej.
    Któraś lekcja j.pol. w czwartej klasie chyba była technicznie lepiej przygotowana, babka byla prawie z ikra, a było widać, że się zacina i skupia na słuchaniu ucha... Babki od pary nie wiedziały co robią. Jedna przesuwala kartki oo tablicy w te i z powrotem, druga goniła za kamerą... Każdy by zgłupiał. 
    Podziękowali 4beatak isza Izka Agnieszka88
  • Nie no sorry, ale te od matematyki gadają jak potłuczone. Dramat! Wstyd! Kompletny brak przygotowania i przemyślenia. Nikt im karabinu do głowy nie przykładał. Wymagamy coś od siebie, proszę.
  • @andora, to jest cud, że one się nawzajem nie poprzewracały...
  • Ja też im bardzo współczuję, bo widać, że nikt ich nie przygotował do nagrania przed kamerą, i zgadzam się, że fatalna realizacja to nie ich wina. Ale co one tam wyplatają! Liczba parzysta to taka co ma parę?!
    Tyle dobrego, że się człowiek trochę pośmiał w tych niewesołych czasach. 
    Podziękowali 2andora Karolinka
  • Aż się dziwię, że TVPIS pozwoliła na takie bezeceństwa w postaci pytań, ,,Czy my z panią Kasią jesteśmy parą?''
    Podziękowali 2Cart Izka
  • To samo pomyślałam  :D
    Podziękowali 1andora
  • Bagata powiedział(a):
    Ja też im bardzo współczuję, bo widać, że nikt ich nie przygotował do nagrania przed kamerą, i zgadzam się, że fatalna realizacja to nie ich wina. Ale co one tam wyplatają! Liczba parzysta to taka co ma parę?!
    Tyle dobrego, że się człowiek trochę pośmiał w tych niewesołych czasach. 
    Tylko ona się nie wydają nie przygotowane do kamery tylko nieprzygotowane merytorycznie..........
  • Czy ja wiem. Każda jedna materiały, jakiś koncept na lekcje widać. Tylko się gubią, motaja i nie wiedzą, co i gdzie mówić. A te dwie od matmy to dodatkowo skupiają się cała sobą, żeby nie mówić jednocześnie, żeby ciągle ktoś mówił, żeby na siebie nie wpaść...
  • Nie żebym ich bardzo broniła, bo wyszły fatalnie. Ale trzeba być mocno naiwnym, żeby w takie coś się tak wkopać... One jechały na żywca a były nagrywane. Nikt nie dał szansy poprawić tego. To że ktoś to puścił... Aaaaaa... Szkoda gadać...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.