Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kwiatki edukacyjne :)

168101112

Komentarz

  • Czy po prostu tvp olała? 
  • Jak widzisz różni są nauczyciele, nie można pisać, że nie ma betonu nauczycielskiego, są Ci dobrzy i ci betonowi.Wydaje mi się jednak, że rządzą Ci sami od kilkudziesięciu lat, ci na górze zawsze betonówi.
  • No Pani Minister walczyła dzielnie żeby było tak jak było, ale jak się jej udało do tvp dostać i wszystko poustawiać? 
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Zuzapola powiedział(a):
    Jak widzisz różni są nauczyciele, nie można pisać, że nie ma betonu nauczycielskiego, są Ci dobrzy i ci betonowi.Wydaje mi się jednak, że rządzą Ci sami od kilkudziesięciu lat, ci na górze zawsze betonówi.
    Bardzo się cieszę, że przyznałaś iż ci betonowi są na górze. W końcu ktoś na tym forum (oprócz niektórych nauczycieli) przyznał, że Zalewska i Piontkowski to betony. 
  • Zawsze tak uwazalam, co nie znaczy , ze nie cieszę się,  że nie ma już gimnazjów.  Wszystko jest do zaorania, to wielokrotnie słyszałam na tym forum . Ten beton od komuny trwa.
  • Ja nie wiem, co o tym sądzisz. I tych lekcjach w TVP. Ale jedno mi przychodzi na myśl, skoro na co dzień wychodzę z założenia, że telewizja kłamie, ogólnie rzecz ujmując, to nie wiem, czy powinnam teraz wierzyć w to, co wydaje mi się, że widzę.
  • Kuzynki. Gdzie są zapłakane kuzynki?
    Roześmiane nauczycielki to wiadomo. W domach. 
    Ale gdzie kuzynki??? 
  • Nie rozumiem tylko jednego; dlaczego nie zakończono roku szkolnego. Nie byłoby samo ośmieszania się przez nauczycieli, hejtu na nich. Nie byłoby problemu z tym kto w domu ma prawo skorzystać z jedynego komputera, nauczyciele nie musieliby udawać, że są w stanie sprostać wymaganiom w zupełnie nowych okolicznościach, a rodzice, że cieszy ich zagospodarowanie dzieciom czasu, gdy sami pracują zdalnie.
    Czy ktokolwiek wymagał by szkoła funkcjonowała w takich warunkach? Może by wyskoczyła Kidawa jakim prawem wszyscy mają wolne, ale przeciętny Kowalski raczej nie oczekiwał takiego cyrku i fikcji, jaka się odbywa aktualnie.
    Podziękowali 2Joanna36 Rogalikowa
  • Teraz to już cuda powymyslaja... Niedługo pokażą, że w TVP uczą dzieci, że mamy żabę w godle.
  • Elunia powiedział(a):
    Ej ale to jest fejk czy prawda???

    Brak dostpnego opisu zdjcia



    Serio???? Czy ktoś jaja robi???
  • Zapłacić powinni i tak. Tak samo jak rodzicom na zasiłku opiekującym się dziećmi. Tak fikcja jest żałosna.
  • U mnie w domu dzieci się uczą, pewnie,  że nie tak jak by chodziły do szkoły,  ale zawsze coś.  
  • Nam pani od angola przesłała do nauczenia się 6 słówek.....
    Wysłała je na platformie jako zdjęcie napisane ręcznie. 
    5 minut zajmuje mi wejście na tą platformę bo muli. 
    Oczywiście w edzienniki informacja że słówka są na platformie. Więc najpierw do edzienniki a później na atforme się logujesz. Robię to ja bo Anka nie ma swoich kont (1 klasa).

    W tych 6 słówkach (typu :next to, between, under) są dwa błędy..... Nex to, betwen.
    Do tego wszystkie są napisane z dużej litery a chyba tak nie powinno być @beatka?

    No sorry, ale to dramat jest.
    Podziękowali 3Aneczka08 kika0 Karolinka
  • andora powiedział(a):
    Nam pani od angola przesłała do nauczenia się 6 słówek.....
    Wysłała je na platformie jako zdjęcie napisane ręcznie. 
    5 minut zajmuje mi wejście na tą platformę bo muli. 
    Oczywiście w edzienniki informacja że słówka są na platformie. Więc najpierw do edzienniki a później na atforme się logujesz. Robię to ja bo Anka nie ma swoich kont (1 klasa).

    W tych 6 słówkach (typu :next to, between, under) są dwa błędy..... Nex to, betwen.
    Do tego wszystkie są napisane z dużej litery a chyba tak nie powinno być @beatka?

    No sorry, ale to dramat jest.
    Dramat, zgadzam się, bywa i tak.
  • Więc po tym całym koronawirusie muszę zmienić szkołę angielskiego.....
  • @Dorotak , podziękuj mężowi . Moje dzieci właśnie przerabiają przydawki . Subskrybujemy męża kanał . Dzięki !!!!!
    Podziękowali 2beatak Dorotak
  • serio anglistka nie potrafi ręcznie poprawnie napisać podstawowych zwrotów??
  • No cóż. Jestem coraz wierniejszą fanką naszej szkoły, wielbię w opór jak Dorotak Marię Zelię :)
    Bo otóż: lekcję online na żywo uczniowie klas 4-8 mają z danym nauczycielem jedną tygodniowo. Poza tym dostają na google classroom zadania w wersji podstawowej obligatoryjnej i rozszerzonej dla chętnych. Nauczyciele nagrywają też dodatkowe filmiki i przesyłają linki do udanych materiałów dodatkowych. Pan od angielskiego zleca obejrzenie filmu/serialu po angielsku a potem prowadzi na jego temat live.
    Dzieci z 1-3 robią projekty według upodobania plus chętni przesłane przez panią karty pracy/trochę ćwiczeń. 
    Pan od w-f prowadzi codziennie o 9.00 rozgrzewkę na żywo, w której uczestniczy cała szkoła, bo wszyscy go lubią.
    O 11.00 jest interaktywne przedstawienie pacynkowe dla młodszych dzieci, prowadzone przez panią z 1-3. 
    O 19.00 dobranocka, czyli opowieści do poduszki - różni nauczyciele czytają fragmenty książek, śpiewają kołysanki albo opowiadają historie. Na youtubie live. 
    Podziękowali 3E.milia Aneczka08 Izka
  • A, jeszcze jedno - nie ma ocen cyfrowych, tylko opisowe na wszystkich poziomach - omówienie wkładu i jakości pracy w danym tygodniu. W systemie oceniania kształtującego.
    Btw, jesteśmy biedni i marnie opłacani, ale za to dużo nam wolno i się lubimy ;)
  • Polly powiedział(a):
    Nie rozumiem tylko jednego; dlaczego nie zakończono roku szkolnego. Nie byłoby samo ośmieszania się przez nauczycieli, hejtu na nich. Nie byłoby problemu z tym kto w domu ma prawo skorzystać z jedynego komputera, nauczyciele nie musieliby udawać, że są w stanie sprostać wymaganiom w zupełnie nowych okolicznościach, a rodzice, że cieszy ich zagospodarowanie dzieciom czasu, gdy sami pracują zdalnie.
    Czy ktokolwiek wymagał by szkoła funkcjonowała w takich warunkach? Może by wyskoczyła Kidawa jakim prawem wszyscy mają wolne, ale przeciętny Kowalski raczej nie oczekiwał takiego cyrku i fikcji, jaka się odbywa aktualnie.

    Bo by poleciał na Ministerstwo Edukacji taki hejt, że by się nie pozbierali. Skoro w takim Afganistanie, gdzie w miastach co jakiś czas zanika prąd, organizuje się lekcje zdalne z wykorzystaniem telewizji i internetu (na tyle, na ile to możliwe), to "dlaczego się nie da w Polsce". Z tego to by się zrobiła sprawa mega polityczna. Dodatkowo chodzi, moim zdaniem, też o to, żeby czymś zająć dzieci i młodzież. Teraz już nawet nie mogą wychodzić z dom bez rodziców. Zamknięcie w domu + bezczynność przysłowiowo pogrzebałyby te dzieci i ich rodziców. Trzeba też zaznaczyć, że część dzieci i młodzieży chce się uczyć i też tęskni za pozorami normalności, kontaktami z osobami z klasy.
  • Moi  uczniowie sporo się uczą, a ja nie odchodzę właściwie od komputera, sprawdzając i konsultując. W wielu klasach mam 100 % frekwencji na lekcjach online, mimo że wiedzą, iż będą mieć obecność za samo zrobienie niektórych ćwiczeń, bez konieczności bycia online. Wolą jednak być; porządkuje im to dzień i chyba większość czuje, że robi się coś sensownego i rozwijającego. 
  • @joanna_1991, ok, być może dzieci tęsknią, może są takie. Ja tu czytam rodziców (i nauczycieli), którzy mają z tym wszystkim poważny problem. Zająć dzieci można na różne sposoby, niekoniecznie podtrzymując fikcję. Akurat MEN to banda nieudaczników, co jeden to gorszy. I mam wrażenie, że to generalnie odrzut w każdym rządzie, mądrego nie pamiętam.
  • Marcelina, dzięki, uwielbiam za porównanie <3
    Podziękowali 1Marcelina
  • No tak miałam nadzieję, że zobaczysz to mrugnięcie :) 
  • Polly powiedział(a):
    @joanna_1991, ok, być może dzieci tęsknią, może są takie. Ja tu czytam rodziców (i nauczycieli), którzy mają z tym wszystkim poważny problem. Zająć dzieci można na różne sposoby, niekoniecznie podtrzymując fikcję. Akurat MEN to banda nieudaczników, co jeden to gorszy. I mam wrażenie, że to generalnie odrzut w każdym rządzie, mądrego nie pamiętam.

    Ja wiem, moja mama jest nauczycielką. Siedzi prawie cały dzień przy komputerze, a jak nie to na telefonie. Siłą rzeczy wiem, co się wyprawia i z jakimi problemami zgłaszają się rodzice i same dzieci. Moja mama uczy od 1979 roku i też mądrego za bardzo nie pamięta. :D No ale chyba rozumiesz, dlaczego ministerstwo chce podtrzymywać to, co jest i udawać, że jest naprawdę super? (ps: z perspektywy szkoły mojej mamy to widzę, że tam nie ma tragedii)
  • Aneczka08 powiedział(a):
    To patrzcie , mąż @Dorotak fajnie filmiki zrobił , nie zabieraj mu tego routera B)



    posłałam polonistce mojej starszej córki - powiedziała , że już zna :) 
    także @Dorotak zasięg coraz większy :)
    Podziękowali 3Dorotak Izka Mamuska
  • Aaaa, jak zobaczył dziś subskrypcje i wyświetlenia to zaniemówił..
    Wydebilam od niego info, że teraz będzie lekcja o rymach ;)
    Podziękowali 2Marcelina E.milia
  • I bardzo dobrze. Btw, nasz pan Paweł pozdrawia Waszego pana Piotra i mówi, że poleci serię naszym dzieciom. No raczej. :)
    Podziękowali 2E.milia Dorotak
  • Przesłuchałam. Brawo Piotr. 
    Podziękowali 1Dorotak
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.