Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kwiatki edukacyjne :)

145791012

Komentarz

  • UlaUla
    edytowano kwiecień 2020
    Gdzies doczytałam wyjasniania nt. tych liczb parzystych - że to dla klasy, która jeszcze nie ma dzielenia i tak to jest mniej więcej tłumaczone naszym dziecom,  że w dalszej częśc nagrania jest jeszcze o tym dzielenu przez dwa.
    E. Moja teściowa podobno oglada te programy i nie podobała jej sę geografia, ale ogólnie wypowiadała się pozytywnie. 
  • edytowano kwiecień 2020
    https://m.jbzd.com.pl/obr/1340517/2mld-zlotych


    Ta lekcja w sp, jak jeszcze uczniowie by chcieli pokazywać,to  naprawdę mogłaby być super. Scenariusz i metody totalnie niedostosowane do formy takiej lekcji. Aż mi żal tej kobiety. Mówi jak zamulona, a stara się po prostu mówić powoli i robić wszystko dokładnie (np pokazywać napisy na kartkach, nie tak jak lekcja o bajkach, pisałam wyżej).
    No żal mi ich. Naiwni bardzo. 
  • matuleczka powiedział(a):
    @Dorotak Ale co to za lekcja? Dla której klasy i o czym? 
    To akurat była klas pierwsza. Pierwsza lekcja dziś. 
  • Dorotak powiedział(a):
    Elunia powiedział(a):
    @Dorotak ogromny podziw dla męża. Kupa roboty z takim filmikiem.Bardzo przystępnie wytłumaczone.
    Nie mamy dostępu specjalnie do dobrego sprzętu i oprogramowania. Trochę mi żal, bo na onenote mocno się męczy z przygotowywaniem notatek. Robienie tych wykresów to koszmar. Nawet myślałam, żeby na święta mu sprawić tablet graficzny czy coś w tym stylu, co by mu ułatwiło pracę. Ale ani się znam, ani mam możliwości teraz, więc musi poczekać.
    W każdym razie plan był taki, że ruszy z kanałem od września, kwarantanna zmusiła go do startu teraz ;)
    Mozesz podac link do kanalu?
    Chyba ze dalej podawalas, to zaraz doczytam.
  • Dobra, udalo mi sie znalezc, zasubskrybowalam.
    Podziękowali 1Dorotak
  • Dzięki Wam. Mój chłop wszedł na swój kanał, zobaczył subskrypcje i wyświetlenia i dziwi się, że ktoś chce go słuchać. Poza uczniami, którzy muszą... ;) A ja jestem jego największą fanką od początku i teraz mam rozkminy, jak go wspierać w tworzeniu, żeby nie zwariować z dziećmi... ;)
    Podziękowali 5beatak Ewasz mamuma Izka Rejczel
  • edytowano kwiecień 2020
    Super fajne lekcje polonistyczne! Gdybyście szukali udatnych materiałów z historii, polecam filmiki naszego pana Pawła, ukochanego nauczyciela i wychowawcy mojego syna:  


     Ten jest akurat o Liberum veto, bardzo polecam. I inne materiały z serii e:mi, firmowane przez Olę i Marcina Sawickich. Dużo świetnych rozmów.
    Podziękowali 2Dorotak Rejczel
  • edytowano kwiecień 2020
    @Dorotak
    brawo dla męża i Ciebie
    jestem pod wrażeniem  :)

    fajnie wymyślił te " robaczki"
    Podziękowali 1Dorotak
  • Marcelina powiedział(a):
    Super fajne lekcje polonistyczne! Gdybyście szukali udatnych materiałów z historii, polecam filmiki naszego pana Pawła, ukochanego nauczyciela i wychowawcy mojego syna:  


     Ten jest akurat o Liberum veto, bardzo polecam. I inne materiały z serii e:mi, firmowane przez Olę i Marcina Sawickich. Dużo świetnych rozmów.
    A dasz jakiegoś linka? Albo linki?
    Od 3 tyg siedzę i miele neta, szukam wartościowych materialow

    Peesik: żeby subskrybować to trza mieć konto na yt, prawda? Nie mam :/ 
  • @kociara a masz Gmaila? Jeśli tak, to przez niego się logujesz na YouTubie, nie zakladasz oddzielnego konta. 
    Podziękowali 1kociara
  • A to znacie?

    Obejrzałam kilka lekcji, moim zdaniem bardzo oki

    https://www.youtube.com/channel/UCXkeiZ2i3F_LeVnvjj4a07Q/videos


    Podziękowali 1Marcelina
  • edytowano kwiecień 2020
    dramat tym razem matematyczny

    TVP wydała oświadczenie gdzie pisze, że to doświadczenie pedagodzy z wieloletnim doświadczeniem pracujący w szkołach publicznych. To jeszcze bardziej dołujące, że tacy ludzie uczą w szkołach Rację miał dr Mazan pisząc, że połowa nauczycieli powinna być natychmiast odsunięta od pracy, bo się nie nadaje . Naprawdę wzięliby kilku nauczycieli z YT i z tego zrobili lekcje i byłby hit.

    Mój M mówi, że musieli zrobić tak jak w typowej szkole, bo inaczej dzieci po powrocie wpadłyby w depresję;-) Może coś w tym jest.








  • edytowano kwiecień 2020
    Nauczyciele u obecnej władzy mieli opinie nieudaczników i leni życiowych. 
    Lekcji TVP nie oglądam, nie mam czasu. 
    Może na potwierdzenie tezy takie te lekcje są, nie wiem
    społeczeństwo do końca zlinczuje nauczycieli
     i zgodnie z zamysłem zobaczy tych niedouczonych, roszczeniowych pseudointeligentow. 
    Tak myślę, pomimo tego, że  pozytywnie oceniam PIS. 
  • tez mam taką nadzieję, natomaist dr Mazan z UKSW robił badania z których wynikał, że ponad 50% jest toksycznie wypalonych i powinno przynajmniej rok przerwy zrobić .
  • gość z YT pisał, że zwrócili się do niego dali dobrą kasę. Mieli się odezwać, on byl chętny. Nikt się nie odezwał  a facet był chętny udostepnić swoje filmiki
  • poza tym, żeby te babki choć trochę bardziej uśmiechnięte były
  • Wg mnie to byle jacy funkcjonariusze z tvp robili, jeż jakaś firma stoi krewnymi i znajomymi królika i miernymi i wiernymi a nie merytoryka to tak się to kończy 
  • Ale TVP ma dwa miliardy, to chyba ich stać żeby się nie ośmieszać....
    Podziękowali 1beatak
  • edytowano kwiecień 2020
    andora powiedział(a):
    Ale TVP ma dwa miliardy, to chyba ich stać żeby się nie ośmieszać....
    TVP ma 2 miliardy na swoją propagandę i opłacanie szczujących dziennikarzy i posłusznych prezesów, a nie na jakość w edukacji. Zresztą, takie przedstawienie naszego zawodu jest bardzo w graj obecnej władzy. Pokazuje obraz nauczyciela, jaki ta władza chce utrwalić w oczach swojego wyborcy. Jestem coraz bardziej przekonana, że to celowe działania, a te panie, które skompromitowały się najbardziej nie zostały przedstawione z imienia i nazwiska, gdyż być może nie są nauczycielkami, tylko aktorkami.
  • Te programy sponsoruje Fundacja PGNiG
    Ponadto zwracam uwagę na samą techniczna stronę tych meterialow, a za to już nie odpowiadają ci nauczyciele, a sama TVP. 
    Fatalne kąty ujęcia, oświetlenia. Wielkie studio, kompletnie niepotrzebne pomoce lub za mało. Olbrzymi dystans widz-prowadzący. Fatalne nagłośnienie. Różne ujęcia kamer. Brak okna, elementów ocieplających, które znajdziemy w przeciętnej klasie - choćby kwiaty. Wszystko to  sprawia poczucie kompletnego odrealnienia, sztucznosci. 
    Więc to nie tylko kwestia samych nauczycieli.
    Można m porównać choćby z pierwszym lepszym materiałem z linka, który wkleilam.

    Wystarczyło pojechać do pierwszej lepszej szkoły albo nagrywać w jakimkolwiek gabinecie pracowników TVP. 

    Niektóre osoby są podpisane, niektórzy się sami przedstawiają 


    Podziękowali 1isza
  • Obejrzałam fragment TVP-edukacja przedszkolna, Dorota Dziamska i 2 panie. Do tego zespół muzyczny. No tu, poza samą Dziamską, która jest bardzo ok wielki rozmach w porównaniu do reszty programów. 
  • @Elunia, bo men ani inne ministerstwa nie słuchają fachowców czy praktyków. Zawsze tak było, ale od 5 lat wyjątkowo dotkliwie to odczuwamy. Wszystko jest tak, jak się Panu prezesu wydawa albo co pamięta. Wszystko zatrzymuje się na poziomie rozporządzen, czyli papierów, bo nawet rysu projektu toto nie ma, co oni wymyślają. Ideologia wszędzie. Jak przypadkiem kto rozsądniejszy się zapłacze w ich sieć to szybko jest prostowany. 
    Już dawno pisałam, każdy obszar państwa zj... any po całości. Normalnie jak chałupa budowana przez pijanych szwagrów i upośledzone go syna soltysa na piasku 
    Podziękowali 2beatak Ewasz
  • Ja mysle, że  to jednak stare betonowe środowisko nauczycielskie zablokowalo .  Dokładnie chodziło o to, żeby nędza nauczania w większości szkołach się nie wylała . Ci co od lat nic nie zmieniają w metodach nauczania już nauczycieli i wypuszczają ich do uczniów bez przygotowania. I ci starzy, co od lat uczą tak samo i nawet reform nie przyjmują do wiadomości.  Gdyby takich z Youtube dopuścili to raptem by się okazało, że nauczyciel może czegoś nauczyć. 
    Podziękowali 2Aneczka08 Skatarzyna
  • to oświadczenie to porażka.
  • Zuzapola powiedział(a):
    Ja mysle, że  to jednak stare betonowe środowisko nauczycielskie zablokowalo .  Dokładnie chodziło o to, żeby nędza nauczania w większości szkołach się nie wylała . Ci co od lat nic nie zmieniają w metodach nauczania już nauczycieli i wypuszczają ich do uczniów bez przygotowania. I ci starzy, co od lat uczą tak samo i nawet reform nie przyjmują do wiadomości.  Gdyby takich z Youtube dopuścili to raptem by się okazało, że nauczyciel może czegoś nauczyć. 
    Opowiadasz bzdury, sorry
    To właśnie ze środowiska nauczycielskiego poszły pierwsze race, że reformy są konieczne. Pudobne jak ze środowiska sądowniczego. Ale PiS to zrobił po swojemu. 
    Upolitycznił szkolnictwo bardzo, na sączył ideologią podobnie jak za ciężkiej komuny było. 
    A skoro tak uważasz, to podaj mi sposoby czy możliwości, jak to nauczycielskie betonowe środowisko dało radę zablokować? Sposoby, możliwości, tak technicznie poproszę. Konkrety. 
    Chętnie poczytam 

    Podziękowali 1beatak
  • Powiedz to tym co uczą nauczycieli 1-3 , i tym nauczycielom, którzy po tylu latach edukacji 1-3, gdzie nie ma być ocen dalej uczą po swojemu i oceny stawiają. Beton jest też straszny w środowisku nauczycieli. Znam i podziwiam dobrych nauczycieli i wierzę, że to nauczyciele protestowali, ale czy nie nauczyciele prowadzili te lekcje w tv, ktoś ich postawił?
    Podziękowali 2Aneczka08 Rogalikowa
  • Maturzyści dostali od CKE próbne matury... Arkusz z 2015 r.
    CKE... Nie zdążyło się przygotowac. No niewiarygodne.
    Nie zdążyli. A mieli wyłącznie przy kompie zasiąść, pozbierać, ułożyć. To jest przecież ogrom pracy, nie to co banalne nauczanie zdalne
  • A w tych komisjach kto siedzi,  nie nauczyciele?
  • Hehe
    Min Piatkowski też jest nauczycielem, Zalewska... 
    Kuratorzy i Wizytatorzy. Nawet Andrzej Piaseczny nauczycielem jest oraz gwiazda disco polo niejaki Niecik Tomasz także 
  • Zuzapola powiedział(a):
    Ja mysle, że  to jednak stare betonowe środowisko nauczycielskie zablokowalo .  Dokładnie chodziło o to, żeby nędza nauczania w większości szkołach się nie wylała . Ci co od lat nic nie zmieniają w metodach nauczania już nauczycieli i wypuszczają ich do uczniów bez przygotowania. I ci starzy, co od lat uczą tak samo i nawet reform nie przyjmują do wiadomości.  Gdyby takich z Youtube dopuścili to raptem by się okazało, że nauczyciel może czegoś nauczyć. 
    Jak fizycznie to betonowe środowisko nauczycielskie stare to zrobiło? Do tvp weszło i ocenzurowało materiały? Studia? Kamery? 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.