Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Maski zdejmij

1242526272830»

Komentarz

  • Agmar powiedział(a):
    @Klarcia nie mamy oceanu wolności ale to co mamy wyrywamy władzy, baranki i hołota tak już ma

    Nie grzesz. Macie wolność. W Niemczech te numery by nie przeszły - były by jebitne grzywny, a w razie nie zapłacenia ich, konfiskata mienia.
    Podkreślam - Niemcy nie wprowadziły stanu wyjątkowego, działają na podstawie uchwał.
    Rząd może sobie na to pozwolić, bo w sądach nie ma opozycji; sędziowie nie robią sabotażu.
  • Klarcia powiedział(a):
    nowa powiedział(a):
    Powiedz co ma zrobić  osoba która ma np 10 osób zatrudnionych  ma mieć  zakład zamknięty-nie zarabia nic  i  wraz 1 placi podatek 2 placi pensje dla  pracowników ba nawet teraz podniesiona wysokość płacy minimalnej  3 placi za tych pracowników  ZUS i nie wiem co tam 4 placi abonament  np za radio czy co tam gra 5 placi za odbiór  śmieci których nie ma 6 placi za ogrzewanie 7 placi za wodę 8 za odbiór  ścieków.  Skąd ma wziąć  na to wszystko  nie zarabiajac? 

    Właściciele lokalu, którzy zatrudniają ludzi dostali środki na wypłatę pensji (chyba 80 proc. poborów); są zwolnieni z ZUS i innych opłat. Jednak jest to za mało - ludzie mają kredyty, opłaty za własne mieszkanie, muszą z czegoś się utrzymać.
    Tym razem popieram - mam już tego serdecznie dosyć.
    Klarcia dołącza do grona baranków.
    Do hołoty nie, bo są to zadymiarze, którzy mają jeden cel - obalenie tego rządu.
    Klarcia w tym sęk że  nie wszyscy dostali ,a nawet jeśli to nie takie sumy jak piszesz te zwolnienie z ZUS jest po wydaniu przez ZUS decyzji ale jest pandemia ZUS wolniej pracuje musisz cały czas  teraz płacić najwyżej  bedzieszbmiala nadpłatę ale teraz musisz płacić  
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano styczeń 2021
    @Klarcia to co że nie wprowadziły? Wszystko zależy od tego co w Konstytucji mają, jeśli w konstytucji nie zawarto wymogu to mogą i uchwałami wprowadzać ograniczenia.
    Nie mamy wolności i nie porównuj na zasadzie tam gorzej to tu wolność, nie tu też są ograniczenia tylko nie aż takie drastyczne . Ale mniejsze ograniczenia nie równają się wolność
  • Aneczka08 powiedział(a):
    ale jaki zasiłek byś chciała na nastolatka?? i dlaczego?. Na młodsze dzieci są w takim sensie, że rodzic może wziąć wolne (a w zasadzie często musi) i ma płacone mimo nieobecności w pracy.
    Ale 9 latek to nie nastolatek,  nie zostawisz takiego w domu nie wiem czy dałoby radę zostawiać  11 latka po całych dniach w domu samego,  w dodatku z dostępem niekontrolowany do Internetu te wszystkie blokady rodzicielskie da się złamać 

    Podziękowali 1Klarcia
  • szczurzysko powiedział(a):
    Nie wiem jak w De, ale u w UK ja jestem teraz na poziomie 3, czyli sklepy czynne, fryzjerzy, itp też, można się przemieszczać w danej strefie bez problemu, a w strefie 4 już nie. Tylko po zakupy, wszystko zamknięte, restrykcje gdzie można iść na spacer itp. Ale ludzie tu są niezadowoleni, bo najwyższa strefa dalaby im pomóc finansowa, tzn biznesom. Im bardziej zakmniesz, tym masz więcej pieniedzy. 
    W Moim landzie i sąsiednim, na razie otwarto niektóre kościoły; wszystkie usługi są zamknięte. Czynne są sklepy sprzedające artykuły pierwszej potrzeby, drogerie i apteki.
    Obowiązuje godzina policyjna i noszenie maseczek ochronnych, tych z wyższej półki.
    Na dzieci uczące się online nie ma żadnych dodatków. Wszystkim dzieciom nieco podniesiono Kindergeld.

  • A skąd biorą pieniądze? Proste od nas plus zadluzajac bardziej .
    Od nas wprowadzając podatki np "pro zdrowotne od cukru" itp , nie ma nic za darmo  proste, 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Odrobinka powiedział(a):
    (...) patrząc na casus Szwecji niekoniecznie bo nikt im nie bruzdzi i ich metodzie działania. 

    Szwedzki parlament dale zielone światło nowej ustawie o zapobieganiu pandemii


    Nowa ustawa o pandemii (poprzednia obowiązywała w trakcie lata, ale nie była używana i wygasła) daje rządowi możliwość zamykania przedsiębiorstw, wprowadza też dodatkowe środki, takie jak możliwość wprowadzenia ograniczeń dotyczących liczby osób korzystających z danych usług jednocześnie czy zmiany godzin otwarcia biznesów.

    Środki te, mimo że jak podkreśla Hallengren, nie są głównym celem ustalonych przepisów, można zastosować do takich miejsc, jak transport publiczny, sklepy i centra handlowe, restauracje, bary, kina, teatry, muzea i innych obiektów kulturowych i sportowych.

    Chociaż szwedzki rząd nie może narzucić określonego limitu osób przy spotkaniach prywatnych, dzięki ustawie zyska prawo do nałożenia ograniczeń w parkach publicznych czy na plażach. 

    https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-europie,szwedzki-parlament-dale-zielone-swiatlo-nowej-ustawie-o-zapobieganiu-pandemii,artykul,27697967.html


    Nie jest to lockdown, jak na Zachodzie, ale w opinii Szwedów, są to duże restrykcje.



  • Agmar powiedział(a):
    @Klarcia to co że nie wprowadziły? Wszystko zależy od tego co w Konstytucji mają, jeśli w konstytucji nie zawarto wymogu to mogą i uchwałami wprowadzać ograniczenia.
    Nie mamy wolności i nie porównuj na zasadzie tam gorzej to tu wolność, nie tu też są ograniczenia tylko nie aż takie drastyczne . Ale mniejsze ograniczenia nie równają się wolność

    Niemcy Nie mają Konstytucji, a Ustawę Zasadniczą. Zapisy tam są podobne do tych w Polsce, szczególnie w sferze obywatelskiej wolności.
    Mam skalę porównawczą, więc wiem, co mówię. W marcu zrobię testy na przeciwciała i jak będzie dosyć, to znowu jadę do Polski.
  • @Klarcia Konstytucja to jest ustawa zasadnicza. :) 
  • Agmar powiedział(a):
    @Klarcia Konstytucja to jest ustawa zasadnicza. :) 

    Ale u nich nazywa się to inaczej. 

    Najważniejsza księga Niemiec

    Niemiecka ustawa zasadnicza obowiązuje od 1949 r. W zamyśle miała być właściwie tylko prowizoryczna. Oto pięć faktów na ten temat.


    Dlaczego do dziś mówimy o ustawie zasadniczej a nie o konstytucji?

    Premierzy zachodnich krajów związkowych obawiali się, że konstytucja jako dokument założycielski nowego państwa może pogłębić rozłam Niemiec na Wschód i Zachód. Konstytucja miała mieć charakter prowizoryczny i obowiązywać tylko do momentu przezwyciężenia podziału i ponownego zjednoczenia Niemiec. Z tego względu mówiło się tylko o ustawie zasadniczej.


    https://www.deutschland.de/pl/topic/polityka/niemiecka-ustawa-zasadnicza-najwazniejsze-fakty


    Po zjednoczeniu jednak ten Dokument pozostał - traktowany jest jako Konstytucja, ale de facto Konstytucją nie jest.

  • Idzie na nas taka lawina, że ciężko przewidzieć skutki i co się może zacząć niedługo dziać.

    Na przykładzie USA: 25% wszystkich dolarów istniejących na świecie zostało wpuszczonych do obiegu tylko w 2020 roku.

    Rządy „potrzebują” choć minimalnej inflacji do szczęścia (deflacja = mniej wpływów do ich kasy), ale to, co teraz gotują, będzie bardzo niestrawne. Prawdopodobnie czeka nas hiperinflacja na miarę Wenezueli.

    Ogrom ludzi na świecie czeka w bliskiej perspektywie po prostu ruina. Nie da się w nieskończoność pudrować trupa. Można dodrukować miliony, można dopisać mnóstwo kasy wirtualnie, ale realnych dóbr potrzebnych konsumentom to nie stworzy.

    I problem w tym, że pewnie się w końcu lud zbuntuje, tyle że chwilowo wygląda na to, że zrobi to za późno.
  • Do 25 czerwca Unia Europejska zamierza wprowadzić paszport covidowy, a Polska uczestniczy w rozmowach. Dzięki niemu będzie można wyjechać za granicę, pójść do kina czy na stadion.

    (...) kraje unijną chcą wprowadzić "paszport covidowy" dla swoich obywateli przed wakacjami, by umożliwić swobodniejsze podróżowanie osób zdrowych.

    - Na szybkim stworzeniu takiego dokumentu zależy przede wszystkim tym krajom, w których turystyka stanowi ważną gałąź gospodarki. To głównie Grecja, Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Bułgaria czy Turcja. Z „paszportem covidowym” są wiązane znacznie większe nadzieje niż tylko swobodne podróżowanie. Tak jak w Izraelu czy Nowym Jorku również w Polsce taki dokument mógłby otwierać zaszczepionym wejścia do kin, teatru, na stadiony, co miałoby ogromne znaczenie dla funkcjonowania społeczeństwa i ożywienia gospodarki

    Według "Rzeczpospolitej" dyskusje na temat szczegółów od wielu miesięcy toczą się na forum grupy roboczej Rady Unii Europejskiej. "Główne zasady są już znane – certyfikat będą dostawać osoby, które przechorowały Covid-19, są zaszczepione podwójną dawką szczepionki lub mają negatywny wynik testu. Nie będą one m.in. musiały odbywać kwarantanny, która obecnie paraliżuje podróżowanie"

    Paszport będzie miał formę cyfrową. Ponadto "UE stworzy jednolitą infrastrukturę, a poszczególne państwa zdecydują, jakie dane o swoich obywatelach będą udostępniać".

  • W Wielkiej Brytanii, pomimo jednej z najwyższych na świecie liczby ofiar śmiertelnych wirusa Covid-19, w poniedziałek pojawiły się iskierki nadziei na powrót do normalności. Puby i restauracje mogły obsługiwać ludzi na zewnątrz – krok ten został przyjęty z zadowoleniem przez mocno dotknięty sektor hotelarski. „Wspaniale będzie znów wszystkich zobaczyć i wszystkich miejscowych” – powiedziała AFP Louise Porter, gospodyni The Crown Inn w Askrigg w północnej Anglii. „Nasze życie właśnie wywróciło się do góry nogami, tak jak wszyscy inni” – powiedziała, dodając: „Nadal jesteśmy tutaj, aby opowiedzieć historię”.

    Niegdyś najbardziej dotknięty kraj w Europie, Wielka Brytania rozpoczęła skuteczną kampanię szczepień połączoną ze środkami blokującymi rozprzestrzenianie się wirusa. Od stycznia zredukowano liczbę zgonów o 95%, a liczbę przypadków o 90%.

    https://najwazniejsze24.pl/liczba-ofiar-smiertelnych-covid-19-w-europie-przekracza-milion/


  • Klarcia jest w pełni wolna.
    W Niemczech nadal są obostrzenia, w wielu miejscach wymagany certyfikat covidowy; w pomieszczeniach zamkniętych maseczki.
    Przechorowałam, zaszczepiłam się - certyfikat mam. Jednak maseczkę musiałam nosić; zdarzyło się, że zemdlałam (pierwszy raz w życiu) - mam atest, że nie mogę mieć zasłoniętych ust i nosa. :)

    Chociaż tyle dobrego.
  • edytowano sierpień 2021
    14:36 edytowano 14:37
    W kwestii skuteczności maseczek p-ko wirusowi Covid 19 wypowiedzieli się japońscy naukowcy. Nie wiem czy było ( film sprzed 9 miesięcy) ale wrzucam:

    ,
    W skrócie: Ogólnie to zwykłe maseczki to dają około 17 volt mniej koronawirusa w ustach odbiorcy, a profesjonalna maseczka n95 daje 79 volt. To był przypadek gdy nadawca wirusa nie miał ubranej maseczki. W przypadku gdy nadawca miał plócienną maseczkę to redukcja cząsteczek koronowirusa, która wychodziła z ust zarażonego wynosiła 70 volt.

    https://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/11193/coronawirus/p117
  • edytowano sierpień 2021
    .
  • Zdejmij "namordnik" spodobało mi się :-)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.