Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Maski zdejmij

1222325272830

Komentarz

  • In Spe powiedział(a):
    No chyba wynalezienie i wprowadzenie leku przeczy teoriom spiskowym.
    W Korei obiecują obywatelom refundację ( cena byłaby wysoka),  świat by od nich kupował... chyba to  coś lepszego niż szczepienia. Przynajmniej dla laika.

    wolisz by Twój organizm sam zwalczył chorobę, czy wolisz łykać lekarstwa?
  • to dosyć kosztowne, z wielu względów, podejście

    np ubezpieczyciele mogą preferować tańsze rozwiązanie
  • Jeśli się okaże, że szczepienia trzeba powtarzać co roku , to żaden budżet tego nie wytrzyma.  To nie jest tańsze rozwiązanie. 
  • edytowano grudzień 2020
    jest,
    chociaż producentom leków może się niespecjalnie podobać
  • raz na rok,
    epidemia dotyka też całego społeczeństwa
  • porównaj koszt szczepionki ze średnim kosztem leczenie szpitalnego
  • Jeśli zaszczepią się osoby starsze, z grup ryzyka, to w szpitalu byliby nieliczni. Jaki sens szczepić całą populację?
    Podziękowali 1Aneta
  • edytowano grudzień 2020
    nie mam, ale koszt szczepionki, razem z kosztami ubocznymi, to, na oko, ok. 200 zł,
    poza tym, koszty opieki szpitalnej, to zaledwie część, być może drobna,
    w porównaniu z resztą kosztów epidemii
  • Koszty uboczne, to też zatkanie służby zdrowia, cały rok na full praca, a i tak całej populacji w rok nie zaszczepią, a kiedy chorych będą przyjmować w przychodniach?
    Podziękowali 1Barbasia
  • Zuzapola powiedział(a):
    Koszty uboczne, to też zatkanie służby zdrowia, cały rok na full praca, a i tak całej populacji w rok nie zaszczepią, a kiedy chorych będą przyjmować w przychodniach?

    czy pozostałe szczepienia, też generują takie koszty?
  • Nie ma szczepienia, gdzie na raz szczepisz wszystkie roczniki....
  • Ile procent ludzi szczepiło się na grypę?
  • weżmy x 100
    wydaje się do zrobienia
  • Nawet tam gdzie darmowo wszystkich starszych szczepiono, na przykład we Włoszech, to była duża kosztowna akcja, a dotyczyła tylko najstarszych.
  • chciałbym też zwrócić uwagą, że wszystkie kraje, niezależnie od zabarwienia politycznego, optują za szczepieniami
  • AB powiedział(a):
    I to jest argument na....?
    "Ludzie, jedzcie g..no, miliony much nie mogą się mylić!"
  • nie wydaje mi się, by można w ten sposób skwitować medycynę
  • Wystarczy policzyć ile osób trzeba zaszczepić tygodniowo... W Berlinie przeznaczyli na to nawet byłe lotnisko i tak będą szczepić cały rok, nie zdążą wszystkich roczników. I jeszcze muszą być to mądrzy ludzie, którzy przypilnują wszystkich procedur i w pośpiechu nie popełnią błędów... Błędy już są, a co jak za długo po otwarciu kapsuły będą szczepić? Błędy w dawkowaniu już są, a ta szczepionka jest bardzo wrażliwa na każde złamanie procedury w przechowywaniu. To nie jest proste i tanie .
  • Cała Polska ma być zaszczepiona w ciągu 3 lat, a szczepienie powtarzane co roku  B)
    Podziękowali 3Zuzapola Barbasia Milamama
  • O to jeśli się sprawdzą optymistyczne prognozy i ludzie sprawnie na czas będą się stawiać , a żaden punkt szczepień nie nawali.
  • edytowano grudzień 2020
    no to, pozostaje zadedykować Wam dowcip rysunkowy, który wkleiła Małgorzata


  • Raczej powinieneś się cieszyć,  że się dostaniesz na szczepienie,  gdyby wszyscy chcieli na raz, to byłaby dopiero walka. Zresztą niedługo wejdą do szczepień nowe szczepionki, bez tych genów,  może warto,  by ludzie mieli wybór,  tym bardziej,  że będą tańsze i łatwiejsze w transporcie. 
  • a to jeszcze, przy okazji, dość trzeźwy wpis o szczepionkach mRNA

    Przemko napisal(a):
    Testy na ludziach prowadzono od maja, a ogólnie szczepionki mRNA testuje się na ludziach od 2013 roku.
    ...pod kątem nowotworów. Przed kowidem większość wysiłku (=kasy), zarówno w mRNA, jak i w przeciwciałach, szła w I/O (immuno-onkologię).

    I jakoś żaden finalny produkt jeszcze nie powstał.

    Pomysł jest fajny, odkrywczy, można rzec- Święty Graal medycyny. Ale niech marzenia (niektórych) i oczekiwania (wielu) nie przesłaniają stanu faktycznego.



  • AB powiedział(a):
    Tak wygląda testowanie w moim mieście:

    Opowiem Wam, jak się robi wymaz na covid w Toruniu.
    Po telewizycie dostajesz numer referencyjny oraz adres punktu pobrań wraz z orientacyjną godziną przyjęcia. Ja miałam 7:10. Jedziesz z pewnym wyprzedzeniem. Czekasz i czytasz informacje na drzwiach. Sprzeczne wzajemnie, bo jedna mówi, że punkt zamknięto i już nie działa, przekierowywując do innego, konkretnego punktu pobrań, a druga, że w dniu dzisiejszym działa od 7 do 12. Czekasz. Po otwarciu dowiadujesz się, że nie działa i masz jechać do tego z informacji na drzwiach, tyle, że tamten od 8-mej. Na wszelki wypadek dzwonisz. I dowiadujesz się, że od 24.12. nie działa, tak jak pozostałe punkty pobrań i jedynym działającym na zlecenie NFZ jest punkt X, ale on działa od 10-tej i tylko do 12-tej, bo... dzisiaj krócej...
    No to na tyle.. Jakbyś zdychał od wysokiej temperatury i złego samopoczucia, to adrenalina zdecydowanie poprawi Twój stan! Gratulacje dla organizatorów zwalczania covid 19!
    P.S. Szczęśliwie ja mam się nieźle i daję radę. Pozdrawiam i... wesołej domówki!

    Ale szczepienie będzie logistycznie zorganizowane lepiej?
    Na razie szczepienie jest "dobrowolne," więc ci, którzy się nie chcą szczepić mogą wyciągnąć popcorn i colę i się przyjrzeć sytuacji. 
  • Posłuchajcie, z tego co mowi ten pan, będą poprawki do szczepionki, ale dotąd zaszczepionym nic nie grozi.

  • Malgorzata powiedział(a):
     Nieprawda , że koszt szczepionek 200 złotych 

    Ponad 600 wyciągnięte  z kieszeni podatnika na tzw darmowe szczepionki 

    https://www.rp.pl/Farmacja/201229625-Ile-kosztuje-szczepionka-na-COVID-19-Mniej-niz-sadzono.html
  • edytowano grudzień 2020
    Ceny szczepionek:

    Moderna: $32 – $37 za dawkę, szczepionka dwudawkowa, łącznie około 253 zł za dwie dawki

    Pfizer and BioNTech $20 za dawkę, szczepionka dwudawkowa, łącznie około 146 zł za dwie dawki

    Johnson & Johnson $10 za dawkę, szczepionka jednodawkowa, łącznie około 37 zł za jedną dawkę

    AstraZeneca-Oxford $3 to $4 za dawkę, szczepionka dwudawkowa, łącznie około 26 zł za dwie dawki

    źródło:https://korwin-mikke.pl/jkm/niedzielski-nie-wie-ile-kosztuja-szczepionki-korwin-mikke-ujawnia-prawde/

    Ta Astra-Zeneca tania, łatwa w przechowywaniu.

    Ale widzę, żę w artykule z Rzepy, ceny już poszły w górę.

  • Ja nie mam zaufania do tego rządu. Takich partaczy świat nie widział i dla mnie ta szczepionka  nie jest straszna - ale sposób jej dystrybucji, przchowywania, ordynowania. Nie ufam im po prostu, bo czego się nie tkną, to spieprzą. I tego się boję, a nie szczepionki jako takiej.
    Podziękowali 1isza
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.