Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Maski zdejmij

1235730

Komentarz

  • Czytałam na bibułę, że rząd norweski żałuje
    wpriwadzania ograniczeń i zamrażania gospodarki. 
  • A ci co nie wprowadzili, jak Szwedzi, przepraszają za zbyt łagodne podejście... W różny sposób ludzie wszędzie ucierpiało, nie wiem czy bardziej Ci, gdzie mniej ludzi umarło, ale gospodarka bardziej oberwala.
    Podziękowali 3Klarcia Izka Aga85
  • Agmar powiedział(a):
    @Klarcia a to dobre....a co u nas o tej gospodarce stanowi, jak wszystko wyprzedane, polski biznes pada, duże sieci handlowe wyprowadzają pieniądze, Mali przedsiębiorcy ledwo zipią

    Nie wszystko zostało wysprzedane, a ten rząd przez czas swojej pracy niemało odbudował. Duże sieci handlowe niedługo z Polski się wyprowadzą - już dawno nie wyprowadzały by pieniędzy za granicę, gdyby nie działania Brukseli poparte przez totalną opozycję. Mali przedsiębiorcy otrzymali pomoc nie mniejszą niż niemieccy, do wielu wsparcie dociera z dużym opóźnieniem, bo samorządy wrogie rządowi stosują sabotaż.
    I warto sobie zdać sprawę z tego, że przedsiębiorcy otrzymają pomoc, ale takich zysków jak wcześniej mieć długo nie będą.  Chodzi o to, aby utrzymać miejsca pracy. W Niemczech jest podobnie - pensje są obcinane; jeżeli ktoś sam się zwolni, to nie otrzyma zasiłku dla bezrobotnych.
  • Agmar powiedział(a):

    Jedni widzą szklankę do połowy pełną, a inni do połowy pustą. Według zagranicznych ekspertów stan polskiej gospodarki będzie lepszy, aniżeli innych krajów UE, nawet w Niemczech przewiduje się głębszy kryzys.
  • OlaN. powiedział(a):
    Czytałam na bibułę, że rząd norweski żałuje
    wpriwadzania ograniczeń i zamrażania gospodarki. 

    A w Szwecji jest dokładnie odwrotnie.
    Ludziom nie dogodzisz.
    Podziękowali 1Rejczel
  • Malgorzata powiedział(a):
    Jak Niemcy piszą,  że w Polsce  jest dobrze , to oznacza , że jest beznadziejnie.  

    Mylisz się - akurat tym razem Niemcy nie mają powodu chwalić obecnego rządu. Gdyby przy władzy była PO, mieli by znacznie mniejszy kryzys.
  • matuleczka powiedział(a):
    @Klarcia, Polska to kraj mlekiem i miodem płynący. Ludzie bogaci, zdrowi, szczęśliwi. Wspaniały rząd, super gospodarka. Pobudka! To tylko Twoja wyobraźnia. 



    Jak jest w Polsce dobrze wiem. Z trudem trzeba kraj odbudować, zamiast ciągle narzekać.
    Aktualnie, w kryzysie będziecie mieli nieco lepiej, aniżeli np. Włosi, Hiszpanie i niewykluczone, że Niemcy.
    W Niemczech jedynie skrajnym biedakom (jak Klarci) nie pogorszyło się - klasa średnia płacze.
  • Odrobinka powiedział(a):
    A w strefach SSE 80% przedsiębiorstw to firmy zagraniczne, głównie niemieckie i amerykanskie.

    Mogły by być też polskie, ale Polacy nie mają jeszcze odpowiednio dużego kapitału.
    Gdyby ww firm nie było, było by olbrzymie bezrobocie, jak za poprzednich rządów.
  • Klarcia powiedział(a):

    Jak jest w Polsce dobrze wiem. Z trudem trzeba kraj odbudować, zamiast ciągle narzekać.
    Aktualnie, w kryzysie będziecie mieli nieco lepiej, aniżeli np. Włosi, Hiszpanie i niewykluczone, że Niemcy.
    W Niemczech jedynie skrajnym biedakom (jak Klarci) nie pogorszyło się - klasa średnia płacze.
    A w Polsce  skrajnym  biedakom się  pogorszylo  bo stracili  pracę  z powodu 1 zamkniętych zakładów  które zbankrutował 2 niemożności  dojechania do pracy bo było autobusów  pociągów  , zresztą nadal  są  problemy  z komunikacją  3 braku opieki dla dzieci  4 ceny w sklepach  poszły  w górę  , realne  pensje  w dół  to co wpływa na konto  bo umowy pozmieniane  itp 
    Podziękowali 2isza Agmar
  • Malgorzata powiedział(a):
    Jak Niemcy piszą,  że w Polsce  jest dobrze , to oznacza , że jest beznadziejnie.  
    I na odwrot...
  • nowa powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):

    Jak jest w Polsce dobrze wiem. Z trudem trzeba kraj odbudować, zamiast ciągle narzekać.
    Aktualnie, w kryzysie będziecie mieli nieco lepiej, aniżeli np. Włosi, Hiszpanie i niewykluczone, że Niemcy.
    W Niemczech jedynie skrajnym biedakom (jak Klarci) nie pogorszyło się - klasa średnia płacze.
    A w Polsce  skrajnym  biedakom się  pogorszylo  bo stracili  pracę  z powodu 1 zamkniętych zakładów  które zbankrutował 2 niemożności  dojechania do pracy bo było autobusów  pociągów  , zresztą nadal  są  problemy  z komunikacją  3 braku opieki dla dzieci  4 ceny w sklepach  poszły  w górę  , realne  pensje  w dół  to co wpływa na konto  bo umowy pozmieniane  itp 

    Ja miałam na uwadze emerytów i rencistów, którzy żyją poniżej minimum biologicznego.
    Ponieważ ceny poszybowały, a ograniczono dożywianie bezpłatnymi posiłkami, to dołożyli do zasiłku ok. 50 euro. Jak już wspomniałam - pracującym obcinają stawki, dużo ludzi ląduje na bezrobociu.
    Z tego co wiem, to akurat ten rząd przywraca lokalne połączenia.
    Osoby, które straciły pracę z powodu pandemii, będą otrzymywać dodatek do zasiłku, ponad tysiąc złotych. Tego w Niemczech nie ma.
  • matuleczka powiedział(a):
    @Klarcia Możesz wyjaśnić jak rozumiesz słowa 
    Klarcia powiedział(a):
    Aktualnie, w kryzysie będziecie mieli nieco lepiej, aniżeli np. Włosi, Hiszpanie i niewykluczone, że Niemcy.

    Kto wg Ciebie będzie miał w Polsce teraz lepiej? 


    Myślę, że klasa średnia.
    Będzie wszystkim trudno żyć, kryzys dopiero się zaczyna i będzie tak głęboki, że wszyscy tutaj obecni nie doświadczyli czegoś podobnego.

  • Ja miałam na uwadze emerytów i rencistów, którzy żyją poniżej minimum biologicznego.
    Ponieważ ceny poszybowały, a ograniczono dożywianie bezpłatnymi posiłkami, to dołożyli do zasiłku ok. 50 euro. Jak już wspomniałam - pracującym obcinają stawki, dużo ludzi ląduje na bezrobociu.
    Z tego co wiem, to akurat ten rząd przywraca lokalne połączenia.
    Osoby, które straciły pracę z powodu pandemii, będą otrzymywać dodatek do zasiłku, ponad tysiąc złotych. Tego w Niemczech nie ma.
    Przywraca połączenia  w jednej wsi likwidują  połączenia w 4 innych wsiach tak to wygląda  w praktyce, 
    Nawet jak Komunikacja jest to w takich godzinach  że  do pracy nie dojedziesz bo np 1 pociąg  masz o 5,40 a w pracy masz bycie  na 5 lub 5,45 a autobus  pierwszy  o 7 , ostatni pociag masz 19-20 gdy pracujesz  do 22 a autobus  masz np o 16 ,
    Dodatkowo  bilet w jedną  stronę  kosztuje  ok 10 zł policz ile na miesiąc  trzeba  wydać  , gdy musisz 1,5 godziny  lub więcej  dziennie pracować  Tylko na bilety 
     Nie ma dożywiania bezpłatnym posiłkami,  może w dużych miastach jest , w mniejszych miejscowościach  nie ma i nie było 

  • Może  kiedyś  będzie  normalnie  , ale słaba  nadzieja na to  , i nie tylko  wina wirusa  że  nie jest normalnie  . To "zasługa " wszystkich  rządów kolejno  każdy  dokłada  swoją  cegiełkę  
    Podziękowali 3Agmar isza Aneta
  • Osoby, które straciły pracę z powodu pandemii, będą otrzymywać dodatek do zasiłku, ponad tysiąc złotych. Tego w Niemczech nie ma.

    W czwartek podobno weszlo po 100E na dziecko przez kwartal dodatek do rodzinnego.

  • nowa powiedział(a):

    Ja miałam na uwadze emerytów i rencistów, którzy żyją poniżej minimum biologicznego.
    Ponieważ ceny poszybowały, a ograniczono dożywianie bezpłatnymi posiłkami, to dołożyli do zasiłku ok. 50 euro. Jak już wspomniałam - pracującym obcinają stawki, dużo ludzi ląduje na bezrobociu.
    Z tego co wiem, to akurat ten rząd przywraca lokalne połączenia.
    Osoby, które straciły pracę z powodu pandemii, będą otrzymywać dodatek do zasiłku, ponad tysiąc złotych. Tego w Niemczech nie ma.
    Przywraca połączenia  w jednej wsi likwidują  połączenia w 4 innych wsiach tak to wygląda  w praktyce, 
    Nawet jak Komunikacja jest to w takich godzinach  że  do pracy nie dojedziesz bo np 1 pociąg  masz o 5,40 a w pracy masz bycie  na 5 lub 5,45 a autobus  pierwszy  o 7 , ostatni pociag masz 19-20 gdy pracujesz  do 22 a autobus  masz np o 16 ,
    Dodatkowo  bilet w jedną  stronę  kosztuje  ok 10 zł policz ile na miesiąc  trzeba  wydać  , gdy musisz 1,5 godziny  lub więcej  dziennie pracować  Tylko na bilety 
     Nie ma dożywiania bezpłatnym posiłkami,  może w dużych miastach jest , w mniejszych miejscowościach  nie ma i nie było 


    W Niemczech mamy dokładnie to samo, a niby bogate państwo jest.
    Osoby nie mające samochodu mieszkają w miastach, na wioskach to ludzie zamożni mogą sobie pozwolić mieszkać.
  • Na FB są dyskusje na temat, czy wysyłać dzieci na kolonie.
    Ja bym swoje wysłała - dzieciom należy się normalne dzieciństwo.
    Osoby dorosłe powinny zachowywać sanitarne procedury, ale dzieciakom to badziewie w małym stopniu zagraża.
  • nic nie zdemij śniła mi się dziś kostnica z ofiarami po epidemii, to sie nie skończy. Będzie gorzej.
  • Ci znienawidzeni Polacy z UK, nieudacznicy i zdrajcy, nie przyjadą w tym roku do Pl zostawić pieniędzy. Bo nas Borys nie wypuści latwo. Nawet mam może nie pozwolić spędzić wakacji w UK, w lipcu powie, może łaskawie pozwoli. Żal dzieci, które nie wyjadą, nawet w obrębie kraju, będą siedzieć na podwórkach, ogrodkach, żeby 11 sierpnia zacząć szkole. Genialne, może wtedy restrykcje poluzuja, a zacznie się szkola. 

    Mi żal moich dzieci, jeśli by nie wyjechaly, słońca nie zlapaly, klimatu nie zmienily, tylko w tej zapyzialej dziurze siedzialy...

  • Klarcia powiedział(a):
    Na FB są dyskusje na temat, czy wysyłać dzieci na kolonie.
    Ja bym swoje wysłała - dzieciom należy się normalne dzieciństwo.
    Osoby dorosłe powinny zachowywać sanitarne procedury, ale dzieciakom to badziewie w małym stopniu zagraża.
    Ale w razie czego cała rodzina uziemiona. Miałam wysłać, ale się wycofałam.
  • edytowano czerwiec 2020
    Prayboy powiedział(a):
    nic nie zdemij śniła mi się dziś kostnica z ofiarami po epidemii, to sie nie skończy. Będzie gorzej.
    Ty zdecydowanie możesz zostać guru jakiejś sekty :) snujesz takie apokaliptyczne wizję ....
    Epidemia epidemia ale TVP mogłaby się od Ciebie uczyć :)
    Ja jak czytam Twoje wypowiedzi to jakby nie równowaga innych to serio nastawilabym się na koniec świata.
    Ale jak chcesz zapytam mamy co to znaczy jak się nieboszczyki snia bo ona zawsze to jakoś tłumaczy :) 
    Podziękowali 1Aneta
  • I żeby nie było nie pisze prześmiewczo
  • Ci się ciskasz. Przecież wiadomo że będzie Apokalipsa. Nie wierzysz w to? 
  • Ja wierzę, tylko to nie moja sprawa znać czas. A jak się śnią umarli, to proszą o modlitwę.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano czerwiec 2020
    Przecież nie znam. Nic nie określam. 
  • @Prayboy a mi się śniło, że jeździlam wiklinowym koszem po ulicy. Znaczy samochody wymrą?
  • O czym ten dialog?
  • O końcu świata i apokaliptycznych wizjach niektórych osób.
  • Bambidu powiedział(a):
    @Prayboy a mi się śniło, że jeździlam wiklinowym koszem po ulicy. Znaczy samochody wymrą?
    Ha
    Ha
    Ha
    Myślisz że o apokalipsie mówię na podstawie swoich snów?

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.