Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Maski zdejmij

145791030

Komentarz

  • http://www.bibula.com/?p=114708

    Niektórzy hierarchowie też wierzą w teorie spiskową
  • Sam cierpi z powodu swojego zaniedbania. Ale ciekawe, że nie słychać o masowych zarażeniach w związku z tym. Pokój został odkażony z opóźnieniem 10-14 (?) dniowym.  I nic  więcej by się nie działo, gdyby nie zagrożenie kwarantannowe. 
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • No właśnie ta nowa teoria o supernosicielach, roznosicielach jest taka dziwna. Że ktoś może nie zarazić nawet osób najbliższych, a ktoś  zaraża wszystkich,  którzy isz nim zetkną.
  • może ja stara jestem, ale mnie to przypomina starą dobrą opowieść o "tyfusowej Mary". żadna nowość. 
  • Elunia powiedział(a):
    A nosiciel zaraża?


    Zaraża, ale i tak nie da się wszystkich wychwycić. Sensowne może to być tylko wśród górników, bo w kopalni wirus ma doskonałe warunki do rozmnażania się.
    Cały czas powtarzam, że należy brać pod uwagę jedynie liczbę zgonów.
  • Biorąc liczbę zgonów epidemii nie ma. 
  • edytowano czerwiec 2020
    maliwiju powiedział(a):
    Biorąc liczbę zgonów epidemii nie ma. 
    Dlatego zmieniono przed 2010 rokiem definicje epidemii. Kiedyś decydowała liczba zgonów a teraz zakażeń w tym gros bezobjawowych (vide górnicy)
  • edytowano czerwiec 2020
    OlaN. powiedział(a):
    Nikt mi już nie wmówi że to o zdrowie chodzi...
    Maski opadly.. 
    Podziękowali 1Odrobinka
  • Przesadzacie moje panie. 
    Jest prawdą, że dzięki tej aplikacji jest łatwiej wychwycić wirusa i znacznie zmniejszyć siłę jego rażenia. Jest to już od dawna praktykowane w Korei Południowej.

  • W ten sposób Korea Południowa ujarzmiła koronawirusa

    Hyelim Lee, mieszkanka Korei, doktorantka na Narodowym Uniwersytet w Seulu w rozmowie z Business Insider Polska mówi: - Model walki naszego kraju z epidemią można streścić w trzech słowach: śledzenie, testowanie i leczenie.

    A pomaga temu zaawansowana technologia, której koreańskie społeczeństwo dało przyzwolenie na ingerencję w prywatność obywateli.

    Walka z koronawirusem zaczyna się już na granicy. Wszystkie osoby przybywające do Korei Południowej muszą przejść dwutygodniową kwarantannę.

    Mają też obowiązek zainstalować rządową aplikację, która śledzi ich lokalizację. Jeśli złamią kwarantannę, grozi im kara nawet roku więzienia.

    Na międzynarodowym lotnisku Inczon w Seulu rząd utworzył specjalne punkty, w których przyjezdni są badani. Na miejscu testy na koronawirusa przechodzą wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek objawy COVID-19, np. podwyższoną temperaturę.

    Ci, którzy nie wykazują objawów, również są poddawani testom, ale później - w ciągu trzech dni po przylocie.

    Władza do walki z koronawirusem wykorzystuje technologię "smart city", czyli tzw. inteligentnego miasta. To zbiór technik, dzięki którym możliwe jest łatwiejsze śledzenie kontaktów pomiędzy ludźmi, namierzanie mieszkańców oraz skuteczniejsze wykrywanie nowych przypadków zachorowań.
    - Władza w czasie rzeczywistym ma dostęp do informacji o poszczególnych osobach dzięki danym z GPS, materiałom z nagrań z kamer przemysłowych oraz dokonywanych przez nich transakcji przy użyciu kartami kredytowych.


  • Pozytywna wiadomość z Nowej Zelandii.

    Nowa Zelandia wygrała z koronawirusem. Wyzdrowiał ostatni pacjent


    Żaden z 40 tys. testów przeprowadzonych w ciągu ostatnich 17 dni w Nowej Zelandii na obecność koronawirusa nie dał wyniku pozytywnego.

    Nowa Zelandia wraca do normalności

    Z powyższego powodu od wtorku w Nowej Zelandii zniesione zostaną ograniczenia, włącznie z zakazem zgromadzeń publicznych, ale pozostaną w sile restrykcje dotyczące ruchu na granicach.

    Dzięki wczesnemu wprowadzeniu rygorystycznych restrykcji i zamknięciu granic w Nowej Zelandii udało się powstrzymać epidemię na początkowym etapie. W pięciomilionowym kraju zanotowano 1504 przypadki infekcji koronawirusem, 22 osoby zmarły na COVID-19.

    https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/nowa-zelandia-wyzdrowial-ostatni-pacjent-z-koronawirusem/tn72nks


  • To po co testy jak aplikacja wirusa widzi?Klarcia powiedział(a):
    Przesadzacie moje panie. 
    Jest prawdą, że dzięki tej aplikacji jest łatwiej wychwycić wirusa i znacznie zmniejszyć siłę jego rażenia. Jest to już od dawna praktykowane w Korei Południowej.


  • PawelK powiedział(a):
    Nie będzie żadnej Apokalipsy. Sami się wykończymy.

    Przecież o tym właśnie mówię.

  • A jak się telefonu nie odbiera?? Albo nie nosi? 
  • @Klarcia @makodorzyk obie mówicie o osobach na kwarantannie / przybyłych z zagranicy. Taka aplikacja już jest nazywa się bodajże kwarantanna. Nowa aplikacja ma być dla wszystkich, dla kontroli społeczeństwa, poprzedni ustrój też kontrolował dla dobra społeczeństwa....ja nie godzę się na takie ograniczenie wolności.
    Sprzedaliśmy swoją wiarę za wizję zdrowia a teraz za tą samą wizję chcemy oddać wolność. Co jeszcze mamy oddać za to wizję? 
    Podziękowali 3isza Monika73 Barbasia
  • Moja siostra w marcu miała na kwarantannie aplikację, która kazała jej wykonywać bzdurne polecenia i robić sobie zdjęcia, żeby potwierdzić wykonanie, przychodziły o różnej porze z obowiązkiem natychmiastowego wykonania, np. podczas zajęć dla studentów. Odinstalowała ją szybko, bo jeszcze mogła.
    Hej, nie róbmy sobie szpitala dla wariatów.
    Podziękowali 2Klarcia Monika73
  • Ja nie mam w telefonie pamieci na aplikacje. 
  • http://www.bibula.com/?p=114762

    Cała ta epidemia ma na celu zgodę na szpiegowanie.
    Podziękowali 1Monika73
  • Prayboy powiedział(a):
    Bambidu powiedział(a):
    Wierzę, że na Apokalipsę wszyscy jako chrześcijanie czekamy z utęsknieniem. Ale nie do końca mam przekonanie, że to o tym mówisz.
    O tym. 
    Prayboy powiedział(a):
    PawelK powiedział(a):
    Nie będzie żadnej Apokalipsy. Sami się wykończymy.

    Przecież o tym właśnie mówię.

    Czyli jednak o czym innym.
  • OlaN. powiedział(a):
    http://www.bibula.com/?p=114762

    Cała ta epidemia ma na celu zgodę na szpiegowanie.

    Inaczej - pandemia może zostać wykorzystana do wprowadzenia bardzo ścisłej inwigilacji.
  • szczurzysko powiedział(a):
    Ci znienawidzeni Polacy z UK, nieudacznicy i zdrajcy, nie przyjadą w tym roku do Pl zostawić pieniędzy. Bo nas Borys nie wypuści latwo. Nawet mam może nie pozwolić spędzić wakacji w UK, w lipcu powie, może łaskawie pozwoli. Żal dzieci, które nie wyjadą, nawet w obrębie kraju, będą siedzieć na podwórkach, ogrodkach, żeby 11 sierpnia zacząć szkole. Genialne, może wtedy restrykcje poluzuja, a zacznie się szkola. 

    Mi żal moich dzieci, jeśli by nie wyjechaly, słońca nie zlapaly, klimatu nie zmienily, tylko w tej zapyzialej dziurze siedzialy...

    A my bylismy pod namiotami i znowu nam sie Twoja chusta przydala. Pomysl sobie ze gdzies tam na swiecie sa ludzie ktorzy dobrue o Tobie mysla.
    Podziękowali 2Rejczel szczurzysko
  • edytowano czerwiec 2020
    Malgorzata powiedział(a):
    szczurzysko powiedział(a):
    Ci znienawidzeni Polacy z UK, nieudacznicy i zdrajcy, nie przyjadą w tym roku do Pl zostawić pieniędzy. Bo nas Borys nie wypuści latwo. Nawet mam może nie pozwolić spędzić wakacji w UK, w lipcu powie, może łaskawie pozwoli. Żal dzieci, które nie wyjadą, nawet w obrębie kraju, będą siedzieć na podwórkach, ogrodkach, żeby 11 sierpnia zacząć szkole. Genialne, może wtedy restrykcje poluzuja, a zacznie się szkola. 

    Mi żal moich dzieci, jeśli by nie wyjechaly, słońca nie zlapaly, klimatu nie zmienily, tylko w tej zapyzialej dziurze siedzialy...





    Córka  przylatuje  18 czerwca. 
    Jednak wypuścił  ;) ;) 


     A córka czasami nie w Anglii mieszka?
    Tam mają mają większe luzy.
    Z Frankfurtu loty do Londynu dopiero od lipca.
  • Bank Hiszpanii spodziewa się spadku PKB ponad 21 proc.

    Według banku centralnego sektorami gospodarki, które dotychczas najbardziej ucierpiały w Hiszpanii z powodu epidemii koronawirusa były: handel, transport oraz hotelarstwo. “Spadek aktywności w tych branżach w drugim kwartale br. był wyższy niż 70 proc.” – napisał BdE.

    https://www.obserwatorfinansowy.pl/forma/dispatches/bank-centralny-hiszpanii-spodziewa-sie-rekordowego-spadku-pkb-powyzej-21-proc/

    Jak im nędza zajrzy w oczy, to może wreszcie pogonią lewacki rząd.
  • Przygotowała Joanna Bujakiewicz, 
    redaktorka działu Tylko Zdrowie

    Ponad 33 tysiące - taka jest oficjalna liczba zakażeń SARS-CoV-2 w Polsce od początku pandemii. 1412 chorych zmarło. W ciągu ostatniej doby wykryto kolejnych 298  nowych przypadków (najwięcej na Śląsku - 125), 16 osób w wieku 41-95 lat zmarło.

    Epidemia w Polsce nie jest w fazie schyłkowej, bo 100 chorych zakaża 111 osób.

    Na świecie liczba zakażonych koronawirusem przekroczyła 9,5 mln osób, zmarło 486 tys. spośród chorujących. Z COVID-19 wyzdrowiało ponad 5 mln chorych. 

    Na szczepionki, która powstają w zagranicznych laboratoriach poczekamy prawdopodobnie co najmniej jeszcze rok (jeśli w ogóle się doczekamy). Tymczasem w Polsce wrocławska firma opracowała test, który jest w stanie wykryć koronawirusa w 11 minut. >> Jak zapewniają jego autorzy, jest tak samo precyzyjny, jak te obecnie wykonywane. Z linii produkcyjnej schodzą już pierwsze testy na SARS-CoV-2. Na razie firma jest w stanie produkować 10 tys. testów dziennie, ale jeżeli byłaby taka potrzeba, to mogą zwiększyć te możliwości. Jeden test kosztuje podobnie jak te dostępne na rynku, czyli ok. 50-60 zł.

    Koronawirus dusi światową gospodarkę. Zdaniem Międzynarodowego Funduszu Walutowego z powodu pandemii cały świat - z wyjątkiem Chin - czeka kryzys gorszy niż ten z lat 30. ubiegłego roku. We Włoszech sytuacja ma być gorsza niż po kryzysie w 2008 r.,>> po którym kraj ten cały czas się odbudowywał. MFW przewiduje, że w tym roku włoski dochód narodowy ma spaść o 12,8 proc. To aż dwa i pół raza więcej niż przewidywany spadek globalny (4,9 proc.) i o 2,5 pkt proc. więcej od średniej zakładanej dla Europy. A np. w Niemczech miałby on spaść o „zaledwie” 7,8 proc.

    ***

    Od siebie dodam, czego już nie podano - w Polsce spadek ma być jeszcze mniejszy. 
    Ale to było przewidywane bez wzięcia pod uwagę rozpierduchy, jaka nastanie, gdyby Trzaskowski wygrał wybory.
  • ZUS: wypłacono świadczenia postojowe na ponad kilka miliardów złotych


    4,1 mld zł wypłacono prowadzącym działalność gospodarczą i osobom pracującym na umowach cywilnoprawnych w ramach świadczenia postojowego

    https://www.tvp.info/48844921/zus-wyplacono-swiadczenia-postojowe-na-ponad-kilka-miliardow-zlotych
  • Brytyjskim uniwersytetom grozi bankructwo


    Trzynaście brytyjskich uniwersytetów stoi przed „bardzo realną perspektywą” niewypłacalności w efekcie epidemii koronawirusa, o ile nie otrzymają pomocy rządowej – wynika z analizy Instytutu Studiów Fiskalnych (IFS).

    https://www.tvp.info/48845845/brytyjskim-uniwersytetom-grozi-bankructwo
  • Kula się rozpędza
  • "Nie miałem siły podnieść bułki". Senator Jan Libicki zakażony koronawirusem opowiedział o swojej chorobie


     Zapytany o największy kryzys, powiedział, że trwał on cały pierwszy tydzień pobytu w szpitalu.

    - Towarzyszyło temu ogólne osłabienie. Ktoś dzwoni i nie mam siły sięgnąć po telefon. Wiedziałem, że muszę zjeść śniadanie, ale jednocześnie miałem wstręt do jedzenia i w dodatku nie miałem siły podnieść bułki. Miałem problemy z wzięciem prysznica. Ciągnął się w nieskończoność, bo każda czynność trwała dwa razy dłużej 

    Polityk przyznał, że w poznańskim szpitalu "wszystko chodzi, jak w zegarku" i będzie chwalił tę placówkę. Poinformował, że na 400 łóżek zajętych jest około 100, a dwie osoby są podpięte do respiratora.

    - Nigdy nie wiadomo, kogo to trafi. Lekarze też nie wiedzą. [...] Ja to w sumie przeszedłem dość gładko. Jest tu też mężczyzna w moim wieku, który jest właśnie pod respiratorem. Nie ma reguły. Podobnie jest zresztą z zakażeniem. Ja i ojciec jesteśmy w szpitalu, a mama i siostra są czyste. Byliśmy wszyscy w tym samym domu. 

    http://wielodzietni.org/discussion/32725/maski-zdejmij#latest


  • :D  :D  :D  
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.