Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Narodowcy poprą Trzaskowskiego

18911131420

Komentarz

  • tymczasem Trzaskowski w stolicy za nasze pieniądze... szkoli Antifę

    7 grudnia 2019
    Sobota
    14:00-16:30
    Strajk Społeczny – grupowa gra strategiczna przygotowana przez Plan C
    Zamknięta sesja praktyczna w ramach Społecznej Szkoły Antykapitalizmu
    szkoli Antifę...
    Podziękowali 2Rogalikowa Klarcia
  • Nie ma zgody na wandalizm. Zleciłem oczyszczenie pomnika Tadeusza Kościuszki w @warszawa, który został zdewastowany minionej nocy.

    1 029
    11:54 - 3 cze 2020

    najpierw szkolenie Antify za miejscie podatki, teraz krokodyle łzy
    fajnego będziemy mieli Prezydenta dzieki takim jak lewacki miś Colargol
    Podziękowali 3Zuzapola Rejczel Klarcia
  • Tola powiedział(a):
    @Klarcia Nie chodzi o to, ile nominalnie teraz zarabia, ale nad czym ma władzę. Nad wszystkim. To daje większy możliwości niż sama wysoka pensja...

    Ktoś musi mieć władzę - lepiej, aby miał takową ktoś pokroju M. Morawiecki czy J. Kaczyński. Oni przynajmniej mają na uwadze dobro ojczyzny. Jak dotąd, po stronie opozycji równych im nie było i nie ma.
    Podziękowali 1Polly
  • Coraz bardziej się upewniam, że na Trzaskowskiego, to tylko puklate i oszuści będą głosować.
  • @Klarcia fakt faktem ze niektóre wartości pis ma (oczywiście w moim przekonaniu) dobre, przynajmniej zewnętrznie.

    Tylko co z tego skoro reszta jest kulawa, pieniądze znikają nie wiadomo na co, służba zdrowia nadal leży, edukacja nie lepsza, podatków co raz więcej, zakupy coraz droższe. Zarobki wyższe ale ceny straszne. 


    Trzaskowski to też nie jest kandydat, dla mnie zarówno pis jak i po zrobiły Polsce krzywdę. 


  • Uważam że- może to kogoś obrazić ale PiS może wykorzystywać pewne wartości dla robienia nieustannej kampanii wyborczej.

     Z drugiej strony wydaje mi się że napewno są politycy których wartości są w ich przekonaniach prawdziwe. 
  • paulaarose powiedział(a):
    @Klarcia fakt faktem ze niektóre wartości pis ma (oczywiście w moim przekonaniu) dobre, przynajmniej zewnętrznie.

    Tylko co z tego skoro reszta jest kulawa, pieniądze znikają nie wiadomo na co, służba zdrowia nadal leży, edukacja nie lepsza, podatków co raz więcej, zakupy coraz droższe. Zarobki wyższe ale ceny straszne. 


    Trzaskowski to też nie jest kandydat, dla mnie zarówno pis jak i po zrobiły Polsce krzywdę. 


    @paularose młodziutka  jest to można brak pamięci dokonań wcześniejszych rządów zrozumieć. Ale powiedzcie mi, za której ekipy było lepiej pod względem służby zdrowia, nieznikania pieniędzy, edukacji, podatków, wzrostu cen, zarobków?
    No i pamiętajmy,  że wybory są prezydenckie, to nie wybory rządu bądź co bądź. Mam wrażenie, że propaganda opozycji bardzo niektorym zmieniła widzenie rzeczywistości. Prezydent Duda nagle zaczął sie jawic w zupełnie innym świetle. Oczywiscie zaraz zaczną sie zarzekać, ze oni zawsze... itd. itp. Ale jednak jak choćby poczytać wczesniejsze wypowiedzi... Jakoś tutaj nie widzą,  że media potrafią nie tylko epidemię rozdmuchać i sprawić,  że wierzysz chociaż wlasne obserwacje nijak nie potwierdzają.
    Ja jestem jak najbardziej za zmianą na lepsze. Tylko... gdzie to lepsze?
  • edytowano czerwiec 2020
    Podziwiam Klarci znajomość wyrazów i zwrotów obraźliwych, nie słyszałam o słowie "puklate", a tu widzę w necie że to z gwary śląskiej "garbaci".
    Edit : to taki off top
  • Bambidu powiedział(a):
    ...za której ekipy było lepiej pod względem  ... podatków ...
    Tak z ciekawości, prowadzisz firmę czy masz wiedzę jedynie jako konsument?
    Bo obawiam się że się trochę zagalopowałaś :)
  • Nie zagalopowałam się @Turturek, tylko pytam o realia. Kto zagwarantuje niższe podatki, ich uczciwe wykorzystanie dla dobra narodu i zarazem sprawne funkcjonowanie państwa? Póki co owych świetlanych przykładów nie widać,  więc wwybieram z tego co jest. Zastanawiałabym się pewnie nad narodowcami (swego czasu mieli moje poparcie) ale niestety coraz częściej widzę,  że co innego na ustach, co innego w działaniu. Ewentualne tytułowe poparcie Trzaskowskiego to gwóźdź do trumny.
    Podziękowali 1Polly
  • Podatki i przyjazny klimat dla przedsiębiorców był po ustawie Wilczka w 1989 r. Potem było tylko coraz więcej obostrzeń i podatków.  W latach 90 tych było najłatwiej prowadzić biznes. Nie wiem kto wtedy rządził. 
    Podziękowali 3Turturek hipolit asiao
  • @Bambidu, za ostatni wpis podziękowałabym kilka razy, gdyby się dało.
  • @matuleczka, jeśli ja mogę:
    1. zgoda
    2. bardzo dużo zależy od poszczególnych  podmiotów, osobiście mam dzieci w ed w najlepszej szkole pod słońcem - da się
    3. W ostatnich latach domy wokół wyrastają jak grzyby po deszczu, nie widzę w pobliżu umorusanych dzieci w ubrankach po piątym bracie, prawie wszyscy moi znajomi wyjeżdżają z dziećmi na wakacje, część wymieniła samochody (my także i to na nowy 7-osobowy, co kilka lat temu przekraczało moją wyobraźnię - że kiedykolwiek będzie nas stać na taki ruch), pełno dzieci chodzi na dodatkowe zajęcia, nie widać bezrobocia (brak chętnych niań w okolicy, a jeszcze kilka lat temu było pełno chętnch, brak chętnych do sprzątania dom raz w tygodniu, itp.)
  • Odrobinka powiedział(a):
    Podatki i przyjazny klimat dla przedsiębiorców był po ustawie Wilczka w 1989 r. Potem było tylko coraz więcej obostrzeń i podatków.  W latach 90 tych było najłatwiej prowadzić biznes. Nie wiem kto wtedy rządził. 
    Potem się uwlaszczone komuchy zorientowaly, że ciemny lud może im uszczuplić korytko, a może o zgrozo trzeba będzie działać przejrzyście  i się zaczęło ograniczanie inicjatywy nie swoich 
  • Pensję zdecydowanie urosły, nawet jeśli wziąć pod uwagę inflację .  Gospodarka przynajmniej do czasu wirusa jedna z najlepszych w Europie, no ale to nie PIS, to znowu 0rzypadek akurat za ich rządów są zawsze takie przypadki.
  • Haha to jak ja kupilem nowe auto za po to mam ich chwalic a jak mieszkanie za sld to sld a jak mam dzieci w ed to pis za szkolnictwo?
  • Taw powiedział(a):
    Haha to jak ja kupilem nowe auto za po to mam ich chwalic a jak mieszkanie za sld to sld a jak mam dzieci w ed to pis za szkolnictwo?

    To już zależy w jaki sposób wiążesz jedno z drugim. Akurat mój mąż pracuje w firmie zupełnie nie po linii partii rządzącej, a jednak ta firma sama ma możliwośc rozwoju i daje ją pracownikom. Za Pis praktycznie każdego roku była podwyżka w granicach 10%. Nawet teraz jest awans i obietnica podwyżki natychmiast po odmrożeniu finansów, czyli po epidemii. Mało ważne dla mnie czy za kwartał czy za rok. Niby tajfun walnął w świat a tu podwyżka. Wiem, że nie wszędzie. Jednak ludzie "z dołu" i "ze środka" (tu nas wliczam) żyją zdecydowanie lepiej. Narzekają bogacze i ci, którzy mają aspiracje na bogaczy, ale im nie wyszło.
    Ewentualnie biedni, ale wściekli na Pis, że bez nich z biednych staną się całkiem ubodzy. A chcieliby i kasę zachować i głosować jak im danego dnia humor podpowie.
  • @matuleczka, za 500+ nikt by nam nowego auta w salonie nie sprzedał. Nie wierzysz? To spróbuj ;)
    Piszę właśnie dokładnie o wzroście zarobków. U nas ten wzrost (u obojga w sumie) to jakieś 3 t- 3,5 tys) w ciągu 5 lat. Oprócz tego 500+.

    Co do edukacji - zgadzam się. Warunki są kiepskie, powinny być lepsze, a nawet dużo lepsze. Chciałam tylko napisać, że ci, którzy chcą, mają pasję to i w kiepskich warunkach pracują na tyle dobrze, by efekt był dostrzegalny i godny pochwały. Też żałuję, że nie jest im łatwiej to robić.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Wobec najmlodszych dzialania PO byly mega szkodliwe. Ot chociazby: polikwidowali zajecia dodatkowe w przedszkolu typu rytmika, angielski, tańce, wprowadzili obowiazek szkolny dla szesciolatkow i nic ich nie obchodzily masowe protesty rodzicow. Przyzwolenie na zgnilizne obyczajow, na demoralizacje maluchow. Pamietam dyskusje nad pomyslem sciagniecia krzyzy ze scian sal lekcyjnych, z sal szpitalnych. Oby sie to nigdy nie wrocilo! 
  • matuleczka powiedział(a):
    Polly powiedział(a):

    Za Pis praktycznie każdego roku była podwyżka w granicach 10%. Nawet teraz jest awans i obietnica podwyżki natychmiast po odmrożeniu finansów, czyli po epidemii.
    A zauważyłaś, że ceny w tym czasie też się zmieniły? 

    To prawda. Jednak dzisiaj kupuję 5 paczek parmezanu, 3 gorgonzoli, gotowe pierogi na jeden obiad za 35 zł, praktycznie co niedzielę zamawiam pizzę.
    8 lat temu, nie miałam domu  i wynajmowanym mieszkaniu 40m, gotowałam obiad dla 5-osobowej rodziny z łożony z ziemniaków, kotletów sojowych i kapusty kiszonej. Nie było Fantazji, Monte i sześciu czwórek Danio w lodówce, tylko Gratka albo najwyżej Jogobella uważana za rarytas.
    O czymś to świadczy.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano czerwiec 2020
    Rejczel powiedział(a):
    Wobec najmlodszych dzialania PO byly mega szkodliwe. Ot chociazby: polikwidowali zajecia dodatkowe w przedszkolu typu rytmika, angielski, tańce, wprowadzili obowiazek szkolny dla szesciolatkow i nic ich nie obchodzily masowe protesty rodzicow. Przyzwolenie na zgnilizne obyczajow, na demoralizacje maluchow. Pamietam dyskusje nad pomyslem sciagniecia krzyzy ze scian sal lekcyjnych, z sal szpitalnych. Oby sie to nigdy nie wrocilo! 

    Nie mówiąc już o masowym, często bardzo na wyrost odbieraniu dzieci z rodziny. Choćby za wielodzietność.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano czerwiec 2020
    matuleczka powiedział(a):
    @Polly ale takie porównania mają jedną pułapkę. Mając pasję, chęci zawsze ludzie byli w stanie poprawić swój zarobek. Myślisz, że z inną władzą nie zarabialibyście więcej?
    Porównaj raczej Was zaczynających pracę z ludźmi teraz zaczynającymi. Na co ich stać. Na więcej niż Was kiedyś? 

    @matuleczka, myślę, wiem, że nie. Mąż od prawie 11 lat w tej samej firmie, wiem jak było kiedyś,, jeszcze dość dobrze to pamiętam. Kierownik przychodził,mówił, że wszystko super, ale kasy na podwyżki nie ma.
    Co do młodych. Mam niewielką próbę. Moja córka ma niespełna 21-lat, do niedawna zarabiała prawie 3 tys. na rękę, kilkaset złotych dało jej zwolnienie z podatku osób do 26 rż. Tego też wcześniej nie było. Aktualnie już tyle nie zarabia, bo sama się zwolniła i szuka szczęścia w innym miejscu. Liczy na więcej. Chciałaby kredyt na kawalerkę w mieście.

    Moja siostra, 29 lat, przekwalifikowana z socjologii, od roku w kosmetologii, w hotelu. Dokładnych zarobków nie znam, przed kryzysem myślała o wynajmie mieszkania w Krakowie, kupiła używany samochód. Teraz jest słabiej, ale myślę, że hotel raczej nie upadnie a kobiety jednak nie przestaną chodzić na "pazurki".
  • Bambidu powiedział(a):
    Nie zagalopowałam się @Turturek, tylko pytam o realia. Kto zagwarantuje niższe podatki,
    Na pewno nie PiS.
    Obecnie mamy chyba najwyższe w naszej historii.

    ZUS (wszyscy ekonomiści przyznają że to też jest podatek)
    - styczeń 1999 r. - 348,75
    - styczeń 2020 r. -1316,97

    VAT (jeden z najwyższych w Europie, minimalny ma być 15%)
    - do 2010 r. - 22%
    - od 2011 r. - 23%
    PiS miał obniżyć, jednak utrzymał stawkę, a dodatkowo podniósł wiele preferencyjnych stawek. Do tego cała masa artykułów ma różne stawki podatkowe w zależności... tak naprawdę nikt nie wie od czego i o pomyłkę bardzo łatwo. Pan Gwiazdowski szczegółowo to omawiał w którymś ze swoich wykładów.


    Nowe podatki:
    1. Podatek bankowy, czyli od kredytów,
    2. Podatek handlowy, czyli od zakupów,
    3. Podatek „galeryjny" - początkowo od galerii handlowych i biurowców, następnie od wszelkich nieruchomości komercyjnych, w tym nawet od budynków z mieszkaniami na wynajem.
    4. podatek od wkładów pieniężnych wnoszonych do firm
    5. podatek od przychodów z dziedziczonego majątku lub otrzymanego jako darowizna, którego nie będzie można już amortyzować
    6. "Danina solidarnościowa"


    Quasi-fiskalne opłaty:
    1. opłata przejściowa i tzw. opłata mocowa za prąd
    2. opłata emisyjna od paliw,
    3. opłata wodna,
    4. opłata jakościowa za badanie techniczne pojazdów i opłatę dodatkową, jeśli przeprowadzi się je po terminie,
    5. opłata denną od przystani,
    6. opłata recyklingowa


    A oprócz tego cały szereg likwidacji ulg podatkowych.
    Do tego dochodzi wprowadzany stopniowo przymus kas fiskalnych bez względu na wielkość obrotów oraz ich wymiana na wersje on-line, a także absurdy związane z JPK i inne komplikacje przepisów podatkowych. Praktycznie bez dobrego doradcy coraz mniejsze są szanse żeby samemu zorientować się w tym bałaganie.

    Opisałem tu zaledwie część "osiągnięć" ostatniego rządu.
    Nie pisz zatem że PiS obniża podatki.

  • I mimo to ludzie mają nawet biorąc pod uwagę wyższe ceny, więcej pieniędzy w kieszeni...

    Podziękowali 3Polly Pioszo54 Klarcia
  • edytowano czerwiec 2020
    Zuzapola powiedział(a):
    I mimo to ludzie mają nawet biorąc pod uwagę wyższe ceny, więcej pieniędzy w kieszeni...


    Bo znowu trafili na dobrą koniunkturę...
    Jak Pis kiedyś skończy rządzić, to się koniunktura pogorszy, ot normalny proces przecież.
    Za to będziemy mieć wolność do akceptacji gejostwa i pełne dumy przeświadczenie, że Europa wita nas. A zamiast gorgonzoli zawsze można przecież ziemniaki albo kaszę z maślanką. Kto wie czy  nie zdrowiej :)
    Podziękowali 1Klarcia
  • matuleczka powiedział(a):
    Polly powiedział(a):

    Nie mówiąc już o masowym, często bardzo na wyrost odbieraniu dzieci z rodziny. Choćby za wielodzietność.
    Masowe odbieranie? Ile znasz rodzin, którym odebrano dzieci? 

    No ja akurat sporo ;) Ale powiedzmy, że jestem mało reprezentatywnym przykładem z racji drogi życiowej i zainteresowań ;)
  • jukaa powiedział(a):
    Nawet w ustawie tarczy covid jest nowy podatek.  To się nazywa spryt  :D
    Razem od początku obecnych rządów mamy ponad 30 nowych
    Przy czym w największym stopniu płacą je ci, którzy najmniej ze świadczeń socjalnych korzystają. Takie uroki socjalizmu. 

    No ale im pensje wcale a wcale nie urosły?
  • Polly powiedział(a):

    No ale im pensje wcale a wcale nie urosły?

    Płace grafików komputerowych zrównały się już z płacą dla magazynierów :D
    Większość usług robi się po kosztach żeby tylko przeżyć. Odnoszę wrażenie że ten dobrobyt to tylko w administracji i finansach panuje.
    Podziękowali 3Polly Odrobinka Coralgol
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.