Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Narodowcy poprą Trzaskowskiego

1111214161720

Komentarz

  • M_Monia powiedział(a):
    Ja tam uwazam ze 500+ się zwyczajnie dzieciom nalezy ;)
    To jest  ciezka praca, nie zarabiamy na dzieciach ale ciezko utrzymac taka rodzine na dobrych warunkach nawet za 2 pensje 

    Ten dodatek na dzieci, to szczególnie wielodzietnym rodzinom ma rekompensować podatek VAT, jaki trzeba płacić. Duża rodzina płaci znacznie więcej. 
  • @Klarcia przepraszam że to powiem, ale czy dla Ciebie działania rządu nie są lekko wyidealizowane? Ja w pełni się zgadzam że indywidualnie 500 plus poprawiło jakość życia wielu rodzin, czy wielo czy też jedno dzietnych. Zgadzam się że PiS pokazuje wartości katolickie jako ważne dla nich, ale jak dla mnie to jest zwykle wykorzystywanie Kościoła i elektoratu.

    Oczywiście to moje zdanie możecie mieć inne ;)
  • Ogólnie jak dla mnie PiS gra bardziej niż żyje autentycznie jakimis wartościami. 
  • edytowano czerwiec 2020
    Tola powiedział(a):
    @Bambidu Pod koniec lat 90. kończyłam liceum, więc mam obraz tego z perspektywy osoby prawie dorosłej, a nie z relacji. Jedyne, co się zmieniło na plus w skali Polski, to infrastruktura - drogi itp. No ale musieliśmy w końcu wyjsc z tego zacofania w stosunku do zachodu Europy.  Jeśli widzisz jakieś zmiany na plus w innych sferach, jak np. edukacja czy służba zdrowia, to proszę wymień je - ja widzę coraz większy bałagan, brak stabilności i coraz większą zależność od kasy we własnej kieszeni, a często nawet i z nią jest słabo.

    @Klarcia A jakieś konkrety poza Twoim nosem, jeśli chodzi o to, jak to PiS-owi zależy na dobru narodu?
    remont,
    najpierw zmiany ustrojowe, dla których trzeba zadbać o utrzymanie władzy, w nieprzyjaznym środowisku.
    Udało się rozpocząć reformę sądownictwa, w kolejce czeka reforma mediów, dopiero dalej reforma  emerytalna, chyba najtrudniejsza, reforma ochrony zdrowia, szkolnictwa.
    Wszystkie te reformy uderzają w interesy dużych i wpływowych grup.

    W międzyczasie dało się łatwo odkupić jakieś banki, ogarnąć vat, zlikwidować gimnazja, ugruntować 500+, podnieść emerytury przez 13-tkę, drogi nadal się buduje...
    Całkiem niezły bilans.
    Po owocach ich poznacie, nie po deklaracjach. :)
  • Ludzie łatwo zapominają, jak beznadziejnie było jeszcze kilka lat temu, to co jest wydaje się oczywiste i tylko narzekają, że może być lepiej. Pewnie, zawsze może być lepiej,  ale przydałoby się dostrzec i docenić tyle zmian na lepsze.
    Podziękowali 2Polly Rejczel
  • Klarcia powiedział(a):
    kociara powiedział(a):


    Żeby spełnić wyborcze obietnice rządu samorządy musiały pociąć inne wydatki
    Te 500olys z księżyca się nie wzięły 

    Nieprawda - na te programy samorządy dostały fundusze ekstra i na obsługę programów także.

    13ta Emerytura mojej mamy? Owszem, była.
    Ale nawet ona nie zrównoważyła braku rewaloryzacji emerytur <

    Była rewaloryzacja emerytur, według przepisów, czyli sprzężona z inflancją.


    > i podwyżek cen leków, prądu, czynszu, usług, że o żywności nie wspomnę <

    Ww ceny rosną także w Niemczech i z tego co słyszałam, we wszystkich krajach UE, natomiast zaczęto ludziom pensje obcinać.

    U nas samotni emeryci mają się bardzo kiepsko. Teraz najbiedniejszym nieco grosza dołożono, właśnie ze względu na drastyczny wzrost cen.
    Klarcia, po raz kolejny pierniczysz i tyle
    Skad wg Ciebie rząd ma jakiekolwiek fundusze?
    Czyrac się tych twoich pierdół nie da. 
    Już Ci powiedziałam i kie tylko ja. 
    Przyjedz, zaznaj tego dobrobytu. 
    Czemu nie chcesz? 
  • Zuzapola powiedział(a):
    Ludzie łatwo zapominają, jak beznadziejnie było jeszcze kilka lat temu, to co jest wydaje się oczywiste i tylko narzekają, że może być lepiej. Pewnie, zawsze może być lepiej,  ale przydałoby się dostrzec i docenić tyle zmian na lepsze.
    Ale zmiany na lepsze sa nie dlatego ze popis rzadzi na przemian tylko mimo tego. 

    Ja jak sie patrze na drogi to mysle kto na to pozwala ;)
    Miliny na drogi szerokie jak lotnisko a potem ograniczenia do 50kmh bo przejscia dla pieszych dla wybierajacych sie na tamten swiat.
  • kociara powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    kociara powiedział(a):


    Żeby spełnić wyborcze obietnice rządu samorządy musiały pociąć inne wydatki
    Te 500olys z księżyca się nie wzięły 

    Nieprawda - na te programy samorządy dostały fundusze ekstra i na obsługę programów także.

    13ta Emerytura mojej mamy? Owszem, była.
    Ale nawet ona nie zrównoważyła braku rewaloryzacji emerytur <

    Była rewaloryzacja emerytur, według przepisów, czyli sprzężona z inflancją.


    > i podwyżek cen leków, prądu, czynszu, usług, że o żywności nie wspomnę <

    Ww ceny rosną także w Niemczech i z tego co słyszałam, we wszystkich krajach UE, natomiast zaczęto ludziom pensje obcinać.

    U nas samotni emeryci mają się bardzo kiepsko. Teraz najbiedniejszym nieco grosza dołożono, właśnie ze względu na drastyczny wzrost cen.
    Klarcia, po raz kolejny pierniczysz i tyle
    Skad wg Ciebie rząd ma jakiekolwiek fundusze?
    Czyrac się tych twoich pierdół nie da. 
    Już Ci powiedziałam i kie tylko ja. 
    Przyjedz, zaznaj tego dobrobytu. 
    Czemu nie chcesz? 


    @kociara, ależ Wersal (dla przypomnienia zamiast higieny stosowano tam puder i perfumy...). Ktoś tu pisał o upadku edukacji, próbujesz potwierdzić poziom kadry?

  • edytowano czerwiec 2020
    Serio @Bambidu?
    Wersal?
    W innych wątkach nie widać Twego oburzenia. 

    Ten poziom edukacji to raczej prezentują ci, co sobie nie zadają trudu sprawdzenia, czy rząd, prezydent (ten ostatnio chyba też coś obiecał) mają jakiekolwiek swoje pieniądze.
    Ale fakt. 
    Po zaczęła ogłupianie, PiS podtrzymuje 
  • Tola powiedział(a):
    @Pioszo54 Jak dla mnie jako obywatela poprawiło się w sądownictwie? Krótsze terminy czy coś? Bo chyba nie uznajesz za zmianę na plus dla zwykłych ludzi tego, że jakaś grupa ziomków przejęła stanowiska?
    czy ja napisałem, że się poprawiło?
    napisałem, że dopiero naprawa się rozpoczęła.
    Co się poprawiło, napisałem w środku wpisu.
    Podziękowali 1Klarcia
  •  Pioszo54 ty... tak z ciekawosci zapytam odnosnie likwidacji gimnazjow:  Jak glosowal Jarek jak je wprowadzano?
  • No to moze te zasluge wykresl z listy by nie wyszlo jak z tymi slynnymi skinami co uratowali zycie babci.
  • edytowano czerwiec 2020
    a niby dlaczego?
    w 1999 JK nie rządził, nie wiem, czy miał na tę reformę jakiś wpływ, natomiast teraz miał wpływ na ich likwidację i zrobił to
    Podziękowali 1Klarcia
  • Pioszo54 powiedział(a):
    a niby dlaczego?
    w 1999 JK nie rządził, nie wiem, czy miał na tę reformę jakiś wpływ, natomiast teraz miał wpływ na ich likwidację i zrobił to
    Jezeli glos posla nie ma wplywu to po co ta spina jak sobie zwykly obywatel na Trzaskowskiego zaglosuje?
  • paulaarose powiedział(a):
    @Klarcia przepraszam że to powiem, ale czy dla Ciebie działania rządu nie są lekko wyidealizowane? Ja w pełni się zgadzam że indywidualnie 500 plus poprawiło jakość życia wielu rodzin, czy wielo czy też jedno dzietnych. Zgadzam się że PiS pokazuje wartości katolickie jako ważne dla nich, ale jak dla mnie to jest zwykle wykorzystywanie Kościoła i elektoratu.

    Oczywiście to moje zdanie możecie mieć inne ;)

    Mnie się wiele nie podoba w PiS, ale nic lepszego na scenie politycznej nie ma.
    Może kiedyś, gdy dojrzeje, Krzysztof Bosak coś sensownego zbuduje.
  • Tola powiedział(a):


    @Klarcia A jakieś konkrety poza Twoim nosem, jeśli chodzi o to, jak to PiS-owi zależy na dobru narodu?

    Nie mam siły na długie opracowania.
     Widzę, że dbają o polski interes narodowy, na arenie europejskiej i światowej. 
    Odkupują wyprzedane "srebra rodowe", a nie sprzedają do końca.
    Wprowadzili wcześniej od innych ograniczenia w związku z pandemią i dzięki temu Polska nie ma zbyt wielu zgonów.
    Ministrowie, premier i prezydent zapierdzielają często ponad 12 godz. na dobę. 
    Wicemarszałek Senatu zrezygnował ze stanowiska, żeby móc pracować w szpitalu.
  • M_Monia powiedział(a):

    Będę chciala pracowac to 3000zl trzeba bedzie płacić za zlobek chyba że coś się zmieni do tego czasu.

    Moim zdaniem - pracować i płacić grubą kasę za żłobek, nie jest dobrym pomysłem. Poza tym - żłobki to jest barbarzyństwo, w tych latach dziecko potrzebuje obecności mamy.
    Podziękowali 2Katia mamaw
  • Taw powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    a niby dlaczego?
    w 1999 JK nie rządził, nie wiem, czy miał na tę reformę jakiś wpływ, natomiast teraz miał wpływ na ich likwidację i zrobił to
    Jezeli glos posla nie ma wplywu to po co ta spina jak sobie zwykly obywatel na Trzaskowskiego zaglosuje?
    ale przecież nie chodzi o pojedyńczego Tawa czy Małgorzatę, głosujcie sobie na Trzaskowskiego, jak wam tak w sercach gra,
    chodzi o większość, o to jest spina.

    A erystyka w rozmowie jest głupia, podważa wiarygodność i pokazuje słabość :)
  • edytowano czerwiec 2020
    a w ogóle, jest to dobry przykład, jak to lepsze staje się wrogiem dobrego:

    około 1999 mamy prl-owski system edukacji, który przecież trzeba zmienić, bo jest prl-owski i niesłuszny,
    i przychodzi min. Handke, który ma lepszy projekt, ba, świetlany, który ma naszą edukację zreformować na wzór niemiecki czyli europejski.

    I mija 20 lat, wyszło to co wyszło,
    i jakoś to lepsze okazuje się gorsze.
  • Pioszo54 powiedział(a):
    Taw powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    a niby dlaczego?
    w 1999 JK nie rządził, nie wiem, czy miał na tę reformę jakiś wpływ, natomiast teraz miał wpływ na ich likwidację i zrobił to
    Jezeli glos posla nie ma wplywu to po co ta spina jak sobie zwykly obywatel na Trzaskowskiego zaglosuje?
    ale przecież nie chodzi o pojedyńczego Tawa czy Małgorzatę, głosujcie sobie na Trzaskowskiego, jak wam tak w sercach gra,
    chodzi o większość, o to jest spina.

    A erystyka w rozmowie jest głupia, podważa wiarygodność i pokazuje słabość :)
    Ale ja pije caly czas do glosowania Jarka w owym czasie. Dla mnie akurat deklaracja jest wazna. Jezeli ktos wtedy byl za gimnazjami a teraz Pioszo robi z tego kogos zasluzonego bo zlikwidowal to wypominam. Wyszlo jak zwykle z socjalistami: rozwiazali problem ktory sami stworzyli.
  • Ja tez bylem. A jak juz byly na wzor niemiecki to trzeba je bylo zupelnie inaczej zorganizowac. 
    Podziękowali 2Odrobinka Klarcia
  • robienie komuś zarzutu z głosowania 20 lat temu, jeśli sie z niej wycofał jest średnie
    Podziękowali 1mamaw
  • a właściwie cała zmiana ustrojowa, ze szczególnym uwzględnieniem deform Balcerowicza, jest pełna przykładów chciejstwa, które się nie sprawdziło, za które dostaliśmy paszporty do kieszeni i możliwość pracy u bauera.
    Weźmy na ten przykład sprzedanie za grosze albo z dopłata całego przemysłu i handlu,
    świetna cena za paszport w kieszeni...
    Podziękowali 2Rogalikowa Klarcia
  • Wtedy z kolegami ostro dzialalismy przeciw....no ale.... swoje zaplacilem...

  • a ja nie,
    nie znałem się i myślałem, że dobry Zachód nas nie wyroluje, aż tak.
    Tym bardziej teraz boli.
  • edytowano czerwiec 2020
    a teraz z gierkowskich 40 mld zrobiło sie dwieście albo i trzysta razy tyle 
    i bankster, swój, może nie jest najgorszym pomysłem, 

    edit: "tylko" ok 100 razy tyle co dług Gierka
  • Podobno u nas obecnie nieźle z pkb w stosunku do innych państw Europy ale deficyt najwyższy w Europie
  • TawTaw
    edytowano czerwiec 2020
    Pioszo54 powiedział(a):
    a ja nie,
    nie znałem się i myślałem, że dobry Zachód nas nie wyroluje, aż tak.
    Tym bardziej teraz boli.
    A na czym tu sie znac jak cos szlo w obce tylko dlatego ze obce.

    Co do zarzutu za glosowanie przed dwudziestoma laty to jaka w takim razie jest podstawa robienia zarzutu komukolwiek za cokolwiek ?



    Podziękowali 1Odrobinka
  • Zuzapola powiedział(a):
    Ludzie łatwo zapominają, jak beznadziejnie było jeszcze kilka lat temu, to co jest wydaje się oczywiste i tylko narzekają, że może być lepiej. Pewnie, zawsze może być lepiej,  ale przydałoby się dostrzec i docenić tyle zmian na lepsze.
    Serio? Mnie się nie wydaje że zapominają tylko nie podoba im się kierunek tych zmian. Serio nie widzę tych zmian na lepsze. Nigdy nie byłam zwolennikiem sanacji i centralizowania wszystkiego. Nie uważam że wszystko powinno być zarządzane przez rząd, choćby z tego powodu że to demoralizuje polityków i zamiast służyć to się panoszą. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.