Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Bon turystyczny - ktoś już się przymierzał...?

245678

Komentarz

  • Bon ma być aktualny też w przyszłym roku. 
  • Imprezy turystyczne to chyba różne organizowane wycieczki są. Raczej nie teatr.
  • olgal powiedział(a):
    Moje dzieci marzą o energylandii. Nie byliśmy,bo jak dla naszej rodziny koszt zaporowy.
    Mamy nadzieję,że bon będzie i da się go tam zrealizować,bo parki rozrywki mają być uwzględnione.  Mamy zamiar skorzystać ;)
    Nadzieja matką głupich ale co tam...marzyć można :)


    jadę z Wami! ale to trzeba w roku szkolnym w tygodniu, w wakacje albo w weekendy się nie opłaca bo więcej czasu spędzisz w kolejce niż na atrakcjach :)
    Podziękowali 1kowalka
  • olgal powiedział(a):
    Moje dzieci marzą o energylandii. Nie byliśmy,bo jak dla naszej rodziny koszt zaporowy.
    Mamy nadzieję,że bon będzie i da się go tam zrealizować,bo parki rozrywki mają być uwzględnione.  Mamy zamiar skorzystać ;)
    Nadzieja matką głupich ale co tam...marzyć można :)

    Byliśmy w ubiegłym roku, bilety kupiliśmy w promocji (albo na grouponie?). Nie wyszło jakoś strasznie drogo, ale mamy jeszcze małe dzieci. Koniecznie trzeba jechać poza sezonem i w dzień powszedni, bo stracicie czas na stanie w kolejkach
  • Nie będzie reszty, bo to wszystko elektronicznie, jak na karcie.
  • uJa powiedział(a):
    olgal powiedział(a):
    Moje dzieci marzą o energylandii. Nie byliśmy,bo jak dla naszej rodziny koszt zaporowy.
    Mamy nadzieję,że bon będzie i da się go tam zrealizować,bo parki rozrywki mają być uwzględnione.  Mamy zamiar skorzystać ;)
    Nadzieja matką głupich ale co tam...marzyć można :)


    jadę z Wami! ale to trzeba w roku szkolnym w tygodniu, w wakacje albo w weekendy się nie opłaca bo więcej czasu spędzisz w kolejce niż na atrakcjach :)

    Ok,super :)
    Nawet nam autobus zrobili od wczoraj bodajże prosto na miejsce ;)
    A teraz nie czeka się prawie wcale w kolejkach albo kilka minut,bo nie ma dużo ludzi. Mają jakiś limit,że nie mogą wpuścić tyle ludzi ile wcześniej ze względów epidemiologicznych....
  • Malgorzata powiedział(a):
    Aha , czyli pobyt z obiadem lub inne podobne. 
    Dobre.
    Taka jadlodajnia  rządowa. 

    Jak będą  wydawać  resztę z tego bonu ???

    Tu sobie poczytaj:


     https://www.pot.gov.pl/pl/nowosci/polecane/bon-turystyczny-odpowiedzi-na-najczesciej-zadawane-pytania
    Podziękowali 1Klarcia
  • olgal powiedział(a):
    uJa powiedział(a):
    olgal powiedział(a):
    Moje dzieci marzą o energylandii. Nie byliśmy,bo jak dla naszej rodziny koszt zaporowy.
    Mamy nadzieję,że bon będzie i da się go tam zrealizować,bo parki rozrywki mają być uwzględnione.  Mamy zamiar skorzystać ;)
    Nadzieja matką głupich ale co tam...marzyć można :)


    jadę z Wami! ale to trzeba w roku szkolnym w tygodniu, w wakacje albo w weekendy się nie opłaca bo więcej czasu spędzisz w kolejce niż na atrakcjach :)

    Ok,super :)
    Nawet nam autobus zrobili od wczoraj bodajże prosto na miejsce ;)
    A teraz nie czeka się prawie wcale w kolejkach albo kilka minut,bo nie ma dużo ludzi. Mają jakiś limit,że nie mogą wpuścić tyle ludzi ile wcześniej ze względów epidemiologicznych....

    ooo to nie wiedziałam, ja bylam raz w październiku (wygrałam bilety dla 4 osób :D ale była zabawa, dzieci bym tam nie brała ale ja mam małe i by były upierdliwe bo na większosć atrakcji za niskie) w każdym razie to atrakcje czekały na nas a nie my na atrakje do 14:00 oblecieliśmy wszystkie urządzenia po kilka razy :D jak zjechaliśmy jakąś kolejką to nie można jechać jeszcze raz trzeba wysiąść i obejść płotki dookoła i wsiadać i osbługa na nas czekała, tak mało ludzi bylo. To się musimy zgadać i kiedyś pojechać :) uwielbiam!

  • @Malgorzata no właśnie... 

    taka "rządowa jadłodajnia" to w ogóle bardzo trafna metafora polityki gospodarczej Pis w szerszym kontekście

  • edytowano lipiec 2020
    @Bea, a Ty byłaś nie  przeciwna "rozdawnictwu"?
  • kociara powiedział(a):
    Matko @Aniela
    Argumentacja z piaskownicy
    Podziwiam, że tak mocno chce Ci się śledzić, co ją ukochałam. I do tego kiepsko Ci to wychodzi
    Nie muszę śledzić, Ty stale o swoich ulubieńcach. A wychodzi mi świetnie, bo widzę, że na to reagujesz :D
  • Bambidu powiedział(a):
    @Bea, a Ty byłaś nie  przeciwna "rozdawnictwu"?
    Przeciwna/nieprzeciwna, chodzi o to, że cokolwiek PiS zrobi jest złe.
    Podziękowali 1Klarcia
  • W Niemczech też dołożyli na dzieci, na czas wakacji - moim zdaniem, głupiej niż w Polsce, bo sporo z tego za granicę wypłynie.

    Kinderbonus w Niemczech.

    Pieniądze otrzyma każde dziecko*, które jest beneficjentem zasiłku rodzinnego.

    Pieniądze zostaną wypłacone w dwóch ratach po 150 euro. Wypłata pierwszej raty przewidziana jest na wrzesień, a kolejnej na październik tego roku

    https://www.mypolacy.de/niemcy,0/s/artykuly/kinderbonus-w-niemczech-kiedy-jest-wyplacane-gdzie-zlozyc-wniosek-2


    *-Tym razem jest próg dochodowy -  roczny dochód podlegający opodatkowaniu przekroczy 86 000 euro. Czyli skorzystają najwięcej wielodzietni muzułmanie :)
    Podziękowali 1Berenika
  • Odrobinka powiedział(a):
    @ola_g a to niby czemu? W sumie bon nie jest złym pomysłem. Gdyby go można było wydać w dowolnym  miejscu gdzie chce się spędzić wakacje z dziećmi. Jesli jest jedynie okolo 100 tyś miejsc gdzie go można wykorzystać to w sumie szkoda ze nie każdemu mogę za pobyt bonem zapłacić. Hotel dostanie dotacje, zaplaci z tego podatek i z 500 zł do kasy panstwowej wróci jakieś 200/300 zł a gwarantuję że ci  co skorzystają z bonu nie tylko za pobyt zapłacą, bo trzeba jeść,  jedzie się w takie miejsca żeby coś zwiedzić,  wakacyjne hotele, hostele czy pensjonaty mają swoje atrakcje dodatkowo platne. Jak mi "dadzą" to chętnie skorzystam. Mnie tylko mierżą te wymagania. Moim zdaniem wystarczylaby działalność gospodarczą w branży wypoczynkowej a nie specjalne wymagania.

    Ten dodatek jest bardzo mądrze pomyślany. Nie tylko dołoży do urlopu rodzinom (to nie ma polegać na zafundowaniu wszystkich kosztów), ale przede wszystkim wspomoże gospodarkę. Pewien procent powróci do budżetu, będzie też zastrzyk dla firm prowadzących działalność turystyczną.


    W Niemczech rozwiązano to lewacku - budżet skorzysta niewiele, niemiecka branża turystyczna także.
    Wygranymi są głównie muzułmanie i te nieliczne tutaj europejskie rodziny wielodzietne.
  • W czasie transformacji, odbudowy kraju, nie można sobie pozwolić na wolno amerykankę, bo będziemy mieli garstkę bogatych i rzesze biedoty. Przerobiliśmy już to przez ostatnie dekady. Rząd musi prowadzić społeczną gospodarkę rynkową.
    Takowa jest zresztą prowadzono w znacznie bogatszych od Polski państwach.

    Natomiast podczas głębokiego kryzysu, należy prowadzić inwestycje i dokładać tyle pieniędzy, aby zapobiec utracie miejsc pracy i dużemu zubożeniu społeczeństwa.
    To jest prowadzone nawet w kapitalistycznych USA. Masz chyba utopijne marzenia.
  • Coś mi się wydaje, że ten bon turystyczny niewielu osobom się przyda. Szaraczki chyba na wakacje nie bardzo będą sobie mogły pozwolić. Owe 500 zł okazuje się sumą śmiesznie małą.
    Podczas wrześniowego pobytu w Krościenku, dla mnie było względnie tanio - wychodziła połowa tego, co w Niemczech. Na razie moja przyjaciółka jest poza Krościenkiem, gdy wróci, poproszę żeby sprawdziła, ile kosztowałby urlop tam. Krościenko obecnie jest miejscowością otwartą na turystykę.

    Patrzę teraz na wakacje nad Bałtykiem.

    • Dwutygodniowe wakacje nad Bałtykiem to dla czteroosobowej rodziny koszt od 1,4 do 7 tys. zł za same noclegi. Najtaniej jest na polu namiotowym, a najdrożej w hotelu
    • Ceny w gastronomi są zróżnicowane - zależą m.in. od wielkości miejscowości. Jednak trzeba przyjąć, że za obiad dla czterech osób zapłacimy ok. 200 zł
    • W przypadku atrakcji także jest duża rozbieżność. Od kilku złotych do prawie stu za bilet wstępu
    • Turyści zgodnie twierdzą, że w porównaniu do zeszłego roku ceny wzrosły
    • Noclegi w agroturystyce

    Między 200 a 250 zł trzeba zapłacić za każdą dobę w gospodarstwie agroturystycznym. Wiele zależy od lokalizacji, oczywiście im dalej, tym ceny są niższe.

    • Noclegi w wolnostojących domkach

    Cena doby w wolnostojącym domku waha się między 300 a 350 zł. Z każdym dniem wolnych domków ubywa, warto rezerwować z wyprzedzeniem.

    • Noclegi w pensjonacie

    Czteroosobowa rodzina za pokój z łazienką w pensjonacie musi zapłacić ok. 350 zł. Część obiektów oferuje w cenie korzystanie z basenu czy bawialni dla dzieci, ale im więcej atrakcji i im bliżej morza, tym cena wzrasta.

    Paragony z nadmorskich restauracji

    https://prnt.sc/tatquu

    Kawa i ciastko w Gdańsku

    https://prnt.sc/tatv8j

    Względnie tani obiad w Gdańsku (wychodzi nieco taniej, według przelicznika bankowego) niż w Niemczech.

    https://prnt.sc/tatvvi

    https://podroze.onet.pl/polska/wakacje-2020-w-polsce-ile-kosztuje-urlop-dla-rodziny-nad-morzem/76r68sp

    Podsumowując, słabo to wygląda. :(

  • No dobra, ale za darmo te wakacje mają być?

    Nie ma obowiązku jeść ciastek i pić kawy na deptaku w drogim mieście.
  • I dlaczego rząd (czyli naród pracujący) ma finansować komuś wakacje? Nie sfinansuje, może wspomóc. Koszt kolonii, to np. 1000 złotych, te pięćset może pomóc w podjęciu decyzji o wysłaniu dziecka.
    Podziękowali 3E.milia obwarzanek Klarcia
  • Tak, tak w dobie kryzysu po koronie, cięcia płac lub utraty pracu cudownie panujący nam decydują, że Ci co mają dzieci najbardziej potrzebują teraz urlopu  <3
    Podziękowali 1obwarzanek
  • Klarcia, bon turystyczny miał wspomóc branże turystyczna. Poniekąd tez pomoc dla rodzin z dziećmi. 
    Krzyczysz mało! 
    Dla jednego dziecka państwo „daje” 6 tys rocznie. To całkiem spory dodatek wiec  na kolonie/obóz można spokojnie odłożyć. A jeśli nie da się z jakichś powodów, to nie znaczy ze wszyscy mamy sponsorować komuś wypoczynek. Bo „wakacje” nie są obowiązkowe 
    Podziękowali 2kociara obwarzanek
  • edytowano lipiec 2020
    X

  • Tak co do bonu
  • paulaarose powiedział(a):

    Tak co do bonu

    Tego wpisu nie zrozumiałam - stara już jestem. :(
  • @Klarcia na okładce faktu było napisane że emeryci i dziexi powinni dostac 1000 zł a TVP zmieniło to na że niby napisali o bonie na 500
    Podziękowali 1Klarcia
  • Ale sprawa jest w toku, więc na poziomie informacyjnym - nic.
  • Okazało się że fake news bo gazeta ma chyba dwa wydania ale po polsko/polskojęzycznych mediach wszystkiego można się spodziewać :D 
  • Od dzisiaj można aktywować i korzystać z bonów. 
    Lista podmiotów:

    https://bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow

    Podziękowali 1wiesia
  • A jakby tak dzieci zostawić w domu (i jak małe to pod opieką) i z mężem na randkę za te bony pojechać w Polskę dla dobra dzieci oczywiście.
    Wszak szczęśliwe małżeństwo to szczęśliwe dzieci :D
    Podziękowali 5Hope Basja kami79 wiesia jan_u
  • edytowano sierpień 2020
    .
    Podziękowali 1asiao
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.