Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Poszukujemy PSA (suni) do naszego Domu Magnificat

1246

Komentarz

  • edytowano sierpień 2020
    Ale właśnie owczarek szkocki nie tyka nic, zero instynktu myśliwskiego,  on może zaganiać , jak się coś za daleko oddali.
    Podziękowali 1OlaOdPawla
  • A szwajcarski pies pasterski?
  • Szwajcary są podobne do berneńczyka tylko sierść krótką.Bardzo przywiązują się do ludzi.Mało chorują.Łagodne
  • Znajomi mają 6 miesięczna suke, labradora czekoladowego. Wariatka straszna :# kochana, ale sama w domu zostać nie może, bo sieje zniszczenia 
  • Ja mam 6 miesięczną goldenkę, trochę zwariowana, ale nie do przesady. ADHD bym tego nie nazwała. W domu nic nie niszczy, chce być cały czas przy człowieku, co jest urocze. Chyba dobrze trafiałam ;)
    Podziękowali 1Daga
  • @OlaOdPawla śliczny  <3
    Ja też się nie znam, od 2.5 miesiąca mam owczarka niemieckiego, który jest póki co idealny, ale wiem, że bywa rozmaicie. 
    Podobno warto zwrócić uwagę na zachowanie matki. U nas to się sprawdziło - stabilna, emanująca siłą i spokojem zrównoważona mama suczka i zapowiada się, że taka będzie jej córka. 
  • A więc jedziemy dziś poznać Czarnulke do Warszawy i dowiedziec sie więcej 
    Jestem podekscytowana i onieśmielona

    Trzymajta kciuki 
    Podziękowali 3Skatarzyna Mle AgaMaria
  • Też tak myślę 
  • Małgorzata32 powiedział(a):
    Czyli nie ma psa idealnego  :D

    Dla mnie buldog to pies idealny. Francuski i angielski.

    @Daga, powodzenia!
  • katarzynamarta2 powiedział(a):
    Ble buldogi  ;)
    Jakie ble?! Taki Anglik to po prostu pies dla koneserów ;)
  • Zdecydowane NIE dla buldogow...a to dlatego,że te psy się męczą... 
    Można poczytać  https://igimag.pl/2018/03/mopsy-i-pekinczyki-sa-slodkie-ale-ich-zycie-to-pasmo-cierpien-czy-kupowanie-ich-jest-etyczne/
    Podziękowali 1Mle
  • Och, to jestem bardzo etyczna, bo adoptuję ;) Etyczna, przynajmniej według pewnych standardów, bo jak wiadomo standardy bycia etycznym zależą od środowiska ;) A o chorobach tych piesków wiem sporo... Z dobrych hodowli pochodzą jednak najczęściej zdrowe psy, nie ma co generalizować. Aczkolwiek kierunek, w którym idą aktualne zalecenia towarzystw kynologicznych dla hodowców ma sens i jestem za wydłużaniem kufy.

    @Sylwik, jeśli się męczą, to operacyjnie można pomóc. A nawet trzeba.

  • jak się naczytam o tych chorobach i kosztach to wdzięczna jestem za naszego kundelka-znajdę 

    ( nie mam na myśli @daga Twojego pomysłu z zakupem rasowego psa, tylko tak w ogóle ile to potrafi być kłopotów)

    i sorki za offtop, ale mąż ostatnio kupił dwa aksolotle, nie zdawał sobie sprawy, że naprawdę tego trzeba pilnować  i teraz biega, a to sprawdzić termometr, a to włożyć butelki z lodem do akwarium bo musi być ok. 18 stopni, a to kupić świeże dżdżownice dla swoich drapieżników  :D
    Podziękowali 1Mle
  • Ale po co je rozmnażać... Meczarnie w lecie, jak upał,  operacje, zabiegi, całe życie kłopoty z oddychaniem....
    Podziękowali 1Sylwik
  • Haha

    Otóż zycie pisze smieszne scenariusze 

    Mielimy duzo zaskoczen...ale juz skracając
    Nasza labladorcia okazala się  blabladorcią, nieco podobnä do labradorka :D
    Zabrana ze wsi, z trudnych warunkow
    Nie byla jeszcze w domu...
    Cala sie trzęsła ze strachu 




    Nie moglismy jej nie wziąć...
    Jest juz u nas
    Marynia jak ją przytulila, wiedziala, ze to Iskra, Iskierka:)

    Najedzona, wykochana
    Z nową czerwoną obröżką padla na srodku pokoju i spi:)
    Jechała bardzo grzecznie wpatrzona w Marysie

    Od poczatku mowilam, ze do nas pasuje taki piesek Bidka....i tak sie stalo:)
    Widać miala sie u nas znaleźć 

    Nie mialabym serca jej nie wziąć...

    Jak sie obudzi musimy dziewczynę wykąpac, bo troche śmierdzi 
    Ale jest śliczna 

    Jutro jedziemy na psie zakupy

    Dzieki za wsparcie
    Będą zdawac relacje 
    Narazie jest u nas w Lodzi


    Podziękowali 3Sylwik AgaMaria Polly
  • Ale śliczna...!

    Ale ja się nie znam ;-)
    Podziękowali 1Daga
  • @Daga najlepsza decyzja jaką mogliście podjąć  <3 Tak się cieszę,że ją wzięliście. 
    Zobaczysz, ona odda Wam cale swoje serce  :)
    Podziękowali 1Daga
  • Sylwik powiedział(a):
    @Daga najlepsza decyzja jaką mogliście podjąć  <3 Tak się cieszę,że ją wzięliście. 
    Zobaczysz, ona odda Wam cale swoje serce  :)
    Dzieki Sylwuś

    Widocznie nasze plany...są tylko "naszymi " planami

    Ona na nas czekała♡
    I widocznie bardziej pasuje do naszego Domu
    I naszych pogubionych, spragnionych milosci i bezpieczeństwa podopiecznych
    :)



    Podziękowali 4Sylwik AgaMaria kasha Mle
  • @Daga ja wierzę,że właśnie tak jest jak napisałaś  :) Ja naszej Neli wcale nie szukałam, bo nie planowałam psa. Zobaczyłam ją przypadkowo na Facebooku i nie wiem co się stało, ale zadzwoniłam tam i pojechałam i mimo wielu chętnych nas wybrano. To była jedna z lepszych decyzji w naszym życiu, bo psiak ten daje nam tyle radości, miłości. Mąż który był przeciwny by brać psa, dziś nam dziękuję,że go namówiliśmy  :) A też jest po przejściach, uratowana w ostatnim momencie ze swoją siostra z kanału. Jej 7 rodzeństwa nie miała tyle szczęścia, szczeniaki były już martwe...Bez wody, bez jedzenia, jadły trawę i kamienie...
    Podziękowali 1Daga
  • Bardzo wzruszająca historia @Sylwik
    Ile czasu juz u Was jest?
  • No i pięknie  <3
    Zwierzoluby wierzą, że psy i koty sobie swoich ludzi wybierają.
    No paskudna, po prostu przepaskudna  <3
    Podziękowali 1Daga
  • Jest z nami już 3 lata  :) 
    Podziękowali 1Daga
  • edytowano sierpień 2020
    Ale śliczna jest ta Wasza Iskierka  <3
    Podziękowali 1Daga
  • No nawet ja, która nie rozczulam się na widok psów
     przyznaję, że jest słodka  :D
  • edytowano sierpień 2020
    :D Blabladorka

    Cuuudna!!!
  • @Daga, piękna. I zapamiętaj koniecznie te emocje bo to początek waszej wspólnej historii.

    Zuzapola powiedział(a):
    Ale po co je rozmnażać... Meczarnie w lecie, jak upał,  operacje, zabiegi, całe życie kłopoty z oddychaniem....
    Nie wiem, w najbliższym czasie zamierzam rozmnażać wyłącznie gatunek ludzki :D 
    A poważnie, to od kilku lat marzymy z mężem o hodowli FCI Anglików, takiej z prawdziwego zdarzenia. Był moment, że byliśmy już blisko  pierwszego kroku do realizacji, ale wtedy dowiedziałam się o Franiu. Przynajmniej mamy plan na emeryturę. No chyba że wizja podróży po świecie zwycięży, bo raczej trudno pogodzić jedno z drugim. W każdym razie, domu bez buldoga angielskiego już sobie nie wyobrażam. Francuzy i mopsy też fajne ale angol to angol.
    Podziękowali 1Zuzapola
  • @Daga jak blabladorla w nowym miejscu?
  • Jeśli jest bojaźliwa, nie czekajcie za długo z przewiezienie na miejsce,  nie wiem ile ma dokładnie tygodni, ale mało czasu zostało,  by mogła się przyzwyczaić do innych zwierząt, ludzi. Bardzo by pomógł dobry behawiorysta, trener, im młodszy pies tym łatwiej wyprostować różne rzeczy, nie warto czekać że jej przejdzie, że wyrośnie. Pomyślcie ,  czy  część pieniędzy nie wydać na szkolenie.  
    Podziękowali 1Daga
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.