Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rozpoczyna się czas Oczyszczenia

245

Komentarz

  • Niestety nie każdy ma możliwość wysłuchania dobrego kazania w parafii.  Nasz co tydzień odczyta odpowiedni kawałek z tej samej książeczki....
  • Ja ma inne zdanie o ks. Natanku. Wystarczy posłuchać co mówi. Ukarali go za prawdę.
    A wiecie że na niedługo będzie msza bez przemienienia.? Ktoś wam o tym mówi?  
    Mówią wam o masonerii?

  • edytowano listopad 2020
    Biskup Ryś wznowił transmisje porannych mszy ze swojej kaplicy. On codziennie głosi krótkie kazanie. Warte posłuchania, jeśli ktoś ma możliwość.

    MSZA ŚW. ON-LINE Z ABP. GRZEGORZEM RYSIEM – GODZ. 7:30
    Podziękowali 3Cart E.milia mamababcia
  • jukaa powiedział(a):
    Przecież ks Natanek jest kompletnie odrealniony. Biega w jakimś czerwonym  płaszczu i teksty o machaniu szablą przeplata zachętami do głaskania kur  :o  
    Chory człowiek, o czym tu z nim gadać 
    Ja tak nie uważam. Słuchałaś jego kazań? O tym pisze. Wystarczy posłuchać...
  • Ale po co? Jest tylu wiernych i poslusznych Kościołowi kapłanów dostępnych w necie, że naprawdę jest kogo słuchać.
  • @mama_malwina diabeł zawsze mówi kłamstwo pięknie opakowane w prawdę , kiedy słuchamy kogoś spoza Kościoła,  możemy wpaść w pułapkę. 
    Podziękowali 3Aneczka08 Barbasia Katia
  • mama_malwina powiedział(a):
    Ja ma inne zdanie o ks. Natanku. Wystarczy posłuchać co mówi. Ukarali go za prawdę.
    A wiecie że na niedługo będzie msza bez przemienienia.? Ktoś wam o tym mówi?  
    Mówią wam o masonerii?

    Za prawdę był też przez 20 lat ukarany o Dolindo i o Pio. Różnica??? 

    Byli posłuszni.
    Podziękowali 3Barbasia E.milia mamababcia
  • @Berenika u mnie jest podobnie. W mojej parafii praktycznie wszyscy księża mówią dobre kazania (i często - więcej niż dobre) - a dodatkowo nie tylko w niedziele, ale również w dni powszednie - i to sprawiło, że od jakiegoś czasu zupełnie nie mam potrzeby słuchać internetowych kaznodziejów. 
    Podziękowali 1Berenika
  • edytowano listopad 2020
    Jednak wiara pochodzi ze słuchania, czasami to jedno kazanie tak zapada w serce, że każda msza i każdy dzień jest już na innym poziomie. Niby to wszystko gdzieś wiedziałam i nie było to nic odkrywczego,  a jednak. Niektórzy księża mają taki dar, że trafia to co mówią do głębi.  Czytałam nawet mądrzejsze książki,  słuchałam wielu kazań,  a nikt o mszy i miłości nie przemówił do mnie tak, jak ksiądz  Chmielewski. Mimo tego, że ta maniera mnie też denerwuje, chociaż w tych ostatnio linkowanych kazaniach jest jakby słabsza. 
  • Osoby ze środowiska KS Chmielewskiego przekazywały mi prośbę o modlitwę w jego intencji.
    Podziękowali 1Cart
  • maliwiju powiedział(a):
    Osoby ze środowiska KS Chmielewskiego przekazywały mi prośbę o modlitwę w jego intencji



    .KS Dominika??
  • Zuzapola powiedział(a):
    @mama_malwina diabeł zawsze mówi kłamstwo pięknie opakowane w prawdę , kiedy słuchamy kogoś spoza Kościoła,  możemy wpaść w pułapkę. 
    Możesz wskazać jakieś konkretne wypowiedzi Natanka, które są kłamstwem?
  • edytowano listopad 2020
     Na przykład : każdy kto przyjmuje komunię na rękę pójdzie do piekła, nie uznaje papieża Franciszka. Dzieci z in vitro nie mają duszy. 
    Takie przykłady.
    Mam w rodzinie osobę która jest z nim blisko związana więc różne głupoty od niej słyszę. A potem inne osoby od Natanka to potwierdzają.Jego środowisko to klasyczna sekta.
  • mama_malwina powiedział(a):
    Ja ma inne zdanie o ks. Natanku. Wystarczy posłuchać co mówi. Ukarali go za prawdę.
    A wiecie że na niedługo będzie msza bez przemienienia.? Ktoś wam o tym mówi?  
    Mówią wam o masonerii?

    A co to jest przemienienie @mama-malwina

    I czy mówią wam o mocy Boga i nędzy człowieka i nieuchronnej przegranej szatana? O strachu czy raczej ufności? O jak o Kościele wam mówią?
    Podziękowali 2Aneczka08 Rogalikowa
  • Barbasia powiedział(a):
     Na przykład : każdy kto przyjmuje komunię na rękę pójdzie do piekła, nie uznaje papieża Franciszka. Dzieci z in vitro nie mają duszy. 
    Takie przykłady.
    Mam w rodzinie osobę która jest z nim blisko związana więc różne głupoty od niej słyszę. A potem inne osoby od Natanka to potwierdzają.Jego środowisko to klasyczna sekta.
    Znajdę takie jego wypowiedzi w internecie? Bo ludzie różne rzeczy mówią, że ksiądz w kościele powiedział.
  • edytowano listopad 2020
    Posłuszeństwo jest jasnym wyznacznikiem świętości. Jeśłi jest wprowadzany zamęt, a kapłan sprawuje sakramenty niegodnie, jeśli tworzy "swój" kościół, to nie jest dzieło Boże .

    Ufam, że gdyby (nie daj Boże) ks Dominik dostał jakieś karu kościelne to niezależnie od mocy i tego co mówi , by się im podporządkował. Niezależnie od sensu i słuszności tychże.

    Jezus św Faustynie zalecał bezwzględne posłuszeństwo spowiednikowi nawet jeśli zlaecał inaczej niż Jezus. I z tego wyprowadził ogromne dobro.
  • Nie wiem, nie słucham go. Z 2 tyg temu jego zwolennicy przysięgali, że nigdy komunii na rękę nie przyjmą. Takie akcje urządza.
  • poczytajcie o o.Dolindo, on miał prawie 20 lat zakaz sprawowania Mszy świętej. I był temu posłuszny choć tego nie rozumiał.
    Podziękowali 1mamababcia
  • Też nie słucham, ale wyżej są tu wzmianki o kłamstwie opakowanym w prawdę, więc jak padają takie takie zarzuty to chciałabym jakieś konkretne źródło na potwierdzenie. 

    Wiem, że się nie podporządkował, ale chodzi mi o konkretne kłamstwa, które podaje czy rzeczy niezgodne z nauczaniem KK.

  • Ja napisałam,  jak działa diabeł, że to co wydaje się czystą prawda, może nie nie być, czasami wydaje się to nieistotne szczegół,  a wpływa na wypaczenie całości. Ja mam tylko przykład z otoczenia, jak ktoś bezkrytycznie wierzy swojemu guru, niby to wszystko prawda, a wnioski oddalajace od mszy, od Kościoła.  Chodziło mi tylko o to, że trzeba zachować ostrożność.  
    Podziękowali 2Hope Berenika
  • Ja miałam taki sam problem z księdzem Glasem, czy tam zwodzi inny duch? Znowu wracamy do Kościoła,  ja bym czekała.  Z drugiej strony,  ksiądz Glas od lat jest świadkiem cudów w Medjugorie, niektóre nawrócenia,  uzdrowienia trwają wiele, wiele lat i wydały dobre owoce. Kościół , z tego co wiem, nie może wydać opinii, bo objawienia ciągle trwają. Też mi to zgrzyta o nie wiem co o tym myśleć.
  • Zuzapola powiedział(a):
    Ja napisałam,  jak działa diabeł, że to co wydaje się czystą prawda, może nie nie być, czasami wydaje się to nieistotne szczegół,  a wpływa na wypaczenie całości. Ja mam tylko przykład z otoczenia, jak ktoś bezkrytycznie wierzy swojemu guru, niby to wszystko prawda, a wnioski oddalajace od mszy, od Kościoła.  Chodziło mi tylko o to, że trzeba zachować ostrożność.  
    Ok, myślałam, że masz może na myśli akurat jakieś jego wypowiedzi. 

    O co chodzi z szabelką i kurami? 

    O Ojcu Dolindo czytałam i już napisałam, że o nieposłuszeństwie księdza (?) Natanka wiem. Trochę nie rozumiem czemu nie pytać o Natanka bo Dolindo.
    Chodziło mi o konkrety z tego co mówi co jest niezgodne z kk.

  • Aneczka08 powiedział(a):
    Posłuszeństwo jest jasnym wyznacznikiem świętości. Jeśłi jest wprowadzany zamęt, a kapłan sprawuje sakramenty niegodnie, jeśli tworzy "swój" kościół, to nie jest dzieło Boże .

    Ufam, że gdyby (nie daj Boże) ks Dominik dostał jakieś karu kościelne to niezależnie od mocy i tego co mówi , by się im podporządkował. Niezależnie od sensu i słuszności tychże.

    Jezus św Faustynie zalecał bezwzględne posłuszeństwo spowiednikowi nawet jeśli zlaecał inaczej niż Jezus. I z tego wyprowadził ogromne dobro.
    Możesz dać jakiegoś linka, albo tekst z książki w tym temacie. Ciekawi mnie to, a nie mam książki.
  • edytowano listopad 2020
    Pewnie jest tych konkretów trochę (w nauczaniu ks. Natanka), ale nikt z nas tu obecnych nie ma kwalifikacji ani uprawnień do orzekania w w tej sprawie. 

    Od tego są instytucje kościelne. 

    Ja z pewnością nie mam czasu, by zgłębiać nauczanie suspendowanego kapłana.
  • Berenika powiedział(a):
    Pewnie jest tych konkretów trochę (w nauczaniu ks. Natanka), ale nikt z nas tu obecnych nie ma kwalifikacji ani uprawnień do orzekania w w tej sprawie. 

    Od tego są instytucje kościelne. 

    Ja z pewnością nie mam czasu, by zgłębiać nauczanie suspendowanego kapłana.
    Ale tu padło coś o tym, że ten ksiądz jest chory, jakimś płaszczu i kurach, jak to się ma do tego, że jest suspendowany?


  • "z Medjugorie jest problem"

    Nie, nie ma. Objawienia prywatne nie są częścią Nauczania Kościoła. Każdy może je przyjąć lub zignorować. Ja osobiście planuje zająć się objawieniami wkrótce potem, kiedy dogłębnie poznam Objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym i Tradycji Apostolskiej. Są rzeczy ważne i ważniejsze.
    Podziękowali 3Barbasia Hope Wela
  • mama_malwina powiedział(a):
    Ja ma inne zdanie o ks. Natanku. Wystarczy posłuchać co mówi. Ukarali go za prawdę.
    A wiecie że na niedługo będzie msza bez przemienienia.? Ktoś wam o tym mówi?  
    Mówią wam o masonerii?

    Nie bardzo rozumiem. Mówi prawdę,bo mówi o mszy bez przeistoczenia? Bo mówi o masonerii?
    To wg ciebie są tematy do omawiania przez Kościół?
    Kto może na 100% przewidzieć co będzie? I czy to jest do zbawienia potrzebne?
    W czasie gdy mnóstwo ludzi umiera z dnia na dzień i nie wie czy doczeka jutra i tego ewentualnego wypełniania się proroctw chyba ważniejsze jest skupić się na więzi z Bogiem,czytaniu i rozważaniu Pisma,wypełnianiu swoich obowiązków stanu.
    "Dość ma dzień swojej biedy..."
    Od bardzo wielu lat różni ludzie mają różne wizje,po co się tym ekscytować? Żyć teraz najlepiej jak się potrafi w zgodzie z wiarą,sumieniem i nie trzeba Natanków wieszczących zgubę,myślę. Chyba,że ktoś lubi adrenalinę i bez niej nie jest w stanie się zmobilizować do dobrego.
  • A co Glas takiego złego głosi? 
  • Ale Glas już nie jest egzorcystą i otwarcie o tym mówi, podporządkowuje się wszystkim zaleceniom, to chyba coś nie tak porównywać go do Natanka. Ma pokorę.
    Podziękowali 1Bridget
  • Księża z Polski jeżdżą na rekolekcje do USA, też źle robią? Nie wiedziałam, że to zabronione.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.