Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

O julkach i kucach

«13456712

Komentarz

• A Mati, Dżesika, Karyna, madka cię nie rażą?

W CH Michi (od Michael) to synonim głupka. 

T
  • edytowano listopad 2020
    Janusz Grażyna normalna rodzina ;) 
  • paulaarose powiedział(a):
    Janusz Grażyna normalna rodzina ;) 
    Sebix i Karyna mają parkę: Mattiego i Dżesikę. 

T :)
  • Znam dwóch Januszy, obaj w porządku:)

A co do imion, też mnie to irytuje z lekka.
    Niedługo każde imię będzie albo ustygmatyzowane, albo tak nietypowe, że samo w sobie będzie śmieszne.

Są zatem "Julki i Oskary", Sebki czy tam Sebixy, i Karyny, Dżesiki i Alany oraz oczywiście Janusze i Grażyny.
    Może coś pominąłem, poproszę o oświecenie.

Co ciekawe - żeby ktoś wyśmiewał "Mati" to nie zauważyłem, czemu w ogóle?

A i jeszcze - to powyższe to i tak nic w porównaniu do Dicka (Richarda) oraz Wacka w Polsce, które to imiona są synonimami penisa. Czemu? Nie mam pojęcia.
  • Alfons, Czesiek (na moich starych śmieciach = przygłup), Albin (Siwak) - to z czasów komuny. 

T
    A Adolf dopiero porażka 
  • Izka powiedział(a):
    A Adolf dopiero porażka 
    Dymsza powinien się wstydzić ;)
  • Marian i Zdzichu. Fachowcy od wszystkiego. Prywatnie szwagry. 

T
    Podziękowali 1joanna_1991
  • Właśnie znajoma mi mówiła, że w ciąży jest, Julka im się urodzi. To chyba nie jest to jeszcze takie popularne.
  • Julka o tyle ma rację bytu, że od kilkunastu lat jest (było) na czele listy najczęściej nadawanych dziewczynom imion w Polsce. Nie pamiętam dokładnie kiedy się zaczęło, ale jest to jakaś cezura pokoleniowa.
    Podziękowali 2joanna_1991 Isako
  • asia powiedział(a):
    Izka powiedział(a):
    A Adolf dopiero porażka 
    Dymsza powinien się wstydzić ;)
    Ks Popiełuszko na chrzcie dostał Alfons
    Podziękowali 2jan_u Ojejuju
  • Podczas modlitwy wiernych modlitwa za wszystkich Alfonsów (w ich imieniny...) 
    Ciekawostka: W USA jest Karen jako przedstawicielka roszczeniowej gospodyni domowej z klasy średniej, która fatalnie traktuje pracowników handlu i usług. Przedstawiana jako farbowana blondynka z "bobem" (fryzurą).

[Jak Wy wklejacie zdjęcia, mając ich adres?]

Podziękowali 1Stokrotka
  • W mojej rodzimej parafii było za naszego biskupa Alfonsa. Nie rozumiałam, czemu czasem ktoś  chichotał. 
  • Opolski biskup diecezjalny Alfons Nosol. Krazyla dobrych 10 lat temu urban legend, ze na pewnej mszy sw lektor odczytujacy modlitwe wiernych wzial oddech czy zrobil pauze nie tam gdzie trzeba i wyszlo tak: modlmy sie za naszego biskupa, diecezjalnego Alfonsa... 
    Podziękowali 2Izka jukaa
  • Imię Julka okolo 10 lat temu byly bardzo popularne, na szczycie listy.
  • Mam wiele cech Janusza, z których młodzież się wyśmiewa.
    Myślę, że będzie ich synowi brakowało jak się ich nie dorobi ;)
  • Zuzapola powiedział(a):
    Właśnie znajoma mi mówiła, że w ciąży jest, Julka im się urodzi. To chyba nie jest to jeszcze takie popularne.

Jest, tylko w internetach. Julki i Oskary to synonim dzisiejszych nastolatków ze smartfonem zamiast mózgu.

Danka powiedział(a):
    Ks Popiełuszko na chrzcie dostał Alfons

A najlepsze że ja naprawdę do pewnego czasu nie wiedziałem że Alfons to imię. To słowo pojawiało się  w amerykańskich serialach w latach 90tych (a przynajmniej puszczanych w polskiej tv w latach 90tych), i myślałem że to słowo oznacza profesję a nie imię.

To jest ogólnie z jednej strony strasznie głupie, a z drugiej.. hm.
    Pewna znajoma nauczycielka mówiła, że jak w klasie pierwszej widzi po spisie, że jest dużo Kewinów, Brajanów, Alanów, Pameli, i tego typu - to wie że będzie patologia. I niestety się nie myli.
  • joanna_1991 powiedział(a):
    W tym przypadku co podajesz, nie wkleisz, bo adres zdjęcia nie odwołuje do konkretnego pliku.

Ale ten sam obrazek z innego źródła, które odwołuje się do pliku już wchodzi:)

• Moja cioteczna prababcia była Julka.
    Dla mnie to stare, tradycyjne imię. Oliwia i Oliwier dla mnie porażka.
  • Aaa mam też kuzynkę Julkę, jest po 40.
  • TecumSeh powiedział(a):
    joanna_1991 powiedział(a):
    W tym przypadku co podajesz, nie wkleisz, bo adres zdjęcia nie odwołuje do konkretnego pliku.

Ale ten sam obrazek z innego źródła, które odwołuje się do pliku już wchodzi:)

Oo a jak rozpoznać, kiedy adres odnosi się do konkretnego pliku, a kiedy nie?
  • Amerykanie mają też np. Kyla, który trochę przypomina Sebę, ale nie do końca. Kyle niekoniecznie pochodzi z patologii, ale jest prymitywny, utożsamia wszelkie cechy tzw. toksycznej męskości, lubi popisywać się ilością wypitych energetyków i tym, że przebija ścianę jednym ciosem (amerykańską, kartonową ścianę of kors) :)
  • @PawelK nie masz wąsów wiec jak Ty chcesz byc prawdziwym Januszem? ;)
    Amerykanie mają też np. Kyla, który trochę przypomina Sebę, ale nie do końca. Kyle niekoniecznie pochodzi z patologii, ale jest prymitywny, utożsamia wszelkie cechy tzw. toksycznej męskości, lubi popisywać się ilością wypitych energetyków i tym, że przebija ścianę jednym ciosem (amerykańską, kartonową ścianę of kors) :)
    A ciekawe na kogo głosuje w wyborach prezydenckich? 
    Oo a jak rozpoznać, kiedy adres odnosi się do konkretnego pliku, a kiedy nie?
    Twój adres jest bez konkretnego pliku z rozszerzeniem:

A mój ma konkretny plik z rozszerzeniem:

Podziękowali 1joanna_1991
  • Ktoś tu nie ma zdolności nauczycielskich  :D ;)
  • Elunia powiedział(a):
    Oliwia i Oliwier dla mnie porażka.
    Chyba nie wszystko na świecie zmienia się na gorsze. Pamiętam z czasów dzieciństwa, że w klasie były głównie Kasie, Anie i Agnieszki, a jak ktoś miał bardziej oryginalne imię, to dzieciaki wyśmiewały go bezlitośnie. 

Teraz jest zdecydowanie większa różnorodność, i nigdy przenigdy nie słyszałam od moich dzieci, żeby jakieś imię wzbudzało w nich emocje. Imię jak imię, żaden to powód do krytyki. A naprawdę mają w szkole cały wachlarz przecudacznych, jak dla mnie, imion. 

Podoba mi się to. 
  • katarzynamarta2 powiedział(a):
    Ktoś tu nie ma zdolności nauczycielskich  :D ;)

Spoko, chętnie się doszkoli z umiejętności nauczycielskich ;-)
  • Tak na marginesie, to mam problem ze zbyt ładnymi imionami żeńskimi.

Np. bardzo mi się zawsze podobały Klara i Laura (przysięgam, że na dłuuugo przed Lewandowskimi ;), Klara z "Dziadka do Orzechów", Laura po prababci), ale nie miałam odwagi nazwać tak córki, bo o ile piękna i smukła Laura czy Klara to och i ach, to korpulentna brzydulka zupełnie nie, a przecież nie wiadomo, jaką urodę dostanie dziewczę w spadku. Z Martą czy Zosią jakoś tak bezpieczniej chyba... 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.