Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

O julkach i kucach

123457

Komentarz

  • Zwierzęta pozwalają na niesamowitą fantazję,a ludzie dają im ludzkie imiona...

    Chociaż w sumie córa dala imię z gry, ale będące jednak pochodzenia ludzkiego.
    Bo jeden kot to klementajn, a drugi frędzel :)
  • Mnie nie rusza ani pies Tośka czy Kajtek. Ani kot Maciek. Ani niedżwiedz Wojtek.
  • No masz, jeszcze Mikuś.  :D
  • Wujek miał psa majka.
    Wprowadzili się po mnie do domu obok nowi ludzie i jak im się urodziła córka to spytali czy wujek by nie zmienił imienia psa bo oni zawsze marzyli o takim imieniu dla córki.
    No i wujek zmienił.
  • Mam siostrzeńca Jacka.
  • TecumSeh powiedział(a):
    PawelK powiedział(a):
    Isako powiedział(a):
    PawelK powiedział(a):
    Nauczyciele są złośliwi.
    Ja w nazwisku mam rz.
    Jedna nauczycielka z czystą złośliwością mówiła do mnie przez z z kropką.
    Strasznie mnie to irytowało.
     :o 
    Nie wiedzialam ze mozna  odrozniac ustnie! 
    Podobno nie można, ale ja to słyszałem ewidentnie.
    A mrugała też za głośno? ;-)

    NTecumSeh powiedział(a):
    PawelK powiedział(a):
    Isako powiedział(a):
    PawelK powiedział(a):
    Nauczyciele są złośliwi.
    Ja w nazwisku mam rz.
    Jedna nauczycielka z czystą złośliwością mówiła do mnie przez z z kropką.
    Strasznie mnie to irytowało.
     :o 
    Nie wiedzialam ze mozna  odrozniac ustnie! 
    Podobno nie można, ale ja to słyszałem ewidentnie.
    A mrugała też za głośno? ;-)

    Nie pamiętam. Pamiętam, że moja taktyka była patrzeć się jej prosto w oczy i udawać, że się umie i się nie boi :)
    Raz wpadłem w panikę, uciekłem oczami, od razu wzięła mnie do odpowiedzi :)

  • groszek powiedział(a):
    Najdziwniejsze imiona jakie spotkałam to Prakseda i Ksenora(obecnie około 60lat), Laurencjusz (lat 40). 
    Amadeusza mam w pracy, ma teraz około 30 lat, twierdzi że nie cierpi swojego imienia.

    Siostra mojej babci (pokolenie przedwojenne jeszcze) miała na imię Prakseda. Nie znosiła swojego imienia... A mój kuzyn, który zawsze miał problem z zapamiętaniem tego imienia, nazwał ją kiedyś w rozmowie ciocią Predator :D
    Podziękowali 1Katia
  • Moja macocha chciała nazwać córkę Dianą. Ale na podwórku pojawiła się taka suczka, więc skończyło się na Dorocie ;)

    @Skatarzyna, zawsze tłumaczyłam mojej Mamie, że powinna się cieszyć, że nie ma wnuków - bo miałyśmy zupełnie inne gusta, jeśli chodzi o imiona :)
    Moje hipotetyczne dzieci też* nazywałyby się "alfabetycznie", np. Afra, Brygida i Cecylia albo Ambroży, Bernard, Cyprian - Święci rządzą :)

    * (prawie) wszystkie moje zwierzaki mają nadawane imiona na kolejne litery abecadła :)
  • Przypomniało mi się, że mój brat miał kiedyś kolegę z Ameryki Łacińskiej o imieniu Onan. Ładnie, prawda? :D
  • Znajomej sąsiad dał psu imię jej wnuczki, nieświadomie zapewne, ale kiepsko to jest kiedy zwołuje psa, a wnuczka też na podwórku.
  • w którymś roku było "dzban" i jakoś im nie przeszkadzało... :/

    Podziękowali 2Skatarzyna Zuzapola
  • Sam konkurs lekko podły, czy ludzie juz tylko samymi upokarzającymi słowami się fascynują? Mogli obraźliwe słowa dyskwalifikować, to by zgłaszano inne, ale jak dzban mógł wygrać....
    Podziękowali 2Elf77 Rogalikowa
  • Nawet jeśli takich słów jest najwięcej,  nie powinni ich promować, albo całkiem zrezygnować z takich konkursów.  
  • Dwa słowa często słyszę i czytam: "wsparcie" i "emocje". Wszędzie tylko "przekaż emocje", "wyraź emocje", "pokaż emocje".
  • edytowano grudzień 2020
    Podobno wyp****** tez znalazło się w konkursie, to już może przesada. 
  • Rejczel powiedział(a):
    Dwa słowa często słyszę i czytam: "wsparcie" i "emocje". Wszędzie tylko "przekaż emocje", "wyraź emocje", "pokaż emocje".

    O ja jeszcze zgrzytam do tego na "uważność" :p
    Widać zimny drań ze mnie.
    Podziękowali 1Polly
  • Ale teraz w nowym młodzieżowym znaczeniu, dzban też istniało słowo,  prawda?
  • Dudus powiedział(a):
    Rejczel powiedział(a):
    Dwa słowa często słyszę i czytam: "wsparcie" i "emocje". Wszędzie tylko "przekaż emocje", "wyraź emocje", "pokaż emocje".

    O ja jeszcze zgrzytam do tego na "uważność" :p
    Widać zimny drań ze mnie.
    Ja zgrzytam na "koronawirus" i "godziny dla seniorów" oraz "dystans społeczny" (przy ostatnim mam odruch wymiotny)
    Podziękowali 1Dudus
  • Reżim sanitarny, 
  • wykluczenie społeczne  :'(
    Podziękowali 2Dudus Rogalikowa
  • Na "reżim sanitarny" jestem gotowa rozgryzać tętnice 
    Podziękowali 2Dudus Izka
  • "Zostań w domu" - udusić, przepuścić przez sitko do maku, zwinąć w roladę i dać Azorowi.
    Podziękowali 2Dudus Rogalikowa
  • reżim sanitarny, uważność, zaopiekować się emocjami
  • 'dla waszego dobra'
    Podziękowali 2Skatarzyna Rogalikowa
  • 'w trosce o wasze dobro"
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • @Tola w sumie ten wulgaryzm na protestach mocno odzyl :P 
  • miękkie/twarde kompetencje (i co tylko się da )
  • Rejczel powiedział(a):
    'w trosce o wasze dobro"
    To mi się kojarzy z tym obrazkowym dowcipem ze obywatele jak się dowiedzieli że rząd chce ich dobra to przezornie postanowili swoje dobra schować 
    Podziękowali 2Rejczel Aga85
  • "nasi seniorzy" aż mi ciarki po plecach przechodzą...
    I podobnie mam z uważnością @Dudus - jest nas więcej tych zimnych drani  ;)
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • edytowano grudzień 2020
    @TecumSeh mamy zimę, orka już była jesienią (a może będzie wiosną?  Wybaczcie mą miastową ignorancję), zlituj się nad biedną Kajlą  :D 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.