Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

O julkach i kucach

245678

Komentarz

  • Elunia powiedział(a):
    Chociaż te przebitki anglojęzycznych imion jakoś takoś świadczą ;)
    Oj @Elunia, moja pierworodna ma na imię Oliwia a następne Andrzej, Joanna, Zuzanna, Anna i Franciszek.
    Czy znając imię mojej najstarszej ot tak wrzucisz mnie do wora patologia?  ;)
  • Anglojęzyczne imiona są w porządku. W Anglii z tego co wiem jest pełno Mohammedów i nikt raczej nic nie mówi ;). Są oczywiście imiona które mogą nie pasować do dziecka np Władysław, ale panuje wolność wyboru =)..
  • Ojejuju powiedział(a):
    PawelK powiedział(a):
    Izka powiedział(a):
    A do mnie jedynie Rodzice nikt inny zdrabniają "Izabelko" ;) 
    Ja do byłej mówię izuś :)
    ... A co na to obecna...? 
     ;) 
    Aktualnie jest wakat, ale jakby co to będzie musiała jakoś z tym żyć ;)
  • Z Juliami jest szaleństwo, jak kiedyś z Agnieszkami.
    Ja miałem cztery Agnieszki w klasie, a córcia pięć Julek.
  • @Elunia mi ze "starszych" imion podoba się Staś :)
  • A ja znam dwóch małych Władków :)  @paulaarose
    Podziękowali 2paulaarose joanna_1991
  • Moje imię -Kamila -moi rodzice skracali do Kamyk, nie wiedzieć czemu. Od mojego taty przejął to mój mąż i na porządku dziennym jest to ze tak do mnie mówi. Kiedyś świadkiem tego była córki koleżanka , i na tyle ją to zszokowało, ze w świat poszła fama, że mąż mówi do mnie Perełko;)
    Podziękowali 5PawelK Izka Ewasz Katia Agax4
  • Tak to jest z tymi imionami że potrafią się często powtarzać, znam sporo Ol, Kaś, znam nawet przypadek gdzie w bliskiej rodzinie jest to samo imie. Ja kiedyś w podstawowce za to bylam jedyna ze swoim ;)
  • Nie wiem czemu ale w domu tata mówił do mnie czasem Kubuś. 
    Kiedyś zawołał mnie przez okno Kubuś chodź do domu, a koledzy słyszeli.
    Mieli taką bekę, a ja taki wstyd :)
  • Elunia powiedział(a):
    PawelK powiedział(a):
    Z Juliami jest szaleństwo, jak kiedyś z Agnieszkami.
    Ja miałem cztery Agnieszki w klasie, a córcia pięć Julek.
    To chyba lokalnie. Moja miała 5 Wiktorii.

    Zupełnie nie lokalnie! We wszystkich latach 2001-2010 Julia była najczęściej nadawanym imieniem żeńskim w Polsce. 
    Podziękowali 1Aga85
  • Potem zresztą nadal nieprzerwanie była w ścisłej czołówce, a w 2020 wróciła na pierwsze miejsce.
    Dlatego myślę, że ten pejoratywny wydźwięk Julki nie przyjmie się. Ludziom to imię bardzo się podoba. 
  • Popularność imion w latach





    Podziękowali 1Agax4
  • Malgorzata powiedział(a):
    Mam Julię i Oskara  :)


    O Oskarach podobno jest że to chłopaki z bogatych domów 
  • Imiona moich dzieci się nie łapią do żadnego rankingu :)
    Moje tylko w latach 80 się załapało.
  • @Pawelk ale twoje już jest ;) jak podejrzewam z nicka
  • Mam ucznia Sten (? WTF?) oraz uczennice Winonah. 
    Kto podbije?
    Nie wspomne o muzulmanskich imionach (Hussein, Ryles, Amina, e tutti quanti)
  • Na mnie mam mówiła Kajtuś. 
  • Może zresztą właśnie przez tę popularność Julki używanie tego imienia jako synonimu pewnych cech nie przyjmie się. 
  • Ciesze sie ze nasze dzieci maja takie imiona ze jak zawolam, wiadomo kogo.
    Dopiszeze wybralismy tradicjonalne imiona. Wladyslawa mi brakuje. Ewentualnie Wlodzimierza, ale to juz jako istna prowokacja! ;)  :D
  • edytowano listopad 2020
  • @Kajla najgorzej jest gdy ktoś się z kogoś wyśmiewa tylko dlatego że jego rodzice chcieli tak nazwać dziecko. No dobra, przyznam przyznam że mi np nie podoba się spolszczanie Brajanków czy Wanesek, już lepiej w oryginale to zostawić, ale przecież to rodzice skorzystali z wyboru imienia nie dziecko... 
  • Julia, piękne imię, ale trochę mi się osluchalo. Kiedy pracowałam w OWI, to mówiono, że jak nie pamiętasz imienia, to strzelaj Julia na pewno trafisz :)
    Podziękowali 1Barbasia
  • A z nami na sali, na poloznictwie leżał malutki Włodzimierz
  • edytowano listopad 2020
    Moja Asia miała być Zuzia, ale teściowej się nie podobało i przekabaciła żonę.

  • Ja za to w swoim roczniku w pierwszej trójce :) najlepsze jest to, że miałam być Anną, ale rodzice uznali, że zbyt popularne i nazwali mnie wielce oryginalne- Agnieszka  :D
    Dziś za to Agnieszek i Kas, prawie nie ma...
    Podziękowali 1Agax4
  • Znajomy ma córkę mercedesa.
    Bo wtedy był przepis, że musi być a na końcu w imionach żeńskich.
  • Mam imię z 1 miejsca rankingu imion. Drugie imie zreszta tez rankingowe.
    Połowa naszych dzieci ma imiona również z pierwszego miejsca. Mamy Julkę (choc najczesciej uzywamy formy Julia). Dla mnie lekki szok, bo nigdy przy wyborze imion nie kierowaliśmy sie modą.
    Zresztą naszej nastoletniej Julli inteligencji nie brakuje.
  • @paulaarose, moja ciocia mówi do wujka "Władyś". Tak że i dla dziecka może nie być źle. :)
    Podziękowali 1paulaarose
  • Isako powiedział(a):
    Mam ucznia Sten (? WTF?) oraz uczennice Winonah. 
    Kto podbije?
    Nie wspomne o muzulmanskich imionach (Hussein, Ryles, Amina, e tutti quanti)
    Ja spróbuję, chłopiec z Uzbekistanu. Shodiyor. :)
    To krótsza forma. Dłuższej nie pomnę. Jak Władysław - Władek.
    Nazwisko było tak kosmiczne, że uczyłam się je wymawiać kilka razy.
    Podziękowali 1Isako
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.