Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy Pan Bóg zna naszą przyszłość?

1235»

Komentarz

  • edytowano marzec 2021
    I znowu wracamy do prób zrozumienia logiki Bożej. Nie wiem czemu tak jest, że modlitwa innych ma wpływ na zbawienie nasze. Może dlatego że Bóg wysłuchuje modlitw tych innych ludzi.
    Z tego co kojarzę z wykładów, z ks Muszalą, to my stojąc w obliczu Boga na sądzie , skazujemy się na potępienie czując się nie godni, nie jest to nasze pragnienie lecz najtragiczniejsza konieczność. 
    Ja nie jestem teologiem , przyjmuje to co czytam od świętych i z nauczania mądrzejszych odemnie ludzi kościoła.
    Natomiast co do porównywania relacji rodzica dziecko a Bóg człowiek, nie uważam że jest ona nie trafiona bo  pozwala nam przybliżyć sobie  relacje wobec tych których kochamy w naszym odczuciu najbardziej lub niemal najbardziej na świecie co jest mocno koreluje z relacją miłującego Boga Ojca.

  • edytowano marzec 2021
    @malagala OK musiałam opacznie zrozumieć Twoje wcześniejsze wpisy, te z zeszłego tygodnia. Wróciłam do nich i faktycznie nie mówisz nic wprost o tej wyłącznie człowieczej naturze, musiałam sobie jakiejś nadinterpretacji dokonać, uroki internetu ;)
  • @maliwiju moim zdaniem porównania bardziej mówią o tym, co my myślimy o relacji rodzic-dziecko niż o Bogu 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.