Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nowy ład, podatki 40% w górę.

1101113151619

Komentarz



  • Podatek nie musi być jeden na 90% łatwiej wprowadzać setki małych podatków, a nikt się nie zorientuje. W tej chwili podatki zabierają nam jakieś 60% do  90% niewiele zostało.


    Nie wiem jak policzyłeś te 60%. Ja płacę znacznie mniej. A 90% nie ma na świecie, chyba że mówimy o 90% od dochodów przekraczających określony i wysoki próg. Też zresztą istnieje (chyba) tylko w teorii.
  • Ja ponad. 45% od pracy, a potem jeszcze 23% przy zakupach.
    A ludziom się dziesięcina krzywdowała.
  • PawelK powiedział(a):
    Ja ponad. 45% od pracy, a potem jeszcze 23% przy zakupach.


    Tak jest w całej Europie, a teraz to już chyba na innych kontynentach też.


    *****

    "Obrzydliwie bogaci" już nawet w USA płacą podatki, a Biden jeszcze im je podniesie.
    Do tej grupy zaliczam miliarderów i zasobnych (pow. 50 mln) milionerów.
    Czy doszli do tego uczciwą pracą? Myślę, że wyjątki, szczególnie w krajach byłej komuny.

    Poza tym - doświadczenie wskazuje, że najgorzej pracować u tzw. dorobkiewiczów.
    W Polsce, ale i Niemczech też. Tutaj taki niejednego Polaka w rogi walnął.
  • Obrzydliwie bogaci" już nawet w USA płacą podatki
    Obrzydliwie bogaci nie płacą podatków w USA, bo nie są tam zarejestrowani.
    Przychody przynoszą im ich korporacje, które rozlokwane po całym świecie transportują zyski do krajów, gdzie podatków się nie płaci.
    Na przykład ja co miesiąc płacę faktury amerykańskiej korporacji o nazwie booking.
    Faktury otrzymuje z ich siedziby w Luxemburgu.

    I ty łykając te wszystkie hasła, twierdzisz, że twoje iq jest wyższe niż pantofelka? :)


  • Tak jest w całej Europie, a teraz to już chyba na innych kontynentach też.

    To coś zmienia?

  • matuleczka powiedział(a):
    @PawelK możesz nie obrażać rozmówcy? To nie Ring.
    @matuleczka to było odniesienie do dzisiejszego wpisu Klarci do mnie, że mam IQ mniejsze od pantofelka. Nie było to w ringu, gdyż nie mam tam dostępu.
  • Klarcia powiedział(a):
    Płaca minimalna wynosi obecnie 2800 zł, netto 2061 <

    Jest to odpowiednik niemieckich 1300-1400 Euro, tutaj jest to całkiem przyzwoita wypłata. Dużo powyżej minimum, dopłata do mieszkania nie przysługuje.

    Czynsz za wynajem mieszkania u nas często to ok 1500-2000 zł plus opłaty 
  • edytowano czerwiec 2021
    I u nas jest dużo powyżej minimum,  bo minimum socjalne w rodzinie to według  rządu 528 zł na osobę A samotna osoba to ok 700-900 zł,  
    .701 zł taki jest dochód minimum socjalnego przy jednoosobowym gospodarstwie 
    Czyli żeby otrzymać pomoc z OPS trzeba mieć dochód niższy niż ta kwota i do tego dochodu wlicza się 
    1 renty
    2 dodatek mieszkaniowy 
    3 zasiłek opiekuńczy pielęgnacyjny rodzinny 
    4 stypendia alimenty 
    5 pensje
    6 zarobki za pracę dorywcza 
    7 u rolników jest 308 zł z ha  rozliczeniowego na miesiąc  dochodu doliczamy
    Odlicza się od dochodu 
    - składka zdrowotna i tyle u nas przynajmniej  z tego co wiem 
    Nie odlicza się od dochodu 
    1 rachunek za energię 
    2 podatku rolnego.
    3 rachunku za telefon,Internet 
    4 rachunku za wodę, śmieci, itp 
    5 wydatków z tytułu rat np lodówka
    6 wydatków na leki.
    7 wydatków  na opał 
  • Bea powiedział(a):
    Tak. Jest poczucie sprawiedliwości, bo TY dorobkiewicz śmiesz mieć i jnie chcesz się podzielić  ;)
    a fe..

    Ja nie miałam na uwadze, takich myszek, jak Ty; czyli drobnicy.
    Twierdzę, że należy dobrać się do faktycznych bogaczy, a nie zasobnej prywatnej inicjatywy.
    Jak to zrobić? Nie mam pojęcia. Biden coś tam już kombinuje; w Niemczech bezlitośnie są karane osoby unikające płacenia podatków (ale są to raczej takie większe myszki, nie obrzydliwi bogacze), swego czasu skazano na bezwzględne pozbawienie wolności ojca Steffi Graf.
    Karę więzienia w zawieszeniu dostał też Boris Becker - ponadto musiał zapłacić  grzywnę w wysokości 300 tys. euro oraz przekazać dalsze 200 tys. organizacjom charytatywnym.

    Rok temu problemy miał też Robert Lewandowski - jak się to zakończyło, nie wiem. Ale jak widzimy w więzieniu nie siedzi.
    Robert Lewandowski został oskarżony o antydatowanie umowy dotyczącej praw reklamowych. Gwiazdor Bayernu Monachium dzięki temu miał uniknąć zapłaty bardzo wysokich podatków.
    https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/901778/zaskakujace-rewelacje-niemcow-robert-lewandowski-unikal-placenia-podatkow

  • Mówisz o plotkach, którym łatwo policzyć zarobek, a nie o obrzydliwie bogatych właścicielach wszystkiego.
    Podziękowali 1nowa
  • nowa powiedział(a):
    I u nas jest dużo powyżej minimum,  bo minimum socjalne w rodzinie to według  rządu 528 zł na osobę A samotna osoba to ok 700-900 zł,  

    (...) zgodnie z ostatnimi danymi z GUS-u, które też wcale nie są świeże, bo pochodzą z połowy 2019 roku, minimum socjalne na jednoosobowe gospodarstwo emeryckie wynosi 1400 zł.
    https://demagog.org.pl/wypowiedzi/ile-wynosi-minimum-socjalne-oraz-emerytura-minimalna-w-polsce/

    Inną sprawą jest to, że:

    Minimum socjalne a płaca minimalna 2020 - jak to wygląda w rzeczywistości?

    https://nto.pl/minimum-socjalne-a-placa-minimalna-2020-jak-to-wyglada-w-rzeczywistosci/ar/c10-15300753

    Ja miałam na uwadze minimum socjalne, a nie kryteria stosowane przez Pomoc Społeczną w Polsce.

    Jak już mówiłam, mnie po opłaceniu wszystkich kosztów, na tzw. życie (koszty jedzenia i higieny) pozostaje niecałe 200 euro. Jest to odpowiednik 40 kg. chleba w prywatnej piekarni; chlebopodobnego badziewia mogę za to kupić 100 kg.
    Gdyby nie pomoc przyjaciół, po prostu bym głodowała.
    A jednak, pomimo biedy, mam jeszcze możliwość wesprzeć osoby bardziej ode mnie  potrzebujące.
  • Tylko że kryterium  dochodu gdzie przysługuje  pomoc jakieś dofinansowania itp @Klarcia to odpowiednio  przy osobie samotnej 701 zł a przy rodzinie 528 zł na osobę , jezeli dochód jest chociaż o kilka groszy powyżej tych kwot nie przysługuje nic, żadna pomoc.  Kryteria są weryfikowane co 3 lat ostatnio było w 2018 r czyli teraz w październiku  będzie znów  zmiana 
  • Minimum socjalne  z gazety powiadasz czyli jest 1200 zł wyłączyli na osobę A w gospodarstwie ponad 900 zł . Tu brali pod uwagę tylko koszt jedzenia A gdzie rachunki za prąd mieszkanie itp itd ? Samo się nie zapłaci i przy tym wyliczniku  NIE przysługuje  żadna dopłata do mieszkania żadna ulga nic kompletnie nic ,
    Skoro 1200 jedzenie dołóż  jeszcze koszty  mieszkania : czynsz prąd woda śmieci gaz telefon Internet  i ile teraz Ci wyjdzie te minimum żeby można było się utrzymać?
  • nowa powiedział(a):
    Tylko że kryterium  dochodu gdzie przysługuje  pomoc jakieś dofinansowania itp @Klarcia to odpowiednio  przy osobie samotnej 701 zł a przy rodzinie 528 zł na osobę , jezeli dochód jest chociaż o kilka groszy powyżej tych kwot nie przysługuje nic, żadna pomoc.  Kryteria są weryfikowane co 3 lat ostatnio było w 2018 r czyli teraz w październiku  będzie znów  zmiana 

    Tutaj zgoda. Ja mam jednak na uwadze, wysokość teoretyczną, minimum socjalnego.
    Pod tym wzglądem, w Niemczech jest bez wątpienia lepiej, ale Niemcy są - przynajmniej teoretycznie - jednym z najbogatszych państw w Europie.

    Na pocieszenie dodam, że w Polsce jest najwyższa płaca minimalna, w odniesieniu do innych krajów byłej komuny.


    Polska płaca minimalna wynosi 612 euro, a więc jest najwyższą ze wszystkich krajów Wschodniej Europy. Mniej zarabiają mieszkańcy Łotwy (430 euro), Rumunii (466 euro), Węgier (487 euro), Chorwacji (546 euro), Czech (576 euro), Słowacji (580 euro), Estonii (584 euro) i Litwy (607 euro). 

    Wartość nabywcza w tych krajach jest taka sama, a na Litwie (z tego co słyszałam) jest chyba drożej.

  • edytowano czerwiec 2021
    Wiesz ile wynosi emerytura rolnicza na rękę? @Klarcia
    A i jak to się ma do tego minimum socjalnego  ?
  • I wcale nie jest dobrze jak są wprowadzane jakiekolwiek nowe podatki dla jakiejkolwiek grupy , bo to odbija się na wszystkich pokoleji 
  • Klarcia powiedział(a):

    Tutaj zgoda. Ja mam jednak na uwadze, wysokość teoretyczną, minimum socjalnego.


    Tylko ta wysokość teoretyczna ni jak się nie ma do realnego życia,  tak samo nie ma szansy na godnym poziomie jednej osobie utrzymać się z pensji minimalnej czyli 1 zapłacić za mieszkanie gaz prąd wodę itp 2 kupić jedzenie- ale nie najtańsze ochlapy w markecie  3 ubrać się - ale nie w ciuchlandzie na wyprzedaży gdy jest wszystko po 1 zł 4 kupic artykuly do higieny i też nie wybrakowane 5 stomatolog i ogólnie pdstawowe leczenie  6 fryzjer itp
     żeby starczyło tej pensji 

  • Bea powiedział(a):
    dziś za ser zapłaciłam 86 zł.... Wystarczy na ok tydzień. :'(


    edit: tańszego nie znalazłam

    Ser żółty?
    Ile go było?
  • nowa powiedział(a):
    Wiesz ile wynosi emerytura rolnicza na rękę? @Klarcia
    A i jak to się ma do tego minimum socjalnego  ?
    Niskie składki w krusie to i emerytura niska
  • Bea powiedział(a):
    dziś za ser zapłaciłam 86 zł.... Wystarczy na ok tydzień. :'(


    edit: tańszego nie znalazłam
    To ile tego sera? U mnie 1.5 kg na tydzień i wydawało mi się że dużo 
  • Ja dziś zapłaciłam dziś zapłaciłam u dentysty 750  :#
  • Izka powiedział(a):
    nowa powiedział(a):
    Wiesz ile wynosi emerytura rolnicza na rękę? @Klarcia
    A i jak to się ma do tego minimum socjalnego  ?
    Niskie składki to i emerytury niskie


    Ale tu nie chodzi mi o tę oczywistość że niskie skladki= niskie świadczenia  tylko tu Klarcia wkleiła że minimum socjalne to ponad 1000
    składki rolnicze są wysokie bo podstawową składka to ponad 400 zł na kwartał 
    1jak jest powyżej 50 ha trzeba placic ponad 100 zl miesięcznie dodatkowo za każdą osobę ,bo w krus się płaci np za żonę  nawet jeśli zarejestruje się w UP
    2, dziecko jak tylko skończy 16 lat z automatu płacisz chyba że akurat  się i musisz zawieść zaświadczenie  co rok do krus co by udowodnić że się  uczy 
    3 jeżeli np bym miała dg  będąc na KRUS płacę podwójną składkę i za siebie - ok bo mam te działalność ale z jakiej racji mąż  który nie ma tej działalności? A też jest w podwójnej wysokości 
    4 i wysokość  rent emerytur, świadczeń  jest taka sama bez względu  na to jak wysokie składki płacę  ,
    5 chcąc przejść na emeryturę  muszę gospodarstwo przekazać  czyli nie mogę tak jak fryzjer mieć emerytury  i dalej mieć zakład fryzjerski 
  • nowa powiedział(a):
    I wcale nie jest dobrze jak są wprowadzane jakiekolwiek nowe podatki dla jakiejkolwiek grupy , bo to odbija się na wszystkich pokoleji 

    Nie będzie podatków, to bieda stanie się nędzą.
    Poza tym - jakakolwiek obniżka podatków skutkuje darciem japy przez samorządy. I to one z kolei podnoszą ceny na wszystko, co tylko się da - głównie na wodę i wywóz śmieci.
  • nowa powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):

    Tutaj zgoda. Ja mam jednak na uwadze, wysokość teoretyczną, minimum socjalnego.


    Tylko ta wysokość teoretyczna ni jak się nie ma do realnego życia,  tak samo nie ma szansy na godnym poziomie jednej osobie utrzymać się z pensji minimalnej czyli 1 zapłacić za mieszkanie gaz prąd wodę itp 2 kupić jedzenie- ale nie najtańsze ochlapy w markecie  3 ubrać się - ale nie w ciuchlandzie na wyprzedaży gdy jest wszystko po 1 zł 4 kupic artykuly do higieny i też nie wybrakowane 5 stomatolog i ogólnie pdstawowe leczenie  6 fryzjer itp
     żeby starczyło tej pensji 

    Dziewczyno, przecież ja tak mam. Stać mnie jedynie na najtańsze produkty, teraz mam trochę lepiej, bo z Polski sobie przywożę. Ok. 200 euro na miesiąc, to jest niecałe 7 euro na dzień, a jeżeli muszę kupić leki, to zostaje ok. 5 euro. Na fryzjera tutaj, absolutnie mnie nie stać - chodzę w Polsce, albo strzyże mnie córka.
    A mieszkam w niby bogatym kraju.
    Nieco lepiej mają się rodzinki, bo utrzymanie więcej osób wychodzi taniej.
  • mamaw powiedział(a):
    Ja dziś zapłaciłam dziś zapłaciłam u dentysty 750  :#

    Ja, na szczęście, przy moich dochodach stomatologa mam bezpłatnie, tzn. płaci kasa.
  • nowa powiedział(a):

    5 chcąc przejść na emeryturę  muszę gospodarstwo przekazać  czyli nie mogę tak jak fryzjer mieć emerytury  i dalej mieć zakład fryzjerski 
    Rząd planuje wprowadzenie nowego systemu emertytalnego rolników. 
    Rolnik, który przejdzie na emeryturę nie będzie musiał przekazywać gospodarstwa, jak to miało miejsce do tej pory.
    Ma to nastąpić już wkrótce, przy wprowadzaniu ustawy o rodzinnych gospodarstwach rolnych. 
  • Klarcia powiedział(a):
    nowa powiedział(a):

    5 chcąc przejść na emeryturę  muszę gospodarstwo przekazać  czyli nie mogę tak jak fryzjer mieć emerytury  i dalej mieć zakład fryzjerski 
    Rząd planuje wprowadzenie nowego systemu emertytalnego rolników. 
    Rolnik, który przejdzie na emeryturę nie będzie musiał przekazywać gospodarstwa, jak to miało miejsce do tej pory.
    Ma to nastąpić już wkrótce, przy wprowadzaniu ustawy o rodzinnych gospodarstwach rolnych. 
    pożyjemy zobaczymy jakim to będzie kosztem , co w zamian zabiorą, jak utrudnią życie 
    Podziękowali 1gahana
  • Klarcia powiedział(a):
    mamaw powiedział(a):
    Ja dziś zapłaciłam dziś zapłaciłam u dentysty 750  :#

    Ja, na szczęście, przy moich dochodach stomatologa mam bezpłatnie, tzn. płaci kasa.
    a u nas nie ma stomatologa na NFZ jak i wielu innych lekarzy a jak są to kolejki często na kilka lat 
  • Klarcia powiedział(a):
    nowa powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):

    Tutaj zgoda. Ja mam jednak na uwadze, wysokość teoretyczną, minimum socjalnego.


    Tylko ta wysokość teoretyczna ni jak się nie ma do realnego życia,  tak samo nie ma szansy na godnym poziomie jednej osobie utrzymać się z pensji minimalnej czyli 1 zapłacić za mieszkanie gaz prąd wodę itp 2 kupić jedzenie- ale nie najtańsze ochlapy w markecie  3 ubrać się - ale nie w ciuchlandzie na wyprzedaży gdy jest wszystko po 1 zł 4 kupic artykuly do higieny i też nie wybrakowane 5 stomatolog i ogólnie pdstawowe leczenie  6 fryzjer itp
     żeby starczyło tej pensji 

    Dziewczyno, przecież ja tak mam. Stać mnie jedynie na najtańsze produkty, teraz mam trochę lepiej, bo z Polski sobie przywożę. Ok. 200 euro na miesiąc, to jest niecałe 7 euro na dzień, a jeżeli muszę kupić leki, to zostaje ok. 5 euro. Na fryzjera tutaj, absolutnie mnie nie stać - chodzę w Polsce, albo strzyże mnie córka.
    A mieszkam w niby bogatym kraju.
    Nieco lepiej mają się rodzinki, bo utrzymanie więcej osób wychodzi taniej.
    tylko najtańsze produkty - pełnowartościowe-a ochłapy i wybrakowane produkty to jest różnica 
  • Szczepionki nie działają.
    Połowa zmarłych w UK zaszczepiona

    Kilka dni temu BBC, powołując się na oficjalne dane, informowało, że niemal dwie trzecie osób zarażonych mutacją Delta i ponad połowa osób, które zmarły, w wyniku tej infekcji, to ludzie, którzy się nie szczepili. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.