Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Frasyniuk obraził żołnierzy Wojska Polskiego

135

Komentarz

  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Skąd czerpiesz wiedzę polityczną? Z midraszów TVPiS?

    Kliknij na link. To się przekonasz. 
  • edytowano sierpień 2021
    Z Litwy i Łotwy. Tam TVP nie ma. 
  • beatak powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    nie,
    ale taki może być skutek
    Faktycznie, nakarmienie i udzielenie pomocy medycznej kilkunastoosobowej, ledwo żywej grupie ludzi, to coś czego za nic nie należy robić w naszym cudownym, katolickim kraju.

    Naprawdę uważasz że nasi posłowie i lekarze mają nielegalnie przekraczać granicę i leczyć i karmić ludzi na terenie Białorusi?

    Tak, tak uważam. Jeśli ci ludzie potrzebują pomocy. Myślę, że Jezus by się zgodził. A argumenty rządu w tej sprawie to postawa ówczesnych faryzeuszy

    Widzisz problem w tym że Jezus się zgadza ale Łukaszenka nie i nie wpuszcza polskiego  konwojuhumanitarnego.
    Poczytaj opracowanie które zalinkowalem zamiast się kompromitować.
    Ależ Ty się kompromitujesz jako chrześcijanin i katolik. Ale to nie pierwszy raz.

    Konwój miał wjechać gdzieś przez granicę, a tu chodzi o to, by dać tym ludziom jedzenie tu i teraz,a nie wjeżdżać gdzieś w zupełnie innym miejscu.. 


    Tzn gdzie? Granice przekracza się na przejściu granicznym. Takie jest prawo. 
  • To są zakładnicy Łukaszenki. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano sierpień 2021
    Poczytaj najpierw a potem rozmawiaj.
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Wiedza nie boli.
    No chyba że ktoś się dowie, że mu żona rogi przyprawia. 

    T ;
    Albo jak się dowie że jest głupi.
  • edytowano sierpień 2021
    Kto tego nie przeczyta  ten nic wie. Kto przeczyta i nie zrozumie jest po prostu głupi. A gra na emocjach typu episkopat Jezus katolik jest śmieszna.
  • Prayboy powiedział(a):
    Kto tego nie przeczyta  ten nic wie. Kto przeczyta i nie zrozumie jest po prostu głupi. 
    Wszystko przeczytałam i wszystko wiem, tylko i tak dalej uważam, że ludziom chorym i cierpiącym trzeba pomóc. Tym się różnię od Ciebie.
  • edytowano sierpień 2021
    Naprawdę? A pomagasz? Bo ja tak i to od wielu lat. Nasz rząd także. Konwój czeka. Pisz do Łukaszenki.
  • Prayboy powiedział(a):
    Naprawdę? A pomagasz? Bo ja tak i to od wielu lat.
    Oczywiście, że tak. 
  • Prayboy powiedział(a):
    Kto tego nie przeczyta  ten nic wie. Kto przeczyta i nie zrozumie jest po prostu głupi. A gra na emocjach typu episkopat Jezus katolik jest śmieszna.
    Nagle śmieszna? I mówi to katolik? 
  • Śmieszna bo pokazuje brak podstawowej wiedzy.
  • Prayboy powiedział(a):
    Śmieszna bo pokazuje brak podstawowej wiedzy.
    Jest wiedza, ale jest też brak zgody na brak miłosierdzia i miłości bliźniego. A tak swoją drogą; faryzeusze też cześto powoływali się na prawo. 
  • Polskie państwo także pomaga. Ale tu chodzi o co innego. Masz wyjaśnione w linku.
  • Prayboy powiedział(a):
    Polskie państwo także pomaga. Ale tu chodzi o co innego. Masz wyjaśnione w linku.
    Prayboy, myślę, że się raczej nie dogadamy. Serdecznie Cię pozdrawiam i kończę tę wymianę zdań - z całym szacunkiem. 
  • Ci ludzie to żywe tarcze. Wojskowa metoda znana od lat. Za to powinno się skarżyć Łukaszenkę a nie przyczepiać się do naszego rządu. 
  • edytowano sierpień 2021
    beatak powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Polskie państwo także pomaga. Ale tu chodzi o co innego. Masz wyjaśnione w linku.
    Prayboy, myślę, że się raczej nie dogadamy. Serdecznie Cię pozdrawiam i kończę tę wymianę zdań - z całym szacunkiem. 
    Uff i nawzajem
  • beatak powiedział(a):
    Wszystko przeczytałam i wszystko wiem, tylko i tak dalej uważam, że ludziom chorym i cierpiącym trzeba pomóc.
    Pomagać trzeba z głową.

    Dla przykładu dawanie pieniędzy żebrakom podstawianym przez grupy przestępcze handlujące ludźmi, skutkuje zwiększeniem skali handlu tymi ludźmi, bo biznes przynosi zyski. Tak samo wpuszczenie imigrantów przemycanych przez granicę powoduje zwiększanie skali zjawiska, bo organizatorzy (np. Łukaszenka) zarabiają na tym olbrzymie pieniądze. Do tego taki transfer imigrantów to broń służąca destabilizacji państw. Przypomnijmy sobie jak upadło Cesarstwo Rzymskie i jaką rolę odegrali w tym imigranci. To co mamy obecnie to jest tylko kwestia pomocy biednym ludziom. Oni nie byli biedni zanim na własną prośbę nie zostali dowiezieni, aby przejść granicę w niedozwolonym miejscu. Łukaszenka wziął pieniądze za ich sprowadzenie, zatem do jego obowiązku należy zaopiekowanie się nimi.
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):

    "w kwestii uchodźców trzeba zastosować zasadę „ordo caritatis"

    Imigranci sprowadzani przez mafie to nie uchodźcy.
    Podziękowali 1Prayboy
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Jasne. Faryzeusz mijając pobitego zastosował zasadę ordo caritatis. Pomagając rannemu splamiłby się jego krwią i stałby się rytualnie nieczysty. Nie mógłby przeto służyć Panu Bogu. Jego postępowanie było formalnie uzasadnione i właściwe. 

    T

    Samarytanin jednak nie zabrał rannego do siebie, ale do gospody i tam mu pomógł. Wszelka pomoc humanitarna powinna docierać na Białoruś, albo do Afganistanu.
    Podziękowali 2Prayboy Karolinka
  • Przegrałeś z mężczyzną :-)

  • Argumentów ci zabrakło więc raczej tak
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    A najlepiej na Marsa. 

    T

    Jak Łukaszenka tam wyśle Afgańczyków to jak najbardziej :)
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    tylko wskazuję, że powoływanie się na ordo caritatis może być lub raczej jest wygodną wymówką dla nieudzielenia komkolwiek, jakiejkolwiek pomocy.
    Ale wiesz, że to powoływanie się na ordo caritatis było właśnie jako argument do udzielenie pomocy uchodźcom? To był cytat z Twojego linku.

    Ja tylko zauważyłem, że imigranci nie są uchodźcami i nie stosuje się do nich tych samych działań.

  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Nie wiesz, kim są. Wiesz?


    Wiem, ich paszporty były w koszu na śmieci w Mińsku.
    Wystarczy trochę się zainteresować działaniami Łukaszenki i poczytać wschodnie portale. Ja mam łatwiej, bo mój wspólnik jest z Białorusi i mam najświeższe informacje :)
  • Pytanie świadczy o kompletnej ignorancji. 
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Sugerujesz wojnę hybrydową? Cui bono?

    T
    Ja nic nie sugeruję.

    - paszporty imigrantów w koszu to fakt
    - ogłoszenia rządowe Białorusi o przyjmowaniu imigrantów to fakt
    - autokary przewożące imigrantów z Mińska na granicę polsko-białoruską to fakt
    - zmuszanie imigrantów do przechodzenia przez granicę w miejscach niedozwolonych przez pograniczników białoruskich to fakt

    czy to spełnia przesłanki wojny hybrydowej sam sobie odpowiedz. Łukaszenka potrzebuje pieniędzy, bo tych coraz bardziej dotkliwie brak na Białorusi i przerzut imigrantów jest jednym z jego ostatnich sztandarowych pomysłów na dorobienie sobie całkiem pokaźnych sum. Zaczęło się od granic z Litwą i Łotwą, a teraz dotarło do granic Polski.
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Jasne. Tylko ważny jest stosunek wzrostu zarobków do inflacji.

    T
    W Polsce wzrost zarobków przewyższa inflację. Ta zresztą wzrosła także z powodu dużej podwyżki płac.
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    To jest dobre. :D  
     Propagujący tę informację, chyba faktycznie odbiorców za debili mają.
  • Prayboy powiedział(a):
    Bardzo rzetelny materiał, też polecam.
    Zauważyłam jednak, że do opozycji żadne racjonalne argumenty nie przemawiają. Oni się wypowiadają, jakby ktoś ich zaprogramował.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.