Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zwolnienie z PIT dla wielodzietnych rodzin

1235711

Komentarz

  • edytowano wrzesień 2021
    Może przydałaby się większą ewangelizacja, nauka wartości, ciężko powiedzieć.
  • Niektórzy twierdzą że musieliby zapłacić bardzo dużo za niewygody ciąży, wstawania w nocy i tego uwiazana. Takie słowa słyszałam. No cóż każdemu wolno tak myśleć.
    Jedno czy dwoje tak ale już kolejny i kolejny raz to za ciężko. 
  • @M_Monia Nie mam dzieci więc tego nie ocenie, ale słyszałam że po porodach trauma nieraz utrzymuje się przez wiele lat


  • I nie ma czegoś takiego, że ktoś zasłużył na bycie bogatym, zapracował, ukradł, dostał to są te drogi. Twierdzenie, że każdy na to zasłużył jest na wyrost. 
  • @Joanna36 Mam wrażenie, że wiesz o co chodzi. Dzietność wzrośnie, ale jaki wpływ mamy na to ja ty czy inni forumowicze? Jeśli sami my przyczynimy się do tego, to ok, ale aktualnie raczej ciężko o to...
  • Może jak przejdziemy na Islam to wzrośnie. 
  • Promujmy więc dzietnych

    A nie ze 500+ to pazernosc, że szkoły państwowe, przedszkola to źle. Sam plac itd 
  • @Joanna36 Ale w jaki sposób chcesz zwiększyć dzietność, jaki masz pomysł? Jak zmienić wartości ludzi?
  • paulaarose powiedział(a):
    @Joanna36 Ja to rozumiem, ale też każdy ma inne wartości. Sama znam rodzinę gdzie jest 4 dzieci, a jeden syn ma troje dzieci, ludzie zamozniejsi. 

    Pieniądze nie są najważniejsze i nie powinny decydować o wszystkim, tak samo jak może wygoda, ale koniec końców każdy sam odpowiada za swoje życie. Ludzi nie interesuje to jaka będzie demografia, bo każdy skupia się na tym jak on sam ma przeżyć. Ale już na tym, że rząd dowala już tak. Trochę paradoks, ale niie jest niezrozumialy.

    "Nie wiem czy za 10 lat będzie ten świat istniał"
    paulaarose powiedział(a):
    @Joanna36 Ja to rozumiem, ale też każdy ma inne wartości. Sama znam rodzinę gdzie jest 4 dzieci, a jeden syn ma troje dzieci, ludzie zamozniejsi. 

    Pieniądze nie są najważniejsze i nie powinny decydować o wszystkim, tak samo jak może wygoda, ale koniec końców każdy sam odpowiada za swoje życie. Ludzi nie interesuje to jaka będzie demografia, bo każdy skupia się na tym jak on sam ma przeżyć. Ale już na tym, że rząd dowala już tak. Trochę paradoks, ale niie jest niezrozumialy.

    "Nie wiem czy za 10 lat będzie ten świat istniał"
    Znam, słyszałam, znajomy. Nic sama nie wiesz tylko z przekazu od innych. "Ludzi nie interesuje" ? Chcesz się za wszystkich ludzi wypowiadać? Masz do tego prawo? Mnie akurat interesuje co się będzie działo z Polską bo jestem patriotą. Jeżeli Ciebie nie to droga wolna - wyjeżdżaj na zmywak do UK lub do niemiec zmieniać pieluchy byłym ssmanom. 
  • @Ojciec4 Nie wiesz co sama wiem :) sama wiem, że utrzymanie już jednej osoby dużo kosztuje :) 

    Ty masz kilkoro dzieci to dobrze, inni mają też dobrze, ale jak ktoś inny czyli reszta nie chce to co mam zrobic? To ich prywatne życie... Ja nie żyje dla Polski, ale dla siebie i bliskich.
  • Nie wiem co poprawiłoby dzietność , jak się pod zaborami ukazała Matka Boża to ludzie masowo zostawali abstynentami i dzietność wzrosła. Czy to w Gietrzwałdzie objawienia, nie pamiętam. Trochę wpływ mają media. Jak otworzysz Librusa to same dołujące artykuły wiszą, 100 oznak depresji, czemu twoje dziecko krzyczy, czemu nie sprząta, czemu się nie uczy,  problemy z samoakceptacją, normalnie to nie może udać, to rodzicielstwo.
    Podziękowali 2asiao Agmar
  • @M_Monia, skoro dzis jednodzietni i bezdzietni dorzucają się do szkoł, przedszkolu, leczenia dzieci w rodzinach wielodzietnych, to chyba nie w porządku jest obrażać się, że te dzieci będą później dokładać się do emerytur. Dzis się płaci na nie, potem one na innych. 
    I tak jak teraz, im więcej dzieci w rodzinie, tym większy koszt dla społeczeństwa, tak później, będzie więcej płatników podatków 
  • @Joanna36 No te artykuły wszelakie nie motywują do niczego, do związku, do posiadania rodziny do życia i tu się zgodzę. 
  • edytowano wrzesień 2021
    Aga85
    Nie no, ja się dorzucam teraz do hospucjow, dopsow i szpitali dla emerytów. Leczenia onkologicznego i innego, na które częściej chorują starsi. 

    Oprócz tego dorzucam się do ich emerytury.
    Analogicznie tu. 
    Szkoły, przedszkola swoją drogą a ulgi i 500+swoja.
  • Skoro wyzywacie ludzi od pazernych to może warto wszystko skrupulatnie policzyć.

    Podziękowali 1Ojciec4
  • @M_Monia i jakieś wnioski po tym artykule masz? 
  • Takie że emeryci nas pogrąża gdy będzie ich coraz więcej w stosunku do pracujących. 
    Albo żeby nas nie pogrążyli trzeba będzie sprowadzać nowe pokolenia z innych miejsc.
    Będą tak pielęgnować starców jak kiedyś z Polacy Niemcow. Poza tym nie o taką Polskę walczyliśmy 
  • czy wiecie jaka jest definicja "dziecka", gdy mowa o tych podatkach?
    18 lat? czy dopóki się uczy?

    projekt brzmi fajnie
    mam dwóch studentów, którym dokładam na studia i się zastanawiam czy to jeszcze "dzieci"  ;)
    Podziękowali 1Ojciec4
  • A jeśli emerytury będą przez to bardzo niskie to czy nie będzie tak, że opiekę będą mieli ci, którzy mają dzieci (opiekuńcze bo wyrodne też bywają) a bezdzietni wyrównają sobie "bilans satysfakcji życiowej" i będą pozostawieni na łasce pieniędzy które sobie odłożyli?
  • In Spe powiedział(a):
    czy wiecie jaka jest definicja "dziecka", gdy mowa o tych podatkach?
    18 lat? czy dopóki się uczy?

    projekt brzmi fajnie
    mam dwóch studentów, którym dokładam na studia i się zastanawiam czy to jeszcze "dzieci"  ;)
    Kryterium wieku, przy obowiązku pobierania nauki, tj. do ukończenia przez dziecko odpowiednio: 18. roku życia lub nauki w szkole, jednak nie dłużej niż do ukończenia 21. roku życia albo 24. roku życia, jeżeli kontynuuje naukę w szkole lub w szkole wyższej i legitymuje się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności.

    Podziękowali 1In Spe
  • tak sobie czytam i jednak śmieszy mnie trochę @Ojciec4 ; , ale cóż na forum tak jak w realu raz na jakiś czas trafi się jakiś typ któremu właśnie otworzyły się oczy i zorientował się jak jest dojony i krzyczy jakby Amerykę odkrył i jeszcze próbuje innych pouczać z ekonomii... Chłopie myśleć to trzeba było przy wyborach, ale cóż podobno lepiej późno niż wcale... I tak nie masz najgorzej bo dostajesz zwrotu podatku 2000 miesięcznie z 500plusa, więc przestań jojczyć.
  • edytowano wrzesień 2021
    Hamal powiedział(a):
    tak sobie czytam i jednak śmieszy mnie trochę @Ojciec4 ; , ale cóż na forum tak jak w realu raz na jakiś czas trafi się jakiś typ któremu właśnie otworzyły się oczy i zorientował się jak jest dojony i krzyczy jakby Amerykę odkrył i jeszcze próbuje innych pouczać z ekonomii... Chłopie myśleć to trzeba było przy wyborach, ale cóż podobno lepiej późno niż wcale... I tak nie masz najgorzej bo dostajesz zwrotu podatku 2000 miesięcznie z 500plusa, więc przestań jojczyć.

    Ty masz rozumiem oczy szeroko otwarte? Oświeć mnie więc i napisz coś mądrego. Szydzić każdy potrafi.

    Podziękowali 1M_Monia
  • edytowano wrzesień 2021
    Poza tym @Ojciec4 rozśmieszył mnie tym że opierając się na doniesieniach medialnych albo mglistych obiecankach krzyczy że go oszukali i pisma do urzędów wysyła..., to ja podsunę jeszcze taki artykuł
    https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/program-auto-plus-czy-rzad-wprowadzi-doplaty-do-samochodow/zklqrxn
    Proszę, obiecują dopłaty do nowych samochodów (nie do kretyńskich elektryków, tylko normalnych) dla wielodzietnych - pędź po urzędach dlaczego tego jeszcze nie zrealizowali ! Oszukali !
  • Hamal powiedział(a):
    Poza tym @Ojciec4 rozśmieszył mnie tym że opierając się na doniesieniach medialnych albo mglistych obiecankach krzyczy że go oszukali i pisma do urzędów wysyła..., to ja podsunę jeszcze taki artykuł
    https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/program-auto-plus-czy-rzad-wprowadzi-doplaty-do-samochodow/zklqrxn
    Proszę, obiecują dopłaty do nowych samochodów (nie do kretyńskich elektryków, tylko normalnych) dla wielodzietnych - pędź po urzędach dlaczego tego jeszcze nie zrealizowali ! Oszukali !
    Jeden artykuł z auto-świat - no faktycznie można uwierzyć. Ja przytoczyłem przynajmniej 10 niezależnych źródeł. 
    Podziękowali 1M_Monia
  • kitek powiedział(a):
    ale tym mniej i bezdzietnym uczciwie pracującym i zarabiającym już moze zabierać? bez ograniczeń?

    Jak najbardziej - wyżej wymienionym spokojnie można naliczać podatki.
    Ja bym jeszcze przywróciła "bykowe".
    Podziękowali 1Ojciec4
  • @Klarcia Dlaczego? Skoro ktoś zarobił to czemui nie ma prawa tego mieć? 
    Co czyjeś, to nie moje
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.