Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Szczepmy się.

1202123252635

Komentarz

  • Zaszczepieni też umierają na covid. @Hamal podaje liczby ze strony ministerstwa:
    "Świeże dane za ostatni tydzień:
    Mamy 46371 nowych zakażeń z których 17097 było w pełni zaszczepionych 14 dni po ostatniej dawce co daje 36,9 %
    Zgonów było 516 c czego 156 w pełni zaszczepionych 14 dni po ostatniej dawce co daje 30,2 %"
    156 zaszczepionych zmarło. Dużo. Za dużo, by zachęcić do szczepień, które przecież też niosą ryzyko.  
  • Późnym wieczorem (21:45) wracałam do domu po spotkaniu ewangelizacyjnym.
    W tramwaju była kontrola - bez maseczki była ja i dwóch młodych chłopaków, to nie byli Niemcy.
    Kontroler podszedł i zapytał, czy - mam lekarski atest zwalniający z noszenia maseczki?
    Pokazałam, ale musiałam pokazać jeszcze dowód tożsamości, że ja to ja. Widziałam, jak dwóch podeszło do młodych, oni glejtu nie mieli; coś tam z nimi dyskutowano i wysiedli z nimi na następnym przystanku, tam już czekała policja. Ostro jest.
  • Gosia5 powiedział(a):
    Zaszczepieni też umierają na covid. @Hamal podaje liczby ze strony ministerstwa:
    "Świeże dane za ostatni tydzień:
    Mamy 46371 nowych zakażeń z których 17097 było w pełni zaszczepionych 14 dni po ostatniej dawce co daje 36,9 %
    Zgonów było 516 c czego 156 w pełni zaszczepionych 14 dni po ostatniej dawce co daje 30,2 %"
    156 zaszczepionych zmarło. Dużo. Za dużo, by zachęcić do szczepień, które przecież też niosą ryzyko.  

    Ja poproszę link do tych rewelacji, bo trudno mi w to uwierzyć.
    W moim mieście i w Mannheim, na 10 hospitalizowanych, są zaszczepione 1-2 osoby.
    Nie umarła żadna zaszczepiona osoba.
    Niby co - nadzwyczajna opieka Opatrzności, bo Klarcia tu mieszka?
  • Niemcy nie wypłacą zasiłku chorobowego niezaszczepionym. "W Polsce brakuje takich działań"

    Podczas środowej konferencji prasowej Jens Spahn, minister zdrowia Niemiec nie miał wątpliwości, że to rozwiązanie jest uczciwe i sprawiedliwe. Jego zdaniem zaszczepieni mają prawo nie rozumieć, dlaczego mają płacić za niezaszczepionych.

    Niemiecki MZ podjął taką decyzję w sytuacji, kiedy zaszczepionych jest 63 proc. obywateli tego kraju. W Polsce do czwartku zaszczepiono 19,3 miliona osób, czyli nieco więcej niż 50 proc. Tymczasem liczba nowych zakażeń stale rośnie. MZ podało, że poprzedniej doby stwierdzono 974 takich przypadków. 1 września było ich 366.

    - W Polsce brakuje takich działań, a jest to bardzo rozsądne. Cały czas jestem zdania, że panuje u nas zbyt duży liberalizm w tym aspekcie. Epidemia to poważna sprawa. Jedynym ratunkiem dla naszego wspólnego bezpieczeństwa są szczepienia. One po prostu powinny być obowiązkowe - przekonuje Banach.

    https://www.money.pl/gospodarka/niemcy-nie-wyplaca-zasilku-chorobowego-niezaszczepionym-w-polsce-brakuje-takich-dzialan-6686263890430464a.html


  • edytowano listopad 2021
    "Podczas środowej konferencji prasowej Jens Spahn, minister zdrowia Niemiec nie miał wątpliwości, że to rozwiązanie jest uczciwe i sprawiedliwe. Jego zdaniem zaszczepieni mają prawo nie rozumieć, dlaczego mają płacić za niezaszczepionych"
    ----------------
    Przepraszam bardzo, ale to ja niezaszczepiona płacę za szczepionki zaszczepionych oraz za ich leczenie po komplikacjach związanych ze szczepieniem. Jak już wspomniałam, moje dwie koleżanki z powodu udaru po szczepieni są na zwolnieniu lekarskim, jedna już drugi miesiąc, całkiem wcześniej zdrowa kobieta. (nie, żebym im wypominała, ja im współczuję!)
    Podziękowali 1In Spe
  • "Przecież zaszczepieni na covid również chorują, dlaczego zatem tym zaszczepionym nieszczepieni mają płacić, a w drugą stronę już nie (jeśli już chce się iść w narrację typu kto, komu płaci) ??? "
    -------------------------
    Zaszczepieni na covid, gdy zachorują, nie są testowani, więc to nie jest covid :D
    Podziękowali 1Joannna
  • edytowano listopad 2021
    Socjalizm is my hobby. Jak zwykle bywa w socjaliźmie płacący podatki są przekonani że fundują innym świadczenia publiczne. Prawda jest taka że właściwie każdy funduje je sobie sam - poza emerytami i dziećmi, i niektórymi menelami. Nawet jak chwilowo ktoś ma dużo małych dzieci i wyciągnie z 500+ więcej niż jego podatki - to chwilowo, bo zaraz dzieci dorosną 500+ się skończy i będzie i tak grubo dopłacał do systemu. Ale panuje powszechne przekonanie że swoimi podatkami świadczenia fundujemy innym. Stąd potem takie propozycje żeby temu czy tamtemu nie płacić, powód zawsze się znajdzie, a może też nie płacić za leczenie palaczy papierosów, pijących alkohol, przesadnie otyłych, albo chodzących bez czapki w zimie ?

    Kolejna sprawa to wiara w ekspertów @Klarcia pyta o link do informacji, już kiedyś podawałem, ale wiecie ministerstwo podaje raz w tygodniu tylko liczby, od których samemu trzeba odjąć te liczby które podało tydzień wcześniej. Ale to już za trudne dla większości, musi być link do informacji gdzie jakiś Ekspert wytłumaczy co i jak. Bo Ekspert to jak wiadomo Autorytet. Wiara w Autorytet jest powszechna i dlatego ludźmi łatwo manipulować, jak w przykładzie globalnego ocieplenia, wystarczy przekupić kilka Autorytetów i już głupie masy grzecznie sortują śmieci i płacą giga rachunki za energię. Ale czego tu wymagać od ludzi jak w innym wątku "Kobieta sukcesu" toczy się dyskusja o sprawach spadkowych i większość uważa że jak rodzic dał spadek jednemu dziecku a inne zostawił na lodzie to w porządku i uszy po sobie ze strachu bo rodzic to też Autorytet.

    I jeszcze chciałbym zwrócić uwagę na pewien mechanizm społeczny - otóż jeśli ktoś się zaszczepił i przeżył ten eksperyment to często staje po stronie tych co wymuszają na pozostałych wyszczepienie. Bo dlaczego inni maja mieć lepiej ? Jak się kiedyś okaże że zaszczepieni masowo dostana raka to inni nie mogą mieć lepiej.

    Z ciekawostek - na razie przejrzałem ze 150 tyś NOP-ów około połowy i nigdzie nie ma zgłoszenia o zaburzeniach miesiączkowania. A w internecie wiele kobiet o takich pisze.
    Zdarzają sie na przykład przypadki wstrząsu anafilaktycznego po 2-giej dawce, ktoś mi wytłumaczy jak to jest możliwe że dopiero po 2-giej ? Innego wytlumaczenia niż zanieczyszczenie preparatu innym składnikiem nie widzę.

    Podziękowali 3Biznes Info Aniela Gosia5
  • Szwagier pod respiratorem bez przytomności. Oboje z siostrą antyszczepionkowcy. Rokowania złe. Pojechała tam do niej zaszczepiona mama i nie zaraziła się.

    U mnie nocował przez tydzien znajomy- jak się okazało antyszczepionkowiec- zataił że miał kontakt z chorą siostrą tydzień wcześniej. Padł u mnie, wydusilem z niego wszystko i zorganizowalem opiekę i przez tydzień postarzał się o 15 lat (teraz już wraca do formy). Mało brakowało ale uniknąl szpitala. Myślę przy tym , że miał szczęście trafiąjc na mnie. Mimo kontaktu z nim i dosłownego ocierania mu potu z czoła ja sam pozostałem negatywny. Czyli jednak szczepionka działa.

    https://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/11193/coronawirus/p124
    Podziękowali 1Klarcia
  • Oczywiście że działa. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Dowód anegdotyczny.
  • Bea powiedział(a):
    A masz pewność, że jako nieszczepiony zarazilbys się? Nie masz i nie sprawdzisz.
    Mam kontakty z różnymi ludźmi. Z chorymi dodatnimi też. Nie zaraziłam się ani razu. 
    Chorowałam jesienią a złapałam raczej z powietrza niż od kogoś. Ale też nie mam pewności 
    Wiem tylko., że szczepionka nie jest panaceum na wszystko i u wszystkich. 

    a ktoś twierdzi inaczej?

  • edytowano listopad 2021
    cytat poproszę

    dopisek:

    we wpisie z 9:12
    jest jedynie stwierdzenie "szczepionka działa",
    które  dla każdej szczepionki oznacza "działa w iluś procentach"
  • Mi się wydaje, że powikłania istnieją, ale znowu za mało jest o nich mówione, w sensie nie do końca wiadomo konkretnie jakie a źródeł rzetelnych mało. @dziewczynarabina
  • Moja zaszczepiona koleżanka miała w zeszłym miesiącu zapalenie płuc i nie zlecono jej testu na covid.

  • Aniela powiedział(a):
    "Przecież zaszczepieni na covid również chorują, dlaczego zatem tym zaszczepionym nieszczepieni mają płacić, a w drugą stronę już nie (jeśli już chce się iść w narrację typu kto, komu płaci) ??? "
    -------------------------
    Zaszczepieni na covid, gdy zachorują, nie są testowani, więc to nie jest covid :D
    Zaszczepieni, jak najbardziej są testowani, przynajmniej w Niemczech tak jest.
    Każdy, kto ma jakiekolwiek objawy grypowe jest testowany; testowani są pracownicy w wielu zakładach pracy.

    Natomiast co do wstrzymania wypłat niezaszczepionym, w razie zachorowania na covid.
    Jeżeli zachoruje zaszczepiony, to jest wypadek, jakby przechodniowi spadła dachówka na głowę. Natomiast zachorowanie niezaszczepionego, to jakby robotnik budowlany zlekceważył zasady BHP. W tym przypadku, wypłatę za chorobowe dostanie, ale już ani grosza odszkodowania.
  • Pioszo54 powiedział(a):
    Szwagier pod respiratorem bez przytomności. Oboje z siostrą antyszczepionkowcy. Rokowania złe. Pojechała tam do niej zaszczepiona mama i nie zaraziła się.

     Czyli jednak szczepionka działa.

    https://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/11193/coronawirus/p124
    Ja się nie mogę doczekać trafienia na znajomego z covidem, żeby sprawdzić, na ile u mnie szczepionka działa. Nikomu nie życzę, ale jak się ktoś trafi, to...

    W mojej okolicy szaleje grypa - osobiście uważam, że to badziewie jest gorsze niż covid.
    Sama przechorowałam covida ciężko, ale i tak było lepiej, aniżeli przy prawdziwej grypie.
  • Dzisiaj się dowiedziałam, że covid szaleje nie tylko na Białorusi i w Rosji.
     Tragicznie jest w Krajach nadbałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia) - władze wprowadzają tam bardzo ostre ograniczenia. Niezaszczepieni praktycznie życia nie mają.
    Jednak rządy nie mogą zrobić inaczej, bo zaczynają zatykać się szpitale.
    Tak to jest, gdy ludziska nie chcą się szczepić.

    Nagły przyrost zakażeń koronawirusem na Łotwie, gdzie zaszczepiła się mniej niż połowa uprawnionych, sprawił że rząd ogłosił lockdown do połowy listopada.

    Od najbliższego czwartku 21 października do 15 listopada na Łotwie będzie obowiązywał lockdown z powodu pandemii koronawirusa.

    W tym czasie zamknięte będą sklepy (poza tymi z podstawowymi artykułami), restauracje, szkoły, nie będzie również masowych imprez, będzie także obowiązywała godzina policyjna od godziny 20 do 5 rano – zapowiedział minister zdrowia Daniels Pavluts. Dodał on, że ograniczenia będą złagodzone jedynie dla osób zaszczepionych przeciw Covid-19.

    Jak wyjaśniał premier Arturs Kriszjanis Karinsz, decyzję o lockdownie podjęto ze względu na niski wskaźnik zaszczepień. Dodał, że nagły wzrost zakażonych koronawirusem, którzy trafili do szpitali, może zagrozić systemowi ochrony zdrowia w kraju.

    Rząd liczy na to, że przez wprowadzone restrykcje uda się wreszcie spowolnić wzrost liczby zakażeń w kraju, w którym robi się najmniej szczepień przeciwko Covid-19 w całej Unii Europejskiej.


     Biorąc pod uwagę wielkość populacji, Łotwa ma w tej chwili największy wskaźników nowych zakażeń nie tylko w Europie, ale i na świecie.

    ***

    22 października Litwa wprowadziła nowe ograniczenia epidemiczne, dotyczące przede wszystkim niezaszczepionych. Przy wejściu do większości sklepów trzeba będzie okazać certyfikat covidowy. 

    Litwa zaostrzyła także wymagania dla placówek handlowych, w których można było do tej pory robić zakupy bez okazywania certyfikatu covidowego. Były to przede wszystkim mniejsze supermarkety. Sklepy, apteki i targowiska muszą zapewnić minimalną powierzchnię 30 metrów kwadratowych na jednego klienta lub wprowadzić kontrolę certyfikatów covidowych. Dotychczas dokument był sprawdzany jedynie w dużych centrach handlowych.

    Certyfikaty covidowe na Litwie wymagane są przez wszystkie restauracje i kawiarnie, placówki kultury oraz organizatorów wydarzeń organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych. Dokument mogą otrzymać zaszczepieni i ozdrowieńcy. Ważny też jest przez 48 godzin w przypadku osób z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa.

    ***

    W Estonii -  od 25 października w obowiązują nowe restrykcje. Przy wejściach do lokali konieczne jest zakładanie maseczek, a wstęp mają tylko w pełni zaszczepieni bądź osoby, które okażą certyfikat przebycia choroby. Negatywny wynik testu jest niewystarczający. Po ogłoszeniu nowych zasad w Estonii zorganizowano protesty.

    - Co najmniej do 10 stycznia do miejsc, do których można wejść na podstawie certyfikatu covidowego, nie będzie można dostać się z negatywnym wynikiem testu. Wymagane będzie jedynie zaświadczenie o szczepieniu lub przejściu choroby 

  • Klarcia powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    "Przecież zaszczepieni na covid również chorują, dlaczego zatem tym zaszczepionym nieszczepieni mają płacić, a w drugą stronę już nie (jeśli już chce się iść w narrację typu kto, komu płaci) ??? "
    -------------------------
    Zaszczepieni na covid, gdy zachorują, nie są testowani, więc to nie jest covid :D
    Zaszczepieni, jak najbardziej są testowani, przynajmniej w Niemczech tak jest.
    Każdy, kto ma jakiekolwiek objawy grypowe jest testowany; testowani są pracownicy w wielu zakładach pracy.

    Natomiast co do wstrzymania wypłat niezaszczepionym, w razie zachorowania na covid.
    Jeżeli zachoruje zaszczepiony, to jest wypadek, jakby przechodniowi spadła dachówka na głowę. Natomiast zachorowanie niezaszczepionego, to jakby robotnik budowlany zlekceważył zasady BHP. W tym przypadku, wypłatę za chorobowe dostanie, ale już ani grosza odszkodowania.
    czy szczepienie jest obowiązkowe? bo zasady BHP - tak
  • Słuszna uwaga. Nie ma wymogu szczepień, więc państwo nie powinno karać za ich brak.
    Podziękowali 3asiao Joannna Aneta
  • edytowano listopad 2021
    dziewczynarabina powiedział(a):
    Bagata powiedział(a):
    Dowód anegdotyczny.
    Czy antyszczepy znają w ogóle jakis inny rodzaj dowodu?
    Chętnie zapoznam się z jakimś rzetelnym badaniem klinicznym NOPów, najlepiej gdyby to mogła być podwójnie ślepa próba - ktoś, coś?  

    Grupa patologów z Niemiec przeprowadziła sekcje 40 zwłok osób, które zmarły 14 dni po zaszczepieniu na covid, i stwierdzono, że 30-40% tych zgonów ma bezpośredni związek ze szczepieniem:
    https://psnlin.pl/artykuly,przyczyny-zgonow-po-szczepionkach-p-covid-19,17,121.html
  • Także tyle w temacie
  • edytowano listopad 2021
    przecież to płaskoziemcy :)

    przeszczep z USA :)

  • Aniela powiedział(a):
    To ludzie niekompetentni przykro mi
  • A u nas dr Bodnar ma zapłacić karę 5 mln złotych, bo leczył ludzi amantadyną. Do takiego wyroku z pewnością przyczynili się jego "koledzy" po fachu.
  • Prayboy powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    To ludzie niekompetentni przykro mi
    Na jakiej podstawie oceniasz ich kompetencje?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.