Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

A o Usnarzu nic…?

11416181920

Komentarz

  • Bo ich nie można wpuszczać, bo przedostają się do Niemiec, ale trzeba im pomagać,  czego nie rozumiesz?
    Podziękowali 3Pioszo54 Odrobinka Klarcia
  • Co złego jest w dostarczeniu ich do Niemiec ? Przecież tam stworzyli doskonałe warunki dla uchodźców, emigrantów ..chyba po to, żeby im pomagać ? 
    Francja też ma świetne warunki dla przybyszów 
    Dziwne, że te państwa po nich nie jadą na granicę ..
    Podziękowali 3Pioszo54 Odrobinka Klarcia
  • Ale Niemcy i Francja przejechały się na swojej polityce imigracyjnej - choć oficjalnie nie mogą tego przyznać obecne władze - i oni też tych ludzi nie chcą. 
  • Ciekawe, co zgodnie z prawem ma stać się z tą młodą matką. Czy po wyjściu ze szpitala będzie deportowana? W Polsce na szczęście nie ma prawa ziemi, tylko prawo krwi, a prawo ziemi tylko uzupełniająco. W USA imigrantki z Ameryki Łacińskiej chcą urodzoć dzieci (obywateli USA, bo tam jest prawo ziemi) i spróbować zostać jako ich matki.
  • Ze tez nikt nie przekierował narracji i odpowiedzialnosci wlasnie na Niemcy i inne "goscinne" kraje.. tylko jadą jak zwykle po Polsce jak po burej suce 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Będą mieli argument, że dużo przybyszów już przyjęli i teraz pora na innych. Uniwersalny argument. Dlatego też nie opłaca się przyznawać, że to nie było takie dobre rozwiązanie, delikatnie mówiąc.
    Podziękowali 1asiao
  • lepiej aby islamiści rodzili swoje dzieci na naszej granicy niż w naszym kraju, mam nadzieję że odeślą ją razem z dzieckiem
  • No ja bym chciał mieszkać w swoim kraju, zatem chciałbym też aby każdy inny też mieszkał w swoim kraju :) Co w tym dziwnego?
  • W Białorusi toczy się wojna?
  • Moje dzieci są Polakami, zatem chcę żeby mieszkały w Polsce. Jakby nie były Polakami, to uciekając z kraju ogarniętego wojną (*) zatrzymałbym się w pierwszym miejscu gdzie jest spokojnie, aby szybciej wrócić kiedy pojawi się taka możliwość.

    Poza tym ja bym walczył, a nie uciekał.
  • Turturek powiedział(a):
    Moje dzieci są Polakami, zatem chcę żeby mieszkały w Polsce. Jakby nie były Polakami, to uciekając z kraju ogarniętego wojną (*) zatrzymałbym się w pierwszym miejscu gdzie jest spokojnie, aby szybciej wrócić kiedy pojawi się taka możliwość.

    Poza tym ja bym walczył, a nie uciekał.
    Dzieci też by walczyły?
    Podziękowali 1Stokrotka
  • beatak powiedział(a):
    Dzieci też by walczyły?
    Popatrz na historię Polski.

  • Nie przypominam sobie zmiany płci, ale nich Ci będzie.

    Nie, wojny bym nie chciał, ale tułaczki też nie. Wolny kraj trzeba sobie zawsze wywalczyć inaczej się nie da.
  • edytowano październik 2021
    dziewczynarabina powiedział(a):
    Ci ludzie nie uciekają z Białorusi. Ale nawet gdyby przyjąć twoją osobliwa argumentację, to wolałbyś, żeby twoje dzieci mieszkały w Białorusi, czy w Polsce? ;)

    W jakim sensie ci ludzie nie uciekają z Białorusi?
  • Turturek powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Dzieci też by walczyły?
    Popatrz na historię Polski.

    Znam historię i nie o fakty historyczne pytam, tylko o to, czy Twoje dzieci by walczyły.
  • beatak powiedział(a):
    Turturek powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Dzieci też by walczyły?
    Popatrz na historię Polski.

    Znam historię i nie o fakty historyczne pytam, tylko o to, czy Twoje dzieci by walczyły.

    No jasne.
    Córka jest nawet w klasie wojskowej. Ma za sobą też kilka skoków spadochronowych.
  • Moje dzieci na pewno by walczyły. Sama też bym walczyła gdyby była wojna. Co nie znaczy że marzę o wojnie. 
  • Odrobinka powiedział(a):
    Moje dzieci na pewno by walczyły. Sama też bym walczyła gdyby była wojna. Co nie znaczy że marzę o wojnie. 
    Przedszkolaki i niemowlaki też? 
  • A Białoruś to zły kraj?
    Tam wojny nie ma, czemu tam nie zostaną?

  • @beatak zapomniałaś o noworodki zapytać, a to przecież kluczową linia obrony, będą pluć mlekiem w oczy wroga.
  • Zuzapola powiedział(a):
    @beatak zapomniałaś o noworodki zapytać, a to przecież kluczową linia obrony, będą pluć mlekiem w oczy wroga.
    Pytam, pytam. Te dzieci spychane na bagna i w lasy są realne. Choć jak widzę, nie dla wszystkich. I w wielodzietnych tutaj nie budzą emocji, smutku, wyrzutów sumienia.
    Podziękowali 2Stokrotka ane
  • Ale przecież na Białorusi wojny nie ma. Czemu nie chcą tam zostać? 
    Podziękowali 1Karolinka
  • joanna_1991 powiedział(a):
    Ciekawe, co zgodnie z prawem ma stać się z tą młodą matką. Czy po wyjściu ze szpitala będzie deportowana? 
    Myślę, że jeżeli zechce zostać w Polsce, to dadzą jej pobyt. Ale na Klarcinego nosa - jak by nie było to i tak da nogę na Zachód. Bardzo dużo obecnych migrantów ma na Zachodzie krewnych czy przyjaciół.
  • Prayboy powiedział(a):
    lepiej aby islamiści rodzili swoje dzieci na naszej granicy niż w naszym kraju, mam nadzieję że odeślą ją razem z dzieckiem
    A ja mam nadzieję, że nie. Gdyby to ode mnie zależało, to bym przyjmowała kobiety i dzieci.
    Podziękowali 2beatak Stokrotka
  • Odrobinka powiedział(a):
    Ale przecież na Białorusi wojny nie ma. Czemu nie chcą tam zostać? 
    A Ty byś chciała?
    Podziękowali 1Stokrotka
  • beatak powiedział(a):
    Te dzieci spychane na bagna i w lasy są realne. Choć jak widzę, nie dla wszystkich. I w wielodzietnych tutaj nie budzą emocji, smutku, wyrzutów sumienia.

    Dzieci nie są spychane na bagna, chyba, że przez Białorusinów.
    W sytuacji, gdy dorośli z dziećmi prosili o azyl, zostali zabrani do ośrodka w Michałowie. Tam będą sprawdzeni i ewentualnie deportowani do ich kraju, a Ty za to zapłacisz.
  • Odrobinka powiedział(a):
    Ale przecież na Białorusi wojny nie ma. Czemu nie chcą tam zostać? 
    Po co pytasz, skoro wiesz.
    Ich plany, to za wszelką cenę dostać się na Zachód.
  • Klarcia powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Te dzieci spychane na bagna i w lasy są realne. Choć jak widzę, nie dla wszystkich. I w wielodzietnych tutaj nie budzą emocji, smutku, wyrzutów sumienia.

    Dzieci nie są spychane na bagna, chyba, że przez Białorusinów.
    W sytuacji, gdy dorośli z dziećmi prosili o azyl, zostali zabrani do ośrodka w Michałowie. Tam będą sprawdzeni i ewentualnie deportowani do ich kraju, a Ty za to zapłacisz.
    Nie jest to dla mnie problemem, że za to akurat zapłacę. 
  • beatak powiedział(a):
    Te dzieci spychane na bagna i w lasy są realne.
    Myślę że mózg autorów tych rewelacji już dawno został zepchnięty do bagna, poczytaj może coś bardziej wartościowego dla odprężenia.

    A co do niemowlaków na wojnie, to za pampersa wkłada im się ładunek wybuchowy i niech raczkują na linię wroga.

    A poważnie, to jak chcesz pomóc tym migrantom, to występuj o oświadczenie powierzenia pracy takiemu migrantowi, możesz to zrobić nawet jako osoba prywatna i legalnie wjedzie do Polski bez pałętania się po bagnach.
    Podziękowali 3Odrobinka Karolinka Klarcia
  • A może ktoś mi odpowiedziec na pytanie, skoro ci imigranci lecą samolotami do Białorusi, a potem pchają się po bagnach przez Polskę do Niemiec, to czy nie mogą od razu polecieć samolotem z Iraku czy innej Syrii bezpośrednio do Niemiec ?
    Podziękowali 2asiao Odrobinka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.