Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy kobietom wolno przyjmować Komunię św.?

123457»

Komentarz

  • edytowano grudnia 2021
    Maciek_bs powiedział(a):

    Czytam dyskusję o dekrecie KEP, która realizując wolę Papieża dopuszcza kobiety do posługi lektoratu i akolitatu. To drugie w szczególnych sytuacjach może oznaczać, że kobiety będą udzielać Komunii św. Wiele osób się oburza, ale przyjmując konsekwentnie założenie, że kobiety są niegodne, by dotykać Ciała Pańskiego, powinno się przede wszystkim zabronić im przyjmowania Komunii św.

    Swoją drogą ciekawe, że dopuszczenie do posługi lektoratu już takich emocji nie budzi.


     Gdzie szukać kosmitów? W Kosmosie, ale bardzo blisko: J 10,16 Posiadam jeszcze inne owce, które wprawdzie nie są z tej zagrody, lecz trzeba, abym je przyprowadził. Pójdą one za moim głosem i tak powstanie jedna trzoda z jednym pasterzem.
     Najważniejszy obszar mózgu butlonosa jest o 40% bardziej pofałdowany niż u człowieka, śmiało możemy przyjąć że są one ok. 40% bardziej inteligentne od nas. Odkąd przeszliśmy od kamienia łupanego do gładzonego, nauka stale przyspiesza. Każda następna epoka jest coraz krótsza, to taka odwrócona parabola, istna kolejka górska, zjazd na złamanie karku, dosłownie(!).
    YT:
    Star Wars Main Theme (Full)
    https://youtu.be/_D0ZQPqeJkk
    Wystarczy skomunikować ludzi z butelkonosymi za pomocą neuralinka, nie trzeba latać do pewnej odległej galaktyki, ich inteligencja może się przyda do opanowania tej sztucznej, żeby się nie ziścił scenariusz z Terminatora.
    YT:
    (Terminator Genisys | Clip: "I've Been Waiting For You" | Paramount Pictures International
    /
    Terminator vs Punks)
    Nawrócenie butlonosów będzie kwestią najbliższej przyszłości. Ciekawe jak co bardziej twardogłowi zwolennicy Świętej Tradycji unikną dopuszczenia ich do udzielania Komunii metodą usta-usta.

    Friendly Bottlenosed Dolphin | JONATHAN BIRD'S BLUE WORLD


    02:43
    Zapewne przeproszą się ze starożytną praktyką Komunii Dołapnej, która wszak ze świętą renesansową tradycją ma niewiele wspólnego.
    Kazał nam Go gryźć (słowo greckie, które tłumaczymy jako "jedzcie" oznacza tak naprawdę "szarpcie zębami") i przeżuwać.
    YT:
    The advanced hunting strategy of a dolphin - The Wonder of Animals: Episode 9 - BBC Four


    Russia's Military Just Bought Five Bottlenose Dolphins and It Won't Say Why
    Russia's Ministry of Defense just bought five bottlenose dolphins.
    https://www.nbcnews.com/?icid=nav_bar_logo
    Updated April 24, 2016
    https://www.nbcnews.com/news/world/russia-s-military-just-bought-five-bottlenose-dolphins-it-won-n560471
    Teolog vs. Cejrowski o Komunii św. "na rękę"
    https://youtu.be/PA9-kioxrPI

    (...) przyjmując konsekwentnie założenie, że kobiety są niegodne, by dotykać Ciała Pańskiego, powinno się przede wszystkim zabronić im (...)
    Żebyś się nie zdziwił. Sługa Boży Abp Marcel Lefebvre uważał, że księża wyświęceni w Katolickich obrządkach wschodnich nie mogą konsekrować chleba i wina, bo nie godzi się aby te same ręce które dotykają Świętych Postaci mogły obejmować piersi własnych żon.
    Cerebral Cortex
    https://www.physio-pedia.com/Cerebral_Cortex

    There is the brain stem in between the cerebral cortex and the spinal cord.
    Pomiędzy korą mózgową, a rdzeniem kręgowym znajduje się pień mózgu.
    Except that they're not as rich as ours, because they don't have a cerebral cortex like we do.
    Z tym wyjątkiem, że nie są tak bogate jak nasze, ponieważ nie mają takiej kory mózgowej jak my.
    And I strongly disagree with the idea that consciousness should be considered as the great product of the cerebral cortex.
    Tylko bogactwo naszych umysłów, a nie samo istnienie naszego Ja, które możemy odnieść do naszego jestestwa, i to, że mamy jakiekolwiek poczucie istnienia.
    So, cooking is a very important technology, because it allowed us to acquire what brought you all here: the big brain, this wonderful cerebral cortex we have.
    Wracając, gotowanie jest niezwykle istotne, ponieważ pozwoliło nam ukształtować coś co spowodowało, że jesteście teraz tutaj: duży mózg, mamy cudowną korę mózgową.
    The cerebral cortex is a part of the human brain involved in memory, learning, thought, language, consciousness and more.
    Theory holds that the folding brain is a result of evolution, a way to condense the cerebral cortex and improve brain cell communication and functioning.


  • Klarcia powiedział(a):
    gahana powiedział(a):
    @Klarcia, co za psychologiczne dyrdymały ....

    Uwielbiam i sukienki i spodnie. 
    Maryja spodni nie nosiła , dodam że mężczyźni wówczas też nie nosili.
    Jakiż z tego wnio ?
    To nie są psychologiczne dyrdymały; zaczerpnęłam myśl z nauczania ks. Franciszka Blachnickiego.



    Z całym szacunkiem do ks.Blachnickiego - może i tak mówił - co nie znaczy, że miał rację i należy się z tym zgadzać.
    Podziękowali 1Berenika
  • A poza tym to dlaczego kobieta miałaby opierać swój sposób ubierania się na zdaniu jakiekolwiek księdza? Co im do tego?!
    Przecież ważniejsze jest w jakich ciuchach kobieta sama czuje się dobrze i pięknie i takie powinna wybierać. Jedynym mężczyzną, z którym się liczę jest mój mąż. Nie wyobrażam sobie by obcy facet mówił mi jak powinnam się ubierać, by być dla niego bardziej kobieca.
    Podziękowali 1gahana
  • Na oazie bardzo pilnowano spódnic u dziewczyn i wprowadzano Komunię na stojąco. Tak mi się to łączy. 
  • Ale wymagano spódnic na spotkania czy wymagano, by dziewczyny nosiły spódnice również poza spotkaniami? Harcerstwo przykładowo wymaga munduru, ale przecież nie żeby nosić go na co dzień. 
  • Miały nosić cały czas, np. na 15-dniowych rekolekcjach wakacyjnych. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • U mnie na Oazie nie było takiego wymogu. Mogły być spodnie, tylko do kolan/ za kolano
    Podziękowali 1Eleonora
  • Dopiero na forum przeczytałam o "wyższości" spodnicy nad spodniami  :)
    Sama nosze zwykle spódnice i sukienki. Po ostatniej ciąży wszystkie spodnie mnie uwierają. Może to znak, że wkraczam na wyższy level duchowości:D :p
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano grudnia 2021
    @NC500
    Możesz jakoś prościej?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.