Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Producent sukienek dla katoliczek przyznaje, że są szyte w Bangladeszu, aby mieć wysoką marżę

245

Komentarz

  • Zwlekanie ze zwrotem jest brakiem szacunku do klienta. Ale myślę, że tu się coś zapętliło- poszły raz i drugi inwestycje zamiast zabezpieczenia pieniędzy na zwroty. I tak raz i drugi. I teraz mamy system emerytalny- pieniądze na zwroty będą jak kolejne klientki coś kupią.
  • Pola powiedział(a):
    malagala powiedział(a):
    @Pola ale w tej samej sytuacji są osoby, którym MZ wisi kasę. Oni też mieli pandemię, kwarantanny, kryzys. Część straciła pracę, a teraz jeszcze w dodatkou mają zamrożone pieniądze, czasem po kilka tysięcy złotych. Niektórzy tak robią zakupy - zamawiają dużo, żeby wybrać 1-2 rzeczy. I tyle.

    I ja naprawdę rozumiem, że komuś może nie wyjść, panu Ziętarskiemu współczuję. Prawo mamy takie, że średnio chroni w tej sytuacji konsumentów. I ok. Ale wtedy zamiast "AMDG" wszywać po prostu "WGP" (w granicach prawa).





    @malagala - masz rację - przyznaję, jakoś może niepotrzebnie w to brnie, zapożycza się u ludzi na wieczne nieoddanie...... i to bez pytania
    Jak ktoś pożycza bez zgody drugiego na wieczne nieoddanie, to raczej mówimy,że to kradzież.
  • edytowano luty 2022

    MZ zaczyna działać, w największym uproszczeniu jak piramida finansowa 
    Roszczenia klientek pokrywa z nowych sprzedaży, bo nadal coś tam schodzi

  • Niepotrzebnie mieszają Boga do tego.
  • M_Monia powiedział(a):
    Dokładne ten sam mechanizm tu działa.
    Pieniądze na emerytury będą jak będą dzieci, pracujacy podatnicy, w wysokości zbliżonej do zastępowalności pokolen. Wiemy już że tak nie będzie, bo ludzie nie chcą a chcą mieć emerytury

    To upadnie dokładnie jak ta firma. Tylko będziemy ten upadek amortyzować ile się da. 

    To jest jednak inaczej - pracujących będzie mniej, ale przecież powstają nowe firmy, PKB kraju sukcesywnie rośnie. Zakładamy, że Polski nie zmarnują, że będą dobre rządy i kraj będzie się rozwijał. Wtedy dla emerytów weźmie się pieniądze z budżetu.
    Tak jest w Japonii i Australii, może być też w Europie.
  • edytowano luty 2022
    No @Klarcia, na razie nam ten dobrobyt "dzięki" tej pisowskiej bandzie nie grozi.
    Wręcz przeciwnie

    A słyszałaś, tak btw, że chcą oddać nasz bezcenny, kilkusetletni skarb narodowy Orbanowi?
    Podoba Ci się, że naszymi dobrami fundujemy kampanie wyborczą obcemu poltykowi? 
  • kociara powiedział(a):
    No @Klarcia, na razie nam ten dobrobyt "dzięki" tej pisowskiej bandzie nie grozi.
    Wręcz przeciwnie

    A słyszałaś, tak btw, że chcą oddać nasz bezcenny, kilkusetletni skarb narodowy Orbanowi?
    Podoba Ci się, że naszymi dobrami fundujemy kampanie wyborczą obcemu poltykowi? 

    Gdy opozycja przejmie władzę, to lepiej mieć nie będziecie.
    Dzięki mądrej polityce Morawieckiego Polska wychodzi obronną ręką z tego kryzysu.
    Tusk podniósłby wiek emerytalny do 80, zajumał resztę co jest w OFE i wszedł na konta bankowe (tak zrobiono na Cyprze); do tego podniósł by VAT na 35% i stopę kredytową tak, że kredyty podrożały by do 300%. No i oczywiście wyprzedał wszystko, głównie Orlen i Lotos.
    Balcerowicz cały czas nadaje, żeby przywrócić jego reformę.
  • edytowano luty 2022
    A c co do podarunku, jaki polski rząd chce zrobić Węgrom. 
    Manuskrypt kodeksu pergaminowego „Epistola de laudibus augustae bibliothecae atque libri quatuor versibus scripti eodem argumento ad serenissimum Mathiam Corvinum Panoniae regem",  dla Węgier jest cennym świadectwem dziedzictwa kulturowego i narodowego, związanym z osobą króla Macieja Korwina.
    Byłby to rewanż za podarowaną Polsce XVI wieczną renesansową zbroję, należącą do Zygmunta II Augusta, króla Polski z dynastii Jagiellonów.

    Dopisane
    Polacy, co najmniej w 50 proc. to jednak podły naród jest. W zdecydowanej większości są to tzw. "narodowcy", ale jak widzę, do tego towarzycha należą także lewicowcy nienawidzący "gnoma".
  • edytowano luty 2022
    Widzisz @Klarcia
    Nawet tu jakoś entuzjazmu dla rządów tej ekipy nie znajdziesz więc skończ już z tą propagandą sukcesu i dobrobytu, bo to nie wiec wyborczy tylko grupa ludzi, ktora Tu w tym kraju żyje i zmaga się z tym pisim syfem
    I jak umiesz liczyć na poziomie szkoły podstawowej to sobie policz, ile i bez OFE ten rząd zajumal obywatelom, korzystając z syfu, jaki panuje z wprowadzeniem polskiego walu, znaczy ładu niby
    Podziękowali 1Aga85
  • No masz rację. W takiej Ugandzie np to już faktycznie gorzej
    Albo na Białorusi 


    Żartujesz?  @M_Monia ;
    Co to znaczy wg "nie mamy źle" i gdzie mają gorzej? 
  • Polaków na emigracji chyba jest jeszcze więcej, niż bylo

    Czyli Porownujesz do dawnych czasów... 
    No tak, bo do innego kraju nie da się, każdy wychodzi lepiej (o tych cywilizowanych i jakby bardziej z naszej szerokości geograf mowa rzecz jasna) 
  • @M_Monia
    Zrozum, że z powodu teg b.rde.u  u nas, z powodu tego nieudolnego rządu będą uciekac kolejni. 
    A i większe biznesy będą się zwijać - jesteśmy jako kraj nieprzewidywalni dla przedsiębiorców. Co chwila zmiany, niejasny, niezrozumiały system podatkowy, ciągłe zmiany, wszystko nasiąknięte politykierstwem i własnymi, partykularnymi interesami partyjnymi, podanymi sosem ideologicznobogoojczyznianym.
    Mnóstwo małych przedsiębiorców co to ich pandemia nie dobiła, dobił polski wał 
  • M_Monia powiedział(a):
    To jest sukces PiSu o którym mówią głośno. 
     Inni Tęsknią, za tania siła robocza z Polski, ale już się skończyło, bo młodzi Polacy już tak chętnie nie wyjeżdżają.
    Wtedy każdy chyba każdy z mojego pokolenia miał znajomego, siostrę, brata, którzy wyjechali za pracą. Przynajmniej ja to tak wspominam. 
    Film powstał i piosenki zespołu Ira o tych czasach. 

    https://www.pulshr.pl/praca-tymczasowa/emigracja-z-polski-coraz-mniej-atrakcyjna-dogonilismy-zachod,86058.html

    https://wiadomosci.onet.pl/kraj/w-zyciu-piekne-sa-tylko-obietnice/23ef6
    Moja teściowa na 7 wnuków. W kraju został jeden! ale nie ma pewności czy zechce tutaj zostać. 
    Cała reszta na dobre osiadła poza Pl, tam
    pozakładali rodziny, pootrwoelai swoje biznesy. Nikt nie myśli o powrocie. Nawet na emeryturze. 
    Nie zatrzyma się młodych plusami, bo młodzi liczyć potrafią. I oni sobie chcą sami zarobić na siebie, na swoje rodziny, bez resztek kiełbasy wyborczej. A nade wszytko chcą normalności, chcą żeby traktować ich jako normalnych ludzi, a nie potencjalnych przestępców. 

    Od lipca urząd skarbowy będzie mógł zaglądać ludziom na konta. Bo przecież obywatela trzeba za mordę trzymać i patrzeć czy zarobiona w pocie czoła złotówka  jest wydana zgodnie z widizmisiem urzędasa. 
    Się zacznie „skad somsiad miał na paserati” :D 

  • edytowano luty 2022
    Żeby tylko jeszcze było sprawiedliwie i konta decydentów tak skrupulatnie ta skarbówka prześwietliła


    Edit 
    I tak jak mówisz @hipolit
    Z moich znajomych, rodziny nikt wracać nie zamierza 
    A i kolejni się szykują, z powodów, które opisalam wyżej 
    Kuzyn miał firmę w Polsce założyć, uznał, że może już pora wrócić, tu też ma szansę zarobic, kapital posiada, wiedzę i umiejętności poszukiwane i pożądane na naszym rynku
    Przyjechał na 2 miesiące, na próbę - zajął się tym zakładaniem firmy
    Po 2 tyg z księgowym i kumplami nie wierzył, że to takie skomplikowane 
    Po kolejnym tygodniu odpuscil

    Kolejni się szykuja
    Z najbluzszwgo grona dzieci już uczą się, studiują i pracują zagranicą 
    Nie wiążą przyszłości z tym krajem
    Podziękowali 1hipolit
  • Gdzie najczęściej wyjeżdżają?
  • mamaw powiedział(a):
    Gdzie najczęściej wyjeżdżają?
    Niemcy, Holandia, Anglia. Tam mieszkają. 
    Tu gdzie mieszkam, ogrom młodych zaczyna od pracy zarobkowej, większość zostaje. Duża cześć z nich ma pomoc na miejscu, bo już ktoś z rodziny tam jest. 
    Do pracy wyjeżdżają tez do Austrii. W sumie, to wielu chce tam pracować nawet zarabiając ciut mniej niż s DE, bo s Austrii pracują najczęściej od pon do czwartku. Wiec weekendowo maja często jeszcze szkoły. 
    Młodzi chcą spokoju. Chwala przejrzyste przepisy. Nikt ich nie traktuje z pogarda, nawet jeśli pracują jako „przynieś, wynieś, pozamiataj”. Są w stanie utrzymać się z zarobionych tam pieniędzy. A ze nikt na starcie nie chce żyć w rozłące, to najczęściej jedno ciągnie drugie tam, nie tu. 
    I ja osobiście kibicuje tym młodym. 
  • M_Monia powiedział(a):
    Chyba żartujecie?
    To jest oczywiste że emigracja bardzo zwolniła za rządów PiS. Wiecej ludzi wyjeżdżało za rządów PO. Tego za czasów mojej młodości było tak dużo że niemal każdy miał znajomego lub wielu znajomych, rodzinę za granicą.

    Powstały nawet filmiki, że Anglicy tęsknią za Polakami "na zmywaku". 
    Tak, tak. Zwolniła. 
    Pewnie jeszcze wracaja, tylk tylu ich, ze korki die porobiły, stad taki długi powrót :D 

    buahahahaha 
    Podziękowali 1persa
  • Myślę, że teraz raczej emigrują ludzie z powodów politycznych. Przeciwnicy PiS, geje i lesbijki prześladowani przez homofobów, ekolodzy z Puszczy Białowieskiej. Ekonomicznie nie ma to sensu, skoro w Polsce jest taniej, niż w innych krajach.
    Podziękowali 2Joannna Klarcia
  • znam kilka osób które wróciły z powodów światopoglądowych, stwierdzili że na Zachodzie nie da się po katolicku wychować dzieci.

    Z Anglii, Irlandii a nawet Włoch.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Matko M_Monia
    Kto tu zaklina rzeczywistość?

    A wg Ciebie tych Ukraińców przyjmujemy, bo nasi rodacy wrócili z zagranicy i obsadzili wakaty?
    No sama sobie przeczysz, dziewczyno.
    Przyjmujemy, bo są miejsca pracy, bo Polacy mają dość być tanią sila roboczą w ojczyznie - wola nadal pracować tam

    Ja serio nie wierzę, jak można być tak zaślepionym 
    I moze niej tvp, nie musi być tvn od razu
    Wystarczy poszukac gdzie indziej. 


  • Maciek_bs powiedział(a):
    (...) skoro w Polsce jest taniej, niż w innych krajach.
    W Polsce jest taniej? Niż gdzie?
    I nie, nie chodzi o faktyczną, nominalna cenę pod postacią konkretnej liczby tylko o to, jak to się ma do inflacji w danym kraju i w odniesieniu do siły nabywczej pieniądza 
  • M_Monia powiedział(a):
    Właśnie, a wcześniej 20% bezrobocia wśród młodych Polaków. Jechali na zmywak.
    Skończyło się 
    Co się skończyło?
    Nadal młodzi wyjeżdżają do pracy zagranicę.
    Nie masz tego bezrobocia, bo młodzi nadal wybywaja a ich miejsce zajmują ukraincy i Gruzini, Białorusini 
    Czego nie rozumiesz??? 
  • edytowano luty 2022
    Danych za rok 2021 jeszcze nie ma
    To tylko szacunki, powinnam była napisać "będzie więcej" 
    Pod koniec roku 2021 jeszcze nie było wiadomo, jaki syf będzie w związku z wałem i inflacją 
    Pogadamy za parę miesięcy, będzie więcej danych
  • M_Monia powiedział(a):
    Tak
    Ale to są suche liczby 
    Trzeba by moim zdaniem porównać do innych danych, np w odniesieniu do liczby mieszkańców w pl ogolnie
    Bo jak masz 5 z 100 to to inaczej, niż 5 z 50
    W tym czasie było dużo różnych zmiennych 
    One wszystkie mają znaczenie 
  • @M_Monia ja czekam aż z @Klarcia założycie w Polsce jakiś biznes, spróbujecie tego miodu i zobaczycie jak Wam państwo dobrze robi :) 
  • To Ty @M_Monia zaklinasz rzeczywistość
    I patrzysz powierzchownie
    Znane jest Ci zjawisko bezrobocia nierejestrowanego? 
  • Myślę, że trzeba być w wielkiej desperacji, aby emigrować do krajów, gdzie kolorowy "uchodźca" może bezkarnie zgwałcić czyjąś żonę, a dzieci po treningu genderowym w szkole zmienią płeć. Nie wspominam już o covidowym zamordyzmie.
    Podziękowali 3Kacha Pioszo54 Klarcia
  • W sąsiednim mieście powstać ma dzielnica dla społeczności Ukraińskiej. 
    To spore miasto, w którym jest dość młodych ludzi (szkoła), co widzę będąc tam. W porównaniu do mojego miasta, to tam coś a”la rajska plaża a u nas umieralnia. 
    A jednak ponad 10tys Ukraińców nie przyjechało tam leżeć i pachnieć. 
    Czyżby młodzi pracować w PL nie chcieli? 
    A może tych młodych wcale nie ma i kimś trzeba ich zastąpić? 


    Podziękowali 1Klarcia
  • M_Monia powiedział(a):
    Ja nie twierdzę że jest tylko dobrze, oczywiście że nie tylko, nie chce żeby ktoś zaklinał rzeczywistość nie mając na to żadnych dowodów twierdząc że np teraz więcej wyjeżdża za granice bo jego ktoś tam kogo zna wyjechał, czy teraz większe jest bezrobocie.

    A są tacy co będą ta rzeczywistość zaklinać, mimo iż w prasie jest napisane inaczej, mimo że dowody są inne, tylko dlatego, że są przeciwnikami rządu. 
    Jakie zaklinanie? 
    Na 7 młodych 20+, 30+, sześciu poza Pl to jest zaklinanie rzeczywistości? 
    Mieszkam tu. Nie muszę zaklinać rzeczywistości. Widzę. 
    Powiem Ci więcej- ci starsi tez zarobkowo wyjeżdżają- opisują się starymi Niemcami, pracują na budowach, dorabiają w szklarniach. 
    Ich miejsce zajmują i będą wciąż zajmować Ukraińcy.
    chocbys co niego w prasie wyczytała, chocbys co niego w tv widziała. To tak wyglada rzeczywistość tu, w przygranicznych miasteczkach - w sumie to ja o Czechach zapomniałam :D a mamy ich za miedza, tam tez jezdza do pracy, tam się przeprowadzają, tam wielu przeniosło działalność. Tylko trzeba wyjechać za stolyce ;) i pamiętać ze poza nią tez jest Polska 
  • Dlatego na vinted tyle nowych... dla mnie większość to babcine no i za drogie...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.