Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kobiety piją na złość Kaczyńskiemu

24567

Komentarz

  • A najśmieszniejsze, że Kaczyński powtarza tezy z programu TVN.


    Podziękowali 1Klarcia
  • Aga85 powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    Powód nadużywania alkoholu u kobiet i braku dzieci może mieć to samo źródło. 
    No nie wiem, alkoholiczki często właśnie mają dzieci, dość bezrefleksyjnie...
    Raczej nie mają. Alkohol zabija płód. 
    Podziękowali 1Odrobinka
  • M_Monia powiedział(a):
    Raczej nie mają. Alkohol zabija płód. 

    Częściej tylko uszkadza w mniejszym lub większym stopniu.
    Miałem okazję sporo rozmawiać z bezdomnymi kobietami które jak najbardziej były alkoholiczkami i zazwyczaj posiadały 3-5 dzieci. Część kobiet podczas ciąży starała się nie pić, ale wracały do nałogu zaraz po urodzeniu. Dzieci oczywiście były wszystkie zabrane i przekazane rodzinom zastępczym.
    Podziękowali 2Aneta joanna_1991
  • M_Monia powiedział(a):
    Aga85 powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    Powód nadużywania alkoholu u kobiet i braku dzieci może mieć to samo źródło. 
    No nie wiem, alkoholiczki często właśnie mają dzieci, dość bezrefleksyjnie...
    Raczej nie mają. Alkohol zabija płód. 
    Nie Monia, mają i bywa, że kilkoro. Alkohol najczęściej uszkadza rozwijający się płód. Większość dzieci w dd, ma płodowy zespół alkoholowy FAS. 
  • M_Monia powiedział(a):
    Aga85 powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    Powód nadużywania alkoholu u kobiet i braku dzieci może mieć to samo źródło. 
    No nie wiem, alkoholiczki często właśnie mają dzieci, dość bezrefleksyjnie...
    Raczej nie mają. Alkohol zabija płód. 
    Matko Monia co Ty za bzdury piszesz.
    Nie zabiją a uszkadza,jest multum dzieci z fas a ile się rodziło dzieci już z promilami 
  • kociara powiedział(a):
    M_Monia powiedział(a):
    Aga85 powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    Powód nadużywania alkoholu u kobiet i braku dzieci może mieć to samo źródło. 
    No nie wiem, alkoholiczki często właśnie mają dzieci, dość bezrefleksyjnie...
    Raczej nie mają. Alkohol zabija płód. 
    Matko Monia co Ty za bzdury piszesz.
    Nie zabiją a uszkadza,jest multum dzieci z fas a ile się rodziło dzieci już z promilami 
    i to nie zawsze, jestem tego przykładem, jak i miliony moich rówieśników;

    jeszcze w czasach moich starszych dzieci, były zalecenia, bodajże szwedzkie, by kobiety z zagrożoną ciążą wypijały setkę wódki dziennie, dla rozluźnienia
  • Poproszę zatem jakieś statystyki że alkoholiczki rodzą więcej dzieci?

    A może zaraz wyjdzie że wielodzietnosc idzie w parze z alkoholem

    Wg tego co ja obserwuję alkoholiczki z regoly nie mają dzieci wcale. 
  • edytowano listopad 2022
    I są u nas takie które widze pijane i bezdzietne a faceci wokół nich się kręcą. Nie wiem skąd przekonanie że alkoholiczki są wielodzietne?
    Jakieś obserwacje z własnego podwórka?
    To ja mam inne obserwacje. Te które mieszkały blisko mnie wiele lat to były prawdziwe alkoholiczki już z widocznymi zmianami na twarzy. Nawet nigdy nie widziałam "brzucha" ani żadnego dziecka przy nich.
    Ale to tylko moje obserwacje.
    Czyli jeśli jest tylko jakieś gdybanie to należałoby sprawdzić ile dzieci statystycznie rodzi prawdziwa alkoholiczka, bo nie byłabym taka pewna że tych dzieci rodzi więcej niż statystyczna Polka. 
  • Poza tym Kaczyński chyba skądś to musiał wytrzasnąć. Ktoś mu jakieś statystyki może podsunal? 
    Podziękowali 1asiao
  • M_Monia powiedział(a):
    Poza tym Kaczyński chyba skądś to musiał wytrzasnąć. Ktoś mu jakieś statystyki może podsunal? 
    Nie sądzę. Chyba że jakiś inny podobny mu dziaders . Specjaliści od PR w PiS rwa sobie włosy z głowy po kolejnych wystąpieniach prezesa.
  • On powiedział, że on to wie z dobrego źródła.
    A Wy tu że przecież jest odwrotnie, to alkoholiczki przeciez są wielodzietne. No to ja chce znać to jego źródło wiedzy na temat nadużywania alkoholu i braku dzietności. Na pewno  ta wypowiedź poparł jakąś wiedzą ale nie powiedział jaka. 

  • Z drugiej strony znam sporo bezdzietnych z wyboru alkoholiczek. Na stanowiskach. Wybierają wieczną imprezę po godzinach, luźne związki itp. Czemu alkoholizm to się co poniektórym tylko z patolą kojarzy? Patola wielodzietna to promil alkoholiczek. I takie spojrzenie sprzed kilkunastu lat. Większość alkoholiczek to osoby wysoko funkcjonujące. I ograniczające jak najbardziej swoją płodność.
    Podziękowali 1M_Monia
  • M_Monia powiedział(a):
    On powiedział, że on to wie z dobrego źródła.
    A Wy tu że przecież jest odwrotnie, to alkoholiczki przeciez są wielodzietne. No to ja chce znać to jego źródło wiedzy na temat nadużywania alkoholu i braku dzietności. Na pewno  ta wypowiedź poparł jakąś wiedzą ale nie powiedział jaka. 

    Spytaj się, na pewno Ci powie 
  • edytowano listopad 2022
    Taki styl życia alkoholizm, narkomania to patologia, bez względu na to czy bogata czy biedna. Czy są dzieci czy nie ma. 
    Mężczyzn oczywiście też to dotyczy.

  • M_Monia powiedział(a):
    On powiedział, że on to wie z dobrego źródła.
    A Wy tu że przecież jest odwrotnie, to alkoholiczki przeciez są wielodzietne. No to ja chce znać to jego źródło wiedzy na temat nadużywania alkoholu i braku dzietności. Na pewno  ta wypowiedź poparł jakąś wiedzą ale nie powiedział jaka. 

    Ta jasne.
    On ma same dobre źródła tylko jakoś ani ich nie ujawnił ani nie pokazał 
    O cudzoziemskich pierwotniakach
    O smarfonach
    O paleniu byle czym

    Jego wszystkie teksty są oderwane od rzeczywistości i nawet jego ludzie są spięci bo nigdy nie wiadomo wszak,z czym dziadunio wyskoczy.
    Jego przekaz niestety chwytają ci,którzy są ludźmi prostymi. W większości to jego elektorat.
  • edytowano listopad 2022
    Ale się wysilasz na obrażanie wyborców pisu.
    Wyborcy opozycji często tak bardzo obrażają że aż wstyd. Świadczy to tylko o nich. 
  • Odrobinka powiedział(a):
    Z drugiej strony znam sporo bezdzietnych z wyboru alkoholiczek. Na stanowiskach. Wybierają wieczną imprezę po godzinach, luźne związki itp. Czemu alkoholizm to się co poniektórym tylko z patolą kojarzy? Patola wielodzietna to promil alkoholiczek. I takie spojrzenie sprzed kilkunastu lat. Większość alkoholiczek to osoby wysoko funkcjonujące. I ograniczające jak najbardziej swoją płodność.
    A na jakiej podstawie uważasz,że większość?
    Znowu mylimy własne przypuszczenia,opinie z obiektywnymi faktami?

    A może nie mogą mieć dzieci lub nie znalazły odpwieidniego partnera albo zmagają się z milionami traum dziecięcych,co blokuje je ?
    A alkohol to tylko przykrywką?
    Może mylisz skutek z przyczyną?

    I tak,oczywiście masz rację z tym wusokofunkcjonujacym alkoholizmem,z tym nie dyskutuje.
    Tylko nie wiem,czy we właściwy sposób to przedstawiasz 
    Podziękowali 1beatak
  • kociara powiedział(a):
    A alkohol to tylko przykrywką?
    Tak, zawsze się znajdzie wytłumaczenie alkoholizmu. To życie zawsze zmusza do alkoholizmu, a nie głupota.
    Podziękowali 1M_Monia
  • Następny mit jest alkoholizm wysokofunkcjonujacy powiązany z bezdzietnościa z wyboru. I patola wielodzietna. Bo tamto to nie patola przecież. 
  • Monia rozumiesz co znaczy pojęcie mit?
  • kociara powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    Z drugiej strony znam sporo bezdzietnych z wyboru alkoholiczek. Na stanowiskach. Wybierają wieczną imprezę po godzinach, luźne związki itp. Czemu alkoholizm to się co poniektórym tylko z patolą kojarzy? Patola wielodzietna to promil alkoholiczek. I takie spojrzenie sprzed kilkunastu lat. Większość alkoholiczek to osoby wysoko funkcjonujące. I ograniczające jak najbardziej swoją płodność.
    A na jakiej podstawie uważasz,że większość?
    Znowu mylimy własne przypuszczenia,opinie z obiektywnymi faktami?

    A może nie mogą mieć dzieci lub nie znalazły odpwieidniego partnera albo zmagają się z milionami traum dziecięcych,co blokuje je ?
    A alkohol to tylko przykrywką?
    Może mylisz skutek z przyczyną?

    I tak,oczywiście masz rację z tym wusokofunkcjonujacym alkoholizmem,z tym nie dyskutuje.
    Tylko nie wiem,czy we właściwy sposób to przedstawiasz 
    W jaki niewłaściwy? Cóż oceniającego tam napisałam? O piciu kobiet i alkoholizmie uczyłam się już dawno temu ale właśnie to było clue, że większość nadużywających alkoholu kobiet to osoby wysoko funkcjonujące. O których nikt by nie powiedział że są alkoholiczkami.
    A wcześniej napisałam że nadużywanie alkoholu i brak dzieci ma podobną przyczynę u kobiet.
    Oceniłam moje znajome które nadużywają. Dość dobrze je znam i wiem że dzieci mieć nie chcą. I powód do niechęci posiadania dzieci i picia, moim zdaniem ( a w tej materii jestem fachowcem) już będącego alkoholizmem jest u nich ten sam. 
    Poza tym czy ja dyskutuje o przyczynach czyjegokolwiek alkoholizmu?

    Podziękowali 1M_Monia
  • To jest nie prawda że alkoholiczki i narkomanki jako grupa kobiet są wielodzietne. Może być element prawdy, który chce się przedstawić jako większość. Stawiam na to że właśnie są mniej dzietne niż statystyczna Polka. Nie chcą dzieci bo nie pasują dzieci do ich stylu życia. Taki styl życia nie daje miejsca nawet na 1 dziecko. Wielodzietne alkoholiczki i to tylko z 3 dzieci, wg mnie to zdecydowana mniejszość z tych kobiet. 
  • beatak powiedział(a):
    M_Monia powiedział(a):
    Poza tym Kaczyński chyba skądś to musiał wytrzasnąć. Ktoś mu jakieś statystyki może podsunal? 
    Nie sądzę. Chyba że jakiś inny podobny mu dziaders . Specjaliści od PR w PiS rwa sobie włosy z głowy po kolejnych wystąpieniach prezesa.
    Myślisz? Czy jest coś, co moglby zrobić albo powiedzieć Kaczyński, żebyś była mu przychylna? :) 
  • malagala powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    M_Monia powiedział(a):
    Poza tym Kaczyński chyba skądś to musiał wytrzasnąć. Ktoś mu jakieś statystyki może podsunal? 
    Nie sądzę. Chyba że jakiś inny podobny mu dziaders . Specjaliści od PR w PiS rwa sobie włosy z głowy po kolejnych wystąpieniach prezesa.
    Myślisz? Czy jest coś, co moglby zrobić albo powiedzieć Kaczyński, żebyś była mu przychylna? :) 
    Nic.
  • beatak powiedział(a):
    malagala powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    M_Monia powiedział(a):
    Poza tym Kaczyński chyba skądś to musiał wytrzasnąć. Ktoś mu jakieś statystyki może podsunal? 
    Nie sądzę. Chyba że jakiś inny podobny mu dziaders . Specjaliści od PR w PiS rwa sobie włosy z głowy po kolejnych wystąpieniach prezesa.
    Myślisz? Czy jest coś, co moglby zrobić albo powiedzieć Kaczyński, żebyś była mu przychylna? :) 
    Nic.
    Więc jego pr-owcy się Tobą nie przejmują, ani innymi osobami, którzy myślą jak Ty.
    I tak na niego nie zagłosujesz.

    Dziwi mnie tylko, że inteligentne osoby dają się prowokować takim prostackim zagrywkom
  • edytowano listopad 2022
    Wg mnie to co powiedział Kaczyński to nie główny problem niskiej dzietności, tylko co najwyżej jakąś niewielka składowa.
    Prowokuje do debaty dlaczego Polki nie chcą rodzic dzieci mimo tego co państwo już zaoferowało. Ale ja bym raczej określiła, że Kobiety nie chcą mieć dzieci, albo niewiele, bo zmieniły swój sposób życia i priorytety a rodzicielstwo to nie bułka z masłem. Najbliższy prawdy wg mnie jest Franciszek. To wspolczesny egoizm i zamiłowanie do dobrobytu ( rozumianego szeroko jako też wygody natury psychicznej i fizycznej np brak zobowiązań. Gdzie mówił że na Zachodzie coraz więcej ludzi decyduje się tylko na 1 dziecko mimo iż mają zasoby na wiecej). 
    O demografii też mowil Tusk i była też afera, że demografia fajna rzecz, ale trzeba pamiętać że dla kobiety to wysiłek. Coś w tym stylu mówił. Też miał po niejad racje.

    Lewica chce ukarać Kaczynskiego. Lewica żyje w bańce że jak dadzą jeszcze więcej to Polki zaczną dzieci rodzic wiecej. HAA na pewno. Już to widzę jak się demografia poprawia.
     Dopuki nie będzie zmiany mentalności młodych kobiet w wieku rozrodczym demografia się nie poprawi. Raczej na zmianę mentalności się nie zanosi. 

    https://www.bankier.pl/wiadomosc/Lewica-zlozy-wniosek-do-komisji-etyki-o-ukaranie-Kaczynskiego-za-wypowiedz-o-kobietach-ktore-daja-w-szyje-8435080.html
  • malagala powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    malagala powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    M_Monia powiedział(a):
    Poza tym Kaczyński chyba skądś to musiał wytrzasnąć. Ktoś mu jakieś statystyki może podsunal? 
    Nie sądzę. Chyba że jakiś inny podobny mu dziaders . Specjaliści od PR w PiS rwa sobie włosy z głowy po kolejnych wystąpieniach prezesa.
    Myślisz? Czy jest coś, co moglby zrobić albo powiedzieć Kaczyński, żebyś była mu przychylna? :) 
    Nic.
    Więc jego pr-owcy się Tobą nie przejmują, ani innymi osobami, którzy myślą jak Ty.
    I tak na niego nie zagłosujesz.

    Dziwi mnie tylko, że inteligentne osoby dają się prowokować takim prostackim zagrywkom
    Wiem że mną i podobnymi do mnie się nie przejmują, ale jest jeszcze elektorat niezdecydowany, wahający się i sądzę, że tymi tekstami raczej nie zachęci.
  • Myślę, że ta wypowiedź  Kaczyńskiego i podobne jest w wynikiem z jednej strony chęci podgrzania atmosfery, a drugiej niewiedzy i ignorancji. Gdy człowiek "tylko" nie wie, to jednak wyraża się z większym szacunkiem, stara się unikać krzywdzących uogólnień. Kaczyński lubi rządzić przez antagonizowanie jakiejś grupy - tu nałożyło się to na brak wiedzy i zrozumienia kobiet, młodszego pokolenia ogólnie i wyszło bardzo żenująco.
  • To co jest przyczyną niskiej dzietności Polek? 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.