Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Akcja "czystość przed ślubem" mnie irytuje, przyznaje ginekolog

2456

Komentarz

  • Jedyną 100% metodą jest wstrzemięźliwość seksualna.
    A jeśli chodzi o doświadczenia Joanny, to one pokazują,że potrzebna jest równowaga! Zarówno informowanie o naturalnych metodach jak i pozostałych.
  • Zarówno informowanie o naturalnych metodach jak i pozostałych.


    Metodach czego???
  • Mona! Nie waham się użyć określenia regulowania płodności! I wydaje mi się,że nie ma absolutnie żadnego nakazu stosowania antykoncepcji i rozpoczynania życia seksualnego przed ślubem, prawda? A zdaje się, że posiadanie wiedzy nie jest żadnym grzechem?
  • Może lepiej metody leczenia płodności?
  • Uważam, że skoro katecheza jest nieobowiązkowa to i niech lekcje zakładania gumki będą nieobowiązkowe.

    P
  • @mona: ale ludzie mogą odsuwać w czasie poczęcie dziecka.. i po to są właśnie metody Naturalnego Planowania Rodziny! Inni mogą wybrać "inne" metody.

    @Paweł: Postulujesz nieobowiązkowe lekcje edukacji seksualnej (przygotowania do życia w rodzinie) w szkole? Chociaż trochę się zgadzamy!
  • PS. Mona, prof. Chazan użył słowa "między innymi", mówi Ci to coś?

    Werka nie krzycz tak, bo dzieci pobudzisz :rolling:
    Na pewno zaraz mi zaczniesz wmawiać, że ja powiedziałam, że niepłodnośc bierze się tylko z przedwczesnej inicjacji :swingin:

    Kto to powiedział, że prezerwatywa to nie grzech, no kto?:crazy:
  • ale ludzie mogą odsuwać w czasie poczęcie dziecka.. i po to są właśnie metody Naturalnego Planowania Rodziny! Inni mogą wybrać "inne" metody.

    Wcale nie postuluję zakazu możności zapoznania się z NPR. Wybacz, ale łączenie NPR z antykoncepcją trąci nieznajomością NPRu, lub jego niewłaściwym traktowaniem.
  • [cite] Werka:[/cite]Mona, to ja się pytam, zagadka jest regulaminowa i przewidziano cenne nagrody, poczekajmy, może jednak ktoś zgadnie... kto to powiedział... gdzie i kiedy?

    :tooth:

    Nagroda od Ciebie?
    Najcenniesze jest kiedy mnie wyśmiewasz. Znaczy wtedy, że mam rację. :clap:
  • Ale edukacja seksualna nie oznacza seksu przedmałżeńskiego!
    Pewnie, a ślizgacze nie oznaczają zdrady.
  • Zadałem sobie odrobinę trudu i przeczytałem cały raport/ekspertyzę.
    Po pierwsze, Pan Profesor jest "tylko" autorem wstępu. Po drugie, słowo niepłodność (we wszystkich formach) jest użyte 6 razy, z czego 4 przez Profesora.
    I teraz ciekawostka! Te 2 użycia słowa niepłodność (przez Profesora dr hab. Mariana Gabrysia) dotyczą zarażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową!

    Moim zdaniem Profesor Chazan nadinterpretuje fakty!
  • [cite] Werka:[/cite]No co z zagadką...?
    Tomasz i Ewa nie mają kandydatów do nagrody?
    Za czytanie Twoich postów powinnaś zapłacic z góry. Potem pogadamy o "cennych" nagrodach.
  • Osa. Cóż za poświęcenie! Gdybyśmy oceniali kwalifikacje ze względu na ilośc odpowiednich słów to Tusk zostałby najbardziej fachowym, pałającym miłością i godnym zaufania premierem.
  • Mona! Podpierasz się autorytetem Profesora,a ja wskazałem Tobie dokument, który wg mnie go dyskredytuje (naukowcy powinni opierać się na faktach! a nie daleko idących insynuacjach). A ty mi tu z Premierem wyskakujesz :wink: Widzę nie masz nic do dodania w tym temacie.

    Profesor sugeruje, że wczesna inicjacja seksualna prowadzi do niepłodności, a to jest bardzo duży skrót myślowy! To tak, jakby mówić, że prowadzenie samochodu w młodym wieku może prowadzić do złamań kończyn dolnych w wieku dojrzałym. W dodatku w wypadku...
    O wiele ważniejsza jest liczba partnerów seksualnych, która zwiększa ryzyko zarażenia chorobami i dopiero to zakażenie może u 14-25 % jak dobrze pamiętam spowodować niepłodność.
  • Niby dokładnie czytasz, a bez zrozumienia...

    Podeprę się Werką (:shocked:)
    [cite] Werka:[/cite]


    PS. Mona, prof. Chazan użył słowa "między innymi", mówi Ci to coś?

    Osa. Jesteś ginekologiem, że tak łatwo przychodzi Ci kwestionowanie naukowców, którzy mówią inne rzeczy niż chór przekupionych przez koncerny tzw. "lekarzy" znudzonych propmowanie czystości przedmałżeńskiej?
  • Nie jestem ginekologiem! Po prostu interesują mnie fakty! Jesteśmy z żoną żywym dowodem, że można skutecznie kontrolować liczbę urodzeń dzieci stosując NPR! A wiecie czemu to zawdzięczamy? Edukacji seksualnej! Wszechstronnej! Moja żona pisała pracę magisterską o antykoncepcji i wnioski są takie, że wolimy NPR! Wiedza nie szkodzi!
  • rzetelna nie szkodzi ale wybiórcza tak
  • A wiecie czemu to zawdzięczamy? Edukacji seksualnej! Wszechstronnej!
    Patriotyzm też nie wszyscy wynoszą z domu ale nikt nikogo nie zmusza do harcerstwa.
  • Nie no. Chylę czoła... I pewnie macie dwójkę dzieci tak jak ja, która nic nie stosuje :sad:
    A pracę magisterska pisałam o naturze i jej wpływie na twórczośc człowieka...
  • Po co edukować się na temat środków antykoncepcyjnych? Że są szkodliwe, chyba kazdy wie, oprócz tych którzy nie chcą wiedzieć, albo wiedzą i mają to w d....
  • Harcerstwo to działanie! Nie można być harcerzem i nic nie robić,prawda? A z edukacją jest tak, że z wiedzy można skorzystać. Nie trafiłeś z porównaniem Taw.
    @Mona: NPR to nie jest nic nie stosowanie! Czyżby poważne braki w edukacji seksualnej?
  • Nie trafiłeś z porównaniem Taw.
    Pewnie że nie. Do Twojej pokrętnej logiki bym musiał czytac przy porannej kawie Coelho zamiast Chestertona.
  • "Czyżby poważne braki w edukacji seksualnej? "


    Przypomniało mi się

    goL4ldd9yzA
  • No wiesz co Mona. A co na to Dziedzina z GN?
  • Proponowanie eliminacji osób to specjalność palikota, nie dziw, że od razu tak zaczął.
  • "Ten program nazywa się warto rozmawiać, a nie warto obrażać".
    Mona, czuję się nazwany przez Ciebie głupkiem :wink:
    Ja postuluję, że wiedzy zdobytej (np w szkole) nie trzeba stosować w życiu, co nie zmienia faktu, że generalnie trzeba się uczyć. Niektóre głosy na forum odczytuję jako negację potrzeby uczenia, bo i tak nie będzie się jej wykorzystywać.
    I proszę o jakieś fakty potwierdzające szkodliwość środków antykoncepcyjnych. Uczulenie na lateks?? A może chodzi o środki hormonalne? Mona, przeczytaj przeciwwskazania do jej stosowania i wiedz,że są one dobierane indywidualnie. A przynajmniej powinny być. I podpowiem również, że w leczeniu wielu chorób, w tym bezpłodności spowodowanej endometriozą stosuje się hormony! Niestety w takim przypadku występuje okresowe obezpłodnienie jako skutek uboczny terapii.
  • Do sklepu na lewo?
  • Wiesz.. w zasadzie na prawo, ale czasem prosto lub nieco w lewo, żeby nie wdepnąć w kupę. Taka moja wolna wola.
  • Osa, na obronę prof. Chazana muszę Ci napisać, że młode kobiety (szczególnie nastolatki) są bardziej podatne na infekcje przenoszone drogą płciową (są dokumentujące to badania). Może dlatego profesor pozwolił sobie na taki skrót myślowy. Osobna sprawa, to fakt, że osoby wcześniej zaczynające zazwyczaj mają więcej partnerów.
    Oczywiście, nie ma bezpośredniego związku przyczynowo-skutkowego między wiekiem inicjacji a niepłodnością, jednak daje się zaobserwować korelacja między wiekiem inicjacji a problemami z płodnością, których bezpośrednią przyczyną są czynniki związane z infekcjami.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.