Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Posłanka Żukowska ratuje honor lewicy

«1345

Komentarz

  • Nie znam niemieckiego, ale jeśli ta wypowiedź Żukowskiej jest na poważnie, to mnie zaskoczyli. 
  • Polityk z neonazistowskiego AfD nazwała Niemcy wschodnie "środkowymi", sugerując, że "wschodnie" znajdują się w Polsce. Co gorsza, ta partia ma największe poparcie w byłym NRD.
  • @DaddyPig Jak w 21 wieku mogą istnieć partie neonazistowskie? Malo im było działań wujka Adolfa? 
  • Odnośnie posłanki Żukowskiej, to nei pierwszy raz kiedy mnie zadziwia pokazując że na osoby z mózgiem są także na lewicy. Ona i Śpiewak powodują u mnie dysonans poznawczy.
  • edytowano czerwiec 2023
    @Malia Jak w każdej partii, znajdą się i mądrzejsi i ci mniej mądrzy. Napisala dobrze, bo to jest żart, że istnieją jeszcze poglądy nazistowskie, jakby Niemcom było mało zła, jakie sami kiedyś wybrali. Niemcy wschodnie w Polsce, co. 
  • Malia powiedział(a):
    Odnośnie posłanki Żukowskiej, to nei pierwszy raz kiedy mnie zadziwia pokazując że na osoby z mózgiem są także na lewicy.

    To ta Żukowska?





    To ja skomentuję post Maćka, że chyba po raz pierwszy powiedziała coś z sensem.







  • Turturek powiedział(a):
    Malia powiedział(a):
    Odnośnie posłanki Żukowskiej, to nei pierwszy raz kiedy mnie zadziwia pokazując że na osoby z mózgiem są także na lewicy.

    To ta Żukowska?





    To ja skomentuję post Maćka, że chyba po raz pierwszy powiedziała coś z sensem.







    To że bzdury wygaduje to też wiem, ale kilka razy zabłysła inaczej.
  • Podobno nawet zwierzę raz w roku przemówi ludzkim głosem.
  • edytowano czerwiec 2023
    @Turturek Na prawicy tak jak wszędzie też gadają głupoty, jak o tym, że pedofil jest lepszy niż edukacja seksualna czy prolajfer Korwin chcący niepełnosprawnym zabrać finansowanie paraolimpiady. Lewica jest jaka jest, ale inni nie sa jacyś lepsi. 
  • paulaarose powiedział(a):
    czy prolajfer Korwin chcący niepełnosprawnym zabrać finansowanie paraolimpiady. Lewica jest jaka jest, ale inni nie sa jacyś lepsi. 
    Finansowaniu imprez sportowych przez państwo też jestem przeciwny. Od tego są sponsorzy. Jeżeli paraolimpiada najdzie sobie sponsorów, to ma takie samo prawo do odbycia się jak każde inne zawody. Jeżeli nie znajdzie, to jaki sens jest w jej finansowaniu? Żeby działacze zarobili na boku?

    Ja nie żądam żeby finansować i transmitować zawody sportowe czy występy teatralne moich dzieci, bo wiem, że prócz mnie mało kogo to będzie obchodzić. Dlaczego jakaś grupa ma być w tym względzie uprzywilejowana? Dlaczego ja mam się składać na czyjeś hobby którym zupełnie nie jestem zainteresowany? Można zrobić przecież zrzutkę w internecie i kto chce będzie mógł wpłacić. Jak będzie miał więcej pieniędzy bo mu państwo tyle nie zabierze co dotychczas w podatkach, to na pewno wielu się złoży na taki szczytny cel.

    Lewica gada zdecydowanie więcej głupot niż prawica i to głupot egzystencjonalnych od których zależy jakość mojego życia.

    Podziękowali 1Elf77
  • edytowano czerwiec 2023
    @Turturek A ja bym wolała aby państwo przestało finansować TVP, aby była to forma subskrypcji dla chętnych, bo nie każdy ogląda TVP czy ogólnie TV. Powiedz mi za co, prawicowy PiS jakiś czas temu dał nagrody swoim Pisowskim podopiecznym? Czemu prawicowy PiS nieźle wkopał podczas pandemii branże gastronomiczna? 

    A co do konfy i lewicy obie partie są podejrzane, tylko ktoś musi głosować na kogoś kto im pasuje. 
  • Państwo musi mieć swój kanał informacyjny. I to nie jest kwestia chcenia.

    Pis nie jest prawicowy. Jest on programowo kontynuatorem PPSu czyli Polskiej Partii Socjalistycznej. Zawłaszczenie nazwy prawica przez PiS jest wyjątkowo chamskie. A socjaliści jak wiadomo robią rzeczy które generują dalsze problemy.
  • edytowano czerwiec 2023
    @Turturek Kiedyś czytałam że BBC miało przejść na formę subskrypcji, a to też ich TV publiczna. Na takim poziomie jakim jest dzisiaj TVP, a przy najmniej TVP info, nie każdy chce ich finansować.


    A PiS jak i PO już rządzili a poparcie nadal to samo, a chcieli ich widłami gonić. 
  • W Wielkiej Brytanii nie ma opozycji totalnej i głos rządu jest słyszalny bez problemu. Podobnie było jak rządziło PO, wtedy TVP i TVN nadawały jednym głosem. Wraz ze zmianą opcji politycznej nie może być takiej sytuacji w której do opozycji należą wszystkie media, a rząd nie ma gdzie się wypowiedzieć. Do tego państwa zachodnie przez dziesięciolecia wyrobiły sobie media działające samodzielnie i samofinansujące się. My przez cały PRL mieliśmy media propagandowe, potem służby specjalne założyły swoje i nie doczekaliśmy się jeszcze prawdziwych mediów opartych o sam biznes.

    A tak przy okazji jak kupuję jakiś pakiet TV dlaczego zawsze musi być tam TVN? Co w sytuacji jak ktoś nie chce na nich płacić?

    Dla mnie jedynym sposobem nie finansowania propagandy było zrezygnowanie z TV w ogóle. I bardzo sobie to chwalę z perspektywy czasu.
  • edytowano czerwiec 2023
    Posłanka Żukowska to jedna z mniej inteligentnych postaci na polskiej lewicy, ten typ, który mnie bardzo irytuje - mało konkretnej pracy, dużo wypowiadania się o sprawach, o których niewiele wie. Często jest w wywiadach u Mazurka, który dobrze to obnaża.

    Tutaj teoretycznie reakcja słuszna, ale ten cytat to też typowe bicie piany. Ona serio zakłada, że Alice Weidel zna polski?
    Podziękowali 1Turturek
  • Afd to trochę tak jak Giorgia Meloni. Zdobywają punkty na eurosceptycyzmie, niechęci do migrantów, bieżących problemach społecznych. Potrafią dotrzeć do niektórych konserwatystów. Od czasu do czasu któryś z nich zbyt otwarcie zamanifestuje swój sentyment do nazizmu i wtedy robi się afera ;)
  • edytowano czerwiec 2023
    @Turturek

    Po prostu nie oszukujmy się - te środowiska związane z Pisem, prawicą są bardzo nieudolne w sferze medialnej. A przypominam, że Kaczyński uwłaszczył się na likwidacji RSW "Prasa-Książka- Ruch" i naprawdę miał dobre możliwości, by działalność medialną prowadzić. Nie chciał, nie potrafił więc sprzedał tytuł - dlaczego teraz ma pretensje, że inni rozwijali Agorę, TVN, Polsat itp?

    Dlaczego teraz mamy finansować z podatków telewizję panu Kaczyńskiemu, która jest wyłącznie tubą propagandową? Niech prawica rozwija Radio Maryja, Republikę czy inne takie - a że są one mało atrakcyjne dla szerokiego grona odbiorców to kwestia rynku i oferty.
  • edytowano czerwiec 2023
    @Coralgol PiS zaprosił do TVP osoby ze środowisk Republiki i reszty bo ludzie, których wyrzucili przy zmianie władzy i tak nie chcieliby z nimi pracować. Ja uważam, że to jest skandal że 2 miliardy złotych rocznie idzie na media, które już prawie nie propagują niczego ciekawego, przynajmniej w stacjach które ogląda najwięcej ludzi. 
  • @Turturek Mi się nie podoba wprowadzanie do języka mediów publicznych pojęć brzmiących prymitywnie, takich jak lewak, totalna opozycja. 
  • Coralgol powiedział(a):
    @Turturek
    Nie chciał, nie potrafił więc sprzedał tytuł -

    Nie potrafił. Sam kompletnie się nie zna na gospodarce, a do tego miał kiepskich doradców jak to w partii wodzowskiej bywa.


    paulaarose powiedział(a):
    Mi się nie podoba wprowadzanie do języka mediów publicznych pojęć brzmiących prymitywnie, takich jak ... totalna opozycja. 

    Ale to jest samookreślenie tego środowiska. Jeżeli ktoś mówi o sobie że jest komunistą, to ja mam prawo używać wobec niego tego określenia, jeżeli ktoś mówi że jest opozycją totalną, to analogicznie jak mam go inaczej nazywać?




  • edytowano czerwiec 2023
    @Turturek Jednak mimo wszystko media publiczne powinny zachować wyższy poziom, a nie używać prostackiego języka, przecież to wstyd na całą Europę. Tam nawet w porannym programie wulgaryzmów używali...
  • W czym upatrujesz prostactwo jeśli chodzi o "totalną opozycję"? Sugerujesz, że Ci którzy się tak nazwali są prostakami?
  • @Turturek Może nie prostactwo ale nieprofesjonalnie to brzmi. Politycy mogliby mieć więcej kultury, a media tym bardziej. Nie chcę mediów publicznych, które mówią moim rodzicom, że PiS to samo dobro czy Tomaszów Lisów jak było jeszcze z 8 lat temu. 
  • @Turturek Teraz Morawiecki wspomniał o "warszawce"  :D. Ja rozumiem, że nie trzeba być fanem swoich przeciwników, ale to jednak pogardliwe określenie. A włączyłam to tylko dlatego, że czekam aż kamera najedzie na jedną osobę, która tam jest :D
  • edytowano czerwiec 2023
    paulaarose powiedział(a):
    @Turturek Może nie prostactwo ale nieprofesjonalnie to brzmi.

    Kwestionujesz nazwę którą wybrało środowisko określające się "totalna opozycją". To jak niby ich nazywać? "Krasnoludki i urwipołcie"? No zlituj się, nie po to ktoś wybiera dla siebie nazwę, określa czym się zajmuje, jakie są jego idee, żebyś potem mówiła że przytaczanie tej nazwy to nieprofesjonalne. Niby z jakiej racji?


  • edytowano czerwiec 2023
    @Turturek Dla mnie zarówno opozycja jak i rząd zachowują się bardzo nieprofesjonalnie, wystarczy obejrzeć posiedzenie sejmu, posłuchać wywiadów. Nie mówiąc też, że chyba nawet w Polsce zdarzyło się komuś pobić, co jest lekko skandaliczne. 
  • Proponuję kandydować i pokazać pełen profesjonalizm. Bez zaangażowania nowych osób nigdy nie opuścimy starego układu.
  • @Turturek Możesz kandydować, ja nie pcham się do kamer, chyba że zaangażowałabym się lokalnie. 
  • edytowano czerwiec 2023
    @Turturek Teoretycznie młodzi są w lewicy i konfederacji, ale wszyscy wiemy jak tam jest i różnie u nich ten profesjonalizm wygląda. 
  • To nie ja zarzucam nieprofesjonalizm :)
    Jeżeli ktoś wysuwa taką krytykę powinien albo dawać samemu przykład, albo posiadać kompetencje pozwalające ocenić takie kwestie, czyli być samemu zawodowym profesjonalistą.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.