Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Posłanka Żukowska ratuje honor lewicy

135

Komentarz

  • M_Monia powiedział(a):
    Chcą trochę ukrucic 500+, 800+.
    A z kolei nie całkowicie jak chcieliby inni. To też może być lepsze, o ile te pieniądze trafia np na służbę zdrowia czy do ochrony maltretowanych dzieci. 

    To byłoby chyba najgorsze co może być. 500+ jest zwrotem z zapłaconego podatku, czyli odebrana kasa od obywateli wraca z powrotem do obywateli i mogą z nią robić co chcą i się bogacić.
    Przekierowanie tej kasy na cokolwiek innego czy na służbe zdrowia, czy na edukację, oznacza że po prostu urzędnik będzie znowu te pieniądze wydawał według swojego widzimisię, głośno tylko ogłaszając propagandę że dba o nasze zdrowie, czy o nasze dzieci, a wszyscy będą po prostu biedniejsi.
    Im większy zwrot z podatku (czyli ogólnie niższe podatki) tym obywatele są bogatsi. Ale ponieważ twój umysł jest już w szponach lewactwa wiem że tego nie zrozumiesz. Tak samo jak nie zrozumiesz że im dłuższe rządy lewicy tym więcej ograniczeń i skończy się po latach, że u fryzjera kobieta będzie miała do wyboru 7 fryzur a mężczyzna 2 - tak jak w Korei Północnej.

  • M_Monia powiedział(a):


    Lewica musialaby też zmienić swoje zdanie co do Kościoła. Przestać z nim walczyć. 


    Naprawdę myślisz że możesz sobie wybierać jedne postulaty lewicy a inne odrzucać ? Sporo ludzi tak myśli, do tej pory rządy lewicy, PO, PSL ich niczego nie nauczyły, to jak w Polsce ma być dobrze ?

    Podziękowali 1Odrobinka
  • M_Monia powiedział(a):
    Jestem też za równością wobec mężczyzn. 
    Tragedia, dlaczego tak źle życzysz kobietom ?
    Podziękowali 1Pioszo54
  • edytowano czerwiec 2023
    Hamal powiedział(a):
    M_Monia powiedział(a):
    Jestem też za równością wobec mężczyzn. 
    Tragedia, dlaczego tak źle życzysz kobietom ?

    M_Monia powiedział(a):
    Dlaczego zle życzę?


     Ponieważ ten postulat jest niszczący dla obu płci.
    Podziękowali 1Pioszo54
  • M_Monia powiedział(a):
    Mam zdanie zupełnie odwrotne 

    Czyli jesteś za poprawieniem np. przepisów o maksymalnych ciężarach?

    Obecnie jest:
    dla kobiet - 8 kg przy pracy stałej oraz 12 kg przy pracy dorywczej;
    dla mężczyzn - 20 kg przy pracy stałej oraz 30 kg przy pracy dorywczej.

  • Czyli nie jesteś za równością :)
  • @Turturek Nie sprowadzajmy spraw do absurdu... 
  • Dlaczego absurdu?
  • @Skatarzyna Rownosc płci, nie oznacza równości w każdej dziedzinie. Mam wrażenie, że takie porównania służą ośmieszeniu przecwnej komuś opinii. 
  • Turturek powiedział(a):
    Czyli nie jesteś za równością :)
    Powtarzam - @M_Monia podobnie jak większość wyborców lewicy myśli że może wybierać tylko niektóre postulaty lewicowe. Że pod hasełkiem o równości można sobie wybrać tylko to co będzie dla niej korzystne, a niekorzystne odrzucić. Przecież zgodnie z lewicową ideologią człowiek jest za głupi żeby dostać możliwość wyboru.
    Niestety ludzie chyba nigdy tego nie zrozumieją. Ta ideologia jest jak walec, i jedyne co to zmiażdży ich równo.
    Podziękowali 1Odrobinka
  • edytowano czerwiec 2023
    @Hamal A co powiedzieć o prawicowych aferach jak rozwód Kurskiego czy w Ordo Iuris? O poglądach, że przedsiębiorca to pan a pracownik musi się koniecznie dostosować do każdych warunków? Lewica nie jest złota, ale przeciwna strona nie jest szczególnie lepsza. 
  • Od kiedy Kurski jest prawicową osobą ? czy postępuje w sposób prawy ?

    Stosunki pracodawca-pracownik reguluje dobrowolna umowa między nimi. Jeśli nie odpowiada to nie musi jej podpisywać. Więc pracownik nie musi się dostosowywać do każdych warunków.
    Druga sprawa - im pracownik jest lepszym fachowcem w swojej dziedzinie tym pracodawca bardziej o niego dba.
    Podziękowali 1Odrobinka
  • edytowano czerwiec 2023
    @Hamal W Polsce trafiają się pracodawcy, dla których bez umowy i poniżej minimalnej to dobra stawka, więc o czym my mówimy. Danie przedsiębiorcom w pełni wolnej ręki to będzie piekło dla pracowników.

    Kurski jest związany z partia rządząca, która mianuje się prawica. Każdy popełnia błędy, ale na skalę państwowa, jest to szkodliwe też dla Kościoła. 
  • Skąd wiemy  z kim jest powiązany Kurski ..może z mafią z kolumbii 
  • paulaarose powiedział(a):
    @Hamal W Polsce trafiają się pracodawcy, dla których bez umowy i poniżej minimalnej to dobra stawka, więc o czym my mówimy. Danie przedsiębiorcom w pełni wolnej ręki to będzie piekło dla pracowników.


    Mylisz się. Praca bez umowy i poniżej minimalnej jest tylko dla ludzi którzy prawie nic nie potrafią. Żaden fachowiec w swojej dziedzinie tak nie pracuje.
    Podziękowali 1Odrobinka
  • @Hamal To, że prawie nic nie potrafią, to nie znaczy, że zasługują na niegodne warunki. Wyzysk nie jest chrześcijański. 
  • paulaarose powiedział(a):
    @Hamal To, że prawie nic nie potrafią, to nie znaczy, że zasługują na niegodne warunki. Wyzysk nie jest chrześcijański. 
    kręcisz pojęciami. Każda praca jest wyzyskiem, żebym miał pieniądze muszę dać się wyzyskać swojemu pracodawcy, potem idę do sklepu i za te pieniądze wyzyskuję innych żebym mógł kupić towary.
  • edytowano czerwiec 2023
    @Hamal Myślę, że wiesz o co chodzi. Moja kuzynka pracuje na UOP za duże pieniądze, w poważnej firmie. Ona dużo potrafi, to nie znaczy, żeby jej sąsiadka która potrafi mniej nie mogąc znaleźć pracy, dostawała niezgodne z prawem oferty. 
  • paulaarose powiedział(a):
    @Hamal Myślę, że wiesz o co chodzi. Moja kuzynka pracuje na UOP za duże pieniądze, w poważnej firmie. Ona dużo potrafi, to nie znaczy, żeby jej sąsiadka która potrafi mniej nie mogąc znaleźć pracy, dostawała niezgodne z prawem oferty. 
    tak, właśnie to znaczy.
    A to że ta druga nic nie potrafiąc nie może znaleźć pracy to właśnie przez prawo które realizuje lewicową ideologię.
  • edytowano czerwiec 2023
    @Hamal Nawet ten co mniej potrafi powinien być traktowany jak człowiek, nie jak śmieć. A prawo jest jakie jest i kogo mamy wybierać, aby obywatele czuli się godnie traktowani?


     Od kiedy kto co ile potrafi jest miarą lepszości człowieka? Można mieć talent do zakładania firm i być złoczyńca. A można tylko sprzątać i dzielic się miłością do drugiego człowieka. Myślałam, że jesteś katolikiem. 
  • edytowano czerwiec 2023
    @Hamal A zresztą, jeśli masz dziecko, które może nic większego nie potrafić to  chciałbyś aby pracowało bez umowy, za mniej niż minimalna, 6 dni w tygodniu? Pewnie w takim wypadku powiesz, że trzeba zrobić wyjątek... 
  • paulaarose powiedział(a):
    Myślałam, że jesteś katolikiem. 
    Bzdury piszesz, skąd masz tyle czasu do zmarnowania, zamiast się czegoś pouczyć i znaleźć lepsza pracę to dajesz się zwieść lewackiej ideologii że oni Ci zapewnią pracę i lepsze traktowanie.

    Podziękowali 1paulaarose
  • edytowano czerwiec 2023
    @Hamal Ja nie głosuje na lewicę. Źle potraktowal mnie pracodawca, który na facebooku głosił, że kocha papieża. Szukam swojej drogi ile mogę i modlę się, aby nie trafić znowu na kogoś o większym ego niż słońce. 
  • Podziękowałam przypadkowo.
    Ludzie o poglądach takich jak ty, sami do takiej pracy nie pójdą, ale innych tam widzą. 
  • paulaarose powiedział(a):
    Źle potraktowal mnie pracodawca,
    to znajdź sobie innego.
  • @Hamal Szukam. Chcę tylko aby takim ludziom w końcu się dostało, a nie są bezkarni.

    A Ty jak chcesz, sam się zatrudnij na chwilę za 15 złotych w gastronomii jak oferowali to jednej dziewczynie. Mówię poważnie, nabierzesz szerszego doświadczenia, od korporacji do zmywaka. 
  • @paulaarose trochę mieszasz.
    To, że ktoś mało potrafi sprawia, że jest słabszym pracownikiem, nie człowiekiem.
    Mój mąż bywał pracodawcą, zatrudnienie osoby, która potrafi i szybko się uczy było opłacalne. Tyle. 
  • edytowano czerwiec 2023
    @Skatarzyna Czasami pracodawca swoim traktowaniem pokazuje, że ma człowieka za gorszego. 

    Mi chodzi o to, że nie trzeba kogoś zatrudniać, ale jak już się zatrudnia to aby robić to według prawa... Wiadomo, że są lepsi w swoim fachu... 
  • @paulaarose, nie wiem, mnie tam nie było. Czasem świeżo zatrudniony pracownik może narobić znacznych szkód i wtedy trudno jednoznacznie określić kto komu ile winien.
  • @Skatarzyna Czasami tak, ale są sytuacje gdzie pracodawcy ewidentnie nie przejmują się prawem. Zawsze sami mogą pracować w firmie, zamiast kogoś zatrudniać. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.