Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

«1345

Komentarz

  • edytowano październik 2023
    Symboliczne. Umiera w momencie kiedy to ponad połowa ludzi w Polsce opowiedziała się de facto za aborcją. 
  • Prayboy powiedział(a):
    Symboliczne. Umiera w momencie kiedy to ponad połowa ludzi w Polsce opowiedziała się de facto za aborcją. 
    Konkretnie to opowiedziała się przeciwko dalszym rządom PiSu. Co do aborcji to zdania są podzielone.
  • Wilfrid powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Symboliczne. Umiera w momencie kiedy to ponad połowa ludzi w Polsce opowiedziała się de facto za aborcją. 
    Konkretnie to opowiedziała się przeciwko dalszym rządom PiSu. Co do aborcji to zdania są podzielone.
    ???
    patrzyłeś jak głosowała?

  • Prayboy powiedział(a):
    Wilfrid powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Symboliczne. Umiera w momencie kiedy to ponad połowa ludzi w Polsce opowiedziała się de facto za aborcją. 
    Konkretnie to opowiedziała się przeciwko dalszym rządom PiSu. Co do aborcji to zdania są podzielone.
    ???
    patrzyłeś jak głosowała?

    Pomyliłeś podmiot.
  • bliska mi była i jest
    bardzo <3


  • Pomyliłeś podmiot.

    to znaczy?
  • edytowano październik 2023
    patrzyłaś?
  • Prayboy powiedział(a):


    Pomyliłeś podmiot.

    to znaczy?
    To znaczy, że przeciwko dalszym rządom PiSu opowiedziała się połowa ludzi w Polsce.
  • Prayboy powiedział(a):
    Symboliczne. Umiera w momencie kiedy to ponad połowa ludzi w Polsce opowiedziała się de facto za aborcją. 
    Tak sobie właśnie dzisiaj myślałam że odchodzi w momencie kiedy po ludzku byłaby najbardziej potrzebna, ale może właśnie po śmierci zrobi się głośno o tym czego uczyła. Pan Bóg na pewno ma świetny plan 
  • Czytam, co pisze o niej na TOK FM były jezuita Obirek i mi słabo. Tj. słabo mi, że można tak znieważać ludzi wcześnie powszechnie szanowanych nie podając żadnych sensownych argumentów, a tworząc propagandowe zbitki słowne, typu "teologia ginekologiczna". Albo czynić komuś zarzut z tego, że praktykuje swoją wiarę.

     https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,30339407,jan-pawel-ii-i-poltawska-siali-spustoszenie-w-kosciele-byla.html?fbclid=IwAR3WoaMJ1VuSeeiI0Xv6rBAYONjpqVBk-78ueUF9xK0Te7zDWweFS0holuM


    Nie powinno mnie to już dziwić, a dziwi.
  • @Berenika
    a czego się można spodziewać po takim człowieku? Ilu mężów, którzy po latach porzucili swoje żony, powie o nich coś dobrego? Ile dzieci, które zostawiły rodziców i vice versa. Przecież musi krytykować i obrzydzać bo tym samym usprawiedliwia siebie samego. Wielkie rewolty przeciw Bogu kończą się wizytami w burdelu za rogiem jak pisał Gasset. 
    Podziękowali 1Berenika
  • Z drugiej strony jest cielęce uwielbienie, które sprawi, że ta wielka kobieta, zamiast być wzorem dla młodzieży, zostanie jej zohydzona, i szybko zapomniana.

  • Pogrzeb śp. Wandy Półtawskiej odbędzie się 31 października w Krakowie

    Pogrzeb śp. dr Wandy Półtawskiej odbędzie się we wtorek 31 października br. o godz. 13.00 w Bazylice Mariackiej w Krakowie. Wcześniej o godz. 12.30 zostanie odmówiony różaniec w intencji zmarłej. Obrzędy ostatniego pożegnania odbędą się na parafialnym cmentarzu na Salwatorze w Krakowie o godz. 16.00. Uroczystości będą miały charakter państwowy.

  • Generalnie człowiek wierzący jest przeciwnikiem grzechu.
  • M_Monia powiedział(a):
    Nie no nic. Jak jest ograniczenie prędkości do 30 i 90%ma to w d... To przecież nic  :D
    A z 5%i tak jedzie rowerem dlatego nie przekracza, bo samochodem dołączyliby do tych 90%
    Wszystko gra
    Kto wie a może żyjemy też w takiej hipokryzji gdzie 90%duchownych łamie celibat  :D

    Franciszek kiedyś mówił o hipokryzji w Kościele wśród duchownych i wśród wiernych. Jeśli jest aż taka rozbieżność z rzeczywistością to na pewno nie gra i możemy różnic się od lewaków tylko poziomem hipokryzji. 

    M_Monia powiedział(a):
    Nie no nic. Jak jest ograniczenie prędkości do 30 i 90%ma to w d... To przecież nic  :D
    A z 5%i tak jedzie rowerem dlatego nie przekracza, bo samochodem dołączyliby do tych 90%
    Wszystko gra
    Kto wie a może żyjemy też w takiej hipokryzji gdzie 90%duchownych łamie celibat  :D

    Franciszek kiedyś mówił o hipokryzji w Kościele wśród duchownych i wśród wiernych. Jeśli jest aż taka rozbieżność z rzeczywistością to na pewno nie gra i możemy różnic się od lewaków tylko poziomem hipokryzji. 

    Nie wiem kto to lewak
    ale jeśli chodzi ci o tych, którzy otwarcie mówią, ze nie chcą dzieci, nie ukrywają stosowania środków antykoncepcyjnych, to hipokryzji tu nie ma za grosz. 
    Natomiast katolicy, którzy unikają współżycia, żyją wg kalendarzyka albo i stosują antyki a krzyczą ze są otwarci, bo Bóg daje dzieci, to tak, tu jest hipokryzja level hard. 
    I żadne pozwolenie Franciszka na prezerwatywy tu nie ujmuje tego zakłamania 
  • Licytacja, kto jest większym hipokrytą, to też ciekawy sposób spędzania czasu.
    Podziękowali 2Beta Basja
  • Wspólnota oparta na hipokryzji?
    Nie, na pewno nie.
    A że hipokrytów nie mało w każdym środowisku? Nie znam żadnego wolnego od tej plagi. Zwykła ludzka brzydka cecha. 
    Podziękowali 1Berenika
  • @M_Monia znasz definicje grzechu ciężkiego? Tu zdanie p. Półtawskiej nie ma znaczenia. 
    Ot różnie ukształtowane sumienia. Twoje i Jej. Ale definicji grzechu ciężkiego to nie zmieni.
    Podziękowali 3Beta Berenika Basja
  • Za wiele rzeczy szanuję p. Wandę Półtawską, ale uważam że pod niektórymi względami miała bardzo toksyczny wpływ na KK.
  • @M_Monia Franciszek głosi, że masturbacja jest ok? 
  • @M_Monia podziękowałem,  gdyż dzięki twojemu wpisowi zacząłem szukać o co konkretnie Jej chodzi z tą masturbacją. No i wreszcie zrozumiałem też i naukę JPII dotyczącą seksualności. 

    Mam wrażenie że tak naprawdę mało kto rozumie tych dwoje ludzi. Wanda Półtawska mówi prosto i zrozumiale. Jest to dużo prostrze do zrozumienia od filozoficznych wywodów Jana Pawła II. Oczywiście można się z nimi zgadzać, bądź nie. Jednak dobrze jest się najpierw wiedzieć. A to np dla mnie nie było takie proste. Dobrze że w końcu trafiłem na filmiki Wandy Półtawskiej. Gdybym kiedyś od tego zaczął, to uniknąłbym wielu nieporozumień co do Papieża Polaka
  • @M_Monia podziękowałem,  gdyż dzięki twojemu wpisowi zacząłem szukać o co konkretnie Jej chodzi z tą masturbacją. No i wreszcie zrozumiałem też i naukę JPII dotyczącą seksualności. 

    Mam wrażenie że tak naprawdę mało kto rozumie tych dwoje ludzi. Wanda Półtawska mówi prosto i zrozumiale. Jest to dużo prostrze do zrozumienia od filozoficznych wywodów Jana Pawła II. Oczywiście można się z nimi zgadzać, bądź nie. Jednak dobrze jest się najpierw wiedzieć. A to np dla mnie nie było takie proste. Dobrze że w końcu trafiłem na filmiki Wandy Półtawskiej. Gdybym kiedyś od tego zaczął, to uniknąłbym wielu nieporozumień co do Papieża Polaka
  • Berenika powiedział(a):
    Licytacja, kto jest większym hipokrytą, to też ciekawy sposób spędzania czasu.
    Komentowanie sposobu spędzania czyjegoś czasu to tez ciężkawy sposób spędzania czasu. 
  • Niektórzy przestrzegają w 100proc i może pojda do nieba 
  • No właśnie dzięki temu co mówiła Wanda Półtawska ja wczoraj zrozumiałem skąd pochodzi to piętnowanie np masturbacji przez Kościół   B)
  • Nie ma. Pokolenie przedwojenne już się kończy.
    My musimy żyć w naszej rzeczywistości i za nasze wybory odpowiadamy. Nie dziadków, pradziadków, rodziców.
  • M_Monia powiedział(a):
    I bardziej zaufała bym Wandzie gdyby zamiast seksem zajęła się Holokaustem. Ona to widziała.
    Te okropieństwo a skupiona była na seksie zakazach w seksie.
    Normalnie las płonie a ta zajmuje się różami. 


    Ciekawa postać. I pewnie dobra ale ja nie rozumiem. W szczególności w zestawieniu do czasów w jakich przyszła jej młodość. Ale w sumie było by nudno gdybyśmy wszyscy byli tacy sami. Więc dobrze ze tacy ludzie byli i są. 
    Sorry @M_Monia, ale błądzisz znów. Gdy las płonął, tj. Niemcy napadli na Polskę, Harcerka wstąpiła do wojska gotowa umrzeć za Polskę. I trzy lata spędziła w niewoli. A etyką seksualną zajmowała się znacznie później. W międzyczasie zajmowała się leczeniem  dzieci, które były w obozach.
  • @M_Monia Kościół wskazuje drogę do Boga, do świętości. Absurdalne jest oczekiwanie, że Kościół zmieni naukę, bo wielu ją odrzuca. 
    Wchodźcie przez ciasną bramę! Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. 14 Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują!

    Masz wolną wolę, możesz wybrać czy wolisz iść drogą, którą wybiera 90%, czy tą, którą wybiera 10%. 
    Podziękowali 1Joannna
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.