Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nie żyje Wanda Poltawska

1235»

Komentarz

  • Beta powiedział(a):
    Ale przecież Tobie pasuje, że Franciszek nie przypomina ludziom o tej nauce Kościoła, tylko wyzywa od egoistów, bo nie mają co najmniej 2 dzieci.
    M_Monia powiedział(a):
    Oczywiście że mi to pasuje
    Bo wg mnie jest tak jak on mówi 

    @M_Monia czy Ty jesteś katoliczką?
  • Mój wogole.
  • M_Monia powiedział(a):
    Jestem już po 40 parę lat.
    Ale jwk się zdarzy
    Ale papież Franciszek mówił że 3 jest dobrze, że nie musi być bardzo dużo. "brzydko powiedział, że katolik nie musi jak królik" 

    Raczej nie mówił tego, aby kogoś obrazić. 
  • Są ludzie wierzący, otwarci na życie, posiadają dużo dzieci i mogli się poczuć conajmniej głupio słysząc określenie na królika.
    Podziękowali 1Leli
  • @M_Monia Ale to było kilka lat temu. Wielu osób to nie uraziło, bo naprawdę nie sądzę, aby głowa Kościoła pogardliwie wypowiadała się o rodzinach wielodzietnych. 
  • M_Monia powiedział(a):
    Ja też mam więcej niż 3 i się nie obrażam jak Terlikowski który nie jest jakoś mega eielodzuetny 
    Terlikowski to dla mnie jakiś fanatyk. Nie chcę oceniać, że nie jest dobrym ojcem, ale jak słucham jego wypowiedzi, to mam wrażenie, że o dzieci chodzi w tym najmniej, a najwięcej o jakąś prywatną wojnę przeciwko żyjącym inaczej.
  • @malaga Ciekawe czy jest taki wskaźnik jak "wypalenie chrześcijańskie", czy "wypalenie katolickie". Czyli wskaźnik który informuje nas, że wiara nas już nie cieszy. Bo wiąże się z ogromną ilością wymagań, jest polem minowym itd

    Tak sobie "porównałem" podobny twój wpis o "wypaleniu rodzicielskim"
  • + Nie podoba mi się lansowanie go w mediach. To człowiek, który nie zna się za bardzo na niczym konkretnym, ale jest zapraszany przez jednych, bo jest skrajny, a drudzy najpierw robią z niego "babę z brodą", a potem pokazują niby "ludzką twarz".
  • @Biznes Info Oj myślę, że wypalenie w wierze istnieje i statystyki na ten temat mogłyby być interesujące.
  • M_Monia powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    Słowa Franciszka nie stanowią nauczania Kościoła. 
    No tak. Lepiej znają się na tym Beta i Asiao no i Wanda niż sam obecny papież 
    Ja wogole nie odnoze się do wypowiedzi papieża tylko do twoich wypowiedzi  :D
  • edytowano listopad 2023
    @M_Monia Jedyna hipokryzję jaką dostrzegam aktualnie, jest moja własna. Wnętrza innych nie znam.
    Podziękowali 2Berenika Skatarzyna
  • Biznes Info powiedział(a):
    @malaga Ciekawe czy jest taki wskaźnik jak "wypalenie chrześcijańskie", czy "wypalenie katolickie". Czyli wskaźnik który informuje nas, że wiara nas już nie cieszy. Bo wiąże się z ogromną ilością wymagań, jest polem minowym itd

    Tak sobie "porównałem" podobny twój wpis o "wypaleniu rodzicielskim"

    Myślę, że jak najbardziej można się wypalić religijnie.
    W ogóle dyskusje o npr to jakieś poboczne tematy
    Główny problem siedzi w nas
    Kochaj i rób co chcesz
    a jak ktoś nie kocha... To próbuje znaleźć uzasadnienie
  • Monia naczytasz się statystyk i chcesz wszystkich uśrednić. Ludzie  mają różne uwarunkowania i motywację. Mnie np średnio niepokoi, że inni mają jedno dziecko ..ja mam swoich 4 i to mnie bardziej obchodzi.
    A to że na 5 osób,troje to hipokryci to już wogole mnie nie zajmuje. Ileż można o tym pisać.

    Podziękowali 4Beta Berenika Coralgol Leli
  • M_Monia powiedział(a):
    A po czym wnioskujesz że nie. Że zgadzam się z Franciszekiem, po tym? 
    Po tym, że ważniejsze dla Ciebie jest to co mówi Franciszek niż to czego naucza Kościół.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.