Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Gry planszowe

1222325272842

Komentarz

  • co polecam?


    Fauna normalna


    Kocham Polske


    moje lubia GO (2 os)


    a z mniej ambitnych to Osadnicy z Catanu (taka do obserwacji grajacych dla socjologa)
  • @Taw - jak znajdziesz chwilę, napisz, jak wygląda w środku i jak się gra w "Kocham Polskę". I jakie najmłodsze dzieci mogą się na grę załapać.
    Znalazłam juz duużo fajnych rzeczy u Ciebie w sklepie, ale że zasoby skromniejsze niż chęci, to od czegoś chcę zacząć, myślałam właśnie, że od KP.
    k, dzięki
  • TawTaw
    edytowano listopada 2012
    Wśrodku znajdują się karty i pytania z różnych dziedzin ale nie ma takich serialowych filmowych itp. Jak w Bet Your Brian czy Kocham Ciebie Polsko. Mechanika jest taka że kręcisz kołem i czytasz pytanie z dziedziny która wypadnie. np. Co określa się mianem Polskich Termopili? Coś tam o Kapitanie Raginisie i takie różne... nie za bardzo piłsudczykowska...(ale pionki to Joseph Piłsudski, Jadwiga, Jan Trzeci Sobieski, i... i ten czwarty) chyba jest też pytanie odnośnie Inki. Jak nas zmęczy to pytanie z koła to gramy jak w jeden z dziesięciu. Roman lat 10 bywa że zaskoczy nas odpowiedzią. Stopień trudności pytań jednak na moje oko jest mocno umowny bo mi te o mniejszym stopniu wydają się trudniejsze od tych o większej punktacji.

    Ale bardzo fajna o ile nie fajniejsza jest FAUNA (jeszcze nie przeszliśmy wszystkich zwierzaków) i bywa że czterolatek ma co robić obstawiając gdzieś tam w okolicach gdzie tato... ale bywało że Łucja strzeliła z jednym obszarem przy jakimś dziwnym zwierzęciu w 10.
  • Dzięki, @Taw.
    O Faunie od zeszłego roku myślę, może to już czas, żeby ją kupić.
    Ale wykorzystanie koła z KP do "1 z 10" podoba mi się też.
    k
  • Przesylka doszla - dzięki Taw.
  • hehe ale wiecie, że ja was nie odróżniam... to taka zaleta dobrego sprzedawcy... dyskrecja
  • Wczoraj pograliśmy w pentago http://kopec24.pl/product.php?id_product=432
    zaleta- mechanizm obracania działa sprawnie i nie połamał się (czyli dość solidne)
    ma specjalną przykryweczkę dzięki której można przysłonić grę i dokończyć jak juz się zrobi to co mama kazała albo w podróży... ma też niewielkie rozmiary i kulki w rowkach wytrzymują dość spore wstrząsy zanim wypadną.
    Dość zaskakująca... znaczy wydawało mi się że wygram ale Taw'owa mnie uprzedziła...
  • Przesyłka dotarła. Nie otwierałam jeszcze, bo muszę działać ...dyskretnie.... ;) 
  • Balum Ty weź mi tam gdzieś zrób reklamę Tantrixa bo normalnie wszędzie go widzę.... http://kopec24.pl/product.php?id_product=428
    image
  • hehe ale wiecie, że ja was nie odróżniam... to taka zaleta dobrego sprzedawcy... dyskrecja

    No, wiesz?! Foch!!!


    A moja przesyłka na poczcie, bo mnie listonosz nie zastał.
  • Wkręciłam się w rój (hive) normalnie - gra jest super! Polecam! 
  • hehe ale wiecie, że ja was nie odróżniam... to taka zaleta dobrego sprzedawcy... dyskrecja





    No, wiesz?! Foch!!!








    A moja przesyłka na poczcie, bo mnie listonosz nie zastał.





    W Twojej miałem problem z kolorem i wysłałem tak jak miałe. Jezeli nie bedzie pasował to podmienimy.
  • Kolorem noża? Nie ma znaczenia. Dzięki.
  • @Taw a podasz jakiś adres mailowy do siebie? sprawę mam :) a w sklepie tylko formularz :/
  • @Taw a podasz jakiś adres mailowy do siebie? sprawę mam :) a w sklepie tylko formularz :/
    Na dole "O nas" i możesz nawet przyjechać...  albo na fejsie pisz.
  • http://kopec24.pl/product.php?id_product=441
    do gry dorzucam 16 sztabek złota hehe
  • edytowano listopada 2012


    Ale widziałam fajną grę! I nawet w nią grałam. Tytuł nie do zapamiętania.Plansza w kształcie trójkąta z wypustkami, na które zakłada się kólka zębate. Zaczynając od dołu (2 graczy) trzeba ułożyć ciąg kółek, które poruszą żólte kółko na szczycie trójkąta. Oczywiście nie pozwalając przeciwnikowi na to. To wcale nie jest takie łatwe, ale wciągające niesamowicie.A gra ma tylko jednego importera na cały kraj.

     Podbijam - Gra sezonu: MECANIXWczoraj wyniosłam sąsiadom, więc póki sie nie zorientują...Z mężem grałam, fajnie, z synem 8 letnim i córką 9,5 i to dopiero były rozgrywki! 3 zasady i mnóstwo kombinacji. Polecam Tawowi do sklepiku.

  • Chciałam się poskarżyć (złożyć reklamację), że odkąd używam Tawowych noży, mam palce oklejone plastrami. :-(


    A tak na serio, to po prostu nie jestem przyzwyczajona, że noże mogą być aż tak ostre. Z tymi nożami, szczególnie tym dużym, czuję się w kuchni jak Gordon Ramsey. Albo nie, ja tak nie klnę. A więc czuję się jak Nigella Lawson. ;-)
  • TawTaw
    edytowano listopada 2012
    Gordon Ramsey (choć mam) firmuje moim zdaniem gorsze (w sensie mniej praktyczne- w czasie pokoju) i droższe ale ładne... no chyba że ktoś chce używać zamiast młotka...

    Teraz walcze ze złotem... gdyby ktoś miał jakieś uwagi z chęcią wysłucham.

    No i może by byli jacyś chętni na Osadników bo coś nie mogę zebrać się na zamówienie. http://kopec24.pl/product.php?id_product=77
    Zrobiłem promocję tak by do Mikołaja dotarły.
  • Wczoraj w celach marketingowych pooglądałem reklamy w TV. Chciałem się jakoś podłączyć z tym co mam do tego co się aktualnie reklamuje... i jakoś tak smutno mi się zrobiło.
  • co? za mało komercyjny jesteś? :D
  • Zastanawiam się nad grą Carcassonne dla 4-os. rodzinki, dwoje dzieci - 5 i 12 lat. Nada się?
  • co? za mało komercyjny jesteś? :D
    Ja jestem wystrzelony gdzieś tam poza galaktykę... jeszcze tylko dołożę zdrowe pieczywo...
    hehe kiedys był taki film jak to menadżerom brakowało przebojowego produktu który by pozwolił ich firmie się podnieść- otóż ja sie uparłem i już kilka lat udowadniam, że przebojowy produkt można zastąpić przebojowymi klientami.
  • Zastanawiam się nad grą Carcassonne dla 4-os. rodzinki, dwoje dzieci - 5 i 12 lat. Nada się?
    Jest big box http://kopec24.pl/product.php?id_product=441 ale nie graliśmy w te dodatki... kręgi w zbożu zniechęcają ale kopalnie złota... czemu nie. Jest też ta podstawowa wersja.
  • Ale nie byłbym sobą gdybym nie zachęcił do Fauny http://kopec24.pl/product.php?id_product=86 image
  • A nie masz tego co w BigBox tylko bez:
    • Carcassonne wersja podstawowa
      • 72 płytki terenu
      • 1 tor punktacji
      • 6 płytek punktowych 50/100
      • 48 podwładnych w 6 kolorach
    • Karczmy i katedry
      • 18 płytek terenu
      • 6 dużych pionków podwładnych
    • Kupcy i budowniczowie
      • 18 płytek terenu
      • 20 żetonów towarów
      • 6 budowniczych
      • 6 świń

    co?

    A z osadników i owszem. Miasta i rycerze w wersji drewnianej... :D

  • edytowano listopada 2012

    ale nada się dla 5-latki i zainteresuje 12-latkę?

    edit: chodzi mi o carcassonne

  • A z osadników i owszem. Miasta i rycerze w wersji drewnianej...
    ----------------------------------------------------------------------------------------------
    Mam jakiś drewniany dodatek dla 5-7 gracza czy jakoś tak... jak domawiałem z myślą o Tobie to oni milczeli i teraz mam takie nie wiadomo co i do czego...


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.