Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Gry planszowe

1202123252642

Komentarz

  • Prawie..... Hmm.... kasę prawie posłałam........ B-)
  • @Taja - poleć coś dla młodych osób ( znaczy dla nas) do grania w 2 lub 4 osoby, ciekawe, z szybkimi zasadami, i poprostu do zabawy na wolny wieczór lub przy drinku ;) (a i najlepiej żeby tanie było)

    Może jeszcze ktoś coś poleci? choć wam nie do końca wierzę, bo kupiłam carcasonne rok temu i leży na szafie, albo jestem za głupia na to, albo jest to niesamowicie nudne, albo źle zrozumiałam zasady.
  • edytowano listopada 2012
    jenga :) tylko trochę hałasu robi i nie planszowa.

    Jeszcze w domu jest jedna gra, w którą graliśmy we dwoje, ale nie pamiętam nazwy, jak wrócę, to napiszę.
    My jeszcze graliśmy we dwoje w Wysokie Napięcie. Nie jest to trudna gra, ale zasady mogą się na początku wydawać zakręcone. Ale gra naprawdę fajna i nienudna.
  • My mamy z mężem taką grę "Magnum Sal". To taka gra co trzeba trochę pomyśleć :). Chodzi generalnie o to, że trzeba wydobywać sól z kopalni. Na początek każdy dostaje trochę pieniędzy, baryłki soli i górników i musi zdecydować co dalej. Można wchodzić do kopalni i od razu brać się za wydobywanie, można dokupić sobie górników, żeby potem łatwiej było wydobywać,można poświęcić górnika, który będzie zarabiał w knajpie albo innym miejscu. I tak podejmuje się różne decyzja i gra idzie do przodu. Oczywiście jest plansza, baryłki soli, pieniądze i takie tam. Gra od 2 do 4 osób. Ogólnie sympatyczna gra.
  • jeśli chodzi o 2 osoby to najbardziej lubimy rummikub. W 4 też jest fajnie (nie lepiej tylko też). Gra podobna do scrabble ino liczbowa i można kombinować z układem już wyłożonym na stół - co sprawia, że gra jest dla mnie ciekawsza niż scrabble. 


    Kupiłam hive (rój) ale jeszcze nie graliśmy. To dla dwóch osób. @Katarzyna może się wypowiedzieć ;) 

    Superfarmer jest też fajny. I się przyda jak dzieci podrosną ;) W tesco można kupić mini wersję za 20zł. Ale tu jest duża losowość nie każdy lubi :) 

    Same banały podeje no ale sama mnie wywołałaś :P Fajnie się też gra w "kości" Zbierasz 1000 punktów rzucając 5 kostkami. Yy to nie planszówka bo musisz tylko kupić w kiosku 5 kostek i mieć notes i długopis. Duża losowość ale dość fajnie się gra :D
  • Łeee, Dixit, to dla sześciu. Jak mniej, to się marnie gra.
  • Ta gra, której nazwy nie pamiętałam, to Drako

    http://www.rebel.pl/product.php/1,1281/21443/Drako.html

    ale widzę, że tania nie jest.
  • Tak z czczej ciekawości, istnieją planszówki jednoosobowe?
  • tak. Szachy
  • Na szachy jestem za głupia :((
    Kiedyś kuzynka próbowała mnie nauczyć i nic :-S
  • pasjans? ale to nie planszówka :D
  • No prawda! Hi, hi, jestem pasjonatką pasjansów, ale zarzuciłam ze względu na pewne braki... pustych płaskich powierzchni w domu ;)  W dodatku nie mam ładnych kart, to zniechęca [-(
    Ale dzięki za przypomnienie, może jednak trochę posprzątam :-?
  • dzięki - idę googlać , zobaczę co polecacie :)
  • edytowano listopada 2012
    Gra dla jednej osoby, moja ulubiona (tu w wersji drewnianej):
    imageimage
  • Prawie..... Hmm.... kasę prawie posłałam........ B-)











    Kase to ja juz sobie zalatwilem... Nawet kase na kase. Jutro powinienem powalczyc to dam znac. pasjans? ale to nie planszówka :D





    pasjans? ale to nie planszówka :D





    Podobno uzaleznia wrecz demonicznie
  • @Katia, może nie planszówki, ale łamigłówki mogą być dla jednej osoby. Na przykład mój M. często się bawi czymś takim:
    http://www.gryplanszowe.pl/index.php?d=szczegoly&tw=3942
    trzeba ustawić korek na skrzyżowaniu, zgodnie z kartą, a potem z niego wyjechać, wykonując jak najmniej ruchów.
  • Wrzuciłem Tantrixa http://kopec24.pl/product.php?id_product=428 image
    W przyszłym tygodniu powinny powychodzić przesyłki.
  • Acha i tego dixita to raczej nie będę miał ale Tantrixa polecam... jak już minie to pierwsze wrażenie mętlika wgłowie to gra się całkiem fajnie.
  • edytowano listopada 2012
    Pentago już jest? Marzy mi się jedna wysyłka..... ;)

    edit: I prosze mi jednego tantrixa juz odłożyć, bo jak tak reklamujesz, to jeszcze mi braknie. No co, byłam pierwsza... ;P
  • No właśnie idzie... w poniedziałek ma dojść... właśnie sobie przypomniałem że nie wstawiłem do sklepu... mozliwe że połączyliśmy się umysłami. Masz głupawkę?

    http://kopec24.pl/product.php?id_product=432
    image
  • Ja reklamuję Tantrixa za jedyne 70.50 w tym sklepie http://kopec24.pl/product.php?id_product=428 ? To Ty mi przypomniałaś, że to fajna gra... Taw'owa znowu będzie na mnie zła, że nie ma miejsca.
  • Wysłane. Wg umowy... ;)
  • Taw haslo rabatowe nie dziala... jaki żal...
  • kod działa tylko trochę inaczej. Wpisz kod. Oblicz ile masz zapłacić z kodem i tyle mu wyślij. Taw będzie już wiedział o co chodzi :D 

    tak to przynajmniej było w tamtym roku :D
  • Gra dla jednej osoby, moja ulubiona (tu w wersji drewnianej):
    imageimage
    Dzięki, sprawia wrażenie ciekawej, zamówiłam :D
  • Uprzedzam, że to gra dla cierpliwych... ;) Tylko kilka razy udało mi się zbić do ostaniego pionka. Standartowo  3 mi zostają.  ~X(
  • Wyzwanie!
    :)>-
  • A ktoś z Was ma "Kocham Polskę"? Jakie wrażenia?
    My mamy książki, chłopaki bardzo je lubią, szczególnie "pytania kontrolne".
    k.
  • Taw haslo rabatowe nie dziala... jaki żal...
    hehe bo to jest hasło na gębę... czyli mówisz jak ja to tam mówiłem i sie dogadujemy
    Hasło w system wpisywałem ale to nie działa tak jak powinno. To znaczy kwota działa na wszystko, a niektóre rzeczy to mam tak że bym musiał dokładać więcej niż zwykle.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.