Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Gry planszowe

1252628303142

Komentarz

  • edytowano stycznia 2013
    polecamy tę grę:

    image

    Od 7 lat, ale my graliśmy z naszą 5,5-latką - pytania łatwe są dla niej w sam raz, większość odpowiedzi zna, przy niektórych trzeba trochę pomóc, pytania trudne są dla dorosłych raczej łatwe, ale można grać tak jak my, czyli zamiast czytać 3 odpowiedzi do wyboru, uczestnik musi sam od razu podać prawidłową odpowiedź.

    Gra porządnie wykonana i niewątpliwie edukacyjna, ale w taki nienarzucający się sposób ;)
  • @Taw - przesyłka dotarła! Dzięki za ekspres. Łańcuszki z żalem odsyłam , bo dzieci wolą jednak "żmijki"  :(
    Ale pomarudzę, że żadnych łańcuszków na stronie nie znalazłam....
  • TawTaw
    edytowano stycznia 2013
    bo nie mam fot... jak mi cos podlinkujesz to powiem czy mam coś takiego (na ten rok planuję uruchomić "studio fotograficzne" do precyzyjnych produktów ale nie wiem jako to wyjdzie.

    Sam nosiłem kiedyś Benedykta na zmijce i ciekawie to wyglądało... musi być jednak dość gruba i krótka bo jednak lubią się załamać.

    Medaliki ok?
  • Medaliki super! Łańcuszki także. Wygladają na solidne. Dzieci rwą te żmijki na potęgę, ale hurtowo zamawiam za grosze ( mam woreczek złomu ;) )  , więc nie wymagam wiele...
  • Synu dostał taką grę z interaktywną skrzynką w środku "Zgadnij, klto to?". Nie przepadam za bajerami w grach, bo raczej nie prowokują do myślenia, ale tu muszę przyznać wciąga się człowiek. Graliśmy wszyscy od 5 latki do nastolatki  i fajnie się bawiliśmy. Chociaż chodzi o wspólne osiągnięcie celu to jednak napięcie wzrasta i robi się nerwowo pod koniec gry.
  • A po rozpracowaniu wszystkich szczegółów dzieci mnie zaskoczyły: zrobiły przedstawienie, w którym wcieliły się w role postaci z gry i wymyśliły nową wersję!

    A tak mi przyszło do głowy jeszcze. Wiele jest takich gier, które po obeznaniu sie z nimi przestają być ciekawe, no i zalegaja na półkach, chyba, że przyjda goście i można ich ograć lub wpędzić w kompleksy.A może by założyć forumową wypożyczalnię gier planszowych? Widzę kilka plusów.

  • I jeden minus - Taw nie zarobi ;)

  • No, chyba że podchwyci pomysł i stanie się forumowym koordynatorem rzeczonej wypożyczalni.
  • Mnie by takie wypożyczanie gier potwornie stresowało, bo mamy tendencję do gubienia części i odnajdywania ich np. po tygodniu albo dwóch. A tu by trzeba było pilnować nie swojego.
    Aczkolwiek nie neguję, takie pożyczenie do zagrania "na próbę" moze być niezłym pomysłem.
  • Ja pożyczam od koleżanki i tez się stresuję, bo te pożyczone najczęściej się gubią. Ale znajduję i przynajmniej mam motywację, żeby posprzątać w kątach. 

    A drugi plus taki: nie każdemu podoba się to samo, jednemu "Rój", drugiemu "Fauna". Kupisz grę za stówę i żałujesz. A tak przekonujesz się samemu, co ci odpowiada i wtedy wysyłasz zamówienie np. do TAWA.

    Ja w zasadzie lubię grać we wszystko, ale nie ciągle w to samo. Gry zapoznane mnie nie pociągają, chociaż są ciekawe same w sobie. Ale ile można tych stówek wyłożyć na półkę...

  • Medaliki super! Łańcuszki także. Wygladają na solidne. Dzieci rwą te żmijki na potęgę, ale hurtowo zamawiam za grosze ( mam woreczek złomu ;) )  , więc nie wymagam wiele...
    no to odeślij ze złomem... moze da sie ponaprawiac
  • No to możemy sobie zrobić bazarek nawet sprzedażowo-wymiankowy. 

    Mam np. grę Chicago Poker kiedyś kupiłam używaną za 35zł, ale nie graliśmy w nią ani razu. CHętnie bym sobie ją wymieniła z dopłatą na coś interesującego :D 

  • @Taw - drobna zmiana. Jeden łańcuszek zostanie, ten z jednakowymi oczkami, tylko która to cena?(na kartce były trzy...) :o Na priva napisz, ile dopłaci( jak nie napiszesz, wybiorę najniższą :> ) . Reszta wróci. Uwielbiam już Twoje łańcuszki za zapięcie!!! Pasuje do kazdego medalikowego oczka i jest prawie niewidoczne!  =D> 
  • pancerka... Jeszcze takie powinienem miec a te z tymi roznymi oczkami tp figaro. Hehe dla ludzi zwykle niema znaczenia czy cos na zamku czy na psie a juz kompletnie nie zwracaja uwagi na to czy na krawacie czy na kołkach.
  • edytowano stycznia 2013
    ...zamek, pies, krawat i kołki....NAPISZ MI ILE ??? X(  (tylko nie szyfrem: pałeczka- krzesełko- bałwanek- bałwanek... ;) )

    edit: Nie dosyłaj pancerek, na razie wszyscy są zaopatrzeni. poczekam na pierwsze straty, to zamówię.
  • edytowano stycznia 2013
    Taw, można jeszcze u Ciebie kupić te małe szachy magnetyczne? Na każdy wyjazd chłopcy zabierają wielkie  pudło szachów - jeśli masz te małe, to dodaj mi je do zamówienia, ok?
  • @Taw masz pytaki? Jak dziś zamówię to dojdą na piątek? 

    Jadę do rodziny przezimować remont i w ramach "dziękuję żeście mnie przyjęli" chcę im podarować Pytaki.. i nie wiem czy zamawiać do mnie czy już do nich???
  • edytowano lutego 2013
    .
  • Na moje oko to będą w środę.
  • u Ciebie
  • Taw, można jeszcze u Ciebie kupić te małe szachy magnetyczne? Na każdy wyjazd chłopcy zabierają wielkie  pudło szachów - jeśli masz te małe, to dodaj mi je do zamówienia, ok?
    Nie zauważyłem posta. Są: http://kopec24.pl/product.php?id_product=427
  • @Taw zamówiłam i wysłałam prośbę ;)
  • absolutnie. Nie ufam tu nikomu. Banda dziwakow.
  • Za późno. Muszę kupić jeszcze z trzy medaliki św. Benedykta dla chłopaków. Nie napiszę, ile już zgubili. A ta obieraczka dobra? Swoją ostatnia przez przypadek wrzuciłam do kosza na śmieci - dwa dni grzebania w kuble ale jednak przepadła.
  • Obieraczka super i do pomidora, i do kartofli o kiwi bądź marchewce nie wspominając :)
  • @Taw doszło wczoraj! Dziękuję  :-bd


  • Gdyby ktoś chciał robić swoje karty do dixit :) polecam tę stronę


    :D 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.