Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Auta rodzinne

1679111229

Komentarz

  • [cite] Katanna:[/cite]2,8 CRD musi być chyba z automatyczną skrzynią ? Czy tak ?

    My mamy z 2,5 CRD z manualną skrzynią; spala 8-9 litrów / 100 km.
    Zgadza się...
  • Sprowadzany z USA czy produkcja europejska ?
    nam udało się kupić ze starą wersją foteli - nie chowanych do podłogi - znacznie wygodniejszych, szczególnie przy długich podróżach.

    Automaty, mówią, są wygodniejsze - zostaje jedna ręka wolna, ale z drugiej strony wymagają większej mocy silnika i spalają trochę więcej od tych z manualną skrzynią.
  • [cite] Malgorzata:[/cite]automaty są super!!!:clap::clap:
    Bo prowadzący facet nie trzyma ręki na przekładni tylko na kolanie pasażerki? :cool:
  • :clap::clap::clap:
  • W naszych samochodach są oba rozwiązania i zdecydowanie więcej przyjemności sprawia mi prowadzenie tego z ręczną skrzynią. Jest to jakieś wyzwanie, coś się dzieje, trzeba reagować. A automat to jak w tramwaju - wciskasz - jedzie - puszczasz - nie jedzie.

    Aczkolwiek kiedyś prowadziłem samochód, który miał kilka trybów jazdy na automacie, m.in. "Sport". Nie powiem, ciekawie się jechało :wink:
  • A co sądzicie o Daci Logan, nowy cena 43 tys. (max 50 wersja ambiente)? mam zamiar kupić samochód w cenie max do 50-60 tys brutto (musi być faktura) 6 osob
  • Kiedyś pisał tu Zibi, który taką Dacię sobie kupił i był bardzo zadowolony. My się przymierzaliśmy, ale zniechęcił nas trzeci rząd foteli w bagażniku i ogólnie niewielka... kubatura tego pojazdu.
  • ale was jest więcej i się powiększacie (chociaż bardzo szczupli jesteście), no i na budowę wam się przyda. a my już po budowie i tylko 3 mamy (czasem dla babci i opiekunki miejsce potrzebne)
  • Mąż mąż ma w swoim aucie automat właśnie z kilkoma opcjami, m.in też sport. I bardzo sobie ten automat chwali. Dlatego tym razem już od razu zdecydował, że kolejne auto rodzinne tobędzie automat. Ja natomiast jeżdże tylko na manualnej skrzyni, bo taką ma nasza alhambra. I szczerze powiedziawszy trochę się tego przestawienia na automat obawiam. Jakoś wydaje mi się, że człowiek w tym wypadku w pewnym sensie "traci kontrolę" nad pojazdem.
    Dlatego rozumię Cię Maćku.
    No ale zobaczymy jak to będzie w praktyce...

    Z rozważanych aut- Mercedes Viano, Honda Odyssey (benzyna) i Chrysler Voyager wybór padł na ten ostatni.

    Ja tak bardzo przywiązuję się do starych aut, że do wszelkich nowości podchodzę z rezerwą. No ale przezwyciężyły względy praktyczne- zdecydowanie większy bagażnik niż w Alhambrze...
  • [cite] marzena01:[/cite]chociaż bardzo szczupli jesteście
    Nie wszyscy :cool:
  • [cite] Maciek:[/cite]
    [cite] marzena01:[/cite]chociaż bardzo szczupli jesteście
    Nie wszyscy :cool:
    Dzieci napewno a i żona nie dość że szczupła to i mała jeszcze....
  • Sama jesteś mała. :fingersear:
  • ja jestem zwykła.........ale włosy ma długie
  • To powinnaś mieć fotel daleko od drzwi. :cool:
  • Długą to ja mam brodę. Kilka razy ją przytrzasnąłem drzwiami wychodząc z samochodu :tooth:
  • "niewierny Tomasz" ze mnie, w maju zobaczę to się wypowiem
  • A co będzie w maju? Jakaś majówka? :wink:
  • 24.05 Loretto
  • [cite] Adalbert:[/cite]15 - raczej nie zdarzyło się - też w okolicy stolicy mieszkamy - może 10 l/100 km.

    Mówię o Warszawie, nie okolicy. Czyli: jedziemy 2 metry, stajemy, znowy 2 metry, stajemy itd. TO jest Warszawa :bigsmile:
    10l to pali Zafira o pojemności 1.8
    9l pali moja Skoda o pojemności 1.4
    Nie wierzę że samochód z silnikiem 2.8 pali 10l. To niemożliwe :wink:
  • Może być jak piszesz.
    W stolicy jesteśmy rzadko i niechętnie - bo 2 m jazdy i stop, itd.
  • [cite] marzena01:[/cite]A co sądzicie o Daci Logan, nowy cena 43 tys. (max 50 wersja ambiente)? mam zamiar kupić samochód w cenie max do 50-60 tys brutto (musi być faktura) 6 osob

    Jeżdżę Dacią Logan MCV drugi rok. Wersja Laureat 7 osobowa dci 68KM + klima.
    W porownaniu do konkurencji auto tańsze o ok. 15-20 tys. zł. Na razie bezawaryjne. Nieduże ale i dla mojej 6 osobowej rodziny wystarczające. Bardzo ekonomiczne (5.5 do 6.5 l/100km krotkie trasy w Warszawie).

    Auto bez bajerów.

    Kupiłem nowe auto bo mam dosyć nieprzewidzianych awarii w poprzednim samochodzie 7 -10 letnim.
    Dlaczego Dacię? Bo to najtańsza sensowna propozycja na rynku.

    Na razie jestem zadowolony.

    Pewnie, że wygodniej byloby w aucie wiekszym. Tyle że na większe nowe to min. 100 tys. zł a na to mnie nie stać. Dacia za 50 tys. (kredyt) i tak obciążyła nadmiernie mój budzet.
  • zastanawiam się nad vw sharan seat alhambra ford galaxy - tak naprawdę to prawie takie same samochody no i dacia logan
    nas jest 5 i wózek
  • Przymierzaliśmy się do tych samochodów.
    Istotnie są to auta na rodzinę 2+3 (kanapa w drugim rzędzie) + wózek.
    Ale jak w przyszłości powiększy się rodzina na wersję 2+4, wózek nie wejdzie za trzeci rząd siedzeń.
    Grand Voyager daje pełny comfort dla 2+4 i wózek wchodzi i bagaże na wakacje.
  • tak, zle trzebabyło przerobić na gaz, i teraz przy wysokim kursie $ nie tak opłacalne
  • [cite] Adalbert:[/cite]Przymierzaliśmy się do tych samochodów.
    Istotnie są to auta na rodzinę 2+3 (kanapa w drugim rzędzie) + wózek.
    Ale jak w przyszłości powiększy się rodzina na wersję 2+4, wózek nie wejdzie za trzeci rząd siedzeń.
    Grand Voyager daje pełny comfort dla 2+4 i wózek wchodzi i bagaże na wakacje.

    gdzie masz kanapę w galaxie sharanie alhambrze??? wózek wkładasz w miejsce jednego z 2 foteli w trzecim rzędzie, nie rozumiem problemu
    voyager daje komfort ale nie dla kieszeni.
    to samo masz jak kupisz bagaznik na dach albo na hak
  • Popieram!
    Dla szóstki alhambra jak najbardziej spoko...
    Gorzej przy komplecie pasażerów- niewiele miejsca na bagaże. Choć sam składany wózek jeszcze da sie upchnąć...
  • @Prayboy
    Przymierzaliśmy się jakieś 5 lat temu, był 2004 r. Wtedy wybraliśmy Grand Voyager'a.
    Pamięć już nie ta ...
    W wersji pakowania jaką podajesz - jedno z trójki dzieci siedzi jak na zesłaniu samotnie w trzecim rzędzie. Przy dłuższych wyjazdach jest to trochę uciążliwe - żadne z dzieci nie chce siedzieć samotnie - z naszego doświadczenia.
  • Nasz Kuba by siedział - na co dzień ma 2 siostry w pokoju :bigsmile:
  • Gdybyście słyszeli cokolwiek o jakimś minivanie do 30 tysięcy do sprzedaży to ja poproszę...
  • z pewnej ręki oczywiście i nieprzeciekający:bigsmile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.