Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Auta rodzinne

17810121329

Komentarz

  • albo nasionami maciejki. Ślicznie pachnie. Zwłaszcza wieczorami:cool:
  • i mało wymagająca jest:crazy:
  • [cite] Prayboy:[/cite]Gdybyście słyszeli cokolwiek o jakimś minivanie do 30 tysięcy do sprzedaży to ja poproszę...
    A skąd jesteś? My pod koniec miesiąca będziemy mieć takie autko na zbyciu...
  • Z Warszawy ale mogę się pofatygować. Napisz co tam macie ciekawego. Może na priva, bo jak fajne to zaraz aukcja będzie.
  • Ok. Wysłałam pw.
  • ...
    a... nie powiem
  • Przeglądałem niedawno forum maluchy.pl (nim trafiłem tu) w sprawie pojazdu dla 6 os. Byłem zdruzgotany spostrzeżeniami typu: z jednym dzieckiem to opel omega kombi jeszcze wystarczy, ale jak ktoś ma 2 to już musi kupować minivana... Nie wiem na jakim świecie ci ludzie żyją. My przez 4 lata jeździliśmy VW Polo (silnik 1dm3), w ostatnie wakacje byliśmy na 2-tyg. wakacjach nad morzem (z Wwia), nie powiem że luźniutko, ale spakowaliśmy się i nawet wózek się zmieścił (za fotelem kierowcy, w nogach najmłodszego). Ale może dlatego że my jesteśmy malutcy (ja 168, żona 158). Teraz nadchodzi czas na szóstego Przybysza więc stąd poszukiwania. Chciałbym kupić (nową) Multiplę, choć żonie nie bardzo się podoba; za to fantastyczne jest w niej rozwiązanie a'la autobus w Porażu, teraz moje starszaki wiecznie się kłócą kto ma jeździć z przodu, a tak problem sam by się rozwiązał. Alterntywą jest Honda FRV o której chyba nikt jeszcze nie pisał, śliczne autko i z podobnym rozwiązaniem jak w [Porażu] Multipli, niestety cena jest mniej więcej 160-170% Multipli i to nas raczej przerasta.
  • A propo Poraża - należy się wyjaśnienie, nie dla wszystkich tutaj te odniesienia są oczywiste. Część moich korzeni w jego okolicach, czy Twoje też ?

    Pytają w Porażu:
    - dlaczego autobus ma 6 m szerokości a tylko 2 m długości ?
    - bo wszyscy chcą siedzieć z przodu !
  • Nie, ja jestem wrocławskim Krakusem, a ojciec z parafii Domanice (między Siedlcami a Lublinem)
  • [cite] Adalbert:[/cite]A propo Poraża - należy się wyjaśnienie, nie dla wszystkich tutaj te odniesienia są oczywiste. Część moich korzeni w jego okolicach, czy Twoje też ?

    Pytają w Porażu:
    - dlaczego autobus ma 6 m szerokości a tylko 2 m długości ?
    - bo wszyscy chcą siedzieć z przodu !
    U nas to samo mówią o Wąchocku...
    Siostrzane miasta?:wink:
  • knrdsk1: teraz moje starszaki wiecznie się kłócą kto ma jeździć z przodu

    ale przecież z przodu mogą jeździć dopiero dzieci powyżej 12 r.ż., a może się mylę?
  • [cite] magg:[/cite]ale przecież z przodu mogą jeździć dopiero dzieci powyżej 12 r.ż., a może się mylę?
    Jeśli masz z przodu poduszkę to nie można montować fotelika tyłem. No i chyba poduszka nie jest też bezpieczna jeśli pasażer nie ma wystarczająco wysoko głowy. Bez poduszki raczej nie słyszałam o zakazie, oczywiście na odpowiednim foteliku/podstawce.
  • Sposób przewożenia dzieci w pojeździe samochodowym uregulowane zostało w Ustawie z dnia 20.06.1997r. prawo o ruchu drogowym (Dz. U. Nr 108 z 2005r., poz. 908 - tekst jednolity z późniejszymi zmianami):

    * Art. 39. ust. 3. w pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa dziecko w wieku do 12 lat, nieprzekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym.
    * Przepis ust. 3 nie dotyczy przewozu dziecka taksówką osobową, pojazdem pogotowia ratunkowego lub Policji.
    * Art. 45. 2. Kierującemu pojazdem zabrania się:
    1. przewożenia pasażera w sposób niezgodny z art. 39, 40 lub 63 ust. 1;
    2. przewożenia w foteliku ochronnym dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego wyposażonego w poduszkę powietrzną dla pasażera;
    3. przewożenia, poza specjalnym fotelikiem ochronnym, dziecka w wieku do 12 lat na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego.
  • przewożenia, poza specjalnym fotelikiem ochronnym, dziecka w wieku do 12 lat na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego.

    dzięki za wyjaśnienie, czyli można - tylko trzeba w foteliku. to ważne, bo zawsze krygowałam się podjeżdżając z czwórką dzieci pod piekarnię mieszczącą się obok komisariatu:wink:
  • Fajne te ustawy, ostatnio wyczytałem że jak masz autobus i wozisz swoje dzieci to prawo jazdy D nie wystarczy, potrzeba jeszcze zaświadczenia ze starostwa(które wydają na 5 lat) że ma się na użytek własny (jak za komuny Panie).
  • pamiętam jak w latach 70 tych jeździłem z kuzynem Nyską na rynek w Ostrołęce sprzedawać warzywa i oranżadę w brązowych butelkach z porcelanowym kapslem. Nyska miała napisane na drzwiach "użytek własny" Zawsze mnie ten napis fascynował.
    Nyska wyciągała 40 km/h i to był kosmos dla mnie.
  • 9phCl7cQ4tU
  • Okazuje się, że ja też nieświadomie stosuję podobną strategię - nas chroni 1 cm grubości warstwa brudu i jakieś dziecięce mazgaje w tymże. Działa.
  • Jak dodasz do tego cztery brudnawe (Śląsk!) foteliki, to auto jest prawie bezpieczne.:cool:
  • W imieniu swoim i magg - mamy czwartego do brydża, albo czwartego do auta (żeby trzymać się wątku)
    Wojtuś dołączył do nas o 15.45 w dniu swojego patrona:swingin:
  • Gratulacje !!!!
    Pozdrowienia dla małżonki i dla Wojciecha !!!
  • Gratulacje!!!!!
    Pozdrawiamy również i cieszymy się razem z Wami :cheer::cheer::cheer:
  • Gratulacje!!!
    :clap::clap::clap:
    Mój najstarszy syn też Wojciech. Fajne chłopaki, te Wojtki.:thumbup:

    Oczywiście serdeczności dla magg i Wojtusia!
  • Jestem spokojniejszy o swoją emeryturę.
    Gratulacje
  • :cheer::clap::cheer:
    :flowers::flowers::flowers:
  • :flowers::flowers::flowers:
  • Dziękuję wszystkim, ta sprawa ma poniekąd związek z moim nieudanym zakupem samochodu w Gnieźnie (stąd wybrałem ten wątek aby podzielić się radosną wiadomością), będąc tam modliłem się w katedrze przy relikwiarzu, szczególnie polecając mojego przyszłego potomka szanownemu patronowi. Oczywiście płci nie znałem (to taka nasza rodzinna tradycja) - więc polecałem chłopca/dziewczynkę. Ale imię dla mężczyzny było wybrane- już 3 lata temu.
    No i dzisiaj, tydzień po terminie - bach - akurat w uroczystość św. Wojciecha.
    "Wierzę w Świętych obcowanie...":swingin:
  • po prostu, nie mogło być inaczej :bigsmile:
  • Zastanawiałam się skąd nagle takie zainteresowanie autami rodzinnymi, a tu...:swingin:

    Serdeczne gratulacje, całus w piętę dla Wojtusia. A terminy urodzin dzieci nigdy nie są przypadkowe! :flowers:
  • najserdeczniejsze gratulacje :flowers:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.