Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Katechezy Neokatechumenalne

1235

Komentarz

  • Żeby ich nawrócić ? No dobra nie w tym wątku
  • katechezy neokatechumenalne

    czym się różnią od kościelnych katechez
  • Tym, że te pierwsze są , a tych drugich nie ma :tongue:
  • Nigdy nie byłam na takich katechezach, kilka razy słyszałam za to świadectwa. Nie umiem więc za bardzo zająć stanowiska. Chętnie więc bym się wybrała. Ja mam potrzebę spotkania z taką żywą wiarą, o której ludzie świadczą codziennym życiem.

    Nie twierdzę, że tak nie jest u tradsów, ale miałam okazję kilkukrotnie uczestniczyć w maszach trydenckich, większość stanowili samotni (może po prostu przyszli sami) mężczyźni, bardzo mało rodzin. Czytając forum tez mam wrażenie, że tradsi przede wszystkim odwołują sie do Tradycji, nie do słowa. Może to wszystko kwestia indywidualnej wrażliwości i niewykluczone, że ja ze swoim racjonalnym podejściem podejściem do życia, bardziej odnalazlabym się w świecie tradsowskim.

    A czy ktoś z wwskich forumowiczów jest bielanskim neonem, czy wszyscy z Domaniewskiej?
  • [cite] Kerima:[/cite]Tym, że te pierwsze są , a tych drugich nie ma :tongue:
    Bzdura. Przykład: Poznań. Katecheza dla dorosłych po każdej Mszy św. W kaplicy p.w. św. Józefa.
  • Ale przyznasz, że to kropla w morzu potrzeb... Większość małżeństw, które, z różnych przyczyn, szukają dla siebie jakiejś wspólnoty, formacji (błagam tylko nie piszcie, że parafia powinna wystarczyć) napotyka na duże trudności.
  • Ja ze swej strony polecam dla rodzin Ogniska świętej Rodziny.
  • w mińsku maz. teraz są
  • Czy ktoś wie gdzie i kiedy będą katechezy teraz w Łodzi?
  • Toruń, parafia św. Józefa (ojców Redemptorystów).

    6 lutego ruszają katechezy neokatechumenalne.

    w kazdy poniedzialek i czwartek godz.19.30.

    Zapraszają - Ojciec Proboszcz i katechisci. Polecam. :)
  • No to szukam w Gdyni:wink:
  • Kościół pw. św. Jakuba Gdańsk Oliwa
    od 13.02.2012 godz.19.30 w każdy pon i śr



    Ksiądz na wizycie duszpasterskiej zaprosił moją mamę :fm:
  • :bigsmile:
    Kochanie to chyba był pon i czw a nie śr

    Czekiraut m'ma.
  • Czwartek mówisz?

    To sprawdzę i poprawię:)
  • Anna 78, niedługo ruszają katechezy w Gdyni Orłowie, w parafii Matki bożej Bolesnej, jak będę wiedziała o czymś bliżej Ciebie to dam znać.
  • Od 5 lutego u Brata Alberta w Zielonej Górze.Zapraszam.
  • Arletta czy ty jesteś w tej wspólnocie? :smile:
  • Arletto, a masz bliższe informacje? Jaka godzina i potem w tygodniu w jakich godzinach? Byłabym wdzięczna za te informacje.
  • Dlatego się pytam Arletty, bo jeszcze nic nigdzie nie pisze ani w kościele nie reklamowano :bigsmile: to mi wygląda jak przeciek :tooth:
  • [cite] Basja:[/cite]Arletta czy ty jesteś w tej wspólnocie? :smile:
    W Zielonej są trzy wspólnoty. W jednej z nich jestem.Ja nie głoszę tych katechez. Zapraszam we wtorki i czwartki na 19:30. W niedziele też o tej godzinie. Jak coś się zmieni, napiszę.
  • to może my się w niedzielę wybierzemy :smile:
  • Basja zapraszam z modlitwą w tle!!!!
  • Basja jeszcze jedno Zielona niechętna jest na neo wspólnoty. Jedynie w tej parafii są katechezy i droga.Dlatego widzimy, że z zaproszeń rozdawanych na mieście nikt prawie nie wstępuje na drogę, jedyne z naszych indywidualnych zaproszeń.W niedzielę pewnie w Kościołach sie wspomni o ktaechezach, ale nie wiem czy we wszystkich parafiach.Jestem zatem za przeciekami!!!
  • Wiem, nawet o tym rozmawiałam z Proboszczem na kolędzie (bo jestem z Alberta).
    My jesteśmy w odnowie w Jadwidze, ale chcielibyśmy przy parafii być we wspólnocie, a poza tym od jakiegoś czasu podpatrujemy neo :)
    Będę rozpowiadać znajomym i rozsiewać info o katechezach.
  • No to proszę tak blisko siebie a przez forum poznają się. Nieźle!!!!
  • Dorotka dzięki, ja ostatnio czytałam o tej parafi, tam jest teraz ksiądz, który zapraszał nas do koscioła domowego. Zapowiedział, że nam nie odpuści i otacza nas modlitwą. Mineło już ponad 5 lat. Dzięki.
  • Anna 78, dowiedziałam się dokładnie, otóż katechezy ruszają w niedzielę 12 lutego o godz 19 ( zawsze po mszy na 18) i potem odbywają się w poniedziałki i środy zawsze o 19, aż do rekolekcji parafialnych- wielkopostnych.
  • up! dzisiaj Toruń u Redemtorystów (sw. Józefa) , start 19.30. zapraszam.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.