Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zrób to sam/a

12122242627100

Komentarz

  • [cite] Cart&Pud:[/cite]
    Mogę zamówić taki fioletowy?

    pewnie że możesz :bigsmile:
  • Pięęęęęękneeee!
  • No to zamawiam. Z dostawą do domu poproszę. :cool:
  • :tooth:

    z przyjemnością :)
  • czy któraś z Was praktykuje decoupage? Mam zamiar zacząć, ale mam jeden problem. Mieszkam w małym mieście i boję się, że nie uda mi się kupić tego "pękającego" lakieru. Czy wiecie gdzie są one dostępne?
  • a przejrzałaś dokładnie ten wątek?

    ja się na tym nie znam, ale jakos się mi kojarzy, że dziewczyny się dzieliły :bigsmile:
  • Całego nie, ale spróbuje przebrnąć.
    :fk:
  • [cite] agnieszkamamaani:[/cite]Całego nie, ale spróbuje przebrnąć.
    :fk:

    to kopalnia wiedzy jest :)
  • przez Internet można zakupić, jak sądzę
  • tak, tak, na bank. Tylko ja w gorącej wodzie kąpana jestem:shamed:
    chcę jutro:
    a)pójść do sklepu
    b)zakupić wszystko
    c)zacząć działać
    edit:lit.
  • @aga - pękający lakier na początek nie jest potrzebny :) więc spokojnie możesz pójść kupić wszystko a cracle (jedno lub dwuskładnikowe) zamówić przez interenet.
    Nie wiem w jak małym mieście mieszkasz, ale powinnać dostać nawet ten lakier w papierniczym ( teraz to mega popularne jest), czyli lista zakupów na początek:

    - fabra akrylowa kremowa (biała) - można w papierniczym ( ja kupuje puszkę w budowlanym, np. pastelowa orichdea)
    - farby akrylowe kolorowe ( do podmalowania dookoła serwetki, tła, spodu pudełka itd - ze 2-3 kolory na początek wystarczą, albo takie małe tubeczki - w supermarketach powinny być teraz przy szkolnych przyborach nie drogie)
    - klej do decoupage (od biedy rozwodnione wikol)
    - serwetki (najlepiej pojedyncze - po co całe paczki)
    - coś co chcesz dekorować ( ja polecam zwykłe deseczki do krojenia, najlepiej się na tym uczy, u nas kosztują 2 zł, więc nie szkoda jak się coś zepsuje, ale w takich sklepach za 5 zł teraz sprzedają pudełeczka)
    - pedzel z płaskim twardym włosiem
    - pędzel z miekkim włosiem do lakieru
    - małe pędzeli do podmalowania
    - werniks - lakier ( tez można w budowlanym puszkę lakieru kupić)

    no a potem to już zaczynają się szaleństwa z:
    - cracle ( preparat do spękań)
    - masa do efektów 3d
    - id :)
  • Moja pierwsza doniczka, zrobiona na szybko, bo już się nie mogłam doczekać:shamed:
  • Dziewczyny, siłą rozpędu zrobiłam jeszcze drewnianą paterę na owoce. Dzięki-jesteście bardzo inspirujące!
  • Uja normalnie wydrukowałam sobie jako ściągę :)

    Agnieszkamamaani - ślicznie :)
    a paterę pokażesz?
  • 1007343.jpg

    tylko, że ona tu jakoś płasko wyszla, a jest wklęsła
  • o! i nie zmieściła się cała:confused:
  • super!!! tylko malutkie :)

    edit : już nie :)
  • Lila, co to?Laurka?
  • eeeeeeee wcieło mi a sie rozpisałam

    Aga - doniczki i patera super :)

    prawda że wciąga??

    a na owoce i ciasta polecam dekupażować od spodu szklane talerze, wzór się nie niszczy a lakierujesz go tylko raz, a masz pewność że owoce stykają się ze szkłem a nie z jakąś chemią i ładnie wygląda :)
  • Lila dasz radę :bigsmile:
  • uJa, a do szkła można używać tych samych produktów co do drewna i ceramiki?
  • ale sweeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeet:bigsmile:
  • jasne - tylko najpierw myjesz talerz i go wycierasz a od spodu już jak zwykle tylko odwrotnie ihih :)

    to znaczy najpierw smarujesz talerz klejem - cały, albo w miejsach gdzie chcesz nakleić
    potem naklejasz serwetkę wzorkiem do góry ( czyli tak zeby patrząc przez szkło było widać wzorek, jeszcze raz kleisz klejem, a jak wyschnie malujesz całość, albo cieniujesz itp. - na priwa mogę podeslać zdjęcie mojego talerza gruszkowego któy zdobi kuchnię - niestety tu nie umiem wrzucić, ale jak bedziesz chcicła to możesz :)
  • no chętnie, poślij zdjęcie na priw.normalnie jutro pomaszeruję po komplet talerzyków do Pepco:cool:
  • dziewczyny, podstawowy sprzęt w dekupażu to suszarka! Czekać na to cholerstwo aż wyschnie - to ponad moje siły.

    Do szkła jeśli się je maluje - dobrze jest mieć primer, który zwiększa przyczepnosć farby. Do metalu zresztą też on się przydaje. Farba akrylowa lepiej wtedy kryje i nie łuszczy się potem.
  • Oj suszarka tak !! kupiłam ją specjalnie do dekupażu - wcześniej mi nie było potrzebne,

    primeru nigdy nie stosowałam - ale prawda ze do butelek warto ( ale już nie inwestowałam) a talerz ma 2 lata, w ciągłym używaniu i działa na zwykłym akrylu :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.