Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

depresja

1356

Komentarz

  • +++ja też
  • Gdy czytam tego rodzaju teksty, krew mnie zalewa i widzę, jak dużo mi jeszcze brakuje do tego, aby być w pełni dzieckiem Bożym.
    Co za bzdury - totalny odjazd.[/quote]

    ten lekarz ma więcej wiary w boga niż ty
  • [cite] krzysztof12:[/cite]

    ten lekarz ma więcej wiary w boga niż ty

    Jeśli takie zdarzenia faktycznie miało miejsce, to ten lekarz powinien zostać pozbawiony prawa wykonywania zawodu.

    Osoby noszące szkaplerz, z wiarą - nie traktujące go magicznie - również chorują, a czasem umierają.
  • Jak zachęcić osobę z depresji do wizyty u lekarza? . . . Boję się o niego . To mój dobry znajomy. Ale on wypiera możliwość depresji. . .
  • Dokladnie @Elunia
    Kiedy jest serio zle, to zwykle brakuje sil, zeby wstac i umyc zeby,a co dopiero zapisywac sie do lekarza..czasem są momenty, kiedy chory jest w stanie pojsc, i te chwile trzeba wykorzystac...ale zeby je w ogole zauwazyc, tez trzeba miec sporo czujnosci..

    Depresja to straszna choroba..wspolczuje temu Znajomemu.. :(
    Podziękowali 1Pola
  • Proponuje modlitwę w jego intencji i czuwanie.

    Żeby nie przegapić momentu w którym trzeba iść do lekarza. W którym on do tego dojrzeje. 
    Żeby wiedzieć dokąd wtedy się udać. . 

    Tymczasem czasami siać w jego głowie ziarno rozsądku. ...

    Ze depresja to choroba w której nie można się kierowac własnym mniemaniem.... ze nie oznacza nieporadnosci zyciowej tylko jest objawem tkwienia w pułapce i bladzenia w labiryncie nieprawidłowych przekonan . .... ze sama nie minie i ze warto zaufać komuś i dać się z tego labiryntu wyprowadzic 
  • Była terapia.  . Najpierw  małżeńska potem indywidualna. Teraz juz on nie widzi sensu terapii. . .  A ja już zaczynam się martwić  . . .  Problem w tym ze to osoba z wysokimi dochodami z dobrą pracą.   
  • Nie przyjmuje do wiadomości  jakiejkolwiek pomocy psychiatry. .   
  • Moze najpierw do lekarza rodzinnego?tak stopniowo zaczac?
  • nie. lekarz rodzinny gdy się nie zna, może tylko zaszkodzić.
    Podziękowali 1Nika76
  • Ja myślę że ta depresja się pogłębia.  To tak jakby początek.  Chodzi do pracy, ale coraz częściej zdarza mu się patrzeć w jeden punkt na suficie podczas leżenia na kanapie . Albo płacze . . .
  • A jaka może być przyczyna pogorszenia jego samopoczucia? Rozpad emocjonalny związku? 
  • Może po prostu źle trafili? Niestety wiele terapii jest niskiej jakości. ...
    Podziękowali 1Pola
  • Terapia trwała 2 lata. Związek przechodzi ciągłe turbulencje  . .   Powoli powoli sopoczucie coraz gorsze. .
  • A jak tam u nich z Bogiem?

    Pulikowskiego zakosztowali?  
    Pastora od mózgów oglądali? 

    Moze ta terapia kiepska była. .. można się czuć zmęczonym jak dwuletnia ciężka praca nad związkiem niewiele wniosła 
  • Jaki to pastor od mózgów?

  • Podziękowali 1Pola
  • Przy tym się człowiek dobrze pośmieje i wiele nauczy.
    Dystansu do problemów małżeńskich można nabrać i sposobiki na siebie nawzajem zaczerpnąć.  Niejednemu juz pomógł 

  • Nie ma się co uprzedzac ale nie ma też co gloryfikowac.  Lepszy internista niż nikt ale chyba najlepiej się udać do sprawdzonego lekarza specjalisty 
  • A ja nadal obstawiam specjalistę. Nie każdemu pomagają SSRI, nie każdy może je brać, mogą wcale nie dac poprawy a jedynie działania niepożądane - i co wtedy?

  • Każdy kij ma dwa końce- internista może nie znać, i prawdopodobnie nie zna, pewnych "drobiazgów" w leczeniu depresji, przez co chory np utrwala sobie niekorzystne zmiany w neuroprzekaznikach w mózgu. I depresja nawraca.

    Ja tu widzę jednak rolę żony: być przy nim, sugerować leczenie u specjalisty i wychwycić ten moment, pilnować leków zwłaszcza na początku (bo na efekt się czeka 2-4 tygodnie).
    Podziękowali 1Pola
  • Aha. Są psychiatrzy którzy równocześnie mają certyfikat terapeuty, takie 2w1. Są też terapie bardzo skuteczne w leczeniu depresji, tzw EBM ( Evidence Based Medicine czyli medycyna oparta na dowodach). Warto szukać terapeutów którzy stosują takie właśnie metody, sprawdzone i skuteczne. W opisie metody w guglu ;) powinno być to opisane. Warto też sprawdzać certyfikaty i kwalifikacje terapeuty. To tak w kwestii informacyjnej.
    Może jeszcze w ten sposób - @Pola skąd jest ten znajomy?
    Podziękowali 1Pola
  • Nie cierpię tego faceta. Może dlatego, że zachwyca się nim mój były adorator.
  • Badania Światowej Organizacji Zdrowia wskazują, że liczba zachorowań na depresję wzrasta i prawdopodobnie już w 2030 roku będzie to najczęściej występujące zaburzenie na świecie.
     :( 

  • edytowano wrzesień 2016
    depresja jest spowodowana   ciezkimi grzechami i ludzie dzwoniacy to potwierdzaja

    Ks. Dominik Chmielewski




    Podziękowali 1Nika76
  • O masz.a nie dzwoniacy nie potwierdzają  :/

    No i czy tylko swoje ciezkie grzechy czy grzechy z 7pokolen wstecz?  :|
  • Co za bzdura...
    Podziękowali 2mama_asia formatka
  • edytowano wrzesień 2016
    Nie ma jednej przyczyny depresji,są różne przyczyny i rodzaje depresji. Takie udogodnienie jest krzywdzące i niesprawiedliwe dla ludzi bardzo wierzących,żyjących w łasce uswiecajacej a mimo to cierpiących na depresję. 
    Tak jak są ludzie żyjący w ciężkich grzechach,którzy nie mają depresji,poczucia grzechu,ani poczucia winy nawet, dobrze się mają.
  • Ja pierdziu. 
    Podziękowali 3mama_asia asiao Milagro
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.