Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Marsz dla Życia i Rodziny

edytowano maj 2011 w Polityka
â?Polska woła o ludzi sumienia!â? pod tym hasłem 29 maja odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny


W ostatnią niedzielę maja o godz. 12.00 spotykamy się na Krakowskim Przedmieściu pod pomnikiem Kopernika by pod hasłem "Polska woła o ludzi sumienia!" przejść Krakowskim Przedmieściem, Miodową, Świętojerską do Ogrodu Krasińskich gdzie zakończymy Rodzinnym Piknikiem. Czy będą nas tysiące jak w ubiegłych latach? Zależy od Ciebie. Przyjdź z Rodziną i Przyjaciółmi!

W ostatnią niedzielę maja Warszawa ponownie będzie należała do rodzin
29 maja - już po raz szósty - ulicami Warszawy pod hasłem â?žPolska woła dzisiaj o ludzi sumieniaâ? przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Podobnie jak w poprzednich latach, jego uczestnicy zamanifestują przywiązanie do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby od poczęcia do naturalnej śmierci. Marsz wyruszy o godz. 12.00 spod pomnika Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Następnie przejdzie ulicami: Krakowskie Przedmieście, Miodową, Świętojerską, a zakończy się piknikiem rodzinnym w Ogrodzie Krasieńskich.
Marsz poprzez afirmację podstawowego prawa do życia jest przypomnieniem nauczania Papieża Polaka. W poczuciu odpowiedzialności, jego uczestnicy postulują pełną ochronę życia, która stanowi miarę demokracji. Apelują o zaprzestanie skrajnej formy dyskryminacji, jaką jest dopuszczana przez polskie prawo aborcja dzieci z powodu ich niepełnosprawności, czy okoliczności poczęcia.
Problem ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci był jednym z najważniejszych tematów nauczania nowego błogosławionego - Jana Pawła II, który sam nazwał siebie "Papieżem Życia". Od początku pontyfikatu Papież podkreślał, że prawo do życia jest prawem nadrzędnym wśród wszystkich praw człowieka i że konieczna jest ochrona prawna życia ludzkiego we wszystkich jego fazach. Dlatego hasłem tegorocznego Marszu jest fragment homilii Ojca Świętego wygłoszonej w Skoczowie 22 maja 1985 roku.
Marsz jest również okazją, aby zachęcić decydentów do poparcia ustawy chroniącej życie każdego dziecka. Projekt ustawy podpisany przez ponad pół miliona Polaków 14 kwietnia br., został złożony u Marszałka Sejmu. Uczestnicy Marszu będą przekonywali do poparcia projektu ustawy, by mogła ona stać się żywym pomnikiem wybitnego obrońcy praw człowieka - bł. Jana Pawła II.
Marsz dla Życia i Rodziny jest inicjatywą organizacji pozarządowych Fundacji Narodowego Dnia Życia oraz Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Do udziału zaproszone są wszystkie osoby i organizacje pozarządowe pozytywnie nastawione do idei praw człowieka, przyjazne życiu i rodzinie. Marsz wyrusza 29 maja o godz. 12.00 spod pomnika Kopernika na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Szczegółowe informacje na stronie www.marsz.org.


Marsz dla życia i rodziny 2010

cz.1



cz.2





Znani i lubiani zapraszają na Marsz!
Wojciech Cejrowski



Krzysztof Ziemiec



Tomasz Zubilewicz

«13456789

Komentarz

  • Kto się wybiera?
  • 29 maja to moze ja (z dzieciakami ofkors).
  • Okazja do poznania Agi - bezcenne :)
  • Może i my będziemy :bigsmile:
  • My pewnie też.
  • jak Bóg pozwoli to i my się wybierzemy
    :bigsmile:
  • Gdańsk też kontynuuje szlachetną tradycję: :bigsmile:


    ZAPRASZAMY!

    Niedziela 22 maja 2011
    Godz. 16:00

    Radosne przejście ulicami Gdańska!

    Miejsce spotkania: Plac Solidarności (pod pomnikiem Poległych Stoczniowców)
    Zbiórka: od godz. 15:30 i koncert zespołu â?žAMDGâ?
    Zakończenie: Bazylika Mariacka - Nabożeństwo dziękczynne z
    Przyrzeczeniami Duchowej Adopcji

    Błogosławiony Jan Paweł II, szerząc â?žcywilizację miłościâ?, bronił godności I świętości życia ludzkiego oraz rodziny, stawiając to nam jako zadanie na trzecie tysiąclecie. Odpowiedzmy na to wezwanie Jana Pawła II,

    Przyjdźmy całymi rodzinami! Zaprośmy przyjaciół!
    Przynieśmy ze sobą kolorowe chusty, którymi będziemy mogli machać. Dajmy do rąk naszych dzieci papieskie i polskie chorągiewki, które na pewno są w naszych domach. To będzie radosny marsz! Każdy także dostanie balonik oraz pamiątkową naklejkę.

    Patronat nad marszem przyjął ks. Abp Sławoj Leszek Głódź.

    Niechaj ten wspólny Marsz dla Życia i Rodziny będzie dla nas i naszych rodzin wyjątkowym dziękczynieniem za Błogosławionego Jana Pawła II.
    Komitet Organizacyjny Marszu

    Pozdrawiam W. Jaroszewicz
  • @Wanda, a pochwal się, jakież to hasło mieliście ostatnio :smile:?

    pamiętam dwa lata temu mieliśmy tabliczkę z napisem: "Chcemy więcej matek, ojców, chcemy więcej małych brzdąców" :bigsmile:
  • A może z bpa Kiernikowskiego: "Im więcej wiary, tym więcej dzieci"?
  • hm... a nie lepiej: "ile wiary, tyle dzieci" ? :wink:
  • Tys piknie :)
  • [cite] Maciek:[/cite]A może z bpa Kiernikowskiego: "Im więcej wiary, tym więcej dzieci"?
    O, znowu mnie mój biskup pozytywnie zaskoczył:bigsmile:
    Myślę,że tym razem przybędziemy.
  • chętnie bym Was poznała na żywo
    :cool:
  • My już "po".

    U nas był w zeszłą niedzielę.

    Oczywiście byliśmy :bigsmile:
  • będziemy - Warszawa
  • My się postaramy być :)
    @Rosea,
    fajnie Cię widzieć. Dawno Cię tu nie było :)
  • Będziemy - Wwa
  • A może jakieś wspólne forumowe hasło bądź zanczek, co by się łatwiej na tych marszach było znaleźć ;)
  • bardzo dobry pomysł :)
  • ale trzeba ją mieć
  • A tam, my w zeszłym roku bez problemu znaleźliśmy wielodzietnych nie znając przedtem nikogo. Jakoś tak im z oczu patrzało... :wink:
    No dobra, czuję się zmobilizowana, ostatnio ćwiczyłam nawet parkowanie w okolicach Starówki w niedzielę, wiec powinnismy dojechać. Na ostatnią chwilę tym razem, żeby nas znowu jakaś telewizja nie przydybała. :confused:
  • [cite] _Joanna _:[/cite]ale trzeba ją mieć
    Niestety, wyszła już z produkcji.
  • My tez będziemy... W zeszłym roku jakoś mi głupio było podejść do forumowiczów, ale teraz czuję się już bardziej osadzona, więc na pewno nie będę się chować po kątach:)
  • Szkoda, że nas nie będzie, bo Jasia Komunia. Już was pozdrawiam wszystkich razem! :wink:
  • My będziemy w tym czasie na święceniach kapłańskich brata ze wspólnoty, więc też sie postaramy byc:bigsmile: Super będzie Was poznac osobiście:bigsmile:
  • My będziemy na pewno w Warszawie. Taka tradycja rodzinna, choć dziecko tylko jedno (chwilowo, mamy nadzieję).
  • Mona - jaka szkoda - pozdrawiamy!

    Pro Mamo - zapraszamy zachęcamy!

    Paradidel - wybierasz się? :wink:
    czy te wartości są ci jednak obce?
  • Hej. A kto będzie z Gdańska?

    my - na ten przykład będziemy
  • Moi konkursuja we Wrocku, ale może dotrę z małymi.
  • Namor, spróbuję być, jutro wstawię zdjęcie w awatarze, a w razie czego to Was poznam po Beci :di::gf:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.