Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Problemy okresu noworodkowego i niemowlęcego

1491492494496497503

Komentarz

 • edytowano sierpień 2020
  @Agmar a chusta? albo nosidło typu Marsupi? Ja miałam podobnie z pierworodna, tzw high need baby tylko ona ciągle u mnie bo potrzebowała bliskości a nie bo głód. 
 • i te turbo drzemki kilku, kilkunastominutowe :s
  Podziękowali 1kiwi
 • edytowano sierpień 2020
  @antonina to nie ma znaczenia, jak jest najedzona też ręce, wieczorne zasypianie trwa 3 godziny, zwykle nakarmię ja, daje mężowi i pędzę pod prysznic i cieszę się jeśli zdążę wejść pod wodę zanim już są bo ona płacze...ja każde dziecko takie miałam :(  wiem że potrzeba bliskości tylko że ja potrzebuję też zjeść, wyjść do toalety a mój kręgosłup nie jest z gumym, Hanka chusty nie toleruje, wyrywa się z niej i próbuje odwrócić. Wózek też jest bee i o spacerach żeby dotlenić się mogę zapomnieć, Maciej ciągnie na dwór a wyjście na dwór kończy się piskiem...
 • @Agmar jeśli nie znasz tego określenia to poczytaj o tym high need baby. Też miałam jak Ty i znam to uczucie niewyspania, głodu itp. Mi pomogło poczytanie o tym i świadomość, że nie tylko ja tak mam:-) 
 • @antonina znam, ale żeby cała 4? Mam już po kokardę macierzyństwa, nie mogę patrzeć jak inni mogą normalnie funkcjonować, zjeść posprzątać zająć się swoim hobby, ja od dłuższego czasu śpię w pokoju z Hania a mąż w kuchni z Mackiem bo we 4 nie dało się, nie wspominając że nawet nasza 9.5 latka potrafi przychodzić w nocy. Wszyscy dają mi tysiąc złotych rad, każdy wie najlepiej że to moja wina bo tak nauczyłam a ja mam ochotę uciec z domu i zacząć normalnie funkcjonować. W nocy na początku było spoko karmienie o 22,3, 5,6 i 7, teraz jest karmienie średnio co pół godziny godzinę w nocy. Złość mnie bierze że nic nie mogę zrobić, kupiłam czytnik żeby przy karmieniu czytać bo mnie trafiała bezczynność, to ona wyczula że nie jestem na niej skupiona, to się złości i krzyczy. Normalnie kupię jej body z napisem Mala terrorystka. Pocieszam się że w czwartek siostra z mężem przyjeżdżają. Hania uwielbia wujka i to jak on ją nosi podnosi kuka i w ogóle 100% uwagi tylko na nią :) 
 • @Agmar niestety znam to wszystko z autopsji  :(
 • to co mnie jeszcze zawsze dobijało to to, że część osób twierdzi, że to moja wina bo przyzwyczaiłam. Wpisuje się to w narrację o wymuszającym i przebiegłym noworodku, który od początku rozgrywa swoich rodziców  ;)
  Podziękowali 1Aga85
 • antonina powiedział(a):
  to co mnie jeszcze zawsze dobijało to to, że część osób twierdzi, że to moja wina bo przyzwyczaiłam. Wpisuje się to w narrację o wymuszającym i przebiegłym noworodku, który od początku rozgrywa swoich rodziców  ;)
  O, dokładnie! I tysiące dziwnych rad :#
  U nas po prostu minęło z wiekiem:) teraz super pogodna, fajna dziewczynka.
  Jedyny mój relaks to był pod prysznicem, bo nie słyszałam jak mała drze się u taty na rękach...
  Podziękowali 1antonina
 • @Agmar, a Ty nie masz Haschi? Sa ponoć teorie 'spiskowe', ze ono generuje hajnidy. 
  Moja mała robi mi tak samo!...
 • A jak to jest z tym delicolem... mysmy mocno stoaowali i u trojaczkow i u nikodema... ten maly od urodzenia- przelewa mu sie w brzuszku, cofa, teraz mam go nakarmic porzadnie zeby zolte zeszlo a on caly dzien ulewa na zolto... wiec mysle ze i przy nim zastosujemy ten specyfik... ale widze ze zdania sa podzielone.. czy on pomaga tylko przy zeczywistej nietolerancji? No nam sie realnie wydawalo lepiej z nim... nie wydalibysmy inaczej milionow monet 
 • U nas też było dużo lepiej, szczególnie przy częstym karmieniu może być problem z trawieniem laktozy i płacze. 
 • A czy jak się wyrywa z chusty to nie ma problemów z napięciem mięśniowym? Mój pierworodny tak miał, cały czas płakał i cały czas przy mnie i ani do chusty ani do wózka. Z perspektywy czasu, patrząc na to jak się rozwijał bardzo żałuje że go nie pokazałam mądremu fizjo. Mam przekonanie, że jego ciałko sprawiało mu dyskomfort i nie mógł sobie z tym poradzić. 
 • @MonikaN byliście u tego fizjo? 
  Ja mam b.dobrą ale w naszych okolicach- Józefów. 
  Bylam u niej z Łucją bo tez miała trochę asymetrii, układała się w jedną stronę. Bardzo fajne proste ćwiczenia do domu dostaliśmy. Efekty były szybkie, jak powiedziała fizjo. Pokazała nam dokładnie jak dobrze nosić. Bardzo dokładnie zawsze ogląda dziecko. 
  Pól Falenicy do niej chodzi i prawie cały Józefow ;-) Bo jest naprawdę świetna.
  Podziękowali 1MonikaN
 • @annabe, tak dzięki za troskę :)
  Ma minimalnie zwiększone napięcie i lekka asymetrie, na prawo Go ściąga. Już jest lepiej , bo przestał się odginac jak Go nosimy przodem do siebie. 
  Też dostaliśmy instrukcję jak nosisc, jak podnosić i jak przewracac na brzuch. 
 • Melania kilka dni temu miała maleńką drzazgę w stopie, ale weszła głęboko, tak, że musiałam wyjmować igłą. Już wtedy było to miejsce czerwone i lekko obrzęknięte. Dzisiaj powiedziała że stopa ją boli i widać lekkie zaczerwienienie wkoło. Czy mogło wdać się zakażenie? Chodzi często bez butów. Martwię się też czy nie ma ryzyka że to tężec...
 • Ja w sezonie kleszczowym wszędzie widzę rumień... Ale jak jesteś pewna że to była drzazga, to wiadomo. Dezynfekowałaś to jakimś octeniseptem?
 • Nie, to była drzazga. Tak
 • Moj dziadzio rabal drewno na podworku i wbil mu sie kawalek w lewa reke, kolo zgiecia lokcia. Zaczelo "isc" od tego zakazenie i wygladalo to jak czerwona pręga prowadzaca od rany w kierunku serca. Wiem to z opowiadania mojej mamy, nie bylo mnie przy tym. 
 • Na stopie tak stan zapalny może wyglądać, po zabiegu na stopie tak miałam i się przestraszyłem, ale miałam mocno czerwone i bardzo bolące. Moze pomoczyc w czymś, albo antybiotyk miejscowo?
  Podziękowali 1gabriela
 • edytowano sierpień 2020
  Antybiotyk w maści ( Tribitic, Maxibiotic), albo moczyć w Rivanolu.
  Oczywiście, wyjełaś tam wszystko?
 • @madzikg tak mi się wydaje, że wszystko. Rana wygląda na "czystą", nie ma ropy ani opuchlizny
 • Mi się zazwyczaj sprawdza mix octenisept i tribiotic. Psikać octeniseptem, osuszyć, tribiotic. Rivanolu nie lubią lekarze, bo przez tę żółć ciężko zobaczyć stan skóry. Chociaż starsze pielęgniarki bardzo sobie chwalą
 • To samo odkażanie powinno wystarczyć. Dałabym tylko ten antybityk w maści.
  Podziękowali 1gabriela
 • No i jak nie poprawi się nic to lekarz.
 • Pomacaj czy twardsze nie jest w środku i czy na pewno nic nie zostalo
  Podziękowali 1gabriela
 • Na tribiotiku chyba stoi, że nie stosować U dzieci?
  Można?
  Podziękowali 1gabriela
 • @Rien mam paskudne hashi które mi żyć nie daje....to by potwierdzali Twoja teze...Chic nie wiem czy sprawia mi to ulgę czy bardziej wkurza na bezsilność.. 
  Co do napięcia mięśniowego pojęcia nie mam, ani ja położna nie widziała ani pediatra bo przecież wirus i teleporady. Ale ogólnie rozwija się wydaje mi się że ok, ma 5 miesiecy podciąga się do siadania aby wystawić coś żeby się złapać mogła, kocha trzymać nogę w buzi (głównie lewa) uwielbia jak ja się do góry podnosi i samolot robi no i kukać uwielbia więc nie widać żeby coś nie tak było, a i uwielbia być całowana czyli 100% zdrowe niemowle :) nie lubi być przykryta i lubi wywalić na mnie swoją girę :joy: śpi w pozycji jak mój mąż czyli ręce na nieboszczyka :joy: 
  A rady odnośnie mojej winy.. moja mama szczególnie w nich przoduje, ja nie mogę już tego, siedzę i analizuje kiedy mogłam ja nauczyć? Przy Zosi pediatra mi wciskała że nauczyłam na ręce....
 • Ja pierdziu... hashi ponoc Dąbrowska może nawet wyleczyć 7 tyg. Ale nie wiem bo nie miałam... mi uleczyla na trwałe moje problemy z nieplodnoscia/ poronieniami 
 • Skatarzyna powiedział(a):
  Na tribiotiku chyba stoi, że nie stosować U dzieci?
  Można?
  Rzeczywiście, w ulotce pisze, że u dzieci powyżej 12 r.ż...
 • Aneczka08 powiedział(a):
  Pomacaj czy twardsze nie jest w środku i czy na pewno nic nie zostalo
  Nic nie czuć, zresztą to było maleńkie. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.