Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

SZCZEPIENIA czyli rosyjska ruletka

1189190192194195222

Komentarz

  • To w jakim stanie obecnie jest ta dziewczynka? Nie otwiera link a jestem ciekawa.
  • dziś mama napisała -

    Wczoraj lepiej dziś gorzej.....

    Julcia cała noc nie spała ....

    Znów mi ucieka gdzieś w swoj świat.

    Skarży się na silny ból pleców karku i glowy.....

    Czekamy na obchód lekarzy.



    i film z dzieckiem tępo wpatrzonym w ścianę jakby nie wiedzacym co się wokół dzieje. Ta mama ma jeszcze 5 miesięczne dziecko, którego nei widziała od kilku dni...



    swoją drogą gdzie sa media, Jak nieszczepione dziecko zachorowało na coś to trąbili o tym wszędzie a teraz cisza


    Podziękowali 1Małgorzata32
  • joanna michalska american king staff
  • To jest straszne :( a media chodzą na smyczy więc nie podejrzewają ich o rzetelność - są tam gdzie interes a nie gdzie prawda 
  • Ale mama pisała, że lekarze potwierdzili NOP.
    Podziękowali 1maliwiju
  • i że ta torbiel nie ma z tym nic wspolnego bo pewnie jest od urodzenia. Ale szukaj @M_Monia teraz tłumaczen, że to pewnie zbieg okoliczności a w ogóle to jej się torbiel powiększyła w 36h po szczepieniu... no ręce opadają
    Podziękowali 2Predikata szamel
  • No bo nie ma o czym pisac, przeciez to na pewno nie od szczepienia, zaraz powiedza, że właściwie  juz ok,  z mamie się wydaje, że ma inne dziecko. 
  • I dlatego właśnie producenci szczepionek zalecają wykluczenie wszystkich przeciwwskazań tylko (nie)wiadomo z jakich powodów nie stosują się do tych zaleceń. 
    Podziękowali 1szamel
  • Śmiem przypuszczac, że nie ma ludzi/ dzieci całkowicie zdrowych, u każdego przy szczegółowych badaniach coś by pewnie wyszło, choćby mała dysfunkcja. Dlatego też szczepienia powinny być dobrowolne, bo każdy sam potem ponosi konsekwencje. 
  • edytowano styczeń 2020
    mamaw powiedział(a):bo każdy sam potem ponosi konsekwencje. 
    Gdyby każdy sam ponosił konsekwencje (za swoje decyzje), toby było pół biedy, ale tu najbardziej ponosi konsekwencje ktoś, kto tych decyzji nie podjął...
  • Jaką szczepionkę z krztuścem uważacie za najbezpieczniejszą?
  • @Joanna36, poczytaj CHPL dostępnych szczepionek i sama zadecyduj, czy w ogóle, a jeśli tak - to która. Nikt Ci gwarancji nie da, że Twojemu dziecku dana szczepionka nie zaszkodzi. A gdyby cokolwiek się stało, zawsze miałabyś żal do kogoś, kto coś polecił (bo jego dziecku na oko nic po danej szczepionce nie było). 
    Podziękowali 1WandaB
  • Ja już zaszczepilam i nic się nie działo, ale koleżanka moja pyta, ma wcześniaka odroczonego, ponad rok ma dziecko. 
  • Joanna36 powiedział(a):
    Ja już zaszczepilam i nic się nie działo, ale koleżanka moja pyta, ma wcześniaka odroczonego, ponad rok ma dziecko. 
    Moje córki super zareagowały na tzw combo a Maciej tragicznie, nie ma reguły, reakcja organizmu nie do przewidzenia
    Podziękowali 1Joanna36
  • Żalu bym nie miała może coś neurolodzy preferują podawać, na pewno acelularną ma zaleconą
  • Potrójna acelularna bez dodatków - DTPa Tylko bardzo trudno dostępna, bo lepiej wcisnąć ludziom jakąś bardziej skojarzoną - z hibem, wzw, polio, ospą . 
    Podziękowali 1Joanna36
  • Właściwie nie do dostania, mocno próbowałam... Tej darmowej osobnej lekarka radziła nie dawać, bo sama widziała dużo powikłań...
  • Po DTPw jest duża odczynowość. Inna sprawa, że daje skuteczniejszą ochronę przed krztuścem.
    Ponoć DTPa można kupić przez firmę farmaceutyczną Neuca z Torunia. Tylko trzdba tam mieć prywatne dojście. Wtedy Ci wrzucą jedną szczepionkę do wskazanej apteki i sobie z receptą wykupisz.
    Podziękowali 1Joanna36
  • W zasadzie jak,dziecko ma,już rok to chyba krztusiec by mu krzywdy nie zrobił, szczepionka ta tylko ochroni kilka lat potem sobie ludzie chorują i nie wiedzą. Czy nie lepiej by było zaszczepić bez krztuśca, jest jakiś zestaw z polsko inny?
  • Na polio jest pojedyncza. Po co ją w zestaw łączyć?
    Podziękowali 1Joanna36
  • Serio? A jaki to problem?
  • Przecież dzieciak ma odroczenie i indywidualny kalendarz.
    Podziękowali 1Joanna36
  • Samo Polio ok, napiszę jej. Ma odroczenie od neurologa. 
  • Poczytałam o tym pandas,  najgorsze jest to, że antybiotyk na to nie pomaga, a mają jej dawać antybiotyk, poza tym bardzo trudne jest to w diagnostyce, właściwie tylko intuicja lekarza, brak testów na to.... Wysokie aso może się długo utrzymywać po jakiejś infekcji paciorkowcem, u mojej córki tak było, może Julka ma aż tak wysokie, że stwierdzono chorobę i leczą... Jednak to leczenie nie pomoże, jeśli jej komórki atakują mózg, jak jest w tym PANDAS... Jeśli choroby autoimmunologiczne mogą tak zaatakować po szczepieniu, to może ma rację też rzesza ludzi, którzy zauważają liczne alergie po szczepieniach. Biedna dziewczynka, obcym osobom pękają serca, kiedy się na nią patrzy, co ta mama musi przeżywać...
  • TenPandas to jest jakaś koszmarna choroba poczytajcie tu
    https://www.siepomaga.pl/lukasz-kubuska
  • Historia tego chłopca tragiczna, mogą mieć tylko nadzieję, że to trafna diagnoza, a i tak nie wiadomo, czy leczenie pomoże, na ile to pandas, a ile wcześniejsza choroba. To mnie najbardziej przeraża, kiedy chore dziecko staje się niebezpieczne dla otoczenia i matka stoi przed tragicznymi  decyzjami. 
  • Biedna mama i chłopczyk. Oby im się udało z tym leczeniem.
  • Joanna36 powiedział(a):
    Samo Polio ok, napiszę jej. Ma odroczenie od neurologa. 

    Tylko, jeśli dziecko ma jakikolwiek obciążenia, czy przeciwwskazania do szczepień, to akurat z polio bym rezygnowała bez cienia żalu. Od 1984 w Polsce nie występuje. Wtedy zarejestrowano ostatni przypadek. Poprzedni w 1982. Chyba, że planują dalekie podróże do krajów, gdzie polio się przytrafia. Jak nie planują wyjazdów, to większe mają szanse trafić dwie szóstki w totka pod rząd, niż złapać polio.
    Podziękowali 1Joanna36
  • Pewno nie prędko wyjadą, ja sama przeszłam szczepionkę ma Polio bardzo źle, miałam NOP w 1978r. W szpitalu byłam, miałam założony sączek na węźle chłonnym w szyi, tyle wiem co mi mama opowiadała.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.