Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

SZCZEPIENIA czyli rosyjska ruletka

1190191193195196222

Komentarz

  • M_Monia powiedział(a):
    A tamten chlopczyk na PANDS zachorowal po zwyklej infekcji gardła :(

    Podziękowała Zamiast zacytować. MONIA Ale to nie było zdrowe dziecko.On miał autyzm
    więc prawdopodobnie miał dużo innych dolegliwości.
  • Joanna36 powiedział(a):
    Pewno nie prędko wyjadą, ja sama przeszłam szczepionkę ma Polio bardzo źle, miałam NOP w 1978r. W szpitalu byłam, miałam założony sączek na węźle chłonnym w szyi, tyle wiem co mi mama opowiadała.

    Na pewno po szczepionce p/polio takie powikłanie? Bo zapalenie węzłów chłonnych, to raczej po bcg (p/gruźlicy) się przytrafia.
    Podziękowali 1Joanna36
  • Może jednego dnia były te szczepionki, mama się bała że dostałam Heine-Medina bo mnie wykrzywiło szyję od tego węzła, mogła źle zapamiętać też.
  • @M_Monia Mnie o to chodzi że choćby dobrze funkcjonowało to jednak  nie był zdrowy  jego organizm nie funkcjonował dobrze .Dzieci autystyczne często mają  problemy z jelitami, metylacją  i inne problemy o których nie mamy pojęcia.A ta infekcja po prostu mogła być przysłowiowym gwoździem



  • Ja widziałam, że z moja córka było coś nie tak już po pierwszym szczepieniu,  ale nawet nie musiałabym powiedzieć dokładnie co się zmieniło,  matka takie rzeczy czuje, gdyby nie obowiązek szczepień nie podalabym drugiej dawki, a po drugiej były już tiki, na szczęście trafiłam na neurologa, który zakazał szczepic  dalej. Co by się stało gdybym trzeci raz zaszczepione nie wiem, ale wiem, że rodzice powinni móc decydować. 
    Podziękowali 1Katina
  • @M_Monia mój Maciej pierwsza szczepionka po 1 roku życia - 6w1 bo chciałam uniknąć euwaxu, bo o ja i córka problemy, Maciej zaczął walić w tył głowa (jak miękkie łóżeczko ok ale jak drewniane cis od łóżka już nie fajnie) - zdarza się nie stresować, zgubił kontakt wzrokowy i w ogóle cofnął z takimi umiejętnościami jak papa czy podobne. Przed szczepieniem byli super nie chorował, po szczepieniu zaczął wszystko łapac gorączka 39-40 stopni antybiotyki i nie mogliśmy z tego wyjść, pediatra że widocznie organizm sobie słabiej radzi większy odstęp trzeba, puściło, weszło w alergię, leki nie dają rady - jak wyjdzie wysypka to łapie po kolei alergię na kolejny alergen, mamy już środki piorące, czekolada, kurczak, banan, kukurydza, pomarancza i znowu go sypie mocniej i nie mam pojęcia na co teraz....:( Od lekarza info zero związku ze szczepieniem - po prostu dzieci teraz alergiczne, tylko ja się pytam co tak rozdrażniło ukl immunologiczny? 
  • Ta 6w1 moim zdaniem najgorsza, właśnie po niej moja córka tak miała..  5w1 wszystkie dzieci przeszły ok. Dałam  się głupio namówić pielęgniarce. 
  • Ja też słyszałam o tych 6w1, że więcej powikłań, że 5w1 jest lepsza. 
  • Zuzapola powiedział(a):
    Ta 6w1 moim zdaniem najgorsza, właśnie po niej moja córka tak miała..  5w1 wszystkie dzieci przeszły ok. Dałam  się głupio namówić pielęgniarce. 
    To jedyna opcja bez euwaxu, ja po nim mam moje Hashimoto a Amelka cofnęła się w rozwoju :( 
    U nas np była bardzo zła reakcja na państwowe pojedyncze szczepionki, a Zośka 6w1 super poszlo :( nie ugadnie 
  • edytowano styczeń 2020
    A engerix? To też pojedyńcza na wzw B, ponoć lepsza.
    Podziękowali 1kika0
  • M_Monia powiedział(a):
    Ja myślę ze dokladnie tak samo jest ze szczepionkami jak z infekcjami i innymi lekami. Reakcje krzyzowe np jakies ukryte choroby ( ktore nie daja objawow lub daja male) uaktywniaja. Potrafia cos dodatkowo uruchomic.
    Monia zaczynasz dochodzić do dobrych wniosków. 
     :) 
  • Dlatego nie powinno się nikogo zmuszać do szczepień, bo nikt nie wie jak to się skończy. Może dobrze a może nie.
  • Ja właśnie doplacslsm za engerix.
  • Zuzapola powiedział(a):
    Ja właśnie doplacslsm za engerix.
    A podałaś już te Engerix? Ja mam po nim Hashimoto.
  • No już trzy lata temu.
  • @Ojejuju jesteś może na grupie autyzm -leczenie biomedyczne. Bardzo dużo cennych informacji.Są tam ludzie na prawdę z dużą wiedzą.I tak dalej uważam że nic nie dzieje się ot tak.
  • https://stopnop.com.pl/nil-gis/
    Według Gazety Prawnej NIL i GIS potwierdzają, że obowiązkiem lekarza jest rzetelne zbadanie pacjenta w celu wykluczenia przeciwwskazań do wykonania szczepienia ochronnego, a także wydanie zaświadczenia ze wskazaniem daty i godziny prowadzonego badania. Informują jednocześnie, że do ich zadań nie należy informowanie o składzie czy działaniu szczepionki, czy o działaniach niepożądanych i szkodliwości preparatu. Brakuje podstaw prawnych, by tego żądać od lekarza – czytamy dalej.
  • Dziś trafiłam na ciekawy art o glifisacie, z tego co pamiętam wykryto go w szczepionce odra świnka różyczka 
    http://scienceinpoland.pap.pl/aktualnosci/news,33767,glifosat-wplywa-na-zdrowie-calych-pokolen-szczurow.html
    Podziękowali 1Joanna36
  • Glifosat rujnuje zdrowie ludzi min. poprzez niszczenie flory bakteryjnej jelit.
  • ten artykuł wyjaśnia czemu glifosat jest szkodliwy i czemu należy jeść naturalny kwas foliowy a nie tabletki https://pubmedinfo.org/2018/11/17/kwas-foliowy-i-glifosat-synergiczna-toksycznosc/
  • Co jest naturalnym kwasem foliowym?
  • Można kupić formy zmletylowane kwasu foliowego w tabletkach.
    Podziękowali 1Joanna36
  • Naturalne foliany z owoców i warzyw i  zmetylowany kwas foliowy, są zdrowe, kwas foliowy zwykły jak w Foliku np. wg tego artykułu nie.
  • Ogólnie lepsze są formy zmetylowane witamin. Chodzi m.in. też o B12 . U wielu osób występuje różnego rodzaju mutacje mthfr i te osoby mają problem z przekształcaniem witamin do aktywnej formy czy w ogóle z oczyszczaniem z metali ciężkich czy innych toksyn. Jak ktoś się decyduje na szczepienia powinien zbadać czy ta mutacja u dziecka nie występuje. Co do glifistatu to laboratorium Alab ma w ofercie badanie jego poziomu z moczu. Badanie kosztuje normalnie ok. 150 zł ale na hasło 'solidarni' jest zniżka. Teraz jest akcja na Facebooku bo Polacy są strasznie tym struci. Wszelkie zboża i ich przetwory w sklepach są skażone. Więc jak ktoś je kaszę, płatki śniadaniowe, makarony, to lepiej z pewnego źródła. 
    Podziękowali 2Joanna36 asiao
  • Wiem AB może śmiesznie brzmi ale jestem na polskim forum gdzie ludzie nie szczepią dzieci i się wymigują od szczepień. Czyli da się ale trudne to wszystko  
  • Tola wierz w co chcesz. Jestem w temacie od dłuższego czasu i to nie ściema niestety. 
  • edytowano styczeń 2020
    Wszystko jest dostępne internecie. Ja poświęcam sporo czasu na dokształcanie się w dziedzinach medycznych i chętnie dziele się wiedzą z innymi. Wielu już skorzystało z tego i są wdzięczni. Na ignorantów szkoda mi czasu.
  • @Malia, czemu uważasz, że Hashimoto u Ciebie wystąpiło właśnie po szczepionce? Też na to choruje, moja Endo twierdzi, że to choroba genetyczna, faktycznie moja mama i jej mama miały problemy z tarczycą.
  • Uwarunkowania genetyczne to jedno, ale żeby włączyć określone geny to drugie. Dziedziczysz przeważnie sposób odżywiania z domu, sposób spędzania czasu. Choroby tarczycy to głównie niedobór jodu plus nieszczelne jelita i źle funkcjonujący żołądek plus stres. Dodatkowym czynnikiem stresującym organizm może być choroba wirusowa, szczepienie itp.
    Podziękowali 1Basja
  • edytowano styczeń 2020
    Może nie miał zdiagnozowanych nie wiadomo. Ja niestety sama paru osobom zdiagnozowałam  problemy z tarczyca a myśleli że mają ok. Bo lekarz zbadał tsh ewentualnie ft3 i 4 u były w widełkach. Ostatnio u mojemu mamy. Dokupiłam jej ekstra diagnostykę i wyszło co wyszło - Hashimoto. Lekarka( podobno jedna z lepszych Endo) zdziwiona kto takie specjalistyczne badania mamie zlecil. Ale i tak nic nie przepisała na tarczycę tylko zajęła się cholesterolem że niby za wysoki i od razu statyny.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.