Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

SZCZEPIENIA czyli rosyjska ruletka

1211212214216217222

Komentarz

  • Wanda powiedział(a):
    a skąd wiadomo, ze te komórki pobrano od jeszcze żywych dzieci? Oststnio ktos mnie zapytał 

    Nie pobrano ich od jeszcze żywych dzieci - to są piramidalne bzdury. Zresztą, tamtych komórek już dawno nie ma - pozostała tylko linia komórkowa.
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Moja lepsza polowa zaszczepila sie przeciwko covid. Wszystko ok tylko czip nie chce sie laczyc z 5G. :)

    T

    Dobre :D  
  • W tej szczepionce nie ma wirusa tylko wycinek mRNA z kolca. Jest też spis producentów, którzy korzystali z linii komórkowej wyhodowanej na komórkach pobranych od  abortowanych dzieci lub tylko na niej testowali. @Katarzyna jesteś pewna tego, co piszesz? Trochę czytałam i słuchałam i wszędzie zaprzecza się, jakoby w szczepionce genowej były komórki tych dzieci. Tam nawet wirusa nie ma. Ale ja prosty humanista jestem...
  • @Gosia5 - pisałam o szczepionkach. Np. p/różyczce.
    To na coronavirusa to nie jest szczepionka. To terapia genowa. Nie mam pojęcia, co w tym jest poza mRNA wirusa.
    Podziękowali 1Gosia5
  • @Katarzyna , oficjalnie nazywa się szczepionką, a że teraz temat na topie, więc spytałam. 
  • edytowano styczeń 2021
    @Wanda może ten artykuł będzie dla Ciebie interesujący:

    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4526020/

    Przy czym celem jest tu tworzenie nowych szczepionek.
  • akurat  zbiórki na Zolgensma to mało etyczne są. Poczytaj sobie @Tola na Preclowej stronie. Takżże o tym leku, to żaden cudowny lek a długoterminowo nie wiadomo czy kolejne podania nie będą konieczne. Za to jest w PL refundowana terapia i zamiast czekać rok na zolgensma który po 8 miesiącu życia na nic nie pomoże można dziecku szybko podać Spinrazę i mieć namacalne efekty.

    I ani spinraza ani zolgensma nic nie leczą.

    Znajoma ma dziecko z SMA i jest pionierką w tym temacie w Polsce. Niestety rodzice wierza, że jak uzbierają lek za 9 mln to ich dziecko cudownie ozdrowieje a to nie tak.
    Podziękowali 1Gosia5
  • a i refundacji na zolgensma nie ma bo producent się o to nie ubiegał, a nie dlatego, że niedobry rząd tego nie chciał. Przepis jest że o refundację musi zwrócić się producent.
  • Na zarobki siepomaga i wątpliwa skuteczność leku.
  • Tola powiedział(a):
    @Aneczka08 Ja piszę o mechanizmie działania, bo wyżej padło stwierdzenie, że szczepionka Pfizera nie jest szczepionką. Nie jest w takim rozumieniu, jak dotąd stosowane, które zawieraja np. osłabionego albo zabitego wirusa. Ale jest skuteczna.
    A czy ja się wypowiadałam o skuteczności gdziekolwiek? Sprytny zabieg erystyczny p.t. zmiana tematu. Prostujesz coś, czego prostować nie trzeba - napisałam, że preparat nie jest szczepionką, tylko terapią genową. Prostujesz zgadzając się z tym, co napisałam, a potem zmieniasz temat, że skuteczna.
  • Tola powiedział(a):
    @Aneczka08 Ale czy Ty mogłabyś mi odpowiedzieć? Nie lubię takich dziwnych źródeł na blogach.

    tam jest wyjaśnione bardzo rzeczowo, ja ekspertem nie jestem, tam pisze matka dziecka chorego na sms i załozycielka fundacji jedna z prekursorek w POlsce. Oni doprowadzili do refundacji Spinrazy. I to nie jest dziwne źródło.

    Co ja Ci mam tłumaczyć?? przeczytaj jak Cie interesuje.
  • Spinraza działa bardzo dobrze. 
  • @Tola - a mi nie jest obojętne, bo lubię precyzję.
  • Potem argumentacje z tv podawane przez lekarza: "Nie trzeba się bać tej szczepionki na Covid, bo szczepionki są znane od dawna i od dawna sprawdzone"...
  • a wolicie się szczepić szczepionką czy terapią genową?

  • A może powinno się podawać argumenty, że konkretna rzecz jest solidnie przebadana, a nie kombinować i manipulować określeniami?
  • edytowano styczeń 2021
    no, jesteśmy trochę przymuszani czasem,
    cuś jak w czasie epidemii Heine-Medina
  • Klarcia powiedział(a):
    Wanda powiedział(a):
    a skąd wiadomo, ze te komórki pobrano od jeszcze żywych dzieci? Oststnio ktos mnie zapytał 

    Nie pobrano ich od jeszcze żywych dzieci - to są piramidalne bzdury. Zresztą, tamtych komórek już dawno nie ma - pozostała tylko linia komórkowa.
    https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1972015649605627&id=100003916347728

    To sobie poczytaj czy to takie bzdury. Całość w linku fragment nizej


    Podziękowali 1Eleonora
  • Ale kto by się tam przejmował takim dzieckiem...
  • Powyżej - to są piramidalne głupoty. Komórki do szczepionek nie są już obecnie pobierane z abortowanych dzieci, wykorzystuje się linię produkcyjną; jestem tego pewna. Każdy lekarz, który nie jest oszołomem nam to potwierdzi.
    Teza, jakoby pobierano kiedykolwiek komórki z żywych jeszcze dzieci, są tak samo prawdziwe, jak inne tego typu teorie.
    To jest typowa produkcja ruchu QAnon mającym międzynarodowy zasięg. Postał on trzy lata temu, a dzisiaj tylko w samych Stanach skupia kilka milionów ludzi; działa prężnie także w Europie.
  • Zginiemy marnie, jak Cię tu kiedyś braknie, Klarciu, skarbnico mądrości :)
    Podziękowali 1Aneczka08
  • gabriela powiedział(a):
    Zginiemy marnie, jak Cię tu kiedyś braknie, Klarciu, skarbnico mądrości :)

    :D  
  • Wanda powiedział(a):
    Klarciu, ale jak pobrac żywe komórki od martwego dziecka? 

    Czy szczepionka przeciwko Covid-19 zawiera komórki ludzkich płodów? Wyjaśniamy


    Tysiące osób udostępniło publikacje z twierdzeniem, że szczepionka firmy AstraZeneca przeciwko Covid-19 powstała z komórek zarodków pochodzących z przerwanej ciąży. To twierdzenie jest mylące. W ostatnim półwieczu opracowano mnóstwo szczepionek z wykorzystaniem kultur komórkowych, które pierwotnie pochodziły z tkanek ludzkich płodów, jednak te kultury były później wielokrotnie klonowane, więc nie należą już do tkanki pierwotnej. Co więcej, te sklonowane komórki, czyli linie komórkowe, służą jedynie do hodowli aktywnego składnika szczepionki, który następnie jest oczyszczany, więc nie stanowią one ostatecznej części składowej finalnej szczepionki.


    https://sprawdzam.afp.com/czy-szczepionka-przeciwko-covid-19-zawiera-komorki-ludzkich-plodow-wyjasniamy

    Zachęcam do uważnego przeczytania, tam masz wszystko wyjaśnione w przystępny sposób.
  • Taaaa. Co tam eksperci. Klarcia wie lepiej.
  • @Klarcia walvax 2. To nowe linie komórkowe. Nie żaden portal. Masz świadomość,  że się ośmieszasz, pisząc bzdury o jakimiś portalu?
  • Mnie dobiła informacja, że w Papieskiej Akademii Życia zasiada zwolennik aborcji Nigel Biggar. I jak tu uważać za wiążące sumienia opinie takiej instytucji.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • MamaRyba powiedział(a):
    Dzieci, które zbierają na Zolgensma, mają podawaną Spinrazę.



    zadałam pytanie znajomej o zolgensma i spinraze
    tak mi odpisala


    narazie nie wiemy czy te leki się wykluczają. Odpowie na to badanie kliniczne Respond, które zbada dzieci przyjmujace Spinrazę po Terapii Genowej

    Na świecie 4 na 10 dzieci po TG dalej przyjmuje inne leczenie. W Polsce ta liczba jest nawet większa. Preclowa szacuje 8 na 10. I tak, dzieci czekające na TG są leczone Spinrazą. W Polsce do leczenia refundowaną terapią włączane jest każde dziecko po diagnozie SMA.


  • czyli połowa, a w PL ok 80  procent dzieci po zolgensma przyjmuje spinrazę.
  • Może żeby rodzic miał wybór. Na tę chwilę nie wiadomo czy 1*:zolgensma wystarczy czy trzeba będzie leczyć inaczej podać ponownie itp.

    W Pl więcej dzieci ma spinraze po zolgensma bo dostają ten terapię genowa znacznie później. Muszą kasę zebrać itp. a czas ma kluczowe znaczenie. 

    Btw MZ nie zgodzili się na badania przesiewowe sma po urodzeniu. A rodzi się takich dzieci 50 na rok. 

     Byłyby całkowicie zdrowe to znaczy bez objawów gdyby je wykryć po urodzeniu.
    Podziękowali 1Klarcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.